Pajūrio naujienos
Help
2024 Lapkritis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar jums aišku, kaip rūšiuosime maisto atliekas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės Trinti
Komentarų topas

(1729) 2023-02-14

Nebylios kovos – tarp kandidatų?

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis

Būna, kad tiek Kretingos mieste, tiek rajono gyvenvietėse skelbimų lentos, ypač pasidarbavus plakatų „plėšytojams“, atrodo tikrai neestetiškai.

Kad prieš rinkimus besireklamuojantys politikai, jų šalininkai arba šiaip prašalaičiai nuplėšia oponentų plakatus arba tiesiog ant viršaus užklijuoja kitus, – galbūt nieko naujo. Tačiau pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose mirga, o ir į „Pajūrio naujienų“ redakciją skaitytojai siunčia nuotraukas, kuriose matyti ne tik plakatų draiskanos, bet ir apipaišyti, subjauroti kandidatų į merus veidai.

Iki savivaldos rinkimų kovo 5-ąją likus trim savaitėms, „Pajūrio naujienos“ kandidatų į Kretingos rajono merus klausė, kokią naudą jie gauna reklamuodamiesi, kodėl, jų nuomone, nudraskomi ar subjaurojami plakatai ir ar yra tekę susidurti su brutalumu, dėl kurio teko kreiptis į policiją.


„Širdyje man sunku – Ukrainoje gyvena mano tėvai“, – atviravo renginio metu dvi dainas ukrainiečių kalba padovanojusi Klaipėdos muzikinio teatro solistė Dina Mataitienė.

„Nenoriu, kad mus suvoktumėt kaip elgetas, kaip nuolatinius išmaldos prašytojus. Taip, šiandien mums labai reikia pagalbos, investicijų. Bet, kai visi kartu susitelkę nugalėsim agresorių, tarp mūsų atsiras atgalinis ryšys, bendradarbiavimas bus abipusis“, – Kurorto muziejaus salėje susirinkusiems Palangos visuomenės atstovams, Savivaldybės tarybos nariams kalbėjo už paramą padėkoti atvykęs Bučos meras Anatolijus Fedorukas.

„Ruskij mir“ – pagal rusus

Jau pirmąją karo Ukrainoje savaitę Palangos miesto organizacijos, pavieniai gyventojai aukojo negendančių maisto produktų, higienos priemonių, šildytuvų, kitų būtiniausių daiktų – 2022-ųjų kovo pradžioje į Bučą jų iškeliavo du vilkikai, ir tai buvo pati pirmoji palangiškių humanitarinė pagalba tolimiems draugams.

Netoli Kijevo esančio Ukrainos miesto Bučos statistika negailestinga: 419, tai yra kas trečias gyventojas nužudytas, sugriauti 3 tūkst. 227 įvairios paskirties infrastruktūros objektai.

„Propagandos skleidėjams, arba vadinamiesiems vatnikams atrodo, kad rusai neša „ruskij mir“ (rusų taiką), tačiau, vos įžengus į Bučą, jų tikslas buvo pirmiausia sunaikinti vandentiekį, nutraukti elektros tiekimą ir ryšį, žmones suvaryti į rūsius, kad jie nieko negirdėtų ir nieko nematytų“, – kalbėjo A. Fedorukas.

Kartą darbo komandiruotėje Čekijoje vienas jaunesnio amžiaus tos šalies politikų pasvarstęs, kodėl ukrainiečiai su rusais negalintys susitarti, kad nereikėtų kariauti? „Kokia gi vis dėlto trumpa jūsų atmintis, – atsakiau. – Kai čekai patys pareiškėt norą būti nepriklausoma valstybė, jie juk jus taip pat dusino. Valstybė, kuri turi daugiau ginkluotės, negali nulemti kitų valstybių likimo“. Vėliau tas politikas priėjo prie manęs ir už savo žodžius atsiprašė“, – pasakojo A. Fedorukas.


Kretingos rajono savivaldybės tarybos politikai vienbalsiai pritarė, kad Kretingos rajono savivaldybės administracija pradėtų teisines procedūras dėl vadinamojo Jokūbavo keliuko – nuspręsta, kad stebuklingai „dingęs“ kelias turi būti grąžintas šio kaimo visuomeninėms reikmėms.

Savo poziciją per praėjusią savaitę įvykusį rajono Savivaldybės tarybos posėdį gynė ir pati bendruomenė – jos atstovai, dalyvavę tarybos posėdyje, teigė, kad keliukas galimai panaikintas nesąžiningai, kad skaidrumo neprideda ir pažeidimai, kad šioje teritorijoje vykstantiems procesams trūksta kontrolės. „Jeigu turime šansų atgauti keliuką, norime, kad tai ir įvyktų“, – kalbėjo bendruomenės atstovai, be to, kad negali laisvai judėti vos ne 50 metų buvusiu ir gyventojų reikmėms tarnavusiu keliu, išgyvenantys ir kitą nesėkmę – šalia keliuko, arba iš tiesų – Babrūnės gatvės, kurios dalis netikėtai dingo iš vieno ir kito galo, esantys sklypai netenka savo turėtos vertės – jeigu čia prasidėtų gyvenamųjų namų statybos, tai, nesant įprasto privažiavimo, žemės sklypai nebėra patrauklūs. „Dingus“ keliui, problemų kyla ir ūkininkams, kurie iki savo kultivuojamų laukų turi važiuoti aplinkui – papildomai deginamas kuras, teršiama gamta, gaištamas laikas.

Apie Savivaldybės inventorizuotų kelių sąraše esantį, tačiau neregistruotą keliuką protokolinį sprendimą parengusios rajono Savivaldybės administracijos direktorės Jolitos Vaickienės teigimu, rajono tarybos narių sprendimas pritarti, kad keliukas būtų paimtas visuomenės reikmėms, yra kaip įgaliojimas pradėti procedūras, kurios nežinia, kiek užtruks. „Tam, kad procesas vyktų sklandžiau, planuojame samdyti advokatų agentūrą“, – sakė ji.

Kad byla nesitęstų metų metais, kai kurie rajono Savivaldybės tarybos nariai kvietė prie derybų stalo Savivaldybei sėsti kartu su naujaisiais keliuko savininkais, kad šie atstatytų buvusį kelią – laiką geriau skirti deryboms negu šį reikalą paversti 10-mečio byla, nenaudinga nei Jokūbavo žmonėms, nei sklypą įsigijusiems ir kelią pušaitėmis, akmenimis ir juodžemio krūva užtvėrusiems verslininkams.

Įvyks tai ar ne, tačiau, rajono Savivaldybės tarybos nariams pakėlus rankas už protokolinį sprendimą, vienas aktyvių Jokūbavo bendruomenės narių Antanas Sungaila apibendrino, kad, esant protokolui, bendruomenė lauks galutinio jai teigiamo rezultato.


Direktorė Sonata Litvinienė papasakojo apie naujausią Darbėnų miestelio ir krašto istorijai skirtą erdvę.

„Sugriaukime tylos sieną!“ – toks leitmotyvas penktadienio vakarą skambėjo Darbėnų gimnazijoje, į kurią po daugiau negu dvejų metų pertraukos pasivaikščioti po atnaujintas mokyklos erdves ir pasiklausyti jaunųjų talentų koncerto rinkosi čia besimokančių vaikų tėvai ir miestelio bendruomenė.

Atsinaujina kasmet

Pro šviečiantį užrašą „Ačiū“ renginin „Pasivaikščiokime po gimnaziją“ besirenkančius svečius pasitikę vakaro šeimininkai – mokytojai ir moksleiviai – prieš palydėdami į kelionę po atsinaujinusias erdves visų pirma pakvietė palikti spalvotus delnų atspaudus ant trijų drobių, nes kiekvienas, tąvakar atėjęs į gimnaziją, vienaip ar kitaip pridėjo ranką prie to, kad mokykla gyvuotų ir gražėtų.

Kelionės maršrutas pro pirmame aukšte esančią biblioteką, mokyklos istorijos alėją atvedė iki atnaujinto informacinių technologijų ir robotikos kabineto. Sužinoję, ko čia galima išmokti ir ką sukonstruoti, svečiai keliavo Meno alėja, kurios sienas dabina moksleivių sukurti darbai ir stendai, skirti Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui. Trečiame aukšte improvizuotos ekskursijos dalyviai pateko į gamtos mokslų karalystę: koridoriaus, vadinamo alėja, sienos visiškai neseniai papuoštos fotomenininkų nuotraukomis, skirtomis atspindėti miško ekosistemą. Teko ir egzaminą laikyti: prie dalį sienos užimančios iliustracijos, atspindinčios fizikos, chemijos ir biologijos mokslų sintezę, vyresniųjų klasių moksleivės teiravosi, per kiek laiko saulės spindulys pasiekia žemę, kas atrado visuotinės traukos dėsnį, kiek litrų deguonies per dieną pagamina medis.

Svečiai stebėjosi ir žavėjosi vaikams su specialiaisiais poreikiais įrengtu Austutės kambarėliu, sensoriniu kambariu, pirma Kretingos rajone įrengta modernia biologijos laboratorija. Praėję pro „gyvą“ sieną ir patekę į jau ne pirmus metus kuriamą Sėkmės varpo aikštę, kurioje iškabintos nuotraukos su buvusiais mokyklos moksleiviais, o varpo dūžiai nuskamba kaskart, kai gimnazistai laimi apdovanojimus olimpiadose ar konkursuose, pamatė tik vakarykščiai įrengtą poilsiui skirtą erdvę su naujutėliais stalais ir kėdėmis.

Antrame aukšte, be neseniai atnaujinto technologijų kabineto, kuriame buvo galima apžiūrėti 3D spausdintuvu moksleivių sukurtus darbus, ir kalbų laboratorijos – šiuolaikiškos klasės su specialia įranga, skirta mokytis kalbų, – tėvai pasidžiaugė pačių moksleivių sukurtu „Tašku“ – šioje erdvėje galima susirinkti pertraukų metu, įsigijus gaivių gėrimų ir sveikatai nekenkiančių užkandžių, praleisti laiką bendraujant ar žaidžiant stalo žaidimus. Patys moksleiviai gi didžiavosi, kad atsižvelgiama į jų poreikius ir prašymus: tiek trečiojo aukšto, tiek antrojo aukšto fojė jų pageidavimu neseniai atsirado plačiaekraniai televizoriai.


Vyskupo Motiejaus Valančiaus medaliai šiemet bus įteikti Pranciškonų vienuolyno bibliotekininkei savanorei Nijolei Raudytei ir Darbėnų bažnyčios vargonininkui Vaclovui Mikutai.

Vasario 16-ąją, per iškilmingą minėjimą Kretingos rajono kultūros centre, tradiciškai bus įteikti Kretingos rajono savivaldybės įsteigti Vyskupo Motiejaus Valančiaus medaliai: šiemet jie skirti ilgametei Kretingos pranciškonų vienuolyno bibliotekininkei savanorei Nijolei Raudytei ir kone pusšimtį metų Darbėnų bažnyčioje vargonininku dirbančiam ir jos istoriją fiksuojančiam Vaclovui Mikutai.

Šiuo, nuo 2017-ųjų Savivaldybės įsteigtu, medaliu, Kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Dalios Činkienės žodžiais, Lietuvos valstybės atkūrimo ir vyskupo Motiejaus Valančiaus gimimo (1801 m. vasario 16 d.) dienų progomis įprastai apdovanojami vienas ar du asmenys už krikščioniškosios kultūros ir dvasinių vertybių puoselėjimą ir sklaidą, filantropinę veiklą, visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą, dvasines vertybes.

N. Raudytės iniciatyva, į UNESCO saugotiną kolekciją „Neformali lituanistinė mokykla Kretingos bernardinų vienuolyne XIX a. pirmojoje pusėje“ buvo įtraukti pagal specifinę J. A. Pabrėžos rašybą jo mokinių parengti 134 veikalai, iš kurių 130 darbų yra saugomi Kretingos vienuolyno bibliotekoje. Tai – kunigų, gyvenusių Kretingos vienuolyne ir laikomų J. A. Pabrėžos sekėjais, rankraščiai: Simfronijaus Žabakevičiaus 121 vnt. pamokslų lietuvių-žemaičių bendrine kalba ir Simono Groso 9 vnt. kalbotyros, teologijos ir kt. rankraštinių veikalų kitomis kalbomis su lietuviškais įrašais. Paties Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos knygų Kretingos vienuolyne neišlikę – iškeliavusios po 1940 m. nacionalizacijos, jos čia taip ir nebesugrįžo.

UNESCO projektą N. Raudytė parengė bendrai su Čikagos universiteto profesoriumi Giedriumi Subačiumi, Lietuvos mokslų akademijos ir Vilniaus universiteto bibliotekomis, kuriose saugomi kiti kolekcijos rankraščiai.

Kretingoje gyvenančio Vaclovo Mikutos rankoms kone pusšimtį metų – pusantrų Salantų ir 48-erius Darbėnų Šv. Petro ir Povilo bažnyčiose – paklūsta galingas ir didingas instrumentas – vargonai. Kol autentiškasis instrumentas laukia restauravimo pabaigos, V. Mikutai tenka sėsti prie šiuolaikinių elektrinių vargonų. Jis taip pat – bažnytinių kūrinių kūrėjas, parašęs per 350 giesmių, 30 mišių lotynų ir lietuvių kalbomis.


Policijos pareigūnai vasario 11 d. apie 18.45 val. stabdė automobilį „BMW 535D“, tačiau šis iš karto nesustojo. Nuvažiavęs apie 300 m jo vairuotojas sustojo, išlipo iš automobilio ir bandė pasišalinti, tačiau buvo sulaikytas.

Ne tarnybos metu automobilį vairavo neuniformuotas 2003 m. gimęs Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų jaunesnysis jūreivis. Jam nustatytas 1,95 prom. neblaivumas. Vyras uždarytas į Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinę.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„P. n.“ informacija


Sekmadienį apie 15.24 val. tarnybos gavo pranešimą, kad mūsų rajone, Negarbos kaime, Dimitravo miške, rastas galimai karo laikų sprogmuo, tad apie 16.35 val. buvo paskelbtas planas „Skydas“: atvykę Lietuvos kariuomenės sprogmenų neutralizavimo skyriaus darbuotojai nustatė, kad tai – karo laikų 75 mm artilerijos sviedinys, kuris buvo sunaikintas vietoje.

„P. n.“ informacija


Sekmadienį į Kretingos rajono policijos komisariatą dėl užpuolimo kreipėsi 1968 m. gimęs neblaivus vyras – jam buvo nustatytos 1,57 prom.

Vyras informavo, kad tądien apie 23.05 val. Klaipėdos g. Kretingoje, namo kieme, du nepažįstami vaikinai jį sumušė ir pasisavino striukę. Joje buvo mobiliojo ryšio telefonas „Huawei“, buto raktai ir piniginė su 280 eurų. Žala – 595 eurų.

Dėl įvykio pradėtas tyrimas.

„P. n.“ informacija


Nubaudė už nežinojimą?

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Teisėtvarka

Darbėniškis Algirdas Sudavičius redakcijai guodėsi neva buvęs apgautas ir kelissyk nubaustas už vieną ir tą patį nusižengimą – kad vairavo neblaivus. Vyras sakė sumokėjęs didelę baudą, konfiskavo jo automobilį „Nissan Almera Tino“ ir dar už jo saugojimą aikštelėje likęs skolingas antstoliams.

Pinigai kapsėjo kasdien

Vyras neslėpė nemalonaus įvykio detalių, kai praėjusią vasarą girtavo su draugu Bajoruose, po to sėdo į automobilį – susiruošė grįžti namo. Tikino sustojęs pakeliui namo, prie civilinių kapinių, dar išgėręs ir pajudėjęs. Neįvardinti jaunuoliai, supratę, kad už vairo sėdi gerokai išgėręs žmogus, užblokavo jam kelią.

„Atvyko policijos pareigūnai, į matuoklį įpūčiau 3,2 promilės, pasakė – konfiskuos automobilį. Policijos nuovadoj pasakė, kad galiu pasirinkti bausmę: arba 1 mėnesį kalėti Šiaulių kalėjime, arba 6 mėn. vaikščioti su apykoje, arba sumokėti 1 tūkst. Eur baudos. Pasirinkau baudą. Tačiau teismo metu prokurorė pasiūlė 5 tūkst. baudą, tokią man ir paskyrė. Apgavo policija: jeigu būčiau žinojęs apie tokią baudą, būčiau geriau apykoję užsidėjęs“, – apmaudą liejo vyras.

Negana to, toliau pasakojimą tęsė A. Sudavičius, jam teko suploti nemažai pinigų: 125 Eur – už transporto priemonės nutempimą į saugomą aikštelę ir dar už automobilio saugojimą – po 9 Eur už parą. „Aikštelės savininkas Arvydas Bružas nepaaiškino, kad mašiną galiu pasiimti. Kasdien kapsėjo pinigai – už saugojimą spalio 31 d. susidarė jau 315 Eur. Atėjo keli raštai, kad esu skolingas, sumokėjau 440 Eur, bet vėl – nė žodžio, kad galiu atsiimti automobilį, skola vėl augo. Spalio 4 d. įvykęs teismas nusprendė konfiskuoti automobilį. Argi A. Bružas negalėjo žmoniškai paaiškinti: vežkis mašiną namo, kol ją paims. Galvojau, kad Valstybinė mokesčių inspekcija jau anksčiau ją konfiskavo – nutempė į Tauragę. Dabar man aiškina, kad per antstolius išsireikalaus skolą – susidarė keli šimtai“, – kalbėjo apgautu besijaučiantis darbėniškis.


  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

VYTAUTO g. vasario 9 d. užregistruotas VĮ „Regitra“ atstovo pranešimas, kad įmonės filiale Kretingoje, 1981 m. gimusiam vyrui bandant užregistruoti sunkvežimį, nustatyta, kad dėl šios transporto priemonės yra paskelbta tarptautinė paieška. Pradėtas tyrimas.

PALANGA

MEDVALAKIO g. vasario 11 d. apie 9 val. automobilių stovėjimo aikštelėje pranešėjas pastebėjo, kad yra supjaustytos visos automobilio „Nissan Note“ padangos. Žala – 240 eurų. Pradėtas tyrimas dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo.

Parengė Edita KALNIENĖ


Vasario 9 d. Henriko Lubino treniruojami Palangos „Kuršiai“ namuose 79:73 (13:14; 39:16; 13:17; 14:26) nugalėjo Vilniaus „Ryto-II“ (12 pergalių, 19 pralaimėjimų) komandą. I kėlinys vyko nerezultatyviai, ir po jo minimalia persvara pirmavo svečiai. „Kuršiai“ sužaidė sėkmingiausią II kėlinį sezone, likus kiek mažiau negu 4 min. iki kėlinio pabaigos komandas skyrė 6 taškai – 36:30, bet tada „Kuršiai“ perėmė keletą kamuolių ir greitomis atakomis rinko taškus, į pertrauką išsinešdami solidžią persvarą 52:30. Sėkmingą dalį šeimininkai pratęsė ir III kėlinį, padidinę skirtumą iki 30 taškų (24 min. 63:33), bet tada savo spurtu atsakė ir vilniečiai, sušvelninę deficitą iki 18 taškų (30 min. 65:47). Ketvirtą kėlinį varžovai ir toliau artėjo, likus žaisti vos 28 sek. po Arno Adomavičiaus dvitaškio komandas skyrė 3 taškai – 78:75. Kitoje aikštės pusėje Z. Owens‘as pataikė vieną baudą iš dviejų, varžovai prametė tritaškį, o pergalę rungtynėse dėjimu įtvirtino T. Kararinas. Šiose rungtynėse „Kuršiai“ neteko naudingiausio savo žaidėjo J. Young’o, kuris blokavo varžovo metimą, bet nesėkmingai nusileido ant žemės ir patyrė kelio traumą, dėl kurios galimai jo sezonas yra baigtas. Palangos „Kuršiai“ su 12 pergalių per 31 rungtynes šiuo metu dalinasi X–XII vietomis.


Atnaujintus statinius – tvartelį (kairėje) ir viralinę (dešinėje) aprodė Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejaus vadovė Violeta Čėsnienė.

Nasrėnų kaime, pusiaukelėje tarp Kretingos ir Salantų, kone prieš 300 metų suręsta vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtoji sodyba praturtėjo renovuotų statinių: be pagrindinio namo ir senosios klėtelės, kuriuose įkurdinta muziejaus ekspozicija, jaujos, kur vyksta klojimo teatro renginiai, šiemet atkurti dar trys pastatai – tvartas, viralinė ir rūsys, pastatyta nauja stoginė, įrengtas amfiteatras.

Naujose erdvėse numatyta vykdyti edukacijas, populiarinančias žemaitiškas tradicijas, ir nacionalinių valgių degustacijas. Pirmais renginys čia įvyks vasario 21-ąją, kur švęsti Užgavėnes kvies Kretingos turizmo informacijos centras.

Siūlys sočiai užkąsti ir pernakvoti ant šieno

Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejaus direktorė Violeta Čėsnienė, aprodydama sodybos teritoriją su atkurtais statiniais, džiaugėsi, kad nuo šiol tvartelyje įrengtose edukacinėse erdvėse vyks audimo pamokos, bus atidaryta amatų ir tautodailės dirbinių ekspozicija, rengiamos paskaitos, o šio pastato pastogėje ant šieno galės pernakvoti po mūsų kraštą dviračiais ar pėsčiomis keliaujantys piligrimai, svečiai, vasaros stovyklų dalyviai – šių vienu metu galėtų tilpti apie 20. Tame pat pastate įrengti ir du sanitariniai mazgai su dušais tam, kad galėtų išsimaudyti nakčiai apsistoję svečiai ar stovyklautojai.


Olgos Kornatskajos vyras, garsus bokso treneris, irgi žuvo.

Dnipro mieste atvykęs prie namo, į kurį prieš tris savaites kritusi bomba užmušė 46 gyventojus, nusprendžiau įamžinti sukrečiančius vaizdus ir neatsakingai surizikavau. Pasinaudodamas tuo, kad namo teritoriją saugoję policininkai išėjo pietauti, įsėlinau į trečią laiptinę.

Bomba pataikė tarp antros ir trečios laiptinės, ir visi arčiausiai sprogimo epicentro buvę devynaukščio namo butai nugarmėjo žemyn. Vaizdas trečioje laiptinėje buvo labai slogus.

Dešinėje pusėje esančių butų durys buvo išvirtusios, o koridorius ir kambariai pavirtę baldų, buities reikmenų nuolaužų krūva, apdengta storu dulkių sluoksniu ir juodais suodžiais. Kairėn atsivėrė dar siaubingesnis vaizdas – iš butų liko vien dalis sienų, grindų ar lubų, o kitkas buvo nugarmėję žemyn.

Norėdamas įamžinti baisius vaizdus ketinau lipti ant laiptinės stogo, tačiau septinto aukšto blokai buvo taip susiskypavę, kad nesiryžau kopti aukščiau. Nusileidęs į apačią pamačiau netoli laiptinės vaikštinėjančią liūdną jauną moterį ir užkalbinau. Ši pasisakė esanti Olga Korenovskaja, ir iki tragedijos laimingai su vyru, 4-erių ir 11-os metų dukterimis gyveno aštuntame aukšte trečioje laiptinėje.

Olgos vyras Michailas, garsus vietos sportininkas, nusipelnęs Ukrainos bokso treneris, tą popietę buvo ką tik grįžęs iš varžybų. Olga tuo metu rengėsi su vaikais eiti pasivaikščioti parke, ir Michailas pažadėjo po pusvalandžio, išgėręs arbatos ir truputį pailsėjęs, prie jų prisijungti, nes to labai prašė dukros.

„Jisai dukras labai mylėjo, lepino, o šios jį irgi dievino. Manau, kad tada vis dėlto jis trumpam prisnūdo, bet aš jam neskambinau ir nežadinau, nes žinojau, kad vis vien tuoj atbėgs“, – pasakojo Olga.

Sutuoktinė sunerimo tada, kai išgirdo didelį trenksmą ir iš toli pamatė dūmus, apgaubusius jų namą. Moteris puolė skambinti vyrui, o šiam neatsiliepiant pagalvojo, kad tas nuskubėjo į nelaimės vietą padėti žmonėms ir pamiršo pasiimti telefoną.

„Aš netikėjau, kad Michailui gali kas nors nutikti, už jo pečių jaučiausi saugi ir rami. Netrukus man paskambino Michailo draugas, privažiavęs įsisodino į mašiną ir nusivežė į savo butą. Vežė specialiai kita gatve, kad nepamatyčiau nugriuvusio mūsų buto ir nepulčiau į isteriją“, – pasakojo Olga.

Netrukus moteris socialiniuose tinkluose perskaitė apie didėjantį aukų kiekį, o kiek vėliau, kai pamatė nuotraukas iš tragedijos vietos, jos širdis ėmė neramiai plakti. Olga vylėsi, kad sutuoktinis nenukentėjo, nes buvo išėjęs pas jas į parką, o išgirdęs sprogimą prisijungė prie gelbėtojų, vėliau – kad vyras yra vienas iš šimto sužeistųjų, nugabentų į ligonines. Tačiau po paros tačiau gelbėtojai pranešė, kad po namo nuolaužomis rado Michailo kūną.


Kretingos katalikų parapijos vikaras Rolandas Taučius viešai paskelbė, kad jis baigia savo trejų metų tarnystę Kretingoje ir išvyksta tarnauti į Kauno Šv. Jurgio vienuolyną, o vasario 26-ąją, šv. Mišių metu, atsisveikins su kretingiškiais.

Redakcijos žiniomis, šį pavasarį tarnauti į Kretingą iš Toronto sugrįžta kunigas Aurelijus Kasparavičius, žinomas kaip brolis pranciškonas Kazimieras.

Taip pat savo tarnystę Kretingoje jau pradėjo iš Kauno Šv. Jurgio konvento atvykęs diakonas Linas Voročinskis, buvęs šio vienuolyno ekonomas ir Šv. Klaros globos namų direktoriaus pavaduotojas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas