Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka gegužės 9-12 d. organizavo Europos savaitę „Kurkime Europos ateitį atsakingai“.

Jos metu vyko įvairūs renginiai, supažindinantys su „Erasmus+“ teikiamomis galimybėmis, vartotojų teisių apsauga, Lietuvos narystės Šengeno erdvėje teigiamais pokyčiais ir kt.

Gegužės 9 d. vyko paskaita-diskusija „Asmenų mobilumas mokymosi tikslais“, skirta Europos dienai ir „Erasmus+“ 30 metų sukakčiai paminėti. Paskaitoje-diskusijoje dalyvavo Pranciškonų gimnazijos mokiniai ir kiti „Erasmus+“ programa susidomėję piliečiai. Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros konsultantas supažindino jaunimą su ES programos „Erasmus+“ teikiamomis galimybėmis ir kitomis programomis, skirtomis įgūdžių ir profesinių perspektyvų gerinimui. Kretingiškė Giedrė Ringytė dalinosi savo patirtimi ir įspūdžiais, kuri pagal „Erasmus+“ studijų programą buvo išvykusi į Prancūziją. Jaunimas taip pat turėjo galimybę susipažinti su savanoriu iš Gruzijos, kuris, pasinaudojęs mainų programos teikiamomis galimybėmis, atvyko į Lietuvą savanoriauti.

Gegužės 9 d. vyko edukacinis užsiėmimas „Į Europą per virtualią realybę“. Užsiėmimo dalyviai, pasitelkę virtualios realybės akinius, galėjo apsilankyti Europos Sąjungos šalyse, pasivaikščioti Europos miestų gatvėse, muziejuose, aplink senovinę bažnyčią Anglijoje, tarp Islandijos lygumų ir kitų lokacijų. Po virtualaus apsilankymo Europos Sąjungos šalyse vyko pokalbiai apie Šengeno erdvės raidos etapus, laisvą asmenų judėjimą, apie Šengeno erdvei priklausančias visateises nares, iššūkius, apie piliečių teises keliaujant po Europos Sąjungos šalis.

Vyko paskaita-diskusija „Vartotojų teisių apsauga“. Paskaitoje diskusijoje dalyvavo Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos mokiniai ir kiti vartotojų teisių apsauga susidomėję piliečiai. Europos vartotojų centro teisininkė Rasa Tiaškevičienė papasakojo apie centro veiklą, paaiškino, kaip vartotojas turėtų pasielgti, jei pažeidžiami jo interesai įsigyjant prekes internetu, kokių kompensacijų tikėtis, jei atidedami, atšaukiami skrydžiai, jei paaiškėja, kad komercinė veikla ar sutarčių sąlygos nesąžiningos. Viešosios bibliotekos kiemelyje vyko šokių pamokos „Tradiciniai Europos šakių šokiai“. Į šokių pamokas susirinko įvairaus amžiaus kretingiškiai, norintys išmokti šokių žingsnelių ir tuo pačiu susipažinti su skirtingų šalių kultūromis, temperamentu, mentalitetu. Šis meninės saviraiškos bei pilietiškumą ugdantis renginys skatino domėtis kitų kultūrų šokiais, populiarinti bei sąmoningai ugdyti kultūrinę kompetenciją. Europos dienos minėjimo renginiai skatino kretingiškius domėtis Europos Sąjungos politika, įtraukiant piliečius bei vietos bendruomenes į bendras veiklas ir diskusijas apie Europos ateitį ir vertybes, apie tai, kaip Lietuva galėtų prisidėti prie Europos Sąjungos raidos procesų.

Inga TIREVIČIŪTĖ

Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas