Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Artėjant Rugsėjo 1-ajai, rūbų parduotuvėse ir turguje – moksleivių antplūdis. Išrankus jaunimas apsipirkti traukia su tėvais ir renkasi standartinį variantą: juodus sijonus bei kostiumus.

Kretingiškis Tautvydas Šorys pasakojo, kad visą vasarą augino ilgus plaukus, o Rugsėjo 1-ąją sutiks apsirengęs juodomis kelnėmis ir baltais marškiniais.

Kaip ir kasmet, Rugsėjo 1-oji žada būti spalvinga: tie, kurie neketina šventėje pasipuošti uniformomis, jau iš anksto pradėjo rūpintis iškilmingesne apranga.

„Visą vasarą žvalgausi į rūbus ir apgalvoju, kurie tiktų šventei. Tačiau apsiperku tik prieš pat Rugsėjo 1-ąją“, - pasakojo Kretingos turguje apsipirkinėjusi Solveiga Norkutė.

Ji sakė, kad Mokslo šventėje norėtų išsiskirti, būti puošni ir atrodyti kitaip negu kiti. „Suknelės ir sijonai - labai gražu, tačiau kelnės - patogiau ir su jomis galima atrodyti puošniai. Noriu išsiskirti, nes labai nuobodu atrodyti taip, kaip ir visi“, - teigė mergina. Ji patikino, kad šventės aprangą aptaria net su draugėmis – kad nenusipirktų vienodų drabužių.

Kretingiškės Ramintos Šorytės nuomone, Rugsėjo 1-ąją atrodyti puošniai ir tvarkingai – privalu. Ypač abiturientams. „Mokslo metus pradėsiu jau kaip dvyliktokė. Tai įpareigoja atrodyti gerai – juk vis dėlto paskutinė Rugsėjo 1-oji mokykloje. Be to, tradiciškai per šventę reikės į mokyklą palydėti pirmokus – negali atrodyti bet kaip. Suknelė tokia proga – idealus ir tinkantis variantas“, - įsitikinusi R. Šorytė.

Ji taip pat pasakojo pasitarianti su draugėmis, kaip joms visoms derėtų atrodyti per šventę. Mergina tikino, kad nors ir niekada į Rugsėjo 1-osios šventę neateitų apsirengusi sportiškai, tokio stiliaus mėgėjų visiškai nesmerkia ir supranta.

Solveigai Norkutei (dešinėje) per Mokslo šventę svarbu išsiskirti. Pasak moksleivės, atrodyti ir rengtis taip, kaip visi – neįdomu ir nuobodu.

Jai pritarė ir jos brolis Tautvydas Šorys, teigęs, kad Rugsėjo 1-osios apranga ir mados yra kiekvieno žmogaus reikalas. „Jie moksleiviui patogu ateiti į šventę apsirengus taip, kaip jam kasdien įprasta – kodėl ne. Ir jei jam patogu, tegul taip ateina ir į šventę. Į kitaip negu man įprasta apsirengusius žmones aš tiesiog nekreipiu dėmesio“, - tikino vaikinas. Jis per šventę pasipuoš klasikiniu būdu – kostiumo kelnėmis, baltais marškiniais bei kaklaraiščiu.

„Štai specialiai per visą vasarą Rugsėjo 1-ajai auginau plaukus. Ar madinga? Nežinau, nesidomėjau, tiesiog man taip gražu“, - juokėsi T. Šorys.

Naujos kuprinės ieškojęs Arvydas Mateliūnas teigė, kad mados ir grožis per Rugsėjo 1-ąją – ne pats svarbiausias dalykas. „Svarbiausia - patogumas. Nesidomiu, kokios mados tarp moksleivių. Puošiuosi ne per daug, tačiau noriu atrodyti šiuolaikiškai“, - sakė moksleivis.

Tačiau šiuolaikinis ir išsiskirti besistengiantis jaunimas vis dar tebėra artimas nuo seno įsigalėjusiam Rugsėjo 1-osios etalonui – baltos bei juodos spalvų deriniui. „Patys perkamiausi moteriški drabužiai – juodi sijonai ir baltos palaidinės. Šis standartinis derinys dar neišėjęs iš mados, ir merginos jo nebijo. Pastebėjau, kad juodos kelnės – populiaresnės negu sijonai. Tik viena kita šventei renkasi šviesų moterišką drabužį ar trumpas kelnes – bridžus. Sukneles perka, tačiau greičiausiai ne Rugsėjo 1-ajai, o išleistuvėms“, - svarstė vienos Kretingos rūbų parduotuvės pardavėja Diana Stonkuvienė.

Pasak jos, ne tik merginos per mokslo šventę nori rengtis klasikiniais rūbais. Kostiumai – patys perkamiausi drabužiai tarp vaikinų, ypač abiturientų. Tik paaugliai renkasi džinsus ir sportinius megztinius.

„Mūsų moksleiviai neabejingi Rugsėjo 1-osios šventei – puošiasi. Tai įrodo mokinių antplūdis į parduotuvę. Daugiausia pirkėjų-mokinių sulaukiame paskutinę vasaros savaitę“, - sakė D.Stonkuvienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas