Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(32) 2006-04-25

Baldų gamybos įmonės “Medis” savininkas Petras Kurmis (kairėje) Rolandui Paksui parodė pačius naujausius įrengimus, papasakojo apie verslo plėtrą. Per susitikimą R.Paksą lydėjo Liberalų demokratų partijos Kretingos skyriaus pirmininkė Aldona Stasiulaitienė. Į Kretingą su Prezidentu buvo atvykę partijos pirmininko pavaduotojas Evaldas Lementauskas, Seimo nariai Egidijus Klumbys ir Valentinas Mazuronis, bendrapartietis Audrius Butkevičius.

Vakar Kretingoje savo vizitą, kurio esminis tikslas – kretingiškiams suteikti galimybę pasižiūrėti dokumentinį filmą “Visi prieš vieną”, Prezidentas, Lietuvos liberalų demokratų partijos pirmininkas Rolandas Paksas pradėjo nuo susitikimo su baldų gamybos įmonės “Medis” savininkais Dalia ir Petru Kurmiais bei šioje įmonėje dirbančiais žmonėmis.

Kai P.Kurmis R. Paksą ir jį lydėjusius asmenis pasveikino žemaitiškai, R.Paksas jo paprašė ir toliau kalbėti žemaičių tarme. “Visi suprasime”, - sakė R.Paksas, taip pat kalbėjęs mūsų krašto kalba.

R.Paksas domėjosi “Medžio” įmonės gamybos baze, produkcijos realizavimo galimybėmis, kaip rūpinamasi įmonėje dirbančių žmonių kvalifikacija, kiek įmonei kenkia padidėjusi emigracija, ar į šeimos verslą įsilies vaikai.

R.Paksas ir jo kolegos bendrapartiečiai išsakė nuomonę, jog nerimą kelia tai, kad didžioji žiniasklaida kuria opiniją apie R.Pakso ir V.Uspaskich tandemą, kuris atseit yra užsakytas Rusijos specialiųjų tarnybų. Prezidentui, Liberalų demokratų partijos pirmininkui buvo įdomi verslininko P.Kurmio nuomonė šiuo klausimu. “Mes norime kurti savo verslą savo darbu. Nieko niekada gyvenime nesukombinavę, nieko nepavogę, mes norime dirbti ramiai. Kiekvienam – savo gyvenimo linija: kam – verslas, kam – politika”, - kalbėjo P.Kurmis.


Mėtomi masalai su pasiutligės vakcina

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Aktualijos

Šį mėnesį pradėta vykdyti penkerius metus truksianti programa, kurios tikslas – šalyje likviduoti laukinių gyvūnų pasiutligę.

Balandžio 10 d. visoje Klaipėdos apskrityje iš lėktuvo buvo mėtomas jaukas su vakcina. Laukiniai gyvūnai, ėsdami jauką, kuriame yra vakcina, užsikrečia vakcinos sudėtyje esančiu pasiutligės virusu, skatinančiu imuniteto susidarymą. Vakcinos sudėtyje yra pasiutligės virusas, antibiotikai ir stabilizuojanti medžiaga. Vakcina yra įdėta į kapsulę, kuri padengta jauku. Laukiniam gyvūnui ėdant jauką plyšta kapsulė, sužeidžiama ryklės gleivinė. Per pažeistą gleivinę virusai patenka į organizmą ir skatina imuniteto susidarymą.

Klaipėdos apskrityje išmėtyta 305 tūkst. vakcinos dozių, t.y. viename kvadratiniame kilometre - ne mažiau kaip 20 jaukų.

Radus jaukus su pasiutligės vakcina, jų negalima liesti.

„Jeigu jaukai su vakcina aptinkami prie gyvenamųjų namų, būtina apie tai nedelsiant pranešti rajono Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai telefonu 78599“, – sakė rajono vyriausiasis veterinarijos gydytojas inspektorius Šarūnas Nenartavičius.

Palietus jauką, būtina plauti rankas muilu ir vandeniu. Jeigu vakcina pateko į burną, nosį ar akis, būtina nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą. Tokiu atveju žmonės turi būti vakcinuojami nuo pasiutligės. Jaukai su pasiutligės vakcina naminiams gyvūnams nepavojingi.

Pasiutligė – ūminė virusinė užkrečiamoji liga, kuri sukelia gyvūnams ir žmonėms galvos ir stuburo smegenų uždegimą. Žmogus, susirgęs pasiutlige, miršta.

Lietuvoje pasiutligė labai paplitusi tarp laukinių gyvūnų. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, nuo 1960 m. Lietuvoje nuo pasiutligės mirė 11 žmonių. Naminiai gyvūnai pasiutlige užsikrečia nuo apsikrėtusių laukinių gyvūnų. 2005 metais buvo nustatyta 1 tūkst. 652 pasiutligės atvejai.

Kretingos rajone nuo metų pradžios jau nustatyta 10 pasiutligės atvejų. Pernai per metus šis skaičius siekė 30.

Programa, kurios tikslas - likviduoti laukinių gyvūnų pasiutligę, bus ilgalaikė. Laukiniai gyvūnai bus vakcinuojami penkerius metus – rudenį ir pavasarį. Ši programa vykdoma ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse. Ši programa finansuojama iš 2003 m. PHARE projekto „Gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolės stiprinimas Lietuvoje“ lėšų.


Savaitgalį – rekordiškai daug gaisrų

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Aktualijos

Savaitgalį Kretingos rajone ugniagesiai gesinti degančios žolės važiavo 16 kartų. Ugnis siautėjo iš viso aštuonių hektarų plote. Šie skaičiai yra rekordiški Kretingos rajonui.

Lietuvoje taip pat užfiksuoti žolės deginimo rekordai. Šalies ugniagesiai savaitgalį žolę gesino apie pusę tūkstančio kartų, o nudegusios teritorijos plotas prilygsta Vilniaus plotui. Ugnyje žuvo du žmonės.

Pavojingai prižėlusi niekieno teritorija

Šeštadienį ir sekmadienį Bajoruose ties „Kretingos grūdais“ degė pageležinkelės. Gaisro metu išdegė per 100 arų žolės. Prie geležinkelio gyvenantys Klaipėdos gatvės gyventojai džiaugėsi, kad ugnis siautė kitoje geležinkelio pusėje, negu stovi jų gyvenamieji ir ūkiniai pastatai.

Daugiabutis Klaipėdos gatvės namas, kuriame gyvena Mečislovas Ramanauskas, stovi prie geležinkelio. Šįkart žolė degė priešingoje, negu stovi namas, pusėje. Tačiau gyventojas išsigando ne juokais.


Rajono vadovai susitiko su kunigais

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje

Penktadienį Kretingos muziejuje Kretingos rajono savivaldybės meras Valerijonas Kubilius, mero pavaduotojas Juozas Mažeika ir administracijos direktorius Valerijonas Černeckis susitiko su rajone dirbančiais dvasininkijos luomo atstovais.

Jau kelerius metus Savivaldybės vadovų iniciatyva vykstančiame ir tapusiame tradiciniu susitikime šiemet dalyvavo Telšių vyskupas, Jo ekscelencija Jonas Boruta.

Susitikime buvo aptartos bažnyčių pastatų išsaugojimo, remonto, apšildymo problemos. Rajono vadovai žadėjo pinigų Laukžemės bažnyčiai tvarkyti. Buvo svarstoma naujų bažnyčių statyba Kūlupėnuose ir Vydmantuose. Vyravo nuomonė, jog reikėtų statyti nedideles bažnyčias, galbūt netgi koplyčias, nes svarbu ne maldos namų dydis, bet kad šie namai būtų visada pilni žmonių. Vydmantiškiai pageidauja didesnės bažnyčios.

Susitikime dalyvavo katalikų dvasininkai. Buvo pakviestas ir Kretingos evangelikų liuteronų parapijos kunigas Darius Petkūnas, kuris atvykti į renginį negalėjo, buvo išvykęs į užsienį. Susitikimo dalyviams koncertavo Kretingos rajono kultūros centro kamerinis choras.


Paminėjo aktoriaus jubiliejų

  • Danutė DUNAUSKAITĖ
  • Kultūra
Valdemaras Povilaitis teatro mėgėjams labiausiai žinomas dėl charakterinių komedijinių vaidmenų.

Į ilgamečio Kretingos Egidijaus Radžiaus teatro aktoriaus Valdemaro Povilaičio jubiliejinį kūrybos vakarą, įvykusį Kretingos kultūros centro parodų salėje, susirinko negausus, tačiau ištikimas šio žmogaus talentui gerbėjų būrys.

Per 25-erius savo kūrybinio darbo šiame teatre metus teatro veteranas sukūrė daugiau negu 20 vaidmenų, suvaidino daugiau negu 400-uose spektaklių. Anot jubiliato, patys brangiausi: Algis - K.Sajos “Surūdijęs vanduo”, kapitonas Ferecas - Dž.Flečerio “Kaip valdyti žmoną”, ponas - A.Braziulevičiaus “Burtininkė” ir, be abejo, žydeliai, kurių ne tik charakterius, bet ir išmintį aktoriui sekėsi perteikti.

Anot Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiojo režisieriaus ir vakaro vedėjo Nerijaus Gedmino, Valdemaras Povilaitis daugiau žinomas dėl charakterinių komedijinių vaidmenų. Spektakliai, kuriuose vaidino Valdemaras, įgarsinti Lietuvos radijuje, nufilmuoti televizijoje.

Ne vieną dešimtį metų dirbęs pedagoginį darbą, buvęs rusų kalbos ir literatūros mokytoju, Valdemaras Povilaitis savo meilę teatrui yra perdavęs savo mokiniams, su jais yra pastatęs ne vieną spektaklį.

Vakaro metu be atliktų ištraukų iš suvaidintų spektaklių, jubiliatas skaitė savo mylimiausio poeto Sergejaus Jesenino eiles. Mintimis grįžęs į praeitį, daug šiltų žodžių skyrė jau išėjusiems Anapilin teatro žmonėms: Egidijui ir Birutei Radžiams, Liolei Grott, Jonui Ginduliui, Vaclovui Valančiauskui.

Vakarui baigiantis jubiliatą pasveikino E.Radžiaus teatro kolektyvas, rajono meras V.Kubilius, miesto seniūnas S.Juknevičius, Kultūros centro direktorė K.Macienė. Režisierius Nerijus Gedminas įteikė Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos prezidentės Danutės Vaigauskaitės pasirašytą padėkos raštą.


Kretingos muziejuje viešėjo ir su visuomene susitiko kretingiškių į Aukščiausiąją Tarybą 1990-1992 m. išrinktas deputatas ir Nepriklausomybės akto signataras Virginijus Pikturna. Jau dešimtmetį Prahoje gyvenantis ir Laisvosios Europos radijuje dirbantis 45-erių V.Pikturna tikino, jog politika jo nebežavi ir būti politiku jis išvis nebenorėtų.

„Ligi šiol buvau vienas iš nedaugelio Nepriklausomybės akto signatarų, apie kurį Lietuvos valstybinis archyvas dar nebuvo parengęs medžiagos“, - taip savo atvykimo į Kretingą tikslą nusakė V.Pikturna. Valstybinio archyvo specialistai filmavo ir signataro susitikimą su kretingiškiais.

Susitikimo metu V.Pikturna pabrėžė, jog mintimis jis nebenorėtų grįžti prie politinės praeities ir gvildenti dabartinę padėtį Lietuvoje: „Nesu linkęs vertinti politinių partijų ir jų veiklos. Turėtų praeiti daugiau laiko, kad iš istorinės perspektyvos peržvelgtume, ką gero padarė mano kadencijos parlamentarai ir ką dar geriau galėjo padaryti bei vertinti dabartinių politikų veiklą“, - tvirtino signataras.


Daužė policijos automobilius

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka

Šeštadienio vakarą buvo apdaužyti du tarnybiniai policijos automobiliai.

Patruliuodami Birutės gatvėje, policijos darbuotojai pastebėjo keistai valdomą automobilį, kuris rodė posūkį į vieną pusę, o sukosi į kitą. Automobilio vairuotojas nereagavo į policijos reikalavimą sustoti ir padidinęs greitį, keldamas pavojų kitiems eismo dalyviams, nuvažiavo J.Basanavičiaus gatve. Persekiojamas automobilis ,,Peugeot 605” įsuko į vieno iš namų kiemą. Paskui jį įsuko ir policijos automobilis.

Policijos pareigūnams įvažiavus į kiemą, automobilio ,,Peugeot 605” vairuotojas ir keleivis iššoko iš automobilio ir bandė pasišalinti. Vienas iš patrulių sulaikė vairuotoją – 32 metų kretingiškį M.L., kuris automobilį vairavo, esant atimtai teisei vairuoti transporto priemonę.

Tuo metu automobilis ,,Peugeot 605” savaime pradėjo riedėti atbuline eiga į nuokalnę ir atidarytomis vairuotojo durelėmis atsitrenkė į tarnybinį policijos automobilį ,,Škoda Oktavia”. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, tačiau apgadinti abu automobiliai.

Artėjant vidurnakčiui, buvo apgadintas ir kitas policijos automobilis.

Neblaivus 53 metų klaipėdietis, vairuodamas automobilį ,,Mercedes Benz 250 D”, Šventosios gatvėje atsitrenkė į policijos automobilį, stovėjusį šalikelėje su įjungtais gabaritiniais žibintais. Po susidūrimo automobilis ,,Mercedes Benz 250 D” nuvažiavo į pakelės griovį. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadintos abi transporto priemonės. Klaipėdiečiui vairuotojui buvo nustatytas 2,86 promiliės girtumas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas