Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(294) 2008-12-12

Gyventojai kyla prieš šiukšlių kainas

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Pirmas puslapis
Kretingos rajono taryba svarstys, kokiu būdu skaičiuoti buitinių atliekų tvarkymo mokestį – pagal gyvenamojo ploto dydį ar bute registruotų asmenų skaičių.

Kretingos rajono savivaldybės taryba jau yra aptarusi visuotinį atliekų tvarkymo mokestį, kurio dydis turėtų priklausyti nuo turimo gyvenamojo ploto. Mokestį ketinama pradėti taikyti kitais metais. Nors taryba dar nepriėmė sprendimo, kad mokesčio dydį lems gyvenamojo ploto dydis, ir projektas nėra parengtas, Kretingos rajono gyventojai jau renka parašus, pasisakydami prieš idėją mokestį didinti pagal buto plotą.

„Mūsų daugiabutyje yra vienišų žmonių, kurie savo butuose gyvena po vieną. Tačiau yra ir septynių asmenų šeimų, besispaudžiančių ankštuose butuose. Nereikia daug mąstyti, kad suprastum, iš kurio buto į konteinerius išmetama daugiau šiukšlių. Kodėl vienišas žmogus už kibirą šiukšlių turi mokėti brangiau, negu tie, kurie atliekų sukaupia kelis kartus daugiau, - kalbėjo Baublių kaime daugiabutyje gyvenanti moteris (pavardė redakcijai žinoma). – Organizuosime rinkti parašus, kad išsakytume savo nuomonę dėl šio mokesčio.“

Baubliškės nuomone, skirti mokestį, atsižvelgiant į gyvenamojo ploto dydį, – nelogiška, nes šiukšles kaupia ne butas, o jame gyvenantys žmonės.

O individualiems namams, nepaisant to, kokio ploto jie bebūtų, žadama paskirti vienodą mokestį – 10 litų.

Nors naujasis mokestis individualių namų ir butų savininkams už šiukšles dar nepatvirtintas, redakcija jau sulaukė ne vieno pasipiktinusių gyventojų skambučio. Kai kurių daugiabučių gyventojai ėmėsi ir veiksmų: kretingiškė Petronėlė Kuizinienė surinko vienišų pensininkų parašus, kurių sąrašą įteikė rajono merui Valerijonui Kubiliui.

„Esam našlės, kurios į gyvenimą jau išleido vaikus, ir dideliuose butuose likome gyventi vienos. Kiek mes galime prikaupti šiukšlių? Didelės šeimos išneša maišus atliekų, tačiau jos, jei gyvena mažesniame bute, mokės mažiau už mane, vienišą moterį“, - sakė P. Kuizinienė.

Ji surinko apie 30 pensininkių parašų, kurios gyvena skirtinguose Kretingos miesto daugiabučiuose, ir pateikė prašymą Savivaldybei, kad ši, svarstydama mokestį, atsižvelgtų į kretingiškių nuomonę.


Ar aukojate pinigų?

  • Gatvės interviu

Kazys Drungilas:

- Ne, nematau, kam aukoti. Elgetoms neduodu pinigų, kad per daug neišleptų. O ir šiaip viešose vietose mažai matau žmonių, kurie prašytų išmaldos. Kai televizijos kviečia skambinti telefonu ir taip paaukoti kam nors pinigų, neskambinu. Ką gali žinoti, kur tie paaukoti pinigai nueis. Aišku, galima vargšams padovanoti daiktų, rūbų, bet jais rūpintis – moterų darbas.

Jadvyga Šalminienė:

- Visuomet. Man gaila žmonių, kurie prašo kokiam nors reikalui pinigų. Kas žino, gal ir man kada nors prireiks aukos. Kartais pinigų aukoju ir telefonu. Tikiu, kad akcijų metų paaukoti pinigai atitenka tiems, kuriems iš tiesų jų reikia. O kartais naudingiau aukoti ne pinigus, o daiktus. Pavyzdžiui, elgetaujantiems žmonėms geriau duoti kokį drabužį, o ne litą, kurį šis vis viena pragers.

Ramutis Kavarza:

- Ką nors paaukoti reiškia padaryti gerą darbą, todėl pateisinu aukojimą. Nors pats retai kada aukoju. Visų pirma, aplink nematau daug elgetų. Aukoti per akcijas siunčiant žinutę – nesaugu. Ar žmonių paaukoti pinigai atiteks tikrai tiems, kuriems reikia, – organizatorių sąžinės reikalas. Be to, aukoti ar ne, spręsčiau pagal tai, koks žmogus prašo aukos.

Virginija Bertašauskienė:

- Dažniausiai aukoju per televizijų akcijas, pavyzdžiui, skirtas našlaičiams paremti. O štai elgetoms pinigų duodu retai. Juk dažniausiai jie surinktas aukas išleidžia alkoholiui. Be to, daugelis jų galėtų eiti dirbti. Pavyzdžiui, vakar mačiau elgetaujantį vyriškį – tikrą žaliūką, kuris lengviausiai galėtų dirbti. Tačiau tingi, prašyti pinigų iš kitų – lengviausia.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ


Gal trečias kartas nemeluos

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos

Ateinantį ketvirtadienį Kretingos rajono savivaldybės taryba šiemet jau trečią kartą bandys tvirtinti Kretingos rajono bendrąjį planą.


Vakar į Kretingos muziejų susitikti su muziejininkais bei rajono valdžios atstovais buvo atvykę aukšti šalies paminklotvarkos pareigūnai: Kultūros paveldo departamento (KPD) prie LR Kultūros ministerijos direktoriaus pavaduotojas Algimantas Degutis ir Paveldotvarkos skyriaus vedėjas Vydmantas Puidokas bei KPD Klaipėdos teritorinio padalinio vyriausiasis inspektorius Vitalijus Juška ir vyriausioji specialistė Audronė Puzorienė, architektė projektuotoja Nijolė Kazakevičiūtė ir architektas Edmundas Benetis.


Kretingiškis Tomas Jašinskas, šiais mokslo metais baigiantis Klaipėdos universiteto Menų fakulteto režisūros katedros teatro režisūros studijas, bakalauro diplominiam darbui pasirinko drąsų sprendimą – pastatyti 1 val. 35 min. trukmės monospektaklį pagal Nikolajaus Gogolio kūrinį „Pamišėlio užrašai“. Sėkminga spektaklio premjera jau įvyko penkis kartus skirtinguose Lietuvos miestuose, tarp jų – ir Kretingoje.


Kai norisi kitiems dovanoti šventę

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Smiltys

“Balta spalva man visada yra kažko pradžia”, - taip lakoniškai savo karpinius apibūdino Skaistė Kulberkienė.

Jos karpiniais išpuošti “Pasakos” darželio-mokyklos langai traukia ir praeivių, ir pravažiuojančiųjų dėmesį. “Vienas kitas dar ir pajuokauja, kad turėsiu mokėti kompensaciją: tai kuris, užsižiūrėjęs į “Pasakos” langus, užkliuvęs, kitas vos avarijos nepadaręs…”, - pusiau juokais kalbėjo dailės mokytoja, prie karpinių meno jau gerą dešimtmetį kviečianti prisiliesti ir “Pasakos” pradinukus.


Edmundas Atkočiūnas Kretingos muziejaus Baltojoje salėje pristatė trečiąją savo poezijos knygą „Nostalgijos vitražas“. Tai – naujos kartos knyga, skirta Lietuvos tūkstantmečiui: posmai joje pateikti net 17 kalbų, tarp kurių – hebrajų, esperanto, kinų ir net išnykusia prūsų kalba. Du eilėraščiai skirti neregiams: jie išspausdinti Brailio raštu. Visa rinktinės poezija įrašyta į kompaktinę plokštelę, kuri įtvirtinta knygos viršelio aplanke.


Šiandien Darbėnų vidurinėje mokykloje minimos 110-osios Fabijono Šulco gimimo metinės. Jis prisimenamas visų pirma kaip vaikų mylimas dailės, braižybos ir rusų kalbos mokytojas. Tik nedaugelis žinojo, kad šis kuklus žmogus yra dar ir menininkas tapytojas, kurio darbai nepelnytai kurį laiką buvo užmiršti ir nevertinami.


„Pajūrio naujienų“ kūrybinio priedo „Smiltys“ redakcija į diskusiją „Liaudies menas ir jo simbolika: nauja, susiję su praeities kultūra“ pakvietė buvusią ilgametę Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus pirmininkę ir Kretingos skyriaus vadovę Laimą Grigaitienę bei Kretingos tautodailininkus: medžio drožėją Adolfą Viluckį, tapytoją Alfonsą Sereiką ir rankdarbių meistrę bei Pranciškonų gimnazijos technologijų mokytoją Aldoną Narkuvienę.


Ištikima žemaitiškam žodžiui

  • Audra VENCKUVIENĖ
  • Smiltys

Rašinio heroję „užklupome“ kartu su pavakario tamsa. Pastūmusi į šalį Salantų bibliotekai rašomą renginio scenarijų, Daiva Stonkuvienė nusišypsojo ir sodria žemaitiška šnekta pareiškė, kad apie save kalbėti ji nemoka: turėtume klausti kitų.


Paaiškėjo “Karūnos” nugalėtojai

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas

Pasibaigė rajono bendrojo lavinimo mokyklų jaunių – vaikinų ir merginų – krepšinio “Karūnos” rajoninio etapo varžybos. Vaikinų grupėje varžėsi 6 komandos, merginų – 3.


Bažnyčiai apšviesti nutiesė naują kabelį

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Parapijose

Prieš Kalėdas Kretingos katalikų bažnyčios bokštas vėl tapo ryškiu orientyru vairuotojams, švyturiu jūreiviams ir širdį kretingiškiams džiuginančiu apšviestu miesto objektu. Komunalininkams atnaujinus kabelį, bokšto apžvalgos aikštelėje 18 sumontuotų prožektorių vėl įspūdingai apšvietė į dangų besiremiantį bokšto smaigalį ir bažnyčios fasadą.


Vairuotojas Antanas Zaleckis su šia specialia mašina gali išvežti stambių gabaritų atliekas – šaldytuvus, baldus. Tokių šiukšlių, pasak bendrovės „Kretingos komunalininkas“ direktoriaus Gedimino Žilio, paskutiniu metu yra padaugėję.

Į gatves jau išvažiavo neseniai bendrovės „Kretingos komunalininkas“ įsigyta šiukšlių mašina, skirta stambių gabaritų šiukšlėms. Darbui rengiamas ir dar vienas automobilis, skirtas buitinėms atliekoms išvežti.

Šiuo metu bendrovė turi keturias mašinas, kurios išveža buitines atliekas. Naujasis, penktas, automobilis bus ne paskutinis „Kretingos komunalininke“.

„Atnaujiname technikos parką. Tiek, kiek turime mašinų, greitai nebeužteks, norint užtikrinti kokybišką šiukšlių išvežimo paslaugą. Be to, atnaujindami techniką, rengiamės naujam etapui, kai šiukšles reikės vežti į Dumpių sąvartyną Klaipėdos rajone“, - sakė bendrovės „Kretingos komunalininkas“ direktorius Gediminas Žilys.

Penkios šiukšliavežės aptarnauja visą Kretingos rajoną ir pagal nustatytą grafiką išvažiuoja kiekvieną dieną, o savaitgalį šiukšles veža į sąvartyną.

Dar viena nauja bendrovės mašina yra skirta išvežti stambaus gabarito šiukšlėms – šaldytuvams, baldams.

Pasak G.Žilio, didelės apimties atliekų rajone yra padaugėję, todėl specialus automobilis joms išvežti buvo labai reikalingas. Be to, mašina yra pritaikyta ir greitai pūvančioms šiukšlėms – šakoms, lapams, žolei – išvežti.


Šioms Kalėdoms kretingiškiai savo draugams, gyvenantiems užsienyje ar kituose Lietuvos miestuose, be didelio vargo jau galės išrinkti originalią dovaną – suvenyrinę saldainių dėžę su Kretingos miesto istorijos aprašu bei lankytinų vietų nuotraukomis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas