|
(21) 2006-03-14Kyla bereikalinga panika dėl paukščių gripo
Kretingoje, Jonikų sodyboje, nugaišo varna. Baiminantis, kad paukštis gali būti kritęs dėl paukščių gripo, veterinarijos specialistai paukštį išsiuntė į Vilnių specialiems tyrimams. Pasak sodybos šeimininkės Bronislavos Jonikienės, dar leisgyvę varną savo darže ji pastebėjo ketvirtadienio rytą. Paukštis, remdamasis vienu sparnu, nustraksėjo dar apie metrą ir nugaišo. Rajono Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, nuo vasario 22 d. iki kovo 10 d. rajone tyrimams buvo paimta 15 kritusių paukščių. Daugiausiai tai buvo vištos ir varnos. Kritę paukščiai buvo paimti iš Žalgirio, Imbarės, Darbėnų seniūnijų. Paukščiai buvo rasti sodybose ir prie sodybų, vištos - tvarte. Kaip patvirtino Nacionalinė veterinarijos laboratorija Vilniuje, visi šie paukščiai krito dėl traumų. Dar nežinoma, dėl ko nugaišo varna, atskridusi į Jonikų sodybą. „Didžiausia tikimybė, kad paukščiai galėtų būti užsikrėtę paukščių gripu, yra aptikus kritusius vandens paukščius – antis, žąsis, gulbes, kirus“, - sakė vyriausiasis veterinarijos gydytojas inspektorius Šarūnas Nenartavičius.
Žiema dar nesitrauks
Kovą į Lietuvą iš šiaurės atkeliavusi trečioji šalčio ( pirmoji – sausį, antroji – vasarį) banga dar neketina trauktis. Naktimis oro temperatūra dar nukrinta iki minus 20 laipsnių. Pasak Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klaipėdos skyriaus viršininko Liongino Pakščio, pirmąją ir antrąją kovo dekadą mūsų šalyje vyrauja dvigubai ir net trigubai šaltesni negu įprasta orai. Įprastai normai šalčiai prilygs tik trečiąją kovo dekadą. Įdienojus saulė įšildys orą iki nulio. „Didesnėje Lietuvos dalyje, manau, bus išvengta potvynių. Tačiau Šilutės rajone, vargu – mariose ledas storas, ir tirpstančio ižo iš Baltarusijos dar atplukdys Nemunas“, - įsitikinęs L.Pakštys.
Akcija drausmina
Pasibaigė akcija “Miškas-2006”, kurią kartu su Generaline miškų urėdija bei policija organizavo Valstybinė aplinkos apsaugos inspekcija. Šios akcijos tikslas buvo išaiškinti miško grobstytojus, niokotojus, pasidomėti, kaip laikomasi medienos gabenimo tvarkos, ar mediena buvo įsigyta teisėtai, kaip medienos apskaitos tvarkos laikosi medienos perdirbimo įmonės. Apibendrindami akcijos “Miškas-2006” rezultatus, Kretingos rajono agentūros valstybinis aplinkos apsaugos inspektorius Benediktas Sauseris ir Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento miškų kontrolės vyresnysis inspektorius Egidijus Žemaitis sakė, jog akcija – drausmina ir kad padėtis, palyginus su praėjusiais metais, gerėja. Ypač padaugėjo agentūros išduodamų leidimų miškui kirsti skaičius – nuo metų pradžios agentūra išdavė apie 250 leidimų.
Kretingiškių verslo variklis – iššūkis
“Svarbiausia – turėti tikslą“, - sako Jurgita ir Kęstutis Šoblinskai, „Virkštininkų dvaro užeigos“ Kretingos rajone savininkai. Jaunų verslininkų žodžiais, artimieji netikėjo, kad jiedu gali padaryti tai, kas dabar tapo tikrove. Kęstučiui tai buvo iššūkis – jis pasiryžo įrodyti, kad yra pajėgus realizuoti savo idėją.
Šiais metais rajono gimnazijas, vidurines mokyklas ir Suaugusiųjų mokymo centrą baigia didžiausias abiturientų skaičius – 476. Daugiausia abiturientų - Jurgio Pabrėžos gimnazijoje – 105, Marijono Daujoto vidurinėje mokykloje - 75, Pranciškonų gimnazijoje – 70, Salantų vidurinėje -58, Suaugusiųjų mokymo centre – 54, Simono Daukanto vidurinėje – 47, Darbėnų vidurinėje – 23, Vydmantų vidurinėje -18 ir Kartenos vidurinėje mokykloje - 17.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Kretingos susivienijimo pirmininkas Darius Petreikis ir Kretingos rajono Švietimo tarybos narys Vilius Adomaitis “Pajūrio naujienoms” išsakė nuomonę, jog švietimo klausimai rajone turėtų būti sprendžiami viešai.
“Bandysime inicijuoti rajono Tarybos Švietimo komiteto narių ataskaitą, kad už uždarų durų priimti sprendimai rajono švietimo bendruomenei nekeltų nereikalingų minčių”,- redakcijai sakė rajono švietimo bendruomenei atstovaujančių savivaldos institucijų nariai.
Jie teigė iki šiol nesulaukę rajono vadovų atsakymo į jiems pateiktus klausimus dėl švietimo įstaigų techninio personalo atlyginimų koeficientų didinimo bei dėl mokinio krepšelio rezervo skirstymo metodikos. Šie klausimai buvo aptarti vasario 20 dieną įvykusiame rajono Švietimo tarybos posėdyje, kurio protokolas su posėdyje išsakytomis šios tarybos narių mintimis buvo adresuotas rajono vadovams.
Kretingos muziejuje įvyko knygos “Algirdas Bosas” pristatymas.
Kretingiškiai A.Bosą žino kaip paminklo Jurgiui Ambroziejui Pabrėžai autorių. Šiame bronzos ir granito kūrinyje dailininkas neakcentuoja portretinio vienuolio panašumo, o poetiniais įvaizdžiais atkuria jo gyvenimo istoriją.
Padvarių gyventojas Karolis Keblys kreipėsi į teismą. Jis reikalauja, kad teismas iš bendrovės „Kretingos šilumos tinklai“ priteistų kompensaciją už autonominio šildymo įrengimą.
Parengiamajame posėdyje K.Keblys nurodė, kad pernai „Kretingos šilumos tinklai“ atsisakė dvylikabučiui namui, kuriame gyvena ieškovas, teikti centralizuotą šilumą. Gyventojams šilumininkai pasiūlė po tūkstantį, vėliau – po pusantro tūkstančio litų kompensacijų kiekviename bute šildymo sistemai pertvarkyti.
Penki nuteisti rajono nepilnamečiai piešė tema „Aš svajoju“. Tai yra Kalėjimų departamento renginys, kuriame dalyvauja pataisos inspekcijų įskaitoje esantys nepilnamečiai ir besimokantys asmenys iki 21 metų.
Kretingos rajono pataisos inspekcijos įskaitoje yra septyni asmenys, kurie galėjo dalyvauti šiame konkurse. Du iš jų nepanoro, o kiti noriai piešė tai, apie ką svajoja. Nuteistųjų piešiniuose – namai ir automobiliai. Vieno paauglio piešinyje – namas, kuriame gyvena jo šeima. Berniuko teigimu, jis irgi svajoja gyventi tokiame name.Automobilį, kurį svajoja turėti užaugęs, paauglys nupiešė kitame lape. Nes jo šeimai, turinčiai problemų dėl alkoholio ir asocialaus gyvenimo būdo, tai būtų neįtikėtinas turtas. Abiejuose paauglio piešiniuose šypsosi saulė.
Konkurso darbų paroda nuo kovo 30 d. vyks Vilniuje, Kalėjimų departamente.
Tie patys penki nepilnamečiai dalyvavo viktorinoje „Ką žinau apie savo valstybę“. Nors klausimai buvo elementarūs, bet į juos atsakė tik vienas. Rajono pataisos inspekcijos darbuotojai pastebėjo, kad šis jaunuolis yra vienintelis, kuriuo ypač rūpinasi ne atskirai gyvenantys ir problemų turintys tėvai, o jo klasės vadovė.
Jaunuoliai, kuriems teismas atideda bausmės vykdymą, dažniausiai vėl atsiduria teisme – sprendžiama, ar jiems netaikyti realios bausmės, t.y. atimti laisvę.
Šarūnui už vagystę buvo skirta laisvės apribojimo bausmė. Naktimis, t.y. 21-6 val., jis turėjo būti arba namuose, arba mokymo įstaigoje – Salantų internate. Tačiau jis pabėgo iš internato, policijos darbuotojai nerado jo ir namuose. Todėl teismas skyrė mėnesį išbandomojo laikotarpio. Jeigu būtų užfiksuotas bent vienas pažeidimas, Šarūnas būtų areštuotas. Paauglys ištvėrė, todėl teismas skyrė dar mėnesį išbandomojo laikotarpio.
|