Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

(1652) 2022-05-06

Baidarių nuomos verslu užsiimantis sodybos Peceliuose savininkas Saulius Miltakis sakė jau pasirengęs šiųmetiniam vandens turizmo sezonui.

Gegužę prasideda baidarininkų sezonas: nuomos punktų savininkai ruošia baidares, o mėgėjai plaukioti Minija nesulaukia, kada gi galės ištrūkti į gamtą. Deja, ne visi poilsiautojai Minijos upėje ir jos pakrantėse elgiasi pagarbiai kaip svečiai, dažniau jaučiasi esą netramdomi gamtos šeimininkai. Salantų regioninio parko vadovo Modesto Šečkaus pastebėjimu, baidarių pramoga Minijos upėje vis dar primena lėbautojų vakarėlius.

Po tūkstantį šiukšlių maišų

Pasak M. Šečkaus, šiltaisiais vasaros savaitgaliais Minijos upė virsta matoma tikra baidarių autostrada – perdien praplaukia po 100 baidarių, kuriose įprastai irkluoja po 2 asmenis, tad iš viso praplaukia kone tūkstantis asmenų.

„O tai reiškia ir tūkstantį šiukšlių maišelių. Jeigu kiekvienas baidarininkas susirinktų savo šiukšles, nemėtytų jų pakrantėse ar sustojimų aikštelėse, būtų gerai. Bet, deja, kol kas taip nėra: visur pilna besimėtančių plastiko butelių, alaus skardinių, maisto likučių, maišelių. Ir tai ypač krinta į akis valstybinėse poilsiavietėse – ties Dauginčių atodanga, Kartenoje po tiltu ir Raguviškiuose. Privačių žemių savininkai savo poilsiavietes susitvarko patys, pavasarį ir rudenį rengia bendras talkas, tačiau ten, kur poilsiavietės įkurdintos valstybinėje žemėje, seniūnijos nespėja jų tvarkyti. Ir vaizdas jose dažnai nežavi“, – kalbėjo M. Šečkus.

Ir, nors aplinkosaugos institucijos vykdo kontrolę, rengia reidus, tačiau pažeidėjų sukontroliuoti neįmanoma, kol, įsitikinęs pašnekovas, nepasikeis pačių žmonių mąstymas. „Neužmirškit, žmonės, kad jūs toje gamtoje esate tik svečiai, o tikrieji šeimininkai – upė, augalai, gyvūnai. Dabar, gegužę–birželį, būkite itin dėmesingi ir jautrūs, nes prasideda paukščių perėjimo metas“, – į žmonių sąžinę apeliavo M. Šečkus.

Populiari Dauginčių atodanga

Gražioji ir įspūdingoji Minijos upės dalis prasideda prie Aleksandravo, ties Plungės ir Kretingos rajonų riba, ir tęsiasi iki Kartenos. Pats populiariausias baidarininkų maršrutas veda pro Dauginčių atodangą, – ten Salantų regioninis parkas įrengė poilsiavietę, o netoliese, kur automobilių statymo aikštelė, pastatė didelius konteinerius.

„Nuo paupio ligi konteinerių nėra toli, nes jų prie pat upės statyti negalime dėl sudėtingo privažiavimo. Tačiau dažnai žmonėms, deja, sudėtinga atnešti ir šiukšles sukratyti į juos. Dažniausiai palieka jas poilsiavietėje arba sumeta į ugniakurą, iš kur jas ištampo laukiniai žvėrys. Kitiems po tokių poilsiautojų apsilankymo atvykus į tą pačią vietą, vaizdas, patikėkit, tikrai nedžiugina“, – kalbėjo Salantų regioninio parko vadovas.


Paulė KELPŠIENĖ su sūnumi Motiejumi:

– Pakilus kuro kainoms, skirtumas, kiek anksčiau jam išleisdavom, ir kiek dabar, – akivaizdus. Bet netaupome taip jau skrupulingai, kur reikia, ten vis tiek savo automobiliu, ypač su vaiku, patogiai nuvažiuojam. Bet – apgalvoję, iš anksto susiplanavę.

Damijonas BUDRYS:

– „Taksavoju“, tai kaip, žmogau, nevažiuosi? Dažniausi mano maršrutai būna čia pat, po rajoną, o ne kokios nors ilgos kelionės. Ne darbo metu, žinoma, ir aš pasistengsiu automobilį naudoti kuo rečiau. Bet gal iš pradžių taip atrodo? Paprastai prie kainų priprantama.

Jonas GEČAS:

– Gyvenu Kretingos mieste, automobiliu važiuoju pagal reikalą – pavyzdžiui, į polikliniką pas gydytoją ar į prekybos centrą, kai planuoju ko nors daugiau nusipirkti. Ar Autobusų parko autobusas po miestą dvejus metus keleivius vežioja nemokamai? Negirdėjau tokio dalyko, bet ir nežinau, ar man tai aktualu.

Romualdas ŠAKINIS:

– Aš labai mažai kur savo mašina važiuoju – nuo turgaus iki Kretingos centro. Kartasi tenka išjudėti ir už miesto ribų, tarkim, šiandien su reikalais susiruošiau į Nasrėnus. Visuomeniniu transportu esu važiavęs prieš kokius 10 metų – nebenorėčiau, o dviratis irgi ne mano transporto priemonė – nors takai įrengti, nėra sveikatos minti.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Egidijus VISKONTAS

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius

Violeta TURAUSKAITĖ

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja

Gerbiami Kretingos krašto žmonės,

Nors jau gerokai įžengėme į 2022-uosius, nors jau aktyviai planuojami ir vystomi šių metų darbai, naujos iniciatyvos, svarbu, kaip mums sekėsi dirbti praėjusiais metais.

Mūsų sėkmes ir pasiekimus geriausiai atspindi Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus ir administracijos veiklos ataskaita, kurią Kretingos rajono savivaldybės taryba patvirtino šių metų kovą. Ataskaitos apimtis – didelė, ne visą ją turime galimybių pristatyti spaudoje, tad visus, kuriems įdomu, kaip dirba administracija, kaip vyksta Kretingos rajono plėtra, kviestume su ataskaita susipažinti mūsų, Savivaldybės, tinklalapyje.

Apžvelgiant praėjusių metų veiklos statistiką, svarbu tai, kad per metus Savivaldybės biudžetas ne kartą buvo tikslinamas ir didinamas gautomis valstybės biudžeto, specialiosiomis tikslinėmis dotacijos lėšomis vietinės reikšmės keliams ir gatvėms remontuoti, biudžetinių įstaigų veiklos pajamomis. Patikslintas Savivaldybės biudžeto pajamų ir kitų finansavimo šaltinių planas kartu su metų pradžios lėšų likučiu praėjusių metų pabaigoje sudarė 51 mln. 531 tūkst. Eur, biudžetą įvykdėme 100,8 proc. nuo patikslinto plano. Patikslintas Savivaldybės biudžeto išlaidų planas – 51 mln. 531 tūkst. Eur, įvykdymas – 48 mln. 451,3 tūkst. Eur, arba 94 proc.

Tenka pripažinti ir tai, kad ne viskas pavyko taip, kaip buvo planuota. Vienas tikslų – spartinti Kretingos sporto komplekso statybą – nepavyko dėl objektyvių priežasčių: taisėme techninio projekto klaidas, todėl per praėjusius metus nepavyko įsisavinti visų skirtų lėšų.

Džiaugiamės, kad pavyko užbaigti miesto estetinį vaizdą pakeitusią Vilniaus gatvę, moderniai sutvarkyta ir saugesnė Melioratorių gatvės sankryža, užbaigtu lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ priestatu, atidarytais Nakvynės namais, baigtu modernizuoti Kūlupėnų ir baigiamu Darbėnų seniūnijos administraciniais pastatais, apšviestomis rajono gyvenviečių gatvėmis ir kitais įgyvendintais projektais.

Pristatydami Savivaldybės administracijos darbą Kretingos rajono visuomenei, dėkojame administracijos padaliniams, skyrių vedėjams, seniūnams, visiems, prisidėjusiems prie Kretingos rajono gerovės ir tikimės, kad šiemet pavyks nuveikti dar daugiau.


Mokytojos Janinos Kniukštienės (dešinėje) ir visuomenės sveikatos specialistės Linos Martinkienės parengti mokiniai Žemyna Paškauskaitė ir Justas Paurys konferencijoje apie sveiką gyvenseną pelnė nominaciją už moksliškiausią pranešimą.

Dešimtą kartą įvykusioje respublikinėje teorinėje-praktinėje mokinių konferencijoje „Vaiko sveika gyvensena šiandien – galimybės ir perspektyvos“, kurią per nuotolį suorganizavo Klaipėdos „Vyturio“ progimnazija, tarp 50 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų Kretingos rajonui atstovavo Marijono Daujoto progimnazija – III c klasės mokiniai Justas Paurys ir Žemyna Paškauskaitė pristatė pranešimą „Trečių klasių mokinių mitybos įpročiai“. Mokiniai anketiniu būdu apklausė progimnazijos 77-is trečių klasių mokinius, siekdami sužinoti, kokie yra jų mitybos įpročiai, ir pristatė gautus rezultatus. Konferencijoje mūsų pranešėjai Klaipėdos universiteto Sveikatos fakulteto buvo nominuoti už moksliškumą.

Per konferenciją mokiniai klausėsi kitų mokinių pranešimų ir daugiau sužinojo apie sveiką mitybą, asmens higieną, sveikos gyvensenos įpročius ir saugų elgesį internete. Mokiniai tikisi, kad kitais metais galės dar kartą sudalyvauti šioje konferencijoje, bet jau gyvai.

Mokinius konferencijai parengė pradinio ugdymo mokytoja Janina Kniukštienė ir Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Lina Martinkienė.

Konferencijos tikslas – skatinti mokinius domėtis sveika gyvensena, ugdyti teorinius ir praktinius mokinių įgūdžius sveikos gyvensenos klausimais, pažinimo ir tyrinėjimo kompetencijas.

„P. n.“ informacija


Kretingiškė Danutė Kalinkienė, nusprendusi panirti į psichologiją ir psichoterapiją, įsitikinusi, kad žmogui keisti veiklą niekada ne vėlu.

Kretingiškė ilgametė „Sodros“ Kretingos skyriaus vadovė Danutė Kalinkienė sakė nusprendusi panirti į naują veiklą. „Žmogus savo gyvenimą kuria pats. Man visada buvo smalsu išbandyti ką nors naujo, o ir žmonėms padėti, jaučiu, yra mano pašaukimas, kurį, matyt, atsinešiau nuo prigimimo“, – teigė moteris, kuri, norėdama suteikti pagalbą, teikia psichologijos ir psichoterapijos konsultacijas.

– Kaip pasukote į psichologiją ir psichoterapiją?

– Ilgus metus dirbau „Sodroje“, teko daug bendrauti su žmonėmis, girdėti jų problemas. Darbas patiko, bet, ko gero, kaip ir mums visiems, pabodo monotonija, darbo rutina, pasikartojimai. Vis pagalvodavau, ką galėčiau naujo nuveikti. Po ilgų dvejonių ir, žinoma, svajonių atėjo mintis, kad noriu mokytis psichologijos. Šis mokslas man visada patiko, psichologija domėjausi nuo jaunystės – daug skaitydavau, nes žinojau, kad tai padės darbe arba bendraujant su žmonėmis.

Pasirinkau Kauno Vytauto Didžiojo universitetą, kuriame baigiau ir psichologijos bakalaurą, ir magistrą. Periodas buvo sunkus – teko ir dirbti, ir mokytis. Mokslams, manau, bet koks amžius yra tinkamas, o ir dėstytojai man sakydavo, kad studijuojant psichologiją vyresnis amžius yra prioritetas, nes, turėdamas darbo ir gyvenimo patirties, daug ką gali duoti kitiems. Man labai patiko mokytis – toks jausmas, kad negaliu sustoti: labai dar norėčiau studijuoti. O tiems, kurie svarsto, verta ar ne kur nors mokytis, galiu pasakyti viena: mokslas padeda ne tik keisti ar paįvairinti veiklą – jis suteikia galimybę būti tarp žmonių, patirti naujų įspūdžių ir labai gerų emocijų.

– Ar jau pabandėte pritaikyti tai, ko išmokote?

– Penkerius metus savanoriavau Klaipėdos moterų krizių centre – dirbau su grupėmis, nes išmanau psichodinaminę grupių psichoterapiją, taip pat krizes išgyvenančioms moterims teikdavau ir individualias konsultacijas. Išbandžiau save ir Kretingoje – taip pat teikiu individualias konsultacijas. Iš tiesų mokiausi ne dėl statistikos, o kad įgyvendinčiau pašaukimą, kad galėčiau būti tarp žmonių. Ir esu labai dėkinga tiems savo gyvenimo kelyje sutiktiems žmonėms, kurie mane palaikė, skatino, patarė.


Mezoterapijos poveikis odai yra neįkainojamas. Tą jau įvertino „Natura Termo SPA“ klientė sporto trenerė Lina Jančauskaitė, veido odos pagerėjimą pajautusi iškart po pirmos procedūros.

Šiuolaikinei medicinai sparčiai tobulėjant odos grožiui puoselėti ir jos ligoms gydyti pasitelkiama vis daugiau pažangių priemonių. Viena tokių yra mezoterapija, kurią jau galite išbandyti medicinos centre „Natura Termo SPA“.

Šia terapija efektyviai gydomi aknės, celiulito pažeista oda, galvos plaukų slinkimas. Į poodinį sluoksnį suleidžiant gydomuosius kokteilius, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties, vitaminų, kofermentų, amino rūgščių, mineralinių druskų, efektyviai nyksta gilios, įsisenėjusios raukšlės, oda ilgai išlieka giliai pridrėkinta, skatinama už jaunystę ir grožį atsakingo kolageno bei elastino gamyba.

Efektyviai gydoma aknė

Šią procedūrą išbandžiusi sporto trenerė Lina Jančauskaitė pasakojo, kad akivaizdūs rezultatai buvo matomi jau tą patį vakarą po procedūros.

„Kaktos zonoje turėjau besiformuojančias raukšles, taip pat pykčio raukšlę, o skruostų ir apatinio žandikaulio srityje oda buvo pažeista aknės, kurios iki šiol nepavyko išgydyti jokiais kitais būdais. Išgirdusi kitų moterų ir merginų atsiliepimus apie mezoterapiją, nusprendžiau išbandyti šią procedūrą. Jau po pirmos procedūros aknės pažeistos veido odos būklė pastebimai pagerėjo. Oda kaktos srityje atrodo gausiai pridrėkinta, išnyko raukšlės. Procedūrą tikrai kartosiu ir ją rekomenduočiau kitoms moterims, ieškančioms ilgalaikio sprendimo odos būklei pagerinti“, – rezultatais džiaugėsi L. Jančauskaitė.

Tai buvo pirmoji moters invazinė procedūra veido srityje, todėl prieš procedūrą baimintasi, ar skaudės.

„Minimalus skausmas buvo momentinis, o rezultatais džiaugiuosi jau kelias savaites. Medicinos centre „Natura Termo SPA“ dirbanti mezoterapeutė patars, koks ciklas ir kokie kokteiliai yra reikalingi odos gydymui“, – pasakojo L. Jančauskaitė.


Nemokamos priklausomybių konsultanto paslaugos

Kretingos rajono savivaldybėje teikiama priklausomybės konsultavimo paslauga rizikingai ir žalingai alkoholį vartojantiems asmenims. Į priklausomybės konsultantą gali kreiptis ne tik priklausomas žmogus, bet ir jo artimieji, draugai, matantys, kad reikia pagalbos dėl žalingo pomėgio. Priklausomybių konsultantas, atsižvelgdamas į besikreipiančio žmogaus situaciją, pasiūlys konkrečiai jam aktualias paslaugas – nuo patarimų ir informacijos suteikimo iki trumpųjų intervencijų, stebėsenos. Konsultacijos yra anonimiškos ir konfidencialios.

Asmenys, norintys dalyvauti konsultacijoje, turi užsiregistruoti nurodytu telefono numeriu ir susitarti dėl tikslaus konsultacijos laiko.

Pagalba skirta priklausomiems asmenims ir jų šeimos nariams.

Kreipiantis į priklausomybių konsultantą nereikia šeimos ar kito gydytojo siuntimo!

Konsultacinė pagalba teikiama kiekvieną pirmadienį 14.00–19.00 val. Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, Vilniau g. 8, III aukštas, Kretinga.

IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA tel. 8 672 30692.


Slaugos simuliacijos centre esamiems ir būsimiems sveikatos priežiūros specialistams sudaromos sąlygos tobulinti praktinius įgūdžius.

Klaipėdos valstybinėje kolegijoje sustiprinta biomedicinos ir technologijų studijų infrastruktūra – atidarytas dirbtiniu intelektu grįstas Slaugos simuliacijos centras, kuris padės auginti ne tik akademinės bendruomenės, bet ir viso regiono sveikatos priežiūros specialistų kompetencijas.

Slaugos simuliacijos centrui nupirkta modernios medicinos įrangos už beveik 200 tūkst. eurų. Jame simuliuojama moderni ligoninės aplinka, kurioje pacientus imituojančius manekenus ištinka įvairios klinikinės situacijos, kurias, remdamiesi klinikine praktika, sukuria dėstytojai.

„Tai yra vienintelis Vakarų Lietuvos regione modernus Slaugos simuliacijos centras, kuris suteikia galimybių ugdyti ne tik šiandienos ligoninėje reikiamus įgūdžius, bet jau dabar padeda ruoštis netolimai ateičiai, kai sveikatos priežiūros sistema bus visiškai skaitmenizuota“, – tvirtino Klaipėdos valstybinės kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto dekanė dr. Asta Mažionienė.

Atkartoja realias gyvybines funkcijas

Slaugos simuliacijos centre esamiems ir būsimiems sveikatos priežiūros specialistams sudaromos sąlygos tobulinti praktinius įgūdžius, modeliuojant įvairias sudėtingas klinikines situacijas ir vengiant rizikos padaryti slaugos klaidų. Centre pacientus imituoja simuliaciniai manekenai, atskiras kūno dalis imituojantys muliažai.

Išmanieji „Smart Stat“ manekenai imituoja realias pacientų gyvybines funkcijas ir parametrus pagal kiekvieną simuliacinį scenarijų. Manekenai kvėpuoja, jų akys reaguoja į šviesą, jiems tinsta liežuvis, mėlynuoja lūpos ir nagai, juose integruotos širdies ir plaučių veiklos funkcijos, užčiuopiami pulso ir arterijų taškai, sklinda balso, vėmimo garsai ir kt. Visa tai padeda įsijausti į realią situaciją ir greitai reaguoti į tariamos ligos simptomus.

„Tokios mokymo sąlygos studentus moko ekstremaliose situacijose priimti sprendimus gyvybei išsaugoti, lavina kritinį mąstymą“, – įsitikinusi dr. A. Mažionienė.


Darbėnų gimnazijos vokalinė-instrumentinė mokinių grupė „All forever“, vadovaujama Aivaro Bružo, festivalyje-konkurse „Mūsų dienos 2022“ užėmė III v.

Šiauliuose surengtame respublikiniame lietuviškos dainos festivalyje-konkurse „Mūsų dienos 2022“, kuris buvo skirtas maestro Vytautui Kernagiui atminti, dalyvavo Darbėnų gimnazijos vokalinė-instrumentinė mokinių grupė „All forever“ – neformaliojo švietimo mokytojo Aivaro Buržo vadovaujamas kolektyvas šiame konkurse užėmė III v.

Festivalyje-konkurse „Mūsų dienos 2022“ buvo pakviesti dalyvauti VIII–XII klasių mokiniai, meno ir muzikos mokyklų, privačių muzikos studijų kolektyvai ir solistai. Per pasirodymus skambėjo lietuvių autorių dainos – atlikėjai galėjo atlikti savo autorines, taip pat – Vytauto Kernagio dainas.

Renginio tikslas – puoselėti lietuvišką muziką, domėtis jos autoriais, sudaryti sąlygas skleistis moksleivių kūrybai ir saviraiškai.

Šiais metais festivalyje dalyvavo per 30 kolektyvų iš visos Lietuvos: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Kėdainių, Jonavos, Palangos, Jurbarko, Šilutės, Radviliškio ir kt. Taigi Darbėnų gimnazijos grupei „All forever“ teko atlaikyti nemažą konkurenciją.

Dalyvių pasirodymus vertino dainų autorius ir atlikėjasVirgis Stakėnas, dainų autorė, atlikėja, muzikos pedagogė Laura Remeikienė, dainų autorė ir vokalo pedagogė Rasa Kauneckaitė. Festivalį-konkursą kartu su „Pramogų sala“ surengė muzikos grupė KITAVA ir Šiaulių universitetinė gimnazija.

„P. n.“ informacija


Projektą-meno parodą, surengtą Simono Daukanto progimnazijoje, pristatė menininkai (iš kairės) vilnietis Visvaldas Morkevičius ir Maarten Brijker iš Olandijos.

Kretingos Simono Daukanto progimnazijos hole kone visą gegužę veiks mokinių tarpdisciplininio meno paroda „Dirbtinė Meilė“. Skirtingomis formomis, medžiagomis, garsais, pasitelkę naująsias medijas, grupė mokinių, vadovaujami garso menininko iš Olandijos Maarten Brijker ir fotomenininko vilniečio Visvaldo Morkevičiaus, išmoningai ir savitai perteikė santykį – griaunantį ir kuriantį – tarp žmogaus ir jį supančio pasaulio.

Pavadino mažais stebuklais

Į parodos, kuri yra mokinių išvien su vilniečių menininkų grupės „Meno Avilys“ vykdomo kultūrinių intervencijų projekto „Istorijos. Garsais ir vaizdais“ baigiamasis darbo rezultatas, atidarymą atvyko ir jos kuratoriai V. Morkevičius bei M. Brijker.

„Dalyvaudami šiame projekte, siekėme, kad mokiniai patys atrastų kuo daugiau patirčių, kurtų laisvėje, atsipalaidavę ir patys pamatytų dalykus, kurie jiems yra svarbūs. Ir kaskart atvykę matome, kaip vaikai vis labiau laisvėja, kūrybiškėja jų matymas ir mąstymas, o darbai sukurti tokia technika ir iš tokių medžiagų, kad nė patys negalėjome įsivaizduoti“, – akcentavo V. Morkevičius ir M. Brijker, 20 projekte dalyvavusių mokinių darbus pavadinę mažais stebuklėliais.

Jaunieji kūrėjai – Austėja Kaulickytė, Justina Bubliauskaitė, Paulina Gervinskaitė, Ugnius Venclovas, Ignas Stankevičius, Saulenė Venclovaitė, Urtė Servaitė, Liucija Gaudutė ir kt. – trumpai pristatė savo kūrinius, kokią mintį siekė jais perteikti, kokias medžiagas panaudojo. L. Gaudutė papasakojo, kad išvykoje į pajūrį rinkę šiukšles ir kai kurias jų sumąstė pritaikyti savo kūrinyje. Pabaigoje į jį įkomponavo Švedijos klimato kaitos judėjimo aktyvistės Gretos Thunberg žodžius „How dare you“ („Kaip tu drįsti“).


Nesėkmingai pirko telefoną

  • Iš policijos suvestinių

Trečiadienį Palangos miesto policijos komisariate gautas 1992 m. gimusios moters pareiškimas, kuriame nurodoma, kad prieš porą dienų, ketindama įsigyti pagal skelbimą socialiniame tinkle parduodamą mobiliojo ryšio telefoną „Iphone 11 Pro Max“, į nurodytą sąskaitą pervedė 300 eurų, tačiau iki šiol prekės negavo, susisiekti su pardavėju prisistačiusiu asmeniu nepavyksta. 

Pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo.

„P. n.“ informacija


Pateikė ne savo dokumentą

  • Iš policijos suvestinių

Antradienį apie 22.20 val. Bangų g. Palangoje teisės vairuoti neturintis automobilio „Volvo“ vairuotojas, gimęs 1977 m., siekdamas išvengti administracinės atsakomybės, pareigūnui pateikė kitam asmeniui išduotą vairuotojo pažymėjimą. Vyras sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Pradėtas tyrimas pagal LR BK 302 str.

„P. n.“ informacija


Vagis nutvėrė už rankų

  • Iš policijos suvestinių

Klaipėdos g. Kretingoje, iš užrakinto ūkinio pastato, buvo pavogtas 750 eurų vertės motoroleris „Kymco kg10B“. Tirdami šią vagystę, Kretingos r. policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai jau po poros dienų Klaipėdos rajone sulaikė šia nusikalstama veika įtariamą 2002 m. gimusį vaikiną. Greta jo gyvenamosios vietos esančiame ūkiniame pastate buvo rastas ir dingęs motoroleris, taip pat – kito, galimai dar 2021 m. pavogto, motorolerio dalys.

Kretingiškiai pareigūnai sulaikė ir moterį, įtariamą 500 eurų vertės kalnų dviračio „Diamant“ vagyste. Transporto priemonė prie pastato sienos Vilniaus gatvėje buvo palikta neprirakinta. Apklausus įvykio liudytojus ir peržiūrėjus miesto vaizdo stebėjimo kameras, pareigūnai įtarė, kad dviratį galėjo pavogti 1960 m. gimusi nuolatinės gyvenamosios vietos neturinti moteris. Dviratis rastas ir grąžintas teisėtam savininkui.

„P. n.“ informacija


Praėjusį savaitgalį įvyko Kretingos rajono veteranų krepšinio pirmenybių pusfinaliai, tad jau šį šeštadienį komandos žais finalines rungtynes ir sužinosime šių metų čempionus.

Pirmą pusfinalį Salantų „Granitas“ 86:59 nugalėjo „Pajūriškių 13“ komandą ir tapo pirmuoju finalo dalyviu. Šiose rungtynėse salantiškiai nuo pat pradžių pradėjo tolti nuo varžovų, jau po dviejų kėlinių komandas skyrė 20 taškų (48:28), antrą rungtynių dalį irgi laimėjo „Granitas“. Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė Mindaugas Naudžiūnas (11/15 dvitaškiai, 5/5 baudos), pelnęs 27, ir Valdas Vyšniauskas (4/7 tritaškiai, 19 naud. balų) – 17 taškų, pralaimėjusiesiems Marius Kurlinkus (8/14 dvitaškiai, 7 atk. kamuoliai) – 18, Darius Skuodas (16 atk. kamuolių, 3 per. kamuoliai, 17 naud. balų) – 12 taškų. Daug atkaklesnė kova vyko antrą pusfinalį, kurį reguliariojo sezono nugalėtoja „Urbovita“ tik paskutinę minutę 64:61 palaužė „Sanpolą Baltiją-SK „Granitas“ ir iki šiol išliko vienintelė nepralaimėjusi komanda. „Urbovitai“ 19 taškų surinko Deividas Petravičius (8/14 dvitaškiai, 12 atk. kamuolių), 18 – Audrius Mineikis (5/5 baudos, 9 atk. kamuoliai, 6 išprov. pražangos, 24 naud. balai), pralaimėjusiesiems 20 taškų – Vidas Veryga (6/7 baudos, 14 atk. kamuolių, 6 išprov. pražangos, 24 naud. balai), 12 – Remigijus Milašius.

Baigiasi ir Kretingos rajono krepšinio taurės varžybos. Paaiškėjo komandos, kurios savo santykius aiškinsis pusfinaliuose, ir komandos, kurios tęs kovas dėl Paguodos taurės. Pirmaisiais pusfinalio dalyviais tapo abiejų pogrupių nugalėtojai, be pralaimėjimų B pogrupyje žygiavę SK „Granitas“ ir A pogrupio nugalėtojai „Kretingalės“ krepšininkai. O antrą ir trečią vietas skirtinguose pogrupiuose užėmusios komandos žaidė dėl likusių kelialapių į pusfinalį.


Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ vidaus patalpų, vandentiekio, nuotekų, elektros, šildymo tinklų, kitus renovacijos, patalpų gerinimo darbus už 1 mln. 158 tūkst. eurų laimėjo uždaroji akcinė bendrovė „Grindalita“ iš Alytaus. Savivaldybės administracijos skelbtame šių darbų pirkimo konkurse dalyvavo 3 statybos darbų įmonės. „Pagal ekonominio vertinimo kriterijus, konkurso laimėtoja pripažinta „Grindalita“, be atliktiems darbams privalomos 5 metų garantijos, davė dar papildomą 5 metų garantiją“, – apie įvykusį konkursą sakė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas, balandžio 28 d. pasirašęs Kretingos rajono savivaldybės administracijos sutartį su statybų įmone „Grindalita“ 1 mln. 158 tūkst. eurų vertės „Žibutės“ renovavimo darbams atlikti. Sutartis įsigalioja gegužės 13 d. Rangovas darbus padaryti įsipareigojo per 18 mėnesių.

Pagal techninį darbo projektą daugiausia – per 524 tūkst. eurų – skirta projekto architektūrinės dalies darbams, pastato šildymo, vėdinimo, kondicionavimo sistemoms atnaujinti – 114 tūkst. eurų, beveik 85 tūkst. eurų – vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklams sutvarkyti, beveik 65 tūkst. eurų elektrotechnikos daliai. Elektroninių ryšių tinklams įrengti numatyti 44 tūkst. eurų, apsauginei signalizacijai – beveik 32 tūkst. eurų, šilumos gamybos ir tiekimo sistemai – 24 tūkst. eurų.

Rajono valdžiai, politikams seniai akis bado, gėdą daro iki šių dienų „Žibutėje“ nepakeisti sovietmečio laikų sanitariniai mazgai. Kalbėdamas apie mokyklos-darželio „Žibutė“ pastato vidaus renovacijos svarbą E. Viskontas akcentavo, kad ši švietimo įstaiga yra besivystančioje miesto dalyje.

„P. n.“ informacija


Leidyklos OBUOLYS knygų projektų vadovė Daiva Latinienė ir knygos dizaineris Andrius Morkeliūnas

Leidykla OBUOLYS drauge su Lietuvos Biblijos draugija pristato gražiausią pasaulyje ŠEIMOS BIBLIJĄ lietuviškai – tai geriausia dovana tikinčiai šeimai krikštynų, vestuvių ar įvairių jubiliejų proga.

Ši knygų knyga taps neįkainojama Jūsų šeimos relikvija, perduodama iš kartos į kartą, kaip vertingas palikimas vaikams, anūkams ir proanūkiams. ŠEIMOS BIBLIJA – tai unikalaus grožio, beveik 5 kg svorio, 1 tūkst. 600 puslapių knygų knyga su daugiau negu 900 senovinių iliustracijų. Leidykla žada ją NEMOKAMAI personalizuoti – auksu įspaus Jūsų šeimos vardą ar net kelis vardus ant viršelio ir NEMOKAMAI pristatys bet kur Lietuvoje – sumokėti galima kurjeriui, kai jau laikysite knygą rankose.

Viduje rasite:

*bemaž 1 tūkst. nepakartojamų senovinių iliustracijų, įskaitant kelis spalvotus atvertimus;

*išplėstinius komentarus, Biblijos žodyną ir dalykinę rodyklę;

*įspūdingą išlankstomą Biblijos įvykių laiko juostą;

*reljefinius kietus viršelius, specialiai sutvirtintus ilgam naudojimui ir išskirtiniam knygos formatui;

*ypač tvirtą įrišimą, pritaikytą patogiai atversti knygą 180° kampu;

*3 – juodą, raudoną ir auksinę – šilko juosteles, kuriomis galėsite pažymėti skaitomas vietas;

*auksuotą knygos bloką (puslapių kraštą), puikiai tausojantį nuo blukimo;

*metalizuotus kampus, apsaugančius nuo pažeidimų.

Ši knyga – beveik kaip enciklopedija. Kiekvienas puslapis ir įspūdingos iliustracijos ne tik padeda geriau įsivaizduoti biblinius laikus, bet tiesiog įtraukia ir panardina Jus į Biblijos pasakojimą. Susipažinsite su tų laikų architektūra, žmonių gyvenimo būdu prieš ir po Kristaus, taip pat pažvelgsite į nuostabią florą ir fauną.

Pirmieji knygos puslapiai yra dedikuoti svarbiems Jūsų šeimos įvykiams – tokiems, kaip gimtadieniai ar vestuvių datos, todėl ŠEIMOS BIBLIJA Jus džiugins ir sugrąžins svarbiausius prisiminus visą gyvenimą.

Kruopščiai restauruoti 1 tūkst. 600 puslapių, daugiau negu 900 iliustracijų ir žemėlapių, įspūdingo dydžio riboto tiražo leidimas – tai abi Šventojo Rašto knygos, kokių ligi šiol nesate matę!

Senąjį Testamentą iš hebrajų ir aramėjų kalbų vertė prelatas prof. Antanas Rubšys, Naująjį Testamentą iš graikų kalbos – kun. Česlovas Kavaliauskas.

Nepraleiskite galimybės įsigyti savo riboto tiražo ŠEIMOS BIBLIJOS egzempliorių šiandien, kol galioja speciali sumažinta kaina €229.00 €174.48 (sutaupote daugiau negu 50 eurų!) + NEMOKAMAS pristatymas Lietuvoje + DOVANŲ auksu ant viršelio įspaustas Jūsų šeimos vardas!

Skambinkite leidyklai nuo pirmadienio iki šeštadienio 9.00–19.00 telefonu 8 661 36 333 arba užsisakykite internetu www.seimosbiblija.lt .

Leidyklos OBUOLYS informacija

www.seimosbiblija.lt


Profesinės šventės proga Baublių ugniagesių komandą meras Antanas Kalnius (dešinėje) pasveikino naujoje vietoje, kur po pastato remonto jie žada įsikurti – Mokyklos g. 18 prieigose.

Gaisrų sergėtojo Šv. Florijono dieną Kretingos rajono meras Antanas Kalnius pasveikino Baublių ugniagesių komandą, o du jos narius – Romaną Vizgaudą ir Marių Rimkų – apdovanojo Savivaldybės padėkos raštais bei Kretingos rajono vėliavomis su Mergelės Marijos atvaizdu.

„Tegul ta išskirtinė vėliava saugo jūsų namus“, – linkėjo meras.

Šiems vyrams jis padėkojo už tai, kad jie išgelbėjo savo sodyboje į 11-os rentinių, apie 10 metrų gylio šulinį įkritusią neįgalią sunkiai vaikštančią garbaus amžiaus moterį. „Kiekviena gyvybė yra brangi, ir ačiū jums, kad išgelbėjot“, – kalbėjo A. Kalnius.

Incidentas Baublių Minijos gatvėje įvyko praėjusių metų spalį, kai Bendrosios pagalbos telefonu buvo pranešta, kad močiutė įkrito į šulinį, kuriame yra vandens, ir laikosi už grandinės.

„Komandoje kaip tik dirbo mūsų pamaina. Kai su Mariumi atlėkėme į sodybą, senutė buvo vandenyje, dviejų metrų gylyje nuo šulinio krašto. Ji laikėsi įsikibusi į grandinę, prie kurios pritvirtintas kibiras“, – skaudžiai galėjusio pasibaigti įvykio prisiminimais pasidalijo R. Vizgaudas.

Anot jo, kolega ne pirmą sykį leidžiasi į šulinius. Jis ir tuokart nedvejojo – glaustinėmis kopėčiomis nusileido ir močiutę iškėlė, nunešė į namą. Atvykus medikams ir suteikus pirmąją pagalbą, nelaimėlė buvo nugabenta į Klaipėdos ligoninę.


Įspūdingi Kretingos senųjų II kapinių vartai yra aukščiausi Lietuvoje, o kapinių tvora pati puošniausia.

Nutolę tik 12 km nuo Palangos, kurią per metus aplanko šimtai tūkstančių poilsiautojų, šalia savęs turime didžiulę potencialių turistų rinką, tik ar visada sugebame tinkamai ja pasinaudoti?

Atnaujinus Vilniau gatvę, jau nebe gėda turistus ir svečius pravesti Tiškevičių keliu iš Kretingos dvaro į bažnyčią ir miesto centrą, kuriuo kiekvieną sekmadienį ir per šventes, karieta ar automobiliu vykdavo Tiškevičių šeimos nariai, bažnyčioje turėję ir savo asmeninius suolus-klaupkas. Tinkamai pristatytas ir pažymėtas grafų Tiškevičių kelias turėtų tapti tuo Kretingos turizmo perlu, kuriuo norėtų pereiti tūkstančiai pajūryje apsilankiusių poilsiautojų, nes čia jų laukia tikrai unikalūs, niekur Lietuvoje nematyti turizmo objektai. Kretingos dvaras su didžiausiu Lietuvoje Žiemos sodu, puošniausia Lietuvoje dviejų architektūrinių stilių kapinių tvora su aukščiausiais šalyje kapinių vartais ir grafų Tiškevičių amžinojo poilsio vieta – šeimos koplyčia, vienuolio pranciškono pamokslininko ir botaniko Jurgio Pabrėžos kapo koplyčia, vieno iškiliausių Lietuvoje tarpukario visuomenės veikėjų generolo Vlado Nagevičiaus kapu, seniausia Žemaitijoje išlikusia bažnyčia su seniausiais Lietuvoje vargonais, aukščiausiu ir vienu puošniausiu Lietuvoje mediniu altoriumi su 22 šventųjų medinėmis skulptūromis, iš kurių 15 išliko nuo bažnyčios pastatymo laikų, seniausiomis ir puošniausiomis Lietuvoje medinėmis bažnyčios ir zakristijos durimis, menančiomis dar karvedžio Jono Karolio Chodkevičiaus laikus bei šio karvedžio šeimos mauzoliejumi. Štai unikalūs istorinio ir kultūrinio paveldo objektai, apie ką daugybė žmonių Lietuvoje net nenutuokia. Bendraudamas su žmonėmis iš įvairių Lietuvos vietų dažnai paklausiu, ką jie žino apie Kretingą, jos istorinį ir kultūrinį paveldą, bet tik retas jų ką nors daugiau negu Žiemos sodą apie mus teišgali paminėti, o pasitaiko ir tokių, kurie Kretingą tik pravažiavę, nors bene kasmet apsilanko Palangos pajūryje.

Žmones nuo seno traukia unikalūs ir išskirtiniai turizmo objektai, kurių niekur kitur nėra Lietuvoje, tad juos išskirti iš kitų reikėtų pirmiausia ne tik internetiniame turizmo informacijos centro (TIC) puslapyje, bet ir turizmo lankstinukuose apie Kretingos kraštą, kai šiandien jie paskęsta tarp eilinių objektų, kuriais šiuolaikinį, po visą pasaulį galintį keliauti žmogų, sunku sudominti. Pavienės Kretingoje organizuojamos ekskursijos praskaidrina kasdienybę ir suteikia galimybę norintiems susipažinti su mūsų istoriniu paveldu, bet tai tik nedidelė galimybė, kai daugelis žmonių keliauja savo automobiliais pavieniui ir pažinti kraštą nori savarankiškai. Kretingos muziejaus lankytojai, ten neradę reikiamos informacijos apie miesto centre esantį unikalų istorinį paveldą, dažnai pasitenkina tik jo aplankymu ir į miesto centrą nė neužsuka. O ir užsukęs ilgiau neužsibūna, nes jokio traukos objekto ten neturime. Automobilių ir autobusų stovėjimo vietos, fontanas, lauko kavinės, mažoji architektūra galėtų būti tuo, kas skatintų ilgiau pasilikti ir praleisti nors kelias valandas, jau nekalbant apie dviračių taką į Palangą, kurio kretingiškiams reikia kaip šviežio oro.


Naujo maudymuko paieškos – grynas vargas?

Jei man reikėtų išsirinkti vieną maudymosi kostiumėlį – aš imčiau vieną ryškiai raudoną vientisą maudymuką Palangai, vieną atskirų dalių bikinį tam kartui, kai skrisiu pasyviai ilsėtis po Turkijos saule, vieną liekninantį plaukiojimo drabužį baseinui, ryškios turkio spalvos maudymuką nuotaikai pakelti, juodai baltą – vakarui ir dar kokį subtiliai margintą netikėtam pasimatymui. O juk tikrai – išsirinkti maudymosi kostiumėlį internetu yra labai lengva: dailių moterų nuotraukos vaiskiai melsvos jūros fone leidžia lengvai patikėti, kad taip galite atrodyti ir Jūs. Tačiau kai mažoje parduotuvės kabinoje į keistai besitampančią mažytę sintetinio audinio atraižą bandai įsprausti savo po žiemos išbalusį kūną, mažų mažiausiai – apima neviltis ir nusivylimas.

Net jei turite standartinę figūrą, maudymosi kostiumėlio paieškos atima begalę laiko. Fizinėse parduotuvėse, kurių tikrai nėra daug, dažnai vyraujanti tendencija – visi parduotuvėje esantys maudymosi kostiumėliai tinka tik itin jaunoms ir lieknoms moterims, tarsi maudytis ir degintis mėgtų tik būtent tokio tipo moterys. Realioms moterims su skirtingais figūros privalumais dažniausiai siūlomas labai ribotas modelių skaičius, o jei užsimanai rasti kokybišką, liekninantį ir dar krūtinę mažinantį maudymosi kostiumėlį – tai yra neįmanoma misija.

Beje, mielos moterys, niekada, net geriausiai draugei nesakykit, kad jūsų figūra – su trūkumais! Vadinkite juos privalumais, nes juk taip greičiausiai ir yra – mūsų kūnas kenčia mus kiaurą parą (kaip ir mes jį), atlaiko kartu su mumis visas šventes, nebambėdamas priima tenkančius išbandymus, todėl toks, kokį turime, yra pats geriausias ir gražiausias, o kaip jam išrinkti tobulą maudymosi kostiumėlį tuoj sužinosite ir pamatysite – tai tikrai paprasta.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas