Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną10°C debesuotumas 30 %
Naktį12°C debesuotumas 2 %
Apklausa

Ar Kretinga turi politinį lyderį?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1588) 2021-09-14

Ar gelbėti į užtvanką įkritusias gulbes

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Gaudydamas kadrus užtvankoje, „Pajūrio naujienų“ fotografas Darius Šypalis stebėjo, kaip gulbės tarsi tyčia vaikšto ant užtvankos viršaus, gaudo atplukdytus smulkius pagalius ir kaišioja galvas į tykštančią vandens srovę.

Kasmet rudenį, pakilus Akmenos upės vandeniui, joje žiemoti likusių gulbių šeimynų jaunikliai krinta nuo užtvankos Birutės gatvėje, tačiau savarankiškai nebesugeba pakilti viršum jos. Prie upės gyvenantys žmonės jautriai reaguoja į šiuos vaizdus ir, ragindami gelbėti paukščius, skambina į įvairias tarnybas – seniūniją, Aplinkos apsaugos agentūrą, Bendrąjį pagalbos telefoną, redakciją. Šioje situacijoje akivaizdžiai susikerta du esminiai dalykai – žmonių emocijos ir įstatymai.

Jaunikliai krinta ir vėl kyla

Šiemet nuo pavasario po Akmenos upę plaukiojo gausi gulbių šeimyna: tėvai su šešiais pilkais jaunikliais, primenančiais „bjauriuosius ančiukus“. Būdavo gražu žiūrėti, kaip vienas tėvų retsykiais kurį vieną iš jauniklių užsikelia ant nugaros ir plukdo, iš paskos vingiuojant likusiems šeimos nariams.

Prie tokių mielų vaizdų pripratę Akmenės ir J. Basanavičiaus gatvių gyventojai, susigyvenę su gulbėmis vos ne kaip su savais augintiniais, kuriems ir žiemą nepašykšti lesalo, negali nereaguoti, kai srovė nuplukdo jauniklius už užtvankos.

„Nukritęs jauniklis blaškosi, negalėdamas užkilti, pražus. Šalia nerimsta ir tėvai, plaka sparnais. Nežinome, kur kreiptis, kam skambinti, kad gelbėtų žūstantį paukštį“, – sunerimo viena iš redakcijai neprisistačiusių skaitytojų, kuri, visą valandą nesulaukusi pagalbos, vėl skambino priekaištaudama, kad visi Kretingoje esą beširdžiai.

Tačiau kitądien abi gulbės su visais 6 jaunikliais vėl plaukiojo ties vadinamuoju žuvinės tiltu: arba jauniklį kažkas iš vietinių išgelbėjo, arba jis sugebėjo užsikabaroti pats. Vakare redakcija sulaukė kitos moters skambučio, kad užtvankoje vėl blaškosi gulbės jauniklis. Suaugę vandens paukščiai yra atsargesni – šie nelipa ant užtvankos, srovė dažniausiai žemyn nubloškia tik jauniklius.


Vaikai įdėmiai klausėsi, kokias atliekas galima mesti į požeminius konteinerius.

Penktadienį Kretingos vasaros estradoje ir jos prieigose skambėjo vaikų balsai: įmonės „Kretingos komunalininkas“ iniciatyva miesto mokyklų trečiųjų klasių moksleiviai teatralizuotoje žaidimais ir viktorinomis perpintoje pamokoje mokėsi rūpintis miesto švara ir teisingai rūšiuoti atliekas.

Netradicinė pamoka

„Ar jūs mylite Kretingą? Ar jums smagu joje gyventi? Ar norite, kad Kretingą būtų švari ir graži?“, – tokius klausimus, į kuriuos mokinukai atsakė garsiais „Taip!“ Vasaros estradon susirinkusiems trečiokams uždavė savivaldybės įmonės „Kretingos komunalininkas“ direktorius Rimantas Žiaušys.

Aštuonios trečiokų klasės – 5 iš Marijono Daujoto, 2 iš Simono Daukanto progimnazijų ir viena iš Kretingos pranciškonų gimnazijos – į Vasaros estradą penktadienį sugužėjo pasimokyti, kaip dera teisingai rūšiuoti atliekas ir namuose, ir pačiame Kretingos mieste.

R. Žiaušys trečiokams papasakojo, kad Kretingos švara ir tvarka rūpinasi jo vadovaujama įmonė, surenkanti ir į sąvartynus išvežanti šiukšles. Ir pakvietė vaikus tapti miesto tvarkytojų sąjungininkais: „Būkite tie, kurie savo tėveliams, seneliams, kaimynams, o išėję į miestą – ir jame sutiktiems žmonėms – paaiškintų, kaip reikia elgtis su konteineriais ir kur kokias šiukšles mesti“.

Ko ir kaip bus mokomasi mažiesiems papasakojo įmonės ekonomistė Eglė Alonderienė: „Šiandien mes mokysimės, bet ne pagal jūsų mokyklų, o pagal „Kretingos komunalininko“ mokyklos taisykles. Čia vyks pamokos, čia vyks ir egzaminai. Nuo šios minutės ir jūsų mokytojai taps mokiniais, o mokytojai būsime mes ir mokysime jus visus dviejų dalykų: rūšiavimo prie kolektyvinių konteinerių mokys mokytojas Audrius, o aš su mokytoja Asta mokysiu rūšiuoti atliekas prie individualių konteinerių“.


Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Darbėnų filiale tęsiasi susitikimai su skaitytojais, skirti paminėti iškiliems Žemaitijos kūrėjams Simonui Daukantui, Jurgiui Ambraziejui Pabrėžai bei Motiejui Valančiui.

Šiais metais Lietuvoje minint Žemaitijoje gimusių ir kūrusių švietėjų Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos 250-ąjį ir vyskupo Motiejaus Valančiaus 220-ąjį gimimo jubiliejus Darbėnų filialo vyresnioji bibliotekininkė Danutė Paulikienė su bibliotekininke Jurgita Anužienė parengė projektą „Žemaitijos didieji“, kuriuo skaitytojams pristatomos ne tik jubiliejines sukaktis mininčios asmenybes, bet ir Lietuvai, ir Žemaitijai itin svarbus kūrėjas, istorikas, švietėjas Simonas Daukantas.

Gegužės mėnesį vyko S. Daukantui skirta popietė „Klumpių kelias nuo Kalvių iki Sankt Peterburgo“, neseniai įdomiai ir turiningai praėjo susitikimas „Sielos ir kūno gydytojas“, skirtas kunigui, mokytojui, gydytojui, menininkui, mokslininkui, botanikui, bibliofilui, broliui pranciškonui Jurgiui Ambraziejui Pabrėžai.


Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmai paskelbė nutartį dėl 2020-ųjų m. rugsėjo pradžioje Padvariuose išaiškintos šunų veisėjos veiksmų.

Nors pirmosios instancijos teismas ir pripažino, kad gyvūnų laikytoja pažeidė gyvūnų gerovės ir apsaugos reikalavimus ir kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) teisingai jai skyrė administracinio poveikio priemonę – paimtų gyvūnų konfiskavimą, – tačiau kaltinamosios veiksmų nevertino kaip žiauraus elgesio su gyvūnais.

VMVT pareigūnams patikrinus šunų laikymo vietą Padvariuose, buvo nustatyta, kad gyvūnai laikomi nė kvadratinio metro ploto nesiekiančiuose narvuose. Dėl to keturkojų pėdutės – ištinusios, augintiniai jautė nuolatinį diskomfortą ir kentė skausmą. Keliems šunims buvo nustatytos rimtesnės ortopedinės patologijos, kurias, manoma, lėmė netinkamos sąlygos, nes gyvūnai ilgą laiką buvo laikomi narvuose ant grotelių ir priversti stovėti tarsi pakabinti ant tarpupirščių. Šiuos padvariškės šunų laikytojos veiksmus tarnyba įvertino kaip gyvūnų gerovės reikalavimų pažeidimus ir žiaurų elgesį su gyvūnais.

VMVT Klaipėdos departamento inspektoriai šių metų vasario 10 d. šunų veisimu ir prekyba užsiimančią moterį patraukė administracinėn atsakomybėn už gyvūnų gerovės ir apsaugos reikalavimų pažeidimus ir žiaurų elgesį su gyvūnais ir paskyrė 625 Eur baudą su 22-jų šunų konfiskavimu. Pirminės instancijos sprendimą VMVT skųs aukštesnės instancijos teismui.

„P. n.“ informacija


Už vairo – du girti

  • Iš policijos suvestinių

Šeštadienį apie 15.50 val. Rubulių kaime automobilio „Peugeot 307“ vairuotojui, gimusiam 1972 m., nustatytas 2,41 prom. neblaivumas. Dar vienas neblaivus vairuotojas sustabdytas naktį į sekmadienį – Palangos gatve BMW važiavęs 1987 m. gimęs vyras į alkoholio tikrintuvą įpūtė 1,87 prom.

„P. n.“ informacija


Sandėliuke rado ginklų

  • Iš policijos suvestinių

Sekmadienį apie 15.40 val. gautas pranešimas, kad Palangoje, Maironio g., tvarkant sandėliuką, aptikti du ginklai. Įvykio vietoje rasti bei paimti dujinis revolveris su 5 šoviniais ir lygiavamzdis šautuvas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 253 str. 1 d.

„P. n.“ informacija


Papuolė į sukčių pinkles

  • Iš policijos suvestinių

Rugsėjo 9 d. Palangos m. policijos komisariatui pranešta, kad laikotarpiu nuo kovo 29 iki rugpjūčio 31 d. galimai neteisėtai buvo pasinaudota 1950 m. gimusios moters banko mokėjimo kortele. Padaryta 5 tūkst. 100 eurų žala. Pradėtas tyrimas pagal LR BK 215 str.

Tą pačią dieną 1972 m. gimusi moteris pateikė pareiškimą, kuriame nurodoma, kad rugsėjo 9 d. apie 19.55 val. jai buvo atsiųsta trumpoji SMS žinutė su internetine nuoroda, kurią paspaudus iš banko sąskaitos neteisėtai buvo pervesti 2 tūkst. 200 eurų.

Pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo.

„P. n.“ informacija


Kretingos rajono krepšinio pirmenybių pirmojoje lygoje sužaidus V turo susitikimus paaiškėjo dvi pirmaujančios komandos: Jokūbavas ir SK ,,Granitas“, antrojoje lygoje be pralaimėjimų žengia Vydmantų komanda.

Pirmauja dvi komandos

Pirmojoje lygoje Jokūbavas savo susitikime 100:86 pranoko tiek pat taškų turnyro lentelėje turėjusią ir koja kojon žengusią Kretingalės komandą. Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Eimantas Kupšys (16 atk. kamuolių, 29 naud. balai) ir Valdemaras Knystautas (12 atk. kamuolių, 23 naud. balai), surinkę po 23 taškus, Kretingalės komandai Giedrius Ivanauskas pelnė 25 taškus, 24 – Rokas Tiškus.

Tuo tarpu SK ,,Granitas“ įtikinamu rezultatu 93:80 palaužė ,,Virusą“, skirtumą taikliais tritaškiais metimais sušvelninusi tik IV kėlinio pabaigoje. Abejų komandų rezultatyviausių žaidėjų sąrašuose šiose rungtynėse dominavo priekinės linijos žaidėjai: SK ,,Granitui“ 25 taškus pelnė Vytautas Šližius (12/19 dvitaškių, 13 atk. kamuolių, 30 naud. balų), 18 pridėjo Vidas Veryga (6/10 dvitaškiai, 17 atk. kamuolių, 6 rez. perdavimai, 35 naud. balai), o ,,Viruso“ komandoje rezultatyviausias buvo Andrius Auryla (12/16 dvitaškių, 9 atk. kamuoliai, 28 naud. balai), surinkęs 26 taškus, Arvydo Bružo sąskaitoje – 13.

Savo pozicijas kovoje dėl vietos finaliniame ketverte sustiprino ir Baublių komandos krepšininkai, kurie, susirinkę vos penkiese, 81:68 nugalėjo su viena pergale likusius Grūšlaukės krepšininkus. Baubliškiai žaidė greitą krepšinį, o jų varžovus žudė dažnos klaidos, kurių buvo padaryta net 33. Įpusėjus paskutiniam kėliniui, penktą baudą gavus Martynui Rimkui, Baublių komanda liko žaisti keturiese prieš penkis, bet atlaikė varžovų šturmą ir pasiekė pelnytą ir labai svarbią pergalę. Rezultatyviausiai Baublių komandoje žaidė Ovidijus Jonaitis (8/14 dvitaškiai, 8 atk. kamuoliai, 4 per. kamuoliai, 30 naud. balų) – 26, jam sėkmingiausiai puolime talkino Darius Skuodas (5/6 baudos, 14 atk. kamuolių, 6 rez. perdavimai), pridėjęs 22 taškus. Grūšlaukės komandos neišgelbėjo 22 Antano Stonkaus ir 20 Gintaro Beniušio taškų.


Irena ir Valius Butkai jau per 20 metų augina moliūgus.

Saulės šiais metais buvo sočiai, o va lietaus daržams trūko, tad moliūgus, kaip ir kitas daržoves, teko daug laistyti. Ir nors derlius neprastas, oranžiniai storašoniai šiemet užaugo mažesni, nei kitais metais – vienu balsu tikino ir trečia dešimtis metų moliūgus auginantys darbėniškiai Irena ir Valius Butkai, ir trečius metus juos sodinantis kretingiškis Stasys Brazdeikis, pastebėję, kad kai pagaliau pradėjo lyti, moliūgų lapai kaip mat pajuodo.

Tinka įvairiems patiekalams

Irena ir Valius Butkai sakė moliūgus auginantys daugiau negu 20 metų – nuo tada, kai „Pajūrio naujienos“ pradėjo dovanoti jų sėklas. Beje, visi moliūgai, galima sakyti, iš tų pačių pirmųjų kilę, mat kasmet vieną didžiausių daržovių sėkloms pasilieka – jų užtenka ir kaimynams padalinti. Šioms daržovėms kiekvienais metais darže skiriamas vis kitas sklypas – pernai jie augo ten, kur šiemet bulvės. „Tokia tad mūsų sėjomaina“, – juokavo V. Butkus, o I. Butkienė pridūrė pastebėjusi, kad tame plote, kur auga moliūgai, kitais metais būna mažiau piktžolių. Be to, ši daržovė nėra įnoringa auginti, tik va šiemet teko pavargti laistant – gerai dar, kad tvenkinys čia pat, tad vandens nepritrūko.

Seniau, kai turėjo kavinę „Valio baras“, Butkai augino daugiau ir moliūgų, ir kitų daržovių – viskas keliaudavo į kavinės virtuvę sriuboms bei garnyrui. Ir dabar prie mėsos patiekalų paskanauja salotų: tam reikia sutarkuoti žalią moliūgą taip, kaip morkos tarkuojamos, pridėti truputį druskos, truputį cukraus, įspausti citrinos sulčių, užpilti šiek tiek aliejaus ir – į lėkštę.

„Labai skani trinta moliūgų sriuba, kaskart, kai vaikai atvažiuoja, ją verdame, – pasakojo I. Butkienė. – Su sviestu pakepinu svogūnus, pridedu smulkintų morkų, bulvių, moliūgų, pagardinu česnakais, druska, pipirais ir troškinu, užpylusi šiek tiek vandens ir grietinėlės. Kai viskas išsitroškina, sutrinu daržovių trintuvu, vadinamuoju blenderiu, praskiedžiu vandeniu iki norimos konsistencijos, kad nebūtų per tiršta, ir dar kartą užkaitinu. Pilstant į lėkštes užberiu arba pakepintų moliūgų sėklų, arba kubeliais supjaustytos baltos duonos džiūvėsėlių“.


Netrukus Kretingos nakvynės namuose – įkurtuvės

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva
Penkerius metus trukusi Kretingos nakvynės namų statyba pagaliau baigta – šią žiemą juose jau galės glaustis pirmieji miesto benamiai.

Spalio 1-ąją Kretingos mieste, prie ligoninės, dvaro parko pašonėje, duris ketina atverti nauji nakvynės namai, kurių skandalinga statyba dėl rangovų kaitos užtruko net 5-erius metus ir kainavo per 420 tūkst. eurų.

Praminė užkeikta statyba

Statyti Nakvynės namus Kretingoje rajono taryba nusprendė 2016-aisias, mieste padaugėjus benamių asmenų, kurie, užplūdus šalčiams, naktimis dažniausiai glausdavosi ligoninės Priėmimo–skubios pagalbos skyriaus patalpose.

Nakvynės namų statybai ir buvo nuspręsta pritaikyti vieną pagalbinių ligoninės pastatų, esančių jos pašonėje. Projektui įgyvendinti Savivaldybė gavo Europos Sąjungos fondų lėšų – apie 300 tūkst. eurų, jos pačios dalis – per 120,8 tūkst. eurų.

Pirmoji Kretingos nakvynės namų statybos ėmėsi bendrovė „SMD“, pasišovusi objektą pastatyti už 213,3 tūkst. eurų, tačiau tesugebėjo atlikti darbų vos už 41,2 tūkst. eurų ir bankrutavo. Antroji bendrovė, „Lyderio grupė“, žadėjo pastatyti už 295 tūkst. eurų, tačiau, atlikusi darbų už 228,1 tūkst. eurų, taip pat bankrutavo.

Trečiam rangovui, Kretingos bendrovei „Arkosta“, vietinių žmonių užkeikta pramintą statybą pagaliau pavyko užbaigti. Tiesa, ši įmonė įrengimo ir apdailos darbus planavo atlikti už 115, 5 tūkst. eurų, bet atliko už 143,8 tūkst. eurų, nes, perėmus per dvejas rankas perėjusią statybą, pirmiausia reikėjo „sugaudyti galus“, kur kas atlikta neteisingai arba nuo nepriežiūros jau spėję susidėvėti. „Arkosta“ savo įsipareigojimą pabaigti nakvynės namus atliko laiku.


Parduotuvė „Drogas“ Kretingoje, Rotušės 6A, veikia visą savaitę: pirmadienį – penktadienį nuo 10 iki 19 val., šeštadienį – sekmadienį nuo 10 iki 17 val.

Praėjusį savaitgalį pačiame Kretingos miesto centre, Rotušės a. Nr. 6A, duris atvėrė nauja grožio ir kosmetikos prekių bei namų apyvokos reikmenų parduotuvė „Drogas“, lankytojus pasitikusi rožiniais–mėlynais, tradicinėmis šio prekinio ženklo spalvomis, išpuoštais balionais.

Kainos žemos visus metus

Tokių pat žaismingų spalvų dermės pardavėjų uniformomis, jų šypsenomis ir dovanų lietumi buvo pasitikti ir lankytojai: visiems nemokamai buvo įteiktos lojalumo kortelės, ir kitąkart užsukusiems žadančios įvairių nuolaidų bei akcijų, o atidarymo proga – prie dar 10 proc. nuolaidų. Pirmieji 54 pirkėjai dar gavo ir 10 Eur vertės dovanų korteles, kurias galės panaudoti pirkdami šio tinklo parduotuvėse bet kuriame mieste. Pasak parduotuvių tinklo „Drogas“ marketingo vadovės Loretos Noreikaitės-Ziezienės, pirmosios parduotuvės Lietuvoje įsikūrė gerokai prieš 20 metų ir per tą laiką jų tinklas jau išsiplėtojo iki 54 parduotuvių – Kretingoje ir buvo atidaryta 54-oji parduotuvė.

„Drogas“ yra Honkongo koncernas, turintis parduotuvių tinklą Azijoje, Europoje, iš Baltijos šalių įsitvirtinęs pirmiausiai Latvijoje, o po to ir Lietuvoje.

„Mūsų šūkis – „Drogas“ šalia jūsų“. Salonus atidarome tose miestų vietose, kur žmonėms patogu užsukti bet kuriuo laiku – ir perpiet, ir po darbo, ir savaitgaliais. Nors yra prekių vyrams ir vaikams, bet labiau orientuojamės į moterų poreikius: kad mūsų parduotuvėje jos galėtų įsigyti visko, ką mėgsta nešiotis savo rankinėje – kosmetikos, parfumerijos, o ir ko prireikia buičiai – valiklių, servetėlių, higienos priemonių, ar ko reikia sveikatai pagerinti, tarkim, vitaminų“, – kalbėjo L. Noreikaitė-Ziezienė.

Jos žodžiais, kitas parduotuvių tinklo „Drogas“ tikslas – žemos kainos, kurios, pajuokavo, būna žemos visas 365 dienas.


„Grilio pievoje“ nuolat dalyvaujantys Mindaugas Maksvytis (kairėje) ir Artūras Draukšas šiuokart ant iešmų kepė skumbres. Ką pasiūlys kitais metais, sakė, – paslaptis.

Pirmą kartą šventėje buvo galima paragauti ne tik įvairių žvėrienos patiekalų, kuriais didžiavosi Palangos „Pensininkų“ medžiotojų klubas, vadovaujamas vydmantiškio Edmundo Petrošiaus (dešinėje), bet ir ant iešmo iškepto avino.

Sekmadienį Vydmantuose nušurmuliavo tradicinė, šiemet jau 6-oji, „Grilio pieva“, sutraukusi pasižmonėti išsiilgusių vietinių gyventojų ir svečių.

Aukojo, kad patiems geriau būtų

Sveikindamas nuo scenos, seniūnas Rimvydas Šakinis neatsitiktinai jiems namo sugrįžti palinkėjo viską išragavus, pilnais pilvais ir tuščiomis piniginėmis – juk kaimo bendruomenės sumanytos šventės idėja ir yra kaimynams sugužėjus su savo šašlykinėm, griliais ar puodais čia pat, pievoje, virti, kepti, troškinti, ruošti įmantriausius stalus ir vieni kitų patiekalais vaišintis už auką.

„Esam susitarę: vienais metais suaukoti pinigai atitenka parapijai, kitais metais – bendruomenės iniciatyvoms. Šiemet kaip tik – antrasis variantas“, – sakė Vydmantų bendruomenės centro pirmininkas Simas Končius.

„Kai renkam aukas bažnyčiai statyti, būna giedra. Kai renkam bendruomenei – pažiūrėkit, ką dangus „šneka“, – prapliupus liūčiai juokavo klebonas Karolis Petravičius, bet ragino nenusiminti – esą kai auka prasminga, kai aukojama ir tam, ir tam, netruks ir pragiedrėti. O neprasmingų aukų nebūna: iš surinktų lėšų bendruomenei norėtųsi apšviesti vakarais tamsoje skendintį stendą, skelbiantį, kad Vydmantai – gerų žmonių namai, prie tvenkinio netrukus atsirasiant 20 m ilgio plūduriuojančiam lieptui, – vandens dviračio vietiniams žmonėms papramogauti, galbūt gyvenvietėje įsirengti ir vaizdo stebėjimo kamerą. Pavakarę suskaičiavus paaiškėjo, kad suaukota 2 tūkst. 890 eurų. „Manau, tai – normali suma“, – įvertino S. Končius.


Savo galingą techniką „pasikinkę“ ūkininkai apvažiavo Kurmaičių ir Tūbausių gyvenvietes.

Praėjusį savaitgalį Kurmaičiai ūžė nuo linksmybių – buvo surengta bendruomenės šventė, žemaitiškai pavadinta „Nubongas“, o tai reiškia derliaus pabaigtuves.

Kurmaičių kaimo bendruomenės centro „Kurmaičiai“ pirmininkė Ingrida Rinkevičienė pasakojo, kad, naujakurių pageidavimu, šių metų derliaus pabaigtuvių šventėje jie siekę atskleisti, kuo užsiima vietiniai žmonės.

„Naujakuriai dažnai pasako: gyvename čia pat, bet nežinome, kas ir kuo užsiima, ką gamina. Todėl ir raginome, kad žmonės pristatytų savo veiklas, paslaugas, amatus. Ir tikrai – kiek pas mus visko yra daug: vieni prekiavo duona, kitos šeimininkės atsinešė pačių spaustų sūrių, dar – naminio vyno ir alaus“, – kurmaitiškių darbštumu pasidžiaugė I. Rinkevičienė.

Trenkiant smagiai Kurmaičių kaimo kapelos muzikai, šventės vedantieji Laima Jančauskienė ir Pranas Pikturna inscenizavo sugrįžtuves iš bulviakasio ir rudens derliaus nuėmimo: žmonės buvo kviečiami prie bendro suneštinių vaišių stalo. O bendruomenės moterys svečius vaišino iš anksto pagamintais žemaitiškais patiekalais: Aldona Narvilienė ir Gražina Miltinienė paruošė silkės, Rimanta Žilinskienė – cibulynės, o Vyda Jakumienė, Petronelė Jurgutienė ir Stasė Grigaitienė suko kastinį, pastaroji dar užraugė ir gardžią girą.

„Kol vaišinomės, vedantieji pristatė veiklas ir žmones, mūsų kaime jas įgyvendinančius“, – sakė bendruomenės vadovė.

Šventės didingumą sustiprino nuo ryto kaimą riaumodami motociklais pažadinę ir į šventę kvietę vietiniai baikeriai, o iš vakaro savo techniką aprodyti į kaimo aikštę buvo suvarę kurmaitiškiai ūkininkai. Ligi vėlumos atėjusiuosius į šventę savo muzika linksmino vietinis atlikėjų duetas – Donatas ir Mindaugas Žilinskai.

„P. n.“ informacija


Niekada nemaniau, kad aš, paprasta salantiškė, kada nors sulauksiu tiek dėmesio. Deja… pasirodo būna... „Transliuotojas” (nežinau, kaip kitaip jį įvardinti, juk nei žurnalistas, nei kokias kitokias, man žinomas, pareigas užima) net visą filmą apie mane susuko ir socialiniuose tinkluose „prasuko“. Pasijutau labai reikšminga. Juk ne dažnai iš niekur nieko kuriami filmai apie eilinius piliečius. Ir išgirdau apie save…

Mano atliekami darbai galimai nusikalstami, ir dėl to mano reputacija priekaištinga. Ilgokai galvojau, kuris mano darbas toks jau gadinantis reputaciją. Gal darbas Salantų kultūros centro Žvainių skyriuje? Lyg ir ne… skyriaus vedėjos pareigos biudžetinėje įstaigoje neturėtų kenkti tarybos narės reputacijai. Tada gal buvimas Seimo nario patarėja užtraukia man priekaištų? Ir čia nerandu nieko nusikalstamo. Tiesa, dar individuali veikla. Bet daugelis žmonių dirba pagal individualią veiklą, šitaip dirbo, dirba ir, manau, jog ir ateityje dirbs ir ne vienas kolega, tarybos narys. Deja, tik aš kažkodėl šito, pasak „Transliuotojo“, negaliu daryti.

Viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje nurodžiau, jog su manim pagal individualią veiklą sudaryta paslaugų teikimo sutartis, visuose tarybos ir komitetų posėdžiuose nusišalinau nuo visų klausimų, susijusių su įmone, su kuria esu sudariusi sutartį. Pasirodo, to nepakanka, nes kažkaip keistokai šia mano individualia veikla susidomėjo Kretingos rajono savivaldybės Antikorupcijos komisija. Jos pirmininko teigimu, būtina tirti šitą atvejį, nes apie jį kalba „Transliuotojas“. Ir čia pat pirmininkas pripažįsta, jog nėra ko man „prikišti“, nes niekam nenusižengiau ir nieko nepažeidžiau. Tai tyrimas bus pradėtas pagal socialiniuose tinkluose paleistą antį. Kas čia ir ko ieško, kas ir ko siekia?.. Ir dar labiau keista darosi, kad mano individualia veikla Antikorupcijos komisija „susirūpino“ tik beveik po metų. Dirbu oficialiai, sumoku visus mokesčius, negaunu iš niekur jokių nelegalių pajamų. Negi legaliai dirbti yra nusikaltimas? Taip ir kyla klausimas, ar rajone nebėra tikros korupcijos apraiškų? Peršasi mintis, kad gal ši manoji istorija yra lapelis kam nors, kas tikrai kvepia korupcija, pridengti?


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas