Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

(1649) 2022-04-26

Į padangę Vydmantuose iškilo kryžius

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Pirmas puslapis
Pašventintą 5 m aukščio metalinį kryžių į būsimos bažnyčios bokšto konstrukcijos viršų kranu užkėlė jį gaminusis įmonės „Steel Bridges“ darbininkai.

Praėjusį savaitgalį į Vydmantų padangę iškeltas masyvus kryžius: jis įtvirtintas viršum būsimos Vydmantų Dievo Gailestingumo bažnyčios konstrukcijos ir sumontuotas 23 m aukštyje. Paties nerūdijančio plieno kryžiaus aukštis – 5 m. Prieš pakeliant kryžių į bokštą, gausiai susirinkusios bendruomenės ir svečių akivaizdoje jį pašventino Jo Ekscelencija Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius.

Geradariai skyrė per 10 tūkst. Eur

Kryžių, kaip ir surenkamą bažnyčios bokšto konstrukciją, pagamino Kretingoje įsikūrusi įmonė „Steel Bridges“.

Bažnyčios statytojas Vydmantų parapijos klebonas Karolis Petravičius „Pajūrio naujienoms“ pasakojo, kad kryžius pagamintas iš ypač tvaraus metalo – iš tokio yra gaminami vokiški „Zepter“ firmos puodai. Jį, įvertinęs Vydmantų geografinę padėtį, kad vieta – vėjuota ir drėgna, pasiūlė statybos techninis prižiūrėtojas Kastytis Kunickas. Kryžius iš kokybiško metalo kainavo 10 tūkst. 466 Eur. „Pastačius iš paprasto metalo, kryžius greit pradėtų rūdyti, dažnai tektų samdyti bokštelį jį prižiūrėti, tad apsisprendėme rinktis kokybišką metalą“, – pasakojo K. Petravičius, pasidžiaugęs, kad kone mistiškai atsirado ir geradarių šeima, panorusi tą kryžių padovanoti – vos paskelbė norą viešai, po 3 val. sulaukė skambučio.


Ar Kretinga – dviratininkams palankus miestas

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Aktualijos
Prieš posėdį Savivaldybės atstovai ir dviratininkai entuziastai patys atliko namų darbus, dviračiais apvažiuodami miestą.

Kretingos rajono vadovams šiemet nepavykus įgyvendinti dviračių tako į Palangą projekto, buvo nuspręsta bent jau pagerinti mieste įrengtų takų būklę, juos sujungiant į vieningą sistemą. Iš Kretingos rajono biudžeto šiems darbams – bortų pritaikymui, ženklinimui – yra skirta 30 tūkst. Eur. Aptarti būtiniausius darbus gegužės 4-ąją 13 val. Savivaldybėje rinksis miesto seniūnijos atstovai, specialistai, laukiami ir dviratininkai entuziastai.

Infrastruktūra – su nedidelėmis sąnaudomis

„Mūsų miestas mažas, daugelį vietų galima būtų pasiekti dviračiais. Dviračiu, kaip daugelyje Europos šalių, galėtume vykti ir į darbus“, – įsitikinusi Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė. Ji parengė preliminarią schemą, ką, jos manymu, būtiniausia atlikti, kad dviračių takais būtų patogu važiuoti ne vien dviračiais, bet ir paspirtukais, taip pat stumti vaikų vežimėlius.

Taip bus siekiama į vieningą sistemą sujungti svarbiausius miesto kvartalus ir poilsio zonas.

„Rinksimės aptarti, ko reikia miestui ir ką galima padaryti už gautus pinigus be brangių techninių projektų ir didelių išlaidų, minimaliai įrengiant infrastruktūrą. Dabar gi aišku, kad ne visur pėsčiųjų ir dviračių takai pritaikyti patogiai važiuoti, nes pernelyg iškelti bortai, – reikėtų juos nužeminti, paženklinti vietas, kuriomis bus leidžiamas eismas dviračiais. Todėl raginu į susitikimą ateiti kretingiškius su racionaliais pasiūlymas, ką galime padaryti, kad mieste visiems gyventi būtų kuo patogiau“, – kalbėjo miesto seniūnė.

Ji sakė mananti, kad būtina yra sujungti Vilniaus gatvę su didžiosiomis miesto kapinėmis palei kelią į Darbėnus. Taip pat – patogiai dviračiais iš miesto centro P. Vileišio, Laisvės gatvėmis pasiekti Jauryklos parką, sujungti Žemaitės alėją su Savanorių gatve.


Įtraukusis ugdymas: bendro tikslo link

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Švietimas
Švietimo, mokslo ir sporto ministro patarėjas Ignas Gaižiūnas, lankydamasis Marijos Tiškevičiūtės mokykloje, kuriai vadovauja Ieva Rukšienė (pirma iš dešinės), pabendravo su šios švietimo įstaigos ugdytiniais, darbuotojais. „Svečiui ir ši, ir kitos mokyklos, kuriose jis lankėsi, paliko gerą įspūdį“, – neslėpė Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė (antra iš dešinės).

Kretingos rajono Švietimo skyriaus ir Kretingos rajono švietimo centro pastangomis Kretingoje buvo surengtas forumas „Įtraukiojo ugdymo labirintas: kaip suderinti visų poreikius?“, kuris įvyko Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje, renginį moderavo Švietimo centro Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus psichologė Vika Gridiajeva.

Anot jos, visos švietimo įstaigos yra įtraukiojo ugdymo kelyje: 2024-ieji metai paskelbti įtraukties metais, ir kad tam būtume pasirengę, turime pradėti mokytis, praktikuotis jau dabar.

„Pedagoginės psichologinės pagalbos skyrius jau kelerius metus nuosekliai dirba švietimo klausimais įtraukiojo ugdymo kontekste. Mes šviečiame ne tik pedagogus, bet ir tėvus, vaikus. Pabaigėme ilgalaikę programą „Įtraukusi ugdymas: galimybės ir realybė“ – tai buvo seminarų ciklas atskirai pedagogams ir mokytojų padėjėjams. Paaiškėjo, kaip skirtingai matome įtraukųjį ugdymą, kiek turime visokių nuostatų, kad didžiajai daliai švietimo bendruomenės tai vis dar baisu arba atrodo neteisinga“, – motyvaciją surengti forumą apibūdino V. Gridiajeva, akcentuodama, kad forumo rengėjai panoro sukviesti visų suinteresuotų sričių atstovus, kad būtų galima aprėpti visų poreikius.

Aptarė įtraukties politiką ir patirtis

Forume buvo gausu pranešimų, jo dalyvius pasveikino rajono meras Antanas Kalnius, rajono Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė, kiti, Švietimo, mokslo ir sporto ministro patarėjas įtraukiojo ugdymo klausimai Ignas Gaižiūnas aptarė įtraukties politikos kryptis ir viziją, Švietimo pagalbos departamento Įtraukties plėtros skyriaus specialiosios pedagogės Asta Lauciuvienė, Ana Pavilovič-Jančis, Auksė Vyšniauskienė kalbėjo apie pasirengimą įtraukiojo ugdymo įgyvendinimui – pristatė, ką veikia jų atstovaujama įstaiga, supažindino su įtraukiojo ugdymo gairėmis. Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos Edukologijos tyrimų instituto mokslininkė doc. dr. Lina Miltenienė kvietė pamąstyti, kaip turi keistis mokykla įtraukiojo ugdymo kontekste ir pristatė universiteto atliktą tyrimą, kurio rezultatai tik dar labiau patvirtino tiesą – turime investuoti ne tik į patalpas, bet ir į mokytojus. Mykolo Romerio universiteto doktorantė edukologė Eglė Kairelytė-Sauliūnienė pateikė pranešimą „Inkliuzijos modeliai ir inkliuzinį ugdymą užtikrinančių pedagogų ir pagalbinių specialistų komandos: užsienio patirtis“, Arūnas Grimalis, Klaipėdos rajono Dovilų pagrindinės mokyklos direktorius, Virginija Jurgutienė, Klaipėdos rajono Dovilų pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, ir mokinio motina Jūratė Kontrimienė, auginanti autistišką vaiką, skaitė pranešimą „Įtraukusis ugdymas – tai kokybiškas ugdymas kiekvienam vaikui“.


Įvairios veiklos netradicinėje aplinkoje turtina mokinių patirtis, stiprina kompetencijas: Kurmaičių pradinės mokyklos mokiniai lankėsi miške, Kretingoje ėjo knygnešių pėdomis.

Šiuo metu visos šalies švietimo įstaigos rengiasi dirbti pagal atnaujinto ugdymo turinio programas: priešmokykliniame ugdyme jos bus taikomos jau nuo naujų – 2022–2023-ųjų, mokslo metų pradžios, dar po metų pagal šias programas bus dirbama visoje švietimo sistemoje.

„Mūsų rajone mokyklos taip pat rengiasi šiems pokyčiams, ir veiklos užtenka visiems: Švietimo skyriaus specialistams, mokyklų vadovams, mokytojams, darbo grupėms, kurių užduotis – ne tik įsigilinti ir išnagrinėti naująsias programas, bet ir įsivertinti galimybes“, – kalbėjo rajono Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė, akcentuodama, kad atnaujinto ugdymo turinio programos turėtų išgyvendinti mokymo ir mokymosi principą „išmok ir pakartok“ – bendrosios žinios vaikams bus suteikiamos kompleksiškai per pažinimą, patirtis, išmokant juos taikyti žinias praktiškai.

Anot A. Burbienės, mūsų rajono mokyklos išbando naująsias programas, dalyvauja įvairiuose projektuose, kas leidžia lengviau priimti naujoves. „Ši aktualija neaplenkė ir mūsų mokyklos: galima sakyti, kad pokyčiams esame pasirengę“, – tvirtino Kurmaičių pradinės mokyklos direktorė Loreta Jurgutienė. Apibendrindama jos vadovaujamos mokyklos pedagogų ir vaikų patirtis, ji akcentavo, kad pereiti prie kompetencijomis pagrįsto ugdymo – ir įdomus procesas, ir tuo pačiu reikalaujantis didesnės pedagogų atsakomybės, pasirengimo mokymo procesui, kadangi atnaujinto ugdymo turinio veikla turi atitikti vaiko raidą, svarbu – ir dalykinė, atskirų programų integracija. „Tačiau mokytojui paliekama laisvė pasirinkti iki 30 proc. ugdymo turinio“, – kalbėjo direktorė, kurios pastebėjimu, atnaujinto ugdymo turinio programos yra nukreiptos vaiko kultūrinės, komunikavimo, socialinės, emocinės ir sveikos gyvensenos, skaitmeninėms, pilietiškumo, pažinimo ir kūrybiškumo kompetencijoms ugdyti. Rengiantis kompetencijomis pagrįstam ugdymui, Kurmaičių pradinėje mokykloje mokiniams buvo suorganizuota daugybė veiklų, kurios tapo puikia įžanga į atnaujinto ugdymo turinio procesą.

Kurmaičių pradinės mokyklos mokiniai Leliūnų kaime Kretingos rajone pabuvojo bendrovėje „Ekovormas“, kur įvyko pasaulio pažinimo ir matematikos pamokos – vaikai susipažino su Kalifornijos sliekų auginimo, priežiūros ypatumais, organinių atliekų kompostavimu ir kaip, auginant sliekus, išgaunamas galutinis produktas biohumusas. Mokiniai Kalifornijos sliekų parsivežė į mokyklą ir, kompostuodami organines atliekas, pavers jas sveikomis trąšomis.


Balandžio 29-ąją kasmet minimą Tarptautinę šokio dieną Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto šokėjai publikai tradiciškai dovanos įspūdingą šokio reginį, kurio tikslas – skatinti pažinti šią išraiškingą meno formą, turinčią unikalią savybę peržengti bet kokius rėmus. Balandžio 29 d. 18.30 val. Klaipėdos Žvejų rūmuose publika išvys trylika choreografinių miniatiūrų, sukurtų tiek patyrusių choreografų, tiek naujus talentus savyje atrandančių baleto artistų.

Kaip kūrybinga, savitų, unikalių meninių sprendimų ieškanti komanda prisistatys KVMT baleto trupės nariai ir kviestiniai choreografai. Žiūrovai išvys Aušros Krasauskaitės, Viktorijos Galvanauskienės, Taurūno Baužo, Darijos Verovkos, Airisės Gudonytės, Yano Malaki ir Gajaus Žmavco sukurtas choreografines miniatiūras. Jose kūrėjai gvildena įvairias temas, kurias galima būtų apibendrinti sąvoka „pojūčių filosofija“. Ar įmanoma filosofines jausmų potekstes išversti į šokio kalbą? Verta pamatyti ir įsitikinti patiems!

Įkvėpti gyvenimo

Choreografė Aušra Krasauskaitė pasakoja: „Man visuomet buvo įdomu, ką jaučia žmogus, įkvėpdamas paskutinius oro gurkšnius savo gyvenime: apie ką jis mąsto, kokie vaizdiniai aplanko temstančią sąmonę. Ar į smegenis patenkant paskutinėms deguonies molekulėms, jose prasisuka visas „gyvenimo“ filmas – visi mylimieji, atstumtieji ar atstūmusieji; ar žmogus pamato minutes ir sekundes, kurias išeikvojo tuščiai? Kieno akis regi, o gal nemato nieko? Kasdien viliuosi, kad kiekvienas mano įkvėpimas būtų prasmingas, visavertis, o pragyventos dienos, minutės, sekundės taptų ypatinga žemiška kelione. Šiandieniniame karo fone, kai visi esame „pakibę“ tarp žemės ir dangaus, vis mąstau apie gyvybės trapumą, laikinumą ir laiką, kai nebebūsiu. Ir apie gyvenimo kvėpavimą, kurio anksčiau nevertinau... Šokyje skambės Bacho muzika, aranžuota Silvijos Miliūnaitės-Bliudžiūvienės, dainuos sopranas Rita Petrauskaitė, šoks KVMT baleto trupė, kostiumai Deivido Janulio. Kartu su visa šia komanda kūrybiniame procese kvėpuosime drauge!“


Kultūros darbuotojus pasveikino (iš kairės) Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, Savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Činkienė ir Seimo narys Antanas Vinkus.

Kretingos rajono kultūros centre penktadienį paminėta Pasaulinė kultūros darbuotojų diena. Ta proga gausus būrys šios srities darbuotojų buvo apdovanotas mero Antano Kalniaus, dar penki – Lietuvos kultūros ministro Simono Kairio padėkos raštais. Šventinę atmosferą kūrė latvių atlikėjos Samantos Tinos koncertas.

Misija sudominti

Renginio vedėjų Aušrinės Zulumskytės ir Nerijaus Gedmino žodžiais, pavasariai liudija, kad anksčiausiai Kretingoje suklega paukščiai ir kultūros žmonės, nes ir vieniems, ir kitiems duota misija sudominti, įprasminti ir džiuginti dovanojant gerą nuotaiką, turiningą laiką. „Galim didžiuotis, kad mūsų veikla ir kūryba turi gilią prasmę, kuri nemažėja, jeigu kartais ir liekam nepastebėti, neįvertinti – priešingai, mūsų darbų kūrybinė vertė didėja, nes pasaulyje sulig kiekviena diena atsiranda vis naujų iššūkių, skatinančių puoselėti trapias ir taip greit prarandamas vertybes“, – kalbėjo A. Zulumskytė. Anot N. Gedmino, pastarųjų metų realijos kultūros žmones užgrūdino, išmokė naujų komunikavimo ir keitimosi nauja menine raiška būdų, tačiau šiandien džiugu visiems susitikti „gyvai“, pasidalinti tuo, kas nuveikta ir kas dar laukia. Kultūros ministro raštus kretingiškiams, tarp kurių rajono Kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Vita Urbonienė ir Meno skyriaus vedėja Diana Brazdeikienė, Kretingos miesto Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkė Zofija Mačiuvienė, Salantų kultūros centro direktorė Stasė Preibienė ir Kretingos muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Diana Jomantaitė-Jonaitienė, perdavė Seimo narys Antanas Vinkus.


Įkliuvo girtas

 • Iš policijos suvestinių

Penktadienį apie 19.40 val. Salantuose sustabdyto automobilio „Volkswagen Passat“ vairuotojui, gimusiam 1993 m., nustatytas 1,93 prom. neblaivumas.

„P. n.“ informacija


Apvyniojo apie pirštą

 • Iš policijos suvestinių

Balandžio 21 d. į Kretingos rajono policijos komisariatą kreipėsi nuo sukčiaus nukentėjusi 1983 m. gimusi moteris. Apie 18 val. paskambinęs ir banko darbuotoju prisistatęs asmuo apgaulės būdu iš jos banko sąskaitos pasisavino 900 eurų. Pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo.

„P. n.“ informacija


Balandžio 19 d. Kretingos rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal socialiniame tinkle paviešintą vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kad viešoje vietoje Salantuose iš chuliganiškų paskatų jaunuolis spiria 1981 m. gimusiam vyrui į galvos sritį. 2007 m. gimęs įtariamasis nustatytas. Aplinkybės tikslinamos. Pradėtas tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

„P. n.“ informacija


Nudažė sovietmečio reliktą

 • Iš policijos suvestinių

Penktadienį apie 23.15 val. Vytauto g. Palangoje pastebėta, kad paminklas, skirtas sovietų kariams, išdažytas mėlynos ir geltonos spalvos dažais. Surinkta medžiaga pagal LR BK 312 str. 2 d.

„P. n.“ informacija


Kirviu – į ranką

 • Iš policijos suvestinių

Sekmadienį apie 15.30 val. Budrių kaime, namuose, konflikto metu, 1961 m. gimęs vyras, kuriam nustatytas 2,33 prom. neblaivumas, kelis kartus kirvio kotu sudavė į ranką pažįstamai 1970 m. gimusiai moteriai. Vyras sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Pradėtas tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.

„P. n.“ informacija


Sumušė ir atėmė telefoną

 • Iš policijos suvestinių

Balandžio 21d. apie 13.25 val. Žiogų g. Palangoje, miškelyje, pirminiais duomenimis, neblaivūs 1961 m. gimusi moteris (1,54 prom.) ir 1976 m. gimęs vyras (2,20 prom.) sumušė taip pat neblaivų (2,13 prom.) vyrą, gimusį 1978 m. Iš nukentėjusiojo kompanionai atėmė mobiliojo ryšio telefoną „Samsung A5“, 20 eurų ir pasišalino. Žala – 170 eurų. Įtariamieji sulaikyti. Pradėtas vagystės tyrimas.

„P. n.“ informacija


Taraso Bobanyčiaus laidotuvių ceremonijos eisena nusitiesė Lvovo gatvėmis.

„Jis buvo nuoširdus draugas, labai geros širdies, visada norintis padėti ir patarti, supratingas ir reiklus vadas, mano širdis kraujuoja iš skausmo“, – pasakė netoli karsto raudanti moteris, prasitarusi, kad buvo jo pavaldinė.

Nedrįsau ko nors daugiau klausinėti, nes moteris kartu su keliomis apsiverkusiomis kariūnėmis nuėjo į minios gilumą. Tą popietę Lvovo graikų katalikų tikėjimo šv. Petro ir Povilo garnizoninėje kariuomenės bažnyčioje buvo renkamasi į laidojimo mišias, skirtas fronte žuvusiam Tarasui Bobanyčiui.

33 metų vaikinas į frontą užsirašė savanoriu, ir kovojo jau devintus metus. Iki karo grūmėsi su Rusijos remiamais Donecko ir Lugansko separatistais, norinčiais nuo šalies atplėšti šiuos regionus, o dabar su tiesioginiais Maskvos okupantais.

T. Bobanyčius vadovavo antram Dešiniojo sektoriaus batalionui, ir žuvo kautynėse prie Iziumo miesto Charkovo regione. Kaip žuvo T. Bobanyčius, neskelbiama. Teisę baigęs ir juristu dirbęs vaikinas prieš dešimtmetį įsijungė į patriotinės organizacijos Dešinysis sektorius veiklą. Dešinysis sektorius išgarsėjo 2014 metais, kai būtent jo nariai per Maidano revoliuciją Kijeve visus vedė į kovą. Barikados sostinėje tada atsirado tautai sukilus prieš Maskvai ištikimo prezidento Viktoro Jenukovyčiaus valdymą.


Šeštadienio rytą ugnis nuniokojo Kretingoje, Klaipėdos gatvėje, esantį daugiabutį Nr. 161 ir pasikėsino į žmogaus gyvybę. Pranešimą, kad mieste dega dviejų aukštų namas ir yra uždūminti koridoriai, Kretingos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavo šeštadienį apie 8.37 val. Atvykus pirmosioms ugniagesių pajėgoms, dūmai jau veržėsi pro langus, ugniagesiams teko dirbti su kvėpavimo aparatais. Kol įvykio vietoje pasirodė pastiprinimas iš Darbėnų ir Palangos, kretingiškiai ugniagesiai gelbėtojai iš patalpų išvedė moterį ir apdegusį vyrą. Jį po apžiūros į gydymo įstaigą išsivežė medikai. Žmonės netrukus buvo išvesti ir iš antrojo aukšto, buvo išneštas dujų balionas, išjungta elektra.

Gaisro židinys – pirmame namo aukšte esantis butas. Ugnis čia sugadino baldus, sienas, namų apyvokos daiktus.

Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Eugenijaus Bertašiaus teigimu, skaudžios pasekmės – ir dėl to, kad, kaip manoma, neatsargiai buvo elgiamasi su ugnimi, ir kad bute nebuvo įrengtas dūmų detektorius, gyventojus laiku įspėjantis apie nelaimę.

Tos pačios dienos vakare Vydmantų seniūnijoje, Vilimiškės kaime, ugniagesiams teko gesinti žolę – jos išdegė apie 20 arų. O dar vėliau, apie 21.40 val., po eismo įvykio Geštautuose ant važiuojamosios kelio dalies buvo išsilieję naftos produktai. Jie buvo surinkti naudojant sorbentus.

„P. n.“ informacija


Vasara jau ne už kalnų, todėl vis dažniau pradedame galvoti apie šiltas ir saulėtas atostogų dienas, kurias leisime prie jūros ar ežero. Galbūt jau spėjote susiplanuoti kelionę į egzotinę šalį, todėl verta pradėti galvoti ką būtina pasiimti, kad jaustumėtės komfortabiliai ir atrodytumėte stilingai. Kiekvienas prie vandens telkinių užsiima skirtingomis pramogomis. Vieni mėgsta aktyvų poilsį, kai žaidžia tinklinį ar kitus linksmus žaidimus. Vis dėlto, didelė dalis žmonių paplūdimyje ilsisi ir džiaugiasi saulės spinduliais. Visai nesvarbu ką planuojate veikti, kiekvienas privalome pasirūpinti tam tikrus daiktus, kurie užtikrins, kad išvyka būtų sklandi ir komfortiška. Šiame straipsnyje rasite sąrašą daiktų, kuriais rekomenduojama pasirūpinti vykstant poilsiauti. Paskubėti jais pasirūpinti iš anksto!

Pasirūpinkite apsauga nuo saulės

Vykdami prie vandens telkinių daugelis vis dar pamiršta su savimi pasiimti specialių kremų ar purškalų, kurie apsaugo nuo kenksmingų saulės spindulių. UV ir UVA spinduliai kenkia mūsų odai, todėl ji praranda drėgmė, atsiranda raukšlių ir pigmentinių dėmių, galimi net ir sunkūs odos nudegimai. Kasmet didėja susirgimų odos vėžiu, kurį išprovokuoja per didelis kepinimasis saulėje. Apsauga nuo saulės yra būtina kiekvienam žmogui, nepriklausomai nuo jo amžiaus. Keliaudami į egzotines šalis pasirūpinkite kremu su dideliu apsaugos filtru, kuris užtikrins, kad jūsų oda bus apsaugota tinkamai. Svarbiausia nepamiršti, kad apsauga nuo saulės spindulių privalote tepti reguliariai kas kelias valandas. Vanduo ir prakaitas sumažina kremo veikimą, todėl jeigu daug laiko praleidžiate vandenyje ar aktyviai sportuodami kremu turite teptis dažniau. Taip pat, nepamirškite papildomu apsaugos priemonių: skrybėlės, tamsintų akinių, paplūdimio skėčio. Mėgaukitės saule saugiai!


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas