Pajūrio naujienos
Help
2023 Lapkritis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(40) 2006-05-23

Kalniškiuose į vakaronę rinkosi trys kartos

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Pirmas puslapis
Į vakaronę atėjo visa Venckų šeima: (iš kairės) sūnus Karolis, tėvas Vytautas, dukra Ieva, Danguolė Venckuvienė ir jos mama Severina Žilienė su anūke Kristina Liaudinskyte.

Kalniškiuose gyvena apie 190 žmonių. Šiemet Kalniškiuose gimė du vaikai. Naujo žmogaus atėjimu į pasaulį džiaugiasi visas kaimas.

Pasak Kartenos seniūnijos seniūnės Zitos Rapalienės, praėjusiais metais Kalniškiuose ir šalia esančiuose Lubiuose mirė 9 žmonės, gimė 4 vaikai. Šiemet anapilin iškeliavo 5 žmonės. Mažas gimstamumas neramina gyventojus.

- Gali atsitikti taip, kad Kalniškių pagrindinė mokykla taps pradine,- sakė mokyklos direktorė Janina Jonkuvienė, mokykloje dirbanti nuo 1972 m. ir direktoriaujanti jau 25 metus.

Šiuo metu Kalniškių pagrindinėje mokykloje mokosi 38 vaikai, joje dirba dešimt pedagogų.

Anot mokyklos direktorės J.Jonkuvienės, šiandieninis jaunimas nuo ankstesnio niekuo nesiskiria. Jis - smalsus ir skubantis.

Pavasarį mokykloje buvo atidaryta viešojo interneto prieiga. Todėl dabar į mokyklą užsuka ir buvę moksleiviai - dabartiniai gimnazistai. Vakarais prie interneto noriai renkasi suaugusieji.


Verslo informacijos centre

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Aktualijos
Rajono verslininkus kviečia diskusijai

Kaip informavo Kretingos verslo informacijos centro direktorė Snieguolė Benikienė, mūsų rajono verslininkai bus kviečiami dalyvauti diskusijoje dėl fizinių asmenų veiklos su verslo liudijimais. Verslo visuomenė šią diskusiją pradėjo, suabejojusi tokios veiklos efektyvumu, baiminantis, kad dirbantys su verslo liudijimais asmenys sudaro nesąžiningą konkurenciją įmonėms.

Diskusijos dalyvių anketą parengė Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo plėtros agentūra, ir šios anketos per verslo informacijos centrus bus išplatintos visoje Lietuvoje. Anketoje keliami klausimai, ar fiziniai asmenys, dirbantys su verslo liudijimais, pažeidžia konkurencines įmonių veiklos sąlygas, kokia yra asmenų, dirbančių su verslo liudijimais, paslaugų ar pagamintų prekių kokybė, lyginant su analogiškomis įmonių paslaugomis ar prekėmis, ar reikėtų keisti verslo liudijimų išdavimo tvarką, kaip reiktų ją tobulinti ir pan.

“Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo plėtros agentūrai prašant, tokias anketas išplatinsime tarp mūsų rajono verslininkų, po to jas susisteminsime ir mūsų rajono verslininkų nuomonę išsakysime agentūrai. Ji, apibendrinusi visos Lietuvos verslininkų nuomones, išvadas pateiks Ūkio ministerijai”, - sakė S.Benikienė, kviesdama rajono verslininkus aktyviai dalyvauti rengiamoje diskusijoje.

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, Lietuvoje praėjusiais metais buvo išduota 113 tūkst. 765 verslo liudijimai, kuriuos įsigijo 78 tūkst. 295 asmenys.

Klientų skaičius didėja

Per pirmąjį šių metų ketvirtį Verslo informacijos centro surengtuose mokymuose dalyvavo 94 verslininkai arba asmenys, ketinantys pradėti verslą. Informacijos ir konsultavimo paslaugomis pasinaudojo 143 klientai. Verslo informacijos centro direktorė S.Benikienė pasidžiaugė, kad centras pritraukia vis daugiau interesantų, kurie labiausiai domisi, kaip pradėti verslą, finansų valdymo ir kontrolės klausimais, informacinėmis technologijomis – informacijos paieška ir galimybėmis, kaip jomis pasinaudoti.

Be viso to, centro darbuotojai konsultuoja darbo santykių, struktūrinių fondų ir finansavimo šaltinių paieškos, šiek tiek - rinkodaros klausimais.

Verslo informacijos centras interesantus konsultuoja nemokamai – kol kas konsultacijas subsidijuoja rajono Savivaldybė ir Ūkio ministerija.

Įsisavina ES paramą

Kretingos verslo informacijos centras, siekdamas įsisavinti ES struktūrinių fondų paramą, pateikė dvi paraiškas pagal priemonę “Verslo aplinkos gerinimas”. Iš viso Lietuvoje Verslo informacijos centrai pagal šią priemonę pateikė 18 paraiškų, pagal kurias prašoma suma sudaro per 10 mln. litų. Paraiškas pateikę ir finansavimą gavę Verslo informacijos centrai galės padidinti savo veiklos bei paslaugų teikimo efektyvumą.

Iki birželio 6 dienos priimamos paraiškos pagal priemonę “Tiesioginė parama verslui”, pagal kurią numatoma skirti iki 37,911 mln. Lt. Išsamesnė informacija teikiama Kretingos verslo informacijos centre.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių
KRETINGA

Policija užregistravo advokatės pareiškimą, kad 2003 m. tarp bendrovės ,,Omnitel” ir P.M. buvo sudaryta sutartis, pagal kurią jis įgijo mobilaus ryšio telefonus ,,Motorola T 150”, ,,Nokia 3410”. Kadangi P.M. neatsiskaitė už ,,Omnitel” suteiktas paslaugas, bendrovė patyrė 1 tūkst. 433 Lt žalą. P.M. nurodė, kad ,,Omnitel” teikiamomis paslaugomis niekada nesinaudojo ir neįsigijo jokių mobiliųjų telefonų, nepasirašinėjo jokių dokumentų.

VILNIAUS g.

Ketvirtadienio naktį policija gavo pranešimą, kad vagiama iš statybinio vagonėlio. Iš jo pavogta įvairių įrankių. Sulaikyti įtariamieji: 20 metų kretingiškiai R.D. ir V.B.

DARBĖNAI.

Ketvirtadienį į ligoninės priėmimo skyrių buvo pristatyta komos būklės 50 metų darbėniškė O.S., kuri reanimuojama mirė. Turimais duomenimis, O.S. seniai sirgo, tačiau į medikus pagalbos nesikreipė.

PALYDOVŲ g.

Šeštadienio naktį buvo apiplėšta kretingiškė L.P. Prie jos iš nugaros priėjo nepažįstama mergina ir pareikalavo atiduoti rankinę. Jai atsisakius tai padaryti, mergina ją pradėjo mušti, o kai užpultoji bandė gintis, priėjo nepažįstamas vaikinas ir koja spyrė į galvą. Nuo smūgio moteris parkrito. Mergina griebė rankinę ir abu su vaikinu pabėgo. Rankinėje buvo piniginė su 180 Lt, sidabrinis pakabukas, vairuotojo pažymėjimas, dvi banko mokėjimo kortelės. Sulaikyti įtariamieji: 17 metų grūšlaukiškė J.K. ir metais vyresnis teistas to paties kaimo gyventojas A.T.

DUPULČIAI.

Šeštadienio vakarą 12 metų vaikui į veidą įkando šuo, kurį be antsnukio vedėsi 29 metų dupultiškis S.V.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas