Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1783) 2023-08-29

Ne visi lankytojai įvertina nuo liepos mėnesio teikiamas nemokamas viešojo tualeto paslaugas: pagausėjus tvarkos ir švaros nesilaikančių žmonių svarstyta grąžinti mokestį.

Nuo liepos pirmosios kretingiškiai ir miesto svečiai turi galimybę naudotis Kretingos centre esančio viešojo tualeto paslaugomis nemokamai. Vieni jų džiaugiasi tuo ir dėkoja ten dirbančioms moterims už tvarką ir švarą. Kiti gi palieka pridergtus kampus, o, artėjant šaltajam sezonui, į šiltą patalpą jau dairosi ant suoliukų dienas leidžiantys asmenys: šios problemos lėmė, kad buvo svarstyta nuo rudens vėl grąžinti mokestį.

Ir žmonėms, ir įvaizdžiui

„Nemokami tualetai prisidės prie patrauklesnio miesto įvaizdžio formavimo“, – toks teiginys įrašytas birželio mėnesį įvykusio Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdžio priimtame sprendime.

Prieš priimant šį sprendimą buvo suskaičiuota, kad Savivaldybės įmonės (SĮ) „Kretingos komunalininkas“ teikiamos viešojo tualeto paslaugos ir dabar yra finansuojamos iš miesto kišenės: 88,3 proc. lėšų skiriama iš Kretingos rajono savivaldybės biudžeto. Siekiant, kad Kretingos miesto centro lankymas taptų patrauklesnis Kretingos rajono gyventojams ir svečiams, buvo pasiūlyta, kad naudojimosi viešuoju tualetu paslauga būtų nemokama. Suskaičiuota ir tai, kad sąnaudoms kompensuoti iš Kretingos rajono savivaldybės biudžeto reikės apie 39 tūkst. Eur, mėnesiui reikalinga suma sudaro 3 tūkst. 243,46 Eur.

Panaikinus 0,50 Eur mokestį už naudojimosi viešuoju tualetu paslaugą – už galimybę nusiprausti po dušu paliktas 2 Eur mokestis, – pakeistas ir darbo laikas. Sezono metu (gegužės 1 d.–rugsėjo 30 d.) dirbama nuo 8.00 iki 22.00 val., ne sezono metu (spalio 1 d.–balandžio 30 d.) bus grįžta prie senojo darbo grafiko: nuo 8.00 iki 18.00 val.


Kretingiškiui Tomui Valiūnui teko ne vien sukti galvą per olimpiadą, bet ir pakeliauti, pažinti Indoneziją. Nuotraukoje – prie ugnikalnio Bandunge.

Vos prieš kelias dienas 17-metis Pranciškonų gimnazijos būsimasis abiturientas respublikinės geografijos olimpiados aukso medalio laimėtojas Tomas Valiūnas sugrįžo iš Indonezijos, kur Javos saloje, Bandungo mieste su 3 mln. gyventojų, įvyko tarptautinė geografijos olimpiada. Kretingiškį olimpiadoms rengė Pranciškonų gimnazijos pedagogas Vilius Adomaitis.

Savo šaliai T. Valiūnas atstovavo kartu su dar trimis moksleiviais iš kitų garsių Lietuvos mokyklų. Varžytis tarp 177 jaunųjų geografijos asų iš 50 pasaulio šalių dar vyko geriausiai respublikinėje geografijos olimpiadoje savo žinias pademonstravę: Rokas Bagdonas iš Kauno jėzuitų gimnazijos, Ugnius Žagarys iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos ir Pijus Mačiulis iš Vilniaus licėjaus. Mokinius lydėjo geografijos mokytoja Angelė Pakamorė iš Gargždų ir Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos prezidentas, keliautojas, knygų ir vadovėlių autorius Rytas Šalna.

Sėkmė, deja, nuo kretingiškio Indonezijoje nusisuko, tačiau kiti trys lietuvaičiai parvežė vieną sidabro ir du bronzos medalius. „Tačiau nusivylimo aš nejaučiu, ligi apdovanojimo trūko ne tiek ir daug – buvo išdalinta 90 medalių, o aš likau 95-tas. Visi laimėti juk negali. Dėl 5–6 valandų laiko skirtumo tarp Lietuvos ir Indonezijos mano organizmas patyrė šoką, per pirmąsias užduotis man buvo sunku adaptuotis“, – atviravo T. Valiūnas.


Vyras su vaiku kirto Rusijos sieną

  • Iš policijos suvestinių

Sekmadienį apie 14.16 val. Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate gautas 1996 m. gimusios moters pranešimas, kad tą pačią dieną apie 10 val. Kretingos r., Sausdravų k., 1986 m. gimęs vyras paėmė jų dukrą, gimusią 2022 m., ir sutartu laiku negrąžino. Atliekant paieškos veiksmus, nustatyta, kad apie 13 val. Šilutės r., Rusnės mstl., Skirvytės upėje, galimai, vyras su dukra valtimi kirto Lietuvos Respublikos – Rusijos Federacijos valstybinę sieną ir buvo sulaikyti Rusijos Federacijos teritorijoje.

Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys teigė žinių apie dėl vaiko kovojančią porą neturintis. „Gal jie yra ne vietiniai?“ – svarstė.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 156 str. 2 d.

„P. n.“ informacija


Muštynės Salantuose

  • Iš policijos suvestinių

Šeštadienį apie 18.30 val. gautas pranešimas, kad Salantuose du iš matymo pažįstami jaunuoliai sumušė 2001 m. gimusį vyrą, sulaužė jo regėjimo akinius. Per incidentą apgadintas automobilis „Toyota Corolla“ – išdaužtas galinis bei įskeltas priekinis stiklas. Žala – apie 1 tūkst. 500 eurų.

Pradėtas tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

„P. n.“ informacija


Susidūrė 5 dviratininkai

  • Iš policijos suvestinių

Sekmadienį apie 14.30 val. dviračių take Palanga–Karklė, pirminiais duomenimis, susidūrė 5 dviratininkai. Dėl patirtų sužalojimų į ligoninę nuvežti dviračiais važiavę 1970 m. gimusi moteris ir 1962 m. gimęs vyras.

Įvykio aplinkybės tikslinamos. Surinkta medžiaga pagal LR BK 138 str.

„P. n.“ informacija


Paplūdimyje – sprogmuo?

  • Iš policijos suvestinių

Šeštadienį vakare Palangos pajūryje vaikštinėjantys poilsiautojai pastebėjo į sprogmenį panašų daiktą. Į vietą iškviesti specialistai nusprendė, kad tai gali būti sprogmens skeveldra ir išsivežė ištirti.

„P. n.“ informacija


Rankinę rado, bet be piniginės

  • Iš policijos suvestinių

Rugsėjo 25 d. apie 15.30 val. Palangoje, Jūratės g., paplūdimyje, 1968 m. gimusi moteris pasigedo trumpam be priežiūros paliktos rankinės. Ji buvo rasta netoli įvykio vietos, tačiau pavogta piniginė, kurioje buvo 180 eurų, asmens dokumentas ir banko mokėjimo kortelė.

Padaryta 220 eurų žala. Pradėtas vagystės tyrimas.

„P. n.“ informacija


Aptiko įtartinų medžiagų

  • Iš policijos suvestinių

Sekmadienį apie 15.30 val. Palangoje, Elijos g., automobilyje „Hyundai“, pas 1966 m. gimusį vyrą rasta augalinės kilmės specifinio kvapo galimai narkotinės medžiagos. Pradėtas tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

„P. n.“ informacija


Laimėjimo nuotaikos rungtynėms pasibaigus.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygoje rungtyniaujanti Kretingos „Minija“, treniruojama Thiago Bomfim Oliveira da Silva, stebint per 600 žiūrovų Kretingos miesto stadione 1:0 nugalėjo Vilniaus „TransINVEST“ – turnyrinės lentelės lyderį, kuriam tai buvo vos ne pirmosios rungtynės be įvarčių. Įvartį į varžovų vartus 44-ą minutę pasiuntė legionierius iš Japonijos Hirochi Miyazawa.

Turnyrinės lentelės viršuje stovintį „TransINVEST“ Kretingos „Minija“ įveikė turėdama išankstinį planą nieko nekeisti – žaisti kaip ir iki šiol. „Tiesiog aktyviai taikėme taktiką spausti varžovą, nes priešingu atveju atsitraukti prieš tokį varžovą būtų buvę lygu pralaimėjimui.


Rajono „Riflio“ pereinamosios taurės futbolo „7x7“ turnyro nugalėtojai, prizininkai ir svečiai

Rajono Kultūros ir sporto skyriaus specialisto Eriko Žiubrio iniciatyva įvyko „Riflio“ pereinamosios taurės futbolo „7x7“ ir vasaros tinklinio turnyrai.

Kretingos rajono „Riflio“ pereinamosios taurės futbolo „7x7“ turnyre dalyvavo penkios komandos: keturios – iš Kretingos rajono ir viena – svečių komanda iš Klaipėdos. Turnyre komandos žaidė rato sistema.

Rajono vasaros tinklinio turnyro dalyviai

Pirmą vietą iškovojo „Veltūnas“, II v. užėmė „Sigroup“, III v. laimėtojais tapo „Topoliai“, IV v. liko „Vydmantai“, V v. – „Klaipėdos sporto projektai – OHQ MEDIA“.

Naudingiausiais komandų žaidėjais išrinkti: Antanas Martinaitis („Veltūnas“), Neilas Rimkus („Sigroup“), Edvinas Girčys („Topoliai“), Mindaugas Vitkauskis (SK „Vydmantai“); rezultatyviausias turnyro žaidėjas – Edgaras Makarovas iš „Vydmantų“, įmušęs 6 įvarčius, geriausias turnyro vartininkas – Dominykas Gadevičius iš „Veltūno“.

Kretingos rajono vasaros tinklinio turnyre laimėjo komanda „Fakelas“, II v. užėmė „Adrenalinas“, III v. laimėtoja – „Smogikų“ komanda, IV v. liko „Mėsmalė“. Naudingiausiais komandų žaidėjais pripažinti: Aistis Miežetis („Fakelas“), Tomas Liekis („Adrenalinas“), Martynas Daškevičius („Smogikai“), Deividas Sendrevičius („Mėsmalė“).

„P. n.“ informacija


Stovykloje Smalininkuose dalyvavo gausus būrys Kretingos sporto mokyklos jaunųjų krepšininkų.

Rugpjūtį Smalininkų miestelyje Jurbarko rajone buvo surengta vaikų krepšinio stovykla, skirta pasirengti naujam sezonui. Joje sportavo 48 Kretingos sporto mokyklos auklėtiniai, gimusieji 2007–2013 m. Su vaikais stovykloje dirbo treneriai Arimantas Mikaločius ir Aurimas Ivanovas bei fizinio rengimo treneris Raivydas Stanys.

Trenerių teigimu, jaunieji krepšininkai 7 dienas stovykloje gerino krepšinio įgūdžius, tobulėjo fiziškai lauko aikštynuose, varžėsi kartingais, žaidė įvairius loginius žaidimus, dalyvavo krepšinio „3x3“ turnyruose, maudėsi Nemune, lankė muziejus.

„Tokią stovyklą Smalininkuose jau rengiu 11-a metų. Vaikinai noriai joje dalyvauja, nes čia suteiktos puikios sąlygos pasirengti sezonui, pabendrauti su draugais, išmokti savarankiškumo. Džiaugiuosi, kad ir kolegos su savo treniruojamomis komandomis atvyksta į stovyklą, kadangi vaikinai gali pabendrauti, siekti bendrų tikslų – vis dėlto esame Kretingos sporto mokyklos bendruomenė. Smagu ir tai, kad vaikų tėvai pasitiki mumis, treneriais, ir išleidžia vaikinus į stovyklą“, – kalbėjo A. Mikaločius.

„P. n.“ informacija


Kretingos sporto mokyklos krepšinio treneris Arimantas Mikaločius (antras iš kairės) patirties pasisėmė dirbdamas šalies U-16 rinktinės vyriausiojo trenerio asistentu.

Šiemet rugpjūtį Skopjė Šiaurės Makedonijoje įvyko jaunimo iki 16 metų Europos krepšinio čempionatas, kuriame kartu su Lietuvos U-16 rinktine kaip vyriausiojo trenerio asistentu dirbo Kretingos sporto mokyklos krepšinio treneris „Kretingos“ vyrų rinktinės vyriausiasis treneris Arimantas Mikaločius.

Jis pasidžiaugė, kad lietuvaičiai užėmė IV v., kas garantavo teisę startuoti Pasaulio jaunimo krepšinio U-17 čempionate, kuris kitąmet birželio 25–liepos 7 dienomis rengiamas Turkijoje. Treneris A. Mikaločius neslėpė, kad dalyvauti U-16 Europos krepšinio čempionate buvo įdomi patirtis ir tuo pačiu – smagus darbas su geriausiais Lietuvos žaidėjais. „Dirbdamas su jaunimu, gerais specialistais, patobulėjau kaip treneris“, – A. Mikaločius akcentavo, kad pasirengimas čempionatui prasidėjo liepos 1 d., jaunimas treniravosi Anykščiuose, Druskininkuose, dalyvavo turnyre Ispanijoje, Baltijos taurės turnyre Rygoje, kur užėmė I v., tačiau svarbiausios dvikovos laukė Šiaurės Makedonijoje, kur varžėsi 16-a geriausių Europos komandų ir tik 5 jų pelnė bilietą į kitų metų Pasaulio krepšinio čempionatą.

Lietuvos rinktinės U-16 trenerių štabas

Savo pogrupyje lietuvaičiai užėmė I v. ir aštuntfinalio rungtynėse susitiko su Turkijos komanda. Po sunkios dvikovos iškovojo pergalę ir pateko į ketvirtfinalį. „Žinojome, kad, jei pereisime šitą etapą, tai minimalų tikslą būsime pasiekę. Taigi po labai sunkios dvikovos 66:63 nugalėjome Serbijos ekipą ir patekome tarp 4 geriausių Europos komandų“, – A. Mikaločius komentavo, kad pusfinalio rungtynes lietuvaičiai pralaimėjo prieš Ispanijos krepšininkus, kovą dėl III v. – Prancūzijos rinktinei. „Priežastys paprastos: nuovargis, traumos, psichologiniai kryčiai, fizinio pasirengimo stoka“, – konstatavo jis.

Rinktinė, jos treneriai yra patenkinti pasiektu rezultatu ir rengsis kitais metais įvyksiančiam Pasaulio krepšinio čempionatui. „Manau, kad įgytą patirtį tikrai galėsiu pritaikyti ir treniruodamas vaikus čia, Kretingoje“, – sakė A. Mikaločius, patyręs ir savo kraštiečių, krepšinio klubo „Kretinga“ narių palaikymą.

„P. n.“ informacija


Auginti vynuoges informacinių technologijų mokytojui Aidui Kuteliui – tik pomėgis, o įgyta patirtimi jis dalinasi ir su kitais.

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos informacinių technologijų mokytojas 46-erių Aidas Kutelis daugiau kaip 20 metų augina ir puoselėja vynuoges – jo sodyboje po priedangomis ir lauke veši, dera per 130 veislių vynuogių, kurių dauguma – desertinės, nokinančios dideles 2–3 kg sveriančias kekes. Šių – desertinių – vynuogių skonių įvairovė nustebintų ir didžiausią gurmaną.

„Kurdamas sodybą ir namus pradėjau nuo aplinkos – sodinau medžius, pabandžiau auginti vynuoges. Ne viskas iškart pasisekė – iš klaidų mokausi jau 20 metų“, – A. Kutelis prisiminė, kad pirmuosius vynuogienojus jis pasodino 2001-aisiais, ir tai buvo daugiausia lietuviškų ir latviškų veislių uogos: „Zilga“, „Supaga“ „Liepsna“, „Juodupė“ „Širvinta“. Dauguma jų pasiteisino, kai kurios yra tinkamos auginti lauke.

Auginti vynuoges mūsų klimato sąlygomis yra nemenkas iššūkis. Ypač daug problemų kelia permainingi šalti pavasariai, kurie pajūrio sąlygomis dar ir vėluoja. „Vynuogė – toks augalas, kuris nušąla esant nulinei temperatūrai. Todėl daugumai desertinių vynuogių įrengiau priedangas – stačiau standartinius šiltnamius, tačiau juos patobulinau. O iš patirties galiu pasakyti – tos veislės, kurios skirtos auginti lauke, ir turi augti atvirame grunte, o desertinėms sąlygas reikia pagerinti, – A. Kutelis sakė dabar išbandantis ir vynuogių veisles, skirtas vynui gaminti. – Tačiau vynas manęs nedomina – man daug įdomiau, kaip šios veislės pritampa mūsų klimato sąlygomis – kaip jos tarpsta pajūryje be priedangų, ar spėja prinokti.“

Šiltėjant klimatui, vis šiauriau slenkasi daugybė pietų augalų, ne išimtis – ir vynuogienojai. A. Kutelio pastebėjimu, vynuogės nėra reiklios: jų, tarkim, nereikia laistyti, tačiau desertines veisles būtina „pamaitinti“. „Vynuogienojus „maitinu“ išskirtinai organika – nenaudoju jokių mineralinių trąšų, priedų ar cheminių augalų apsaugos priemonių. Tręšiu pelenais, mėšlu, atsirenku veisles – yra tokių, kurios visiškai nepasiduoda ekologiniam auginimui“, – teigė jis. Vynuogės gana atsparios ligoms, kol kas Lietuvoje nėra ir kenkėjų, kurie puola Prancūzijos ar Italijos vynuogynus – jiems čia gal būtų ir per šalta, nesvarbu, kad mūsų žiemos vis šiltesnės.


Klebono Viktoro Dirvonskio iniciatyva, pradėti Darbėnų bažnyčios grindų renovacijos darbai: įvedant šildymą, tenka apšiltinti ir pamatus.

Darbėnų Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčioje tęsiami šią liepą pradėti renovacijos darbai: sovietmečio gamybos plytelėmis paklotos grindys keičiamos į šildomas, dėl to iškeldinti du šoniniai – Jėzaus širdies ir Švč. Mergelės Marijos – altoriai. Dėl intensyvių remonto darbų bažnyčios viduje šv. Mišios sekmadieniais vyksta šventoriuje įrengtoje palapinėje.

Darbėnų parapijos klebonas Viktoras Dirvonskis, tarnaujantis čia 6-erius metus, sakė, kad, dar prieš jam atvykstant, parapija išvien su darbus rėmusia Kretingos rajono savivaldybe, pakeitė bažnyčios laiptus, įrengė įgarsinimą ir išorės apšvietimą.

„Atėjęs dirbti, pradėjau planuoti kitus darbus – labai svarbu yra pakloti naujas granito grindis ir po jomis įrengti šildymą. Tačiau planuoti reikia atsargiai, nes darbai „atsiremia“ į lėšas.

Vyskupija nėra pajėgi remti finansiškai, iš Savivaldybės šiemet negavome nė cento, nes neturėjome laiku parengto projekto. Lėšos jau buvo paskirstytos parapijoms, kai mes balandį savo rankose laikėme grindų keitimo projektą. Todėl pasikliauti labiausiai galime tik parapijiečiais, jų aukomis. Kiekvienas parapijietis aukodamas tampa geradariu. Didesnių investicijų iš stambesnių geradarių ligi šiol dar nesulaukėme, tačiau viliamės“, – atvirai kalbėjo V. Dirvonskis.

Suskaičiuota, kad pirminis grindų keitimo – senųjų sovietmečio gamybos plytelių išmontavimo, pamatų apšiltinimo, sistemos oras-vanduo įvedimo ir katilo pastatymo – etapas kainuos apie 86 tūkst. Eur. Darbėnų bažnyčios grindų plotas – 475 kv. m. Kadangi grindys, Kultūros paveldo specialistų įvertinimu, neturi vertingųjų savybių, darbus vykdyti buvo paprasčiau – jų nereikėjo derinti pagal Kultūros paveldo departamento reikalavimus.


„Vandens kvapas nemalonus, spalva – rusva, nuolat užsikiša mūsų vandens filtrai. Su šia problema susiduriame nuo pat vandenvietės pastatymo“, – sakė rūdaitiškė Laima Narvilienė. Ji klausė, kada šioje gyvenvietėje bendrovė „Kretingos vandenys“ tvarkys vandenvietę?

Pasigenda informacijos

L. Narvilienė taip pat tvirtino, kad vandenvietėje vanduo nėra chloruojamas. „Žinau, kad tai reikia daryti bent kartą per metus. Rūdaičiuose aš gyvenu 40 metų ir prisimenu, kad vandenį chloravo tik vieną kartą“, – sakė ji.

Moteris taip pat norėtų, kad „Kretingos vandenys“ gyventojams suteiktų informaciją apie vandenvietės tvarkymo darbus, jo tyrimo rezultatus. „Manau, kad vanduo yra tiriamas, tačiau niekas mūsų, gyventojų, apie vandens būklę neinformuoja. Mačiau, kad dabar siųs sąskaitas mobiliaisiais telefonais, tai galėtų tokiu būdu pateikti mums informaciją arba per spaudą, juk mes esame jų klientai“, – sakė rūdaitiškė. Ji teiravosi, į kokį projektą įtraukta Rūdaičių vandenvietė ir kada planuojama pradėti įgyvendinti?

Bendrovės „Kretingos vandenys“ direktorė Eglė Alonderienė paaiškino, kad Rūdaičių gyvenvietėje vandentiekio tinklai dezinfekuojami natrio hipochloritu nuolat ir nustatyta tvarka – kartą per du mėnesius, o, esant poreikiui, t. y. gavus netinkamus vandens tyrimo rezultatus, – nedelsiant. Pastarąjį kartą vandentiekio tinklai buvo dezinfekuojami ir plaunami birželį.

„Apie vandentiekio tinklų dezinfekavimą natrio hipochloritu yra pranešama Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, taip pat ši informacija skelbiama UAB „Kretingos vandenys“ socialiniuose tinkluose, internetiniame puslapyje, be to, abonentai, pateikę kontaktinius duomenis, informuojami SMS trumposiomis žinutėmis“, – sakė E. Alonderienė.


Erlėnų bendruomenė atšventė 20-metį

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
Šventės akimirka

Su muzika, dainomis, šokiais, nuoširdžiais Imbarės seniūno Antano Turauskio, rajono tarybos narės Vitalijos Valančiutės, Seimo nario Antano Vinkaus, kaimyninių bendruomenių pirmininkų linkėjimais gyvuoti antra tiek ir daugiau paėjusį savaitgalį nuskambėjo Erlėnų bendruomenės šventė „20 metų kartu“. Kaip sakė pirmininkė Sima Striukienė, paprastai gimtadienius jie paminėdavo tuo metų laiku, kada ir buvo įkurta – vėlyvą rudenį, lapkritį.

„Bet šįkart nusprendėme paankstinti – norėjome, kad dalyvautų kuo daugiau žmonių, ypač atostogaujančio arba tėviškę trumpam aplankyti atvykusio ne tik vietinio jaunimo, bet ir iš prie mūsų bendruomenės besišliejančių Dvaralio, Šaučikų, Vinginių“, – atviravo ji.

Daug gražių emocijų šventės dalyviams padovanojo kaimynai – Juodupėnų, Žvainių skyriaus ansambliai ir instrumentinė grupė, Laivių skyriaus kapela „Laivė“, atlikėja Rasa Viršilienė, muzikantas Benas, taip pat „Žemaitukai“ Rokas su Laurynu.

Prie bendruomenės ištakų buvęs ir 15-a metų jai vadovavęs Vytautas Vaičiulis papasakojo, jog vietiniams žmonėms visada norėjosi turėti savo kampelį, kur susirinkti, kaimynams su kaimynais pavakaroti.

„Visuose aplinkiniuose kaimuose 2003-iaisiais veikė kultūros namai, o tokiame dideliame, kaip mūsų, – jau nebe, mat nepavyko išsaugoti, buvo privatizuoti, tebuvo likęs vienintelis kultūros židinys biblioteka. Užtat iniciatyvinė grupė, kurioje buvo ir mano žmona Rima, ėmėmės veikti, ieškojome sprendimo“, – pasakojo Vytautas, tapęs ir pirmuoju įsteigtos bendruomenės pirmininku, vadovavęs jai 15-a metų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas