Pajūrio naujienos
Help
2024 Gruodis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

10 metų – su euru. Ar vis dar prisimenate litą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(192) 2007-11-30

Kambario kaimynui per konfliktą sužalojęs akį, neįgalus Padvarių gyventojas Rimantas Taroza su nerimu laukia teismo sprendimo.

Penkiasdešimt dvejų neįgalus Padvarių pensionato gyventojas Rimantas Taroza šiandien gyvena nerimu ir laukimu: per tarpusavio konfliktą jis sužalojo savo kambario kaimyną, 82-ejų Konstantiną Rinkūną. Vyriškis gailisi dėl nesuvaldytų emocijų ir laukia, ką nuspręs teismas.

Padvarių pensionato direktorė Rima Narmontienė tvirtino, jog tai – ne pirmas atvejis, kada pensionato gyventojai konfliktuodami sužaloja vienas kitą. Tačiau išgyvendinti nepageidaujamus asmenis iš globos įstaigos nėra paprasta.

Neturėjo reikalų su teisėsauga

Lapkričio 12-osios rytą kairės kūno pusės nevaldantis, amputuota kaire koja ir vežimėlyje sėdintis R.Taroza kumščiu smogė K.Rinkūnui į veidą ir pataikė į kairę – sveikesniąją - akį. Kita akimi, sirgdamas katarakta, vyriškis bematė silpnai. Smūgio metu K.Rinkūnui buvo sumuštas akies obuolys, ragenoje atsivėrė kiaurinė žaizda.

Konfliktą išgirdo pensionato slaugytojo pavaduotoja: K.Rinkūnui nedelsiant buvo suteikta medicininė pagalba – vyriškis išvežtas gydyti į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Kūno sužalojimu pasibaigusį dviejų neįgalių žmonių konfliktą tiria policijos pareigūnai.

„Nesupratau, kaip tai atsitiko. Rinkūnas tą rytą tyčiojosi iš manęs. Sakė: suski, tavo šūdai voliojasi po kambarį, nors pats užkliuvęs išpylė savo „antelę“. Norėjo išversti mane iš vežimėlio. Nervai suėmė ir kirtau jam kumščiu. Galvojau, dėsiu į kaktą, o pataikiau į akį. Nesu piktas žmogus, niekad su teisėsauga reikalų neturėjau. Nežinau, kaip nubaus mane“, - tvirtino R.Taroza. Vyriškis sakė, jog jau ir anksčiau norėjęs išsikraustyti iš bendro kambario, kuriame su kaimynu K.Rinkūnu ne kaip tesugyveno. Tačiau kitur nebuvę vietos.


Įprastas vaizdas prekybos centre: moteris kaip viesulas matuojasi batus, kelnes, sijonus, kailinius. Viską iš eilės. Nieko nesuprantančiomis akimis klausosi pardavėjų paskaitų apie virtuvės kombainus, naujos kartos puodus, šimtus funkcijų atliekančius dulkių siurblius. Nusiperka eilinį technikos stebuklą, kurio niekada nereikės. Vaikas tuo metu laimingas valgo ledus arba žaidžia prekybos centro vaikų darželyje. O vyrų darželių ten nėra. Žmonos apsipirkinėjimo įkarštyje vyrai dažniausiai užsiima nervingu pėdos kratymu arba sporto šaka „spoksok penkias valandas pro automobilio langą“. Gatvėje sutiktų paklausėme:

Steponas Taujenis:

- Moteriai parduotuvė yra geriausias dalykas pasaulyje. Joms visoms, turbūt be išimties, patinka apsipirkinėti. Tenka ir man su savo žmona važiuoti apsipirkti. Tai reiškia, kad ji vaikšto po parduotuves, o aš sėdžiu mašinoje. Išsirinkti padedu tik svarbesnius pirkinius – baldus, techniką. Rūbus apžiūriu, kai žmona su jais grįžta namo.

Rolandas Špučys:

- Parduotuvė moteriai – tai atsipalaidavimas. Jei moteris norėtų, kad aš jai padėčiau apsipirkti, tai turėtų būti greitas procesas. Sakoma, kad apsipirkinėjimas – labiau moterų „liga“. Tačiau pažįstu vyrų, kuriems apsipirkinėti patinka ne ką mažiau negu moterims. Jiems svarbu turėti gerų ir brangių daiktų.

Sandra Drungilaitė:

- Daug reiškia. Jei tik turiu pinigų, parduotuvėse praleidžiu daug laiko. Labiausiai mėgstu pirkti papuošalus. Drabužius perku greitai, nes žinau, ko noriu. Moteriai, išsiruošusiai apsipirkti, jokia suma nepasirodytų per didelė. O vaikinai parduotuvėje nereikalingi – geriausia apsipirkinėti vienai pačiai.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ


Vakar Kretingos rajono savivaldybės taryba nedavė leidimo rengti detaliuosius planus dar 5-6 vėjo jėgainių statybai jau veikiančiame Kvecių, Kiauleikių kaimų vėjo jėgainių parke. Taryba nepriėmė ir sprendimo likviduoti Savivaldybės biudžetinę įstaigą Pranciškonų gimnaziją, kurios bazėje gimnaziją įsteigti siekia vienuoliai pranciškonai.


Nindzės neverkia

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kuprinė

Septynmetė kretingiškė Goda Pagalytė tvirtina:”Nindzės neverkia”. Todėl ir ji, bent kiek užsigavusi per karatė ar nindzių kovos menų treniruotę, niekada nerodo ašarų.


Antrąją grafikos darbų parodą surengusi kretingiškė Rasa Lazdauskaitė bažnyčios galerijoje susirinkusiems svečiams sakė: „Visada mėgau piešti. Tačiau negalvojau, kad moku tai daryti“. Dešimčiai parodos „Kelionė“ darbų ji jaukinosi spalvas ir leido popieriuje keliauti ne tik tušo plunksnai, bet ir savo sielai.


Vaikystėje artėjančios šv.Kalėdos reikšdavo ne tik po egle laukiančias dovanas, bet ir malonius rūpesčius – kokias dovanas artimiesiems iškarpyti, suklijuoti, nupiešti, nunerti, numegzti... Simono Daukanto vidurinės mokyklos moksleivių klausėme:

Simona Razmaitė:

- Jau nebedarau. Su sese keičiamės dovanomis, tad viena kitos paprašome ko nors konkretaus. O vaikystėje ir atvirukus pati gamindavau, ir kitokių dalykų prisigalvodavau. Iki šiol atsimenu pačios padarytą vazą – iš medžiagų skiaučių ir lipalo. Gaila, persikraustant ji kažkur dingo. Dabar dovanas perku. Svarbu jas pirkti su meile ir su šiluma padovanoti.

Eligijus Slušnys:

- Gaila, bet tokiems dalykams nelabai lieka laiko. Kiek pamenu, vaikystėje stengdavausi pats tėvams padaryti atvirukų – piešdavau, klijuodavau. Šv.Kalėdos mano šeimoje – pati svarbiausia šventė, visada gauname dovanų. Kadangi pačiam daryti dovanas pritrūksta laiko, jas perku. Tačiau stengiuosi, kad jos būtų romantiškos, originalios – juk dovanoju brangiems žmonėms.

Valentas Gedutis:

- Lengviau yra nupirkti. Ypač, kai žinai, ko žmogus nori, kas jam patinka. Praėjusiais metais mamai medinį katiną nupirkau. Vaikystėje esu dovanojęs savo paties pieštą paveikslą. Manau, jis ir dabar kažkur namie tebėra padėtas. Ir pirktinė dovana gali būti tokia pat maloni, kaip ir paties daryta. Ir nebūtinai dovanos turi būti brangios. Svarbiausia - išsiaiškinti, kas žmogui patinka.

Martynas Žiobakas:

- Kaip kada. Dažniausiai pats darau atvirukus. Vaikystėje tai būdavo pačios mieliausios dovanos mamai ir tėčiui. Svarbu ne tai, kaip atvirukas atrodo, o tai, kas jame parašyta. Visada stengiuosi parašyti ką nors mielo ir šilto. Jei atvirukas atrodo įspūdingai ir sukuri gražų tekstą – nebereikia daugiau jokių dovanų, tuo labiau - brangių.

Simona Malatokaitė:

- Praėjusiais metais dariau, šią žiemą dar nieko nesugalvojau. Praėjusių metų dovana ir naujovė buvo eglė iš makaronų, apipurkšta įvairių spalvų dažais. Atrodė tikrai įspūdingai. Pačios darytos dovanos man visada siejasi su mama ir tėčiu. Juk jiems mieliau gauti vaiko padarytą dovaną negu parduotuvėje pirktą daiktą. Kita vertus, jei žmogus tau mielas – bet kokia jo dovana bus puiki.

Inga Kartavičiūtė:

- Pačios darytos dovanos – vaikystės prisiminimas. Dabar nebeturiu tam laiko ir galbūt sugebėjimų. Dovanas visada renku pagal žmogų – noriu, kad dovanotas daiktas būtų pirktas su meile ir mielas. Todėl dovanas visada kaip nors ypatingai supakuoju, nors perku paskutinę akimirką. Nors pati dovanų nedarau, norėčiau gauti rankų darbo staigmeną.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ


„Šiandien piešiame Lietuvą. Man Lietuva be Gedimino pilies – ne Lietuva. Ir dar būtinai lėktuvas, kuriuo Lietuvos didvyriai perskrido vandenyną“, - tvirtino Jonas. Evelinai ir Viktorijai Lietuva – tai kraštovaizdis vasarą: medžiai, gėlės, vaivorykštė.


Po paskaitų - rūpinimasis gyvūnu

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kuprinė

Nors studentai ir neturi nuolatinės gyvenamosios vietos bei tvirto gyvenimo pagrindo po kojomis, tačiau ne vieno jų namuose savo iš paskaitų grįžtančio šeimininko laukia augintinis.

„Norisi kažkuo rūpintis“, - taip priežastį, dėl kurios įsigijo gyvūnus, įvardino kretingiškiai studentai, savo laikinų namų jaukumą kuriantys didmiesčiuose.


Policijos pareigūnai turi mažuosius pagalbininkus – kitą savaitę būriui vaikų bus įteikti Jaunųjų policijos rėmėjų pažymėjimai.


Viskas prasidėjo nuo draugo Mato ir vaikiškos konkurencijos. Ketvirtokas Dairius Gečas, išvydęs iš plastilino įvairias figūras lipdantį draugą, nusprendė pabandyti ir pats. „Turiu ir dar vieną draugą – Arną. Jis taip pat lipdo ir turėjo apie šimtą plastilino figūrėlių. Aš nusprendžiau jį aplenkti“, - pasakojo D.Gečas. Dabar jo kolekcijoje – gerokai daugiau negu šimtas animacinių herojų iš plastilino.


  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA.

GARGŽDŲ-KRETINGOS kelyje nenustatytos markės automobilis partrenkė 31-erių metų Padvarių kaimo gyventoją N.S. Paguldytas į Kretingos ligoninės reanimacijos skyrių dėl daugybinių kūno sumušimų ir atvirų kairės kojos blauzdos kaulų lūžių vyras ligoninėje mirė.

PARKE ant tilto per Pastauninko upelį nepažįstamas vaikinas apiplėšė 50-metę kretingiškę M.B. Iš nugaros priėjęs vagis iš moters rankų išplėšė rankinę. Joje nukentėjusioji nešėsi banko mokėjimo ir asmens tapatybės korteles, apie 200 litų, akinius bei mobilųjį telefoną.

ROTUŠĖS aikštėje nepažįstamas 18-19 metų jaunuolis užpuolė 23-ejų metų kretingiškį L.V. Jam užpuolikas rankomis tris kartus sudavė į galvą bei koja spyrė į krūtinę. Po įvykio nukentėjusysis pasigedo savo auksinės grandinėlės.

„MINIJOS“ sodininkų bendrijoje 74-erių metų kretingiškis A.Z.S. aptiko išlaužtą savo sodo namo spyną. Iš namo dingo dujų balionas, 24 kilogramai cukraus, purkštuvas.

SALANTUOSE iš salantiškiui R.M. priklausančio rūsio dingo kampinis šlifuoklis. Rūsys buvo neužrakintas.

Parengė Diana JOMANTAITĖ


Palangos vyrų krepšinio komanda “Naglis-Adakris” savo gerbėjams turi gerą žinią: šiandien - rytoj pasibaigus NKL varžybų I rato susitikimams, II rato varžybas namuose palangiškiai žais šeštadieniais. “Manome, kad tokią dieną sulauksime dar daugiau žiūrovų – sirgalių, palaikančių mūsų komandą”, - sakė “Naglio-Adakrio” treneris Stepas Žilys.


Darbėnai jau turi savo herbą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse

Darbėnų seniūnijos iniciatyva miestelis jau turi savo simbolius - herbą, vėliavą bei antspaudus. Juose pavaizduotos eglės ir trys kirviai. Darbėnų simbolius sukūrė Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos vizualinio dizaino katedros diplomantė Ilona Žulpienė.


Nepasiklydusi likimo vingiuose

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Mūsų žmonės

“Gyvenime man buvo brangiausia meilė Lietuvai, knygoms, Dievui. Visa tai gavau iš savo mamos. Jeigu ji nebūtų buvusi tokia, kokia buvo, aš ir pati nežinau, kur šiandien būčiau”, - sako mūsų kraštietė, publicistė, humanitarinių mokslų daktarė, Klaipėdos universiteto Baltistikos centro direktorė Jūratė Laučiūtė.

Savo žvalumu ji stebina, ir net apsirikęs neduotum jai 66-erių. Savo amžiaus moteris neslepia ir pripažįsta: visa tai – vėlgi iš mamos, kuri daugybę metų mokytojavo Darbėnų mokykloje.


Stasės ir Antano Čyžauskų namuose Nausėdų kaime tvyro neįprasta tyla: trys iš keturių jų suaugusių sūnų – Ričardas, Andrius ir Stasys – yra kurčnebyliai. Atsvara šiam Čyžauskų tylos pasauliui – šeimos narių santarvė bei gražiai tvarkomi bendri namai ir jų aplinka.


Moteris žodžius lengvai sudėlioja į posmus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės

„Rašau, kai liūdna, graudu. Gyvenime ir eilėse nesitaikstau su negerovėm: matyt, tas teisybės troškimas ateina iš mano šeimos ir vaikystės“, - tvirtino septyniasdešimtmetė kretingiškė Janina Veidmonienė. Moteris ligi šiol teberašo ir šmaikščius, politiniu atspalviu atmieštus, ir moteriškai lyriškus eilėraščius. Ji tebesaugo ir jai itin brangų dar Sibire sukurtų posmų sąsiuvinį.


Tadas Darulis Pranciškonų vienuolyno virėju dirba jau 9 mėnesius, tačiau 27-erių metų vaikinas tvirtina, kad jokių virėjo mokslų nėra ragavęs ir niekada niekas jo šio amato nemokė.

Dirbti vienuolyno virėju Tadą Darulį pakvietė brolis Benediktas. “Kaip viskas buvo, nelabai ir atmenu. Tik žinau, kad kartą nebuvo virėjo, ir aš paruošiau valgį. Tikriausiai broliams patiko. O gal žodį kokį, kad moku gaminti, pasakė ir mano brolis Evaldas”, - svarstė pašnekovas.


Kasos nekirpo pusę šimto metų

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės

„Kiek sykių važiavau kirpti savo plaukų, bet vis sugrįždavau su tuo pačiu svoriu ant galvos – pasidarydavo gaila kasos. Juk nuo pat gimimo jos nekirpau“, - iš savo neapsisprendimo juokėsi 55-erių Justina Buivydienė iš Nausėdų kaimo Darbėnų seniūnijoje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas