Pajūrio naujienos
Help
2024 Spalis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar lankėtės grafų Tiškevičių koplyčioje senosiose Kretingos kapinėse?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Lietuvos motorolerių vairuotojai atidarė vasaros sezoną – Žemaitijos motorolerių gerbėjai susitikimo vieta paskyrė Palangą. Į ją paprastai po vieną ar du Kretingos gatvėmis nardantys kretingiškiai motorolerių vairuotojai pajudėjo spalvingų ir manevringų motorolerių kolona.

Motorolerių vairuotojai vieningi – visada padeda kolegoms, kai šie sugenda kelyje.

Švęsti oficialią visos Lietuvos motorolerių vairuotojų dieną – gegužės 5-ąją – išvyko visi kretingiškių motorolerių klubo „Kretinga Scooter Club – Cunamis“ nariai. „Idėja įkurti motorolerių klubą kilo tada, kai ėmė daugėti motorolerių vairuotojų. Dabar klube esame 25 nariai - 12 kretingiškių, kiti - iš Gargždų bei kitų miestų“, - sakė klubo narys Eimantas.

Jis pasakojo, kad Lietuvoje yra dvi pagrindinės vietos, į kurias motorolerių vairuotojai renkasi švęsti sezono atidarymą. „Motorolerių vairuotojai iš Vilniaus apylinių traukia į Trakus, žemaičiai – į Palangą. Ten būna masinis pasivažinėjimas, vadinami „meet‘ai“ – susitikimai. Bendraujame, linksminamės“, - kalbėjo Eimantas.

Motorolerių vairuotojų nuomone, jų pomėgis važinėtis šiomis transporto priemonėmis – nepigu. Motoroleris kainuoja apie 4 tūkstančius. Prižiūrėtas, geros firmos motoroleris gali kainuoti ir 5 tūkstančius litų. Juos tenka remontuoti, pirkti benzino. „Šimtui kilometrų motoroleris suryja tris litrus benzino. Būna, kad per dieną nuvažiuoji ir 300 kilometrų. O štai praėjusią vasarą nuvažiavau 16 tūkstančių kilometrų – vien po Žemaitiją“, - pasakojo Martynas iš Gargždų.

Pinigų motoroleriams ir jų priedams vaikinai pasakojo užsidirbantys patys. „Vasarą susiieškom darbų. Dieną dirbame, vakare važinėjame“, - sakė Martynas. Motorolerių kretingiškiai dažniausiai ieško Rietavo turguje, internetiniuose skelbimuose. Jų nuomone, svarbiausia - nepirkti kinų gamybos motorolerių. Geriausi – japoniški, itališki, pancūziški. Motorolerio kainą lemia jo gamintojo ženklas, variklio tūris, techninė būklė. Jie būna sportiniai, kelioniniai, miesto.

Sugedusių motorolerių vaikinai tikino į technines dirbtuves nevežantys. „Dažniausiai gedimus šaliname patys arba vežam motorolerius pažįstamiems, kurie daugiau išmano apie gedimus. Jei motoroleris sugenda kelyje, – niekad jo nepaliekam nelaimėje, padedame“, - pasakojo Gediminas. Pasak jo, motorolerio gedimus lemia, kas ir kaip jį vairuoja, kur važinėja. Motorolerių detalės brangios. Jas kretingiškiai dažniausiai nusiperka Klaipėdoje arba per internetą. Ten perka ne tik remontui būtinas detales, bet ir „tiuningavimui“ reikalingus priedus. „Gali važinėtis įprastu motoroleriu. Jei nori originalesnio, tokio, kuris atrodo sportiškiau, gražiau – imi motorolerį „tiuninguoti“. Tai nepadaro motorolerio galingesniu ar greitesniu, tačiau jis gražiau atrodo“, - tikino Eimantas.

Važinėjantis motoroleriu nereikalinga speciali apranga, tačiau būtinas šalmas. Jis kainuoja apie 80 litų. Tačiau vaikinai pasakojo, kad galima įsigyti ir 1 tūkstančiu eurų įvertintą šalmą. Šalmus motorolerių vairuotojai renkasi pagal gamintojo ženklą, patogumą – būtinas tamsus šalmo stiklas. „Šalmus užsidedam vos tik užsėdę ant motorolerio. Ypač atsargūs tapome, kai išgirdome apie nelaimingą įvykį. Jo metu Kretingoje labai sunkiai susižeidė mergina, važiavusi be šalmo“, - sakė vaikinai.

Tačiau net ir saugiai važinėjantys, motorolerių vairuotojai yra nepageidaujami gatvėse. „Dabar motorolerio vairuotojas yra visateisis eismo dalyvis. Tačiau daugelis automobilininkų galvoja – et, motoroleris, jo galima nepraleisti pagrindiniu keliu, kaip ir dviratininko. Pėstieji, ypač senyvo amžiaus žmonės, taip pat linkę piktintis gatvėmis nardančiais motoroleriais“, - skundėsi Gediminas.

Kretingiškiai pasakojo, kad policininkai juos baudžia nedažnai, tačiau mėgsta stabdyti. „Tik pamato policininkai motorolerį – ir stabdo, nesvarbu, kad važiuoji be pažeidimų. Žinoma, būna tokių, kurie važinėja be šalmo arba neturėdami A1 kategorijos teisių. Jos yra būtinos, norint vairuoti motorolerį“, - kalbėjo motorolerių vairuotojai. Jie tikino, kad niekad nevairuoja neblaivūs, tad policininkų nėra ko bijoti. „Nusidaužti - lengva. Tad geriau saugiai važinėtis, domėtis motoroleriais, juos taisyti, negu gerti“, - samprotavo motorolerių vairuotojai. Jie papasakojo, kad niekada nededa savo šalmo ant žemės – tai, motorolerių vairuotojų nuomone, yra blogas ženklas, galintis išpranašauti nelaimę. Motorolerių vairuotojai dažniausiai vieni kitus vadina pravardėmis ir nemėgsta sakyti savo pavardžių.

Prieš patraukdami susitikti su kitais bendraminčiais, vieni vaikinai išsidavė svajojantys kada nors nuo motorolerio persėsti ant „britvos“. Kiti tikino liksiantys ištikimi motoroleriams arba sulaukę pilnametystės ims važinėti automobiliais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas