Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Druska“ – ne prėskam jaunimui

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2007-02-23

Kovo mėnesį sukaks dveji metai, kaip Kretingos pranciškoniškas jaunimas žengė drąsų žingsnį: visos Lietuvos klausytojams jie ėmėsi rengti krikščionišką radijo laidą jaunimui „Druska“.

„Mažosios studijos“ radijo laida „Druska“ yra transliuojama sykį per mėnesį per Lietuvos radijo antrąją programą „Klasika“. Kretingiškių laidą galima išgirsti kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį 22.03 val. Jos trukmė – 25 min. Laida Kretingoje girdima 105,3 MHz dažniu.

Radijo laidą „Druska“ rengia Kretingos pranciškoniškojo jaunimo tarnybos kūrybinė grupė: Virginija Mickutė, Geistautas Špogis, Aurimas Stonys, Rosita Garškaitė, Romanas Sabakonis. Laidos direktorė – Agnė Pociutė.

Šio jaunimo radijo projekto esmę A.Pociutė apibūdino Evangelijos žodžiais: „Kristus sakė mokiniams: ką jums kalbėjau tyliai į ausį, tą jūs garsiai skelbkit nuo stogų“. Informacijos skleidimas per masines informacijos priemones yra vienas iš dabartinės evangelizacijos būdų. Kai tik atsirado galimybė, nedvejodami ėmėmės neišbandytos kūrybinės veiklos“.

Pasak A.Pociutės, tokią galimybę prieš dvejus metus pirmieji pasiūlė „FM Palangos“ radijas. Brolis Gediminas įkvėpė laidos kūrėjams drąsos ir ryžto žengti pirmąjį žingsnį. Prieš metus „Druskos“ kūrėjus pakvietė Lietuvos radijo „Mažoji studija“, vadovaujama Juliaus Sasnausko.

Laidos pavadinimas, kaip tvirtino Lietuvos pranciškoniško jaunimo prezidentė V.Mickutė, taipogi paremtas evangeline teze tapusiu Kristaus pamokymu: „Būkite pasaulio šviesa ir žemės druska“. „Druska – tai tarsi tikrasis pasaulio skonis. Kai esi viskuo persisotinęs arba išalkęs, norisi sūriau. Jaunimas nenori būti prėskas, jis visuomet alksta pažinimo ir tiesos“, - įsitikinusi V.Mickutė.

Laida susideda iš dviejų dalių: muzikinės ir informacinės. „Mūsų respondentai – Žemaitijos regiono žmonės. Kaskart pristatome krikščionišku patyrimu ir tiesų ieškojimu įdomų žmogų arba bendruomenę bei įvairią krikščionišką muziką – kūrinius ir grupes, pradedant nuo klasikos iki roko“, - kalbėjo A.Stonys.

Kūrėjų komanda pasiskirstė ir darbais. Įprastai su pašnekovais bendrauja korespondentės R.Garškaitė ir A.Pociutė, krikščionišką muziką pristato R.Sabakonis. V.Mickutė ir A.Stonys yra laidų vedėjai. Už įgarsinimą atsakingas G.Špogis. „Druskos“ virtuvė - Pranciškonų gimnazijos muzikos studija. Čia kunkuliuoja kūrybinis darbas ir užgimusios idėjos kristalizuojasi į „druską“.

„Druska“ nėra tiesioginė laida. Ji įrašoma į kompaktinį diską ir vežama į „Mažąją studiją“ Vilniuje. Laidos klausytojas yra dvejopas: radijo ir internetinis. Interneto portalo www.pjt.kretinga.lm.lt komentaruose klausytojai gali išsakyti savo nuomonę, diskutuoti ar pareikšti pageidavimus. „Nesijaučiame esą profesionalai, todėl kiekviena nuomonė mums yra įvertinimas ir padrąsinimas, - tvirtino V.Mickutė ir A.Pociutė. – Mums ši laida – didelis turtas: ne kiekvienas jaunimo sambūris turi eterį. Per dvejus metus įgijome ir patirties: pagal klausytojų pasisakymus sprendžiame, kad dabar laida tapo „sūresnė“.

Materialaus atlygio negaunantiems laidos rengėjams, jų tvirtinimu, „Druska“ yra ir darbas, ir pramoga sykiu. „Druskoje“ yra daugiau malonumo, galimybių savirealizacijai, ir tik tuomet, kai apmažėja sūrumo, laida tampa darbu“, - juokavo su redakcija bendravusi trijulė - A.Stonys, V.Mickutė ir A.Pociutė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas