Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną11°C debesuotumas 11 %
Naktį7°C debesuotumas 66 %
Apklausa

Ar pritariate, kad būtų suvienodinta bazinė pensija turintiems ir neturintiems darbo stažo?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1585) 2021-09-03

Salantų meno mokyklos direktorei Silvijai Piluckienei (iš dešinės) vedant šventę, talkino šios mokyklos mokiniai Karina Skaraitė ir Edgaras Žioba.

Rugsėjo 1-osios popietę, Salantų mieste sklindant muzikai, sutikti miestiečiai džiūgavo, kad pas juos – meniškos įkurtuvės: iškilmingai atidaroma naujoji Salantų meno mokykla, įkurdinta gimnazijos priestate. Nors jos perkėlimui priešinosi mokyklos bendruomenė, tačiau akivaizdu, kad rezultatas pranoko lūkesčius. Reikšmingas ir kitas momentas – tai vienintelė per visą nepriklausomybės laikotarpį Kretingos rajone atidaryta nauja mokykla.

Atsargiai priima pokyčius

„Jau teko apžiūrėti patalpas: super – mokykla labai graži ir moderni“, – kalbėjo dvi dukras, dailės besimokančią Ameliją ir groti fortepijonu – Jogailę, atlydėję Simona ir Valentinas Mikutavičiai.

Prisiminus, kad dar neseniai salantiškių bendruomenė – pedagogai ir tėvai – piktinosi dėl to, kad rajono politikai nusprendė meno mokyklą iš senojo pastato Turgaus g. Nr. 15 perkelti į tuštėjančios gimnazijos priestatą, S. Mikutavičienė samprotavo: „Natūralu, žmonės bijo nežinomybės, atsargiai priima pokyčius, todėl ir priešinasi. Tačiau šiandienos rezultatas nubraukė visus nuogąstavimus.“


Bronius GIDRIKAS:

– Aš dažniausiai apsiperku prekybos centruose – taip jau esu įpratęs. Ten didesnis prekių pasirinkimas, daugiau visko gali rasti vienoje vietoje, o kokybė ar didelėj, ar mažoj parduotuvėj juk ta pati. Žodžiu, man patogiau didelėse parduotuvėse, o kadangi turiu galimybių pasą, tai ir po rugsėjo 13-tosios ten apsipirkinėsiu.

Birutė ZENKEVIČIENĖ:

– Aš mieliau einu į mažas parduotuves. Nenoriu duoti uždirbti dideliems ir galingiems: esam maža valstybė, tad palaikykime mažuosius – man atrodo, taip sąžiningiau. Ir dar labai palaikau tuos, kurie patys užsiaugina derlių, o kas lieka – parduoda, taip prisidurdami prie savo menko biudžeto. Tai svarbu mums, pensininkams: esame Europos Sąjungoje, bet pensijos toli gražu ne europinės.

Julius UBIS:

– Mūsų šeima – už prekybos centrus. Viename jų nuolat lankomės, žinome, kas kur sudėta, turime savo vadinamąjį prekių krepšelį – nereikia gaišti laiko. Nesu linkęs sutikti su nuomone, kad mažose parduotuvėse, pavyzdžiui, maisto prekės ar daržovės yra šviežesnės, kokybiškesnės – esame patenkinti kokybe, iš gausaus asortimento sugebame atsirinkti tai, kas mums patinka.

Vaiva RIEPŠIENĖ:

– Viskas priklauso nuo to, ką rengiuosi pirkti, bet dažniau renkuosi mažesnes parduotuves: turiu du mažus vaikus, ir norisi kuo mažiau laiko ieškant produktų ar kitų prekių sugaišti. Tuo pačiu ir smulkųjį verslą palaikome. Beje, kiek teko pastebėti, maisto produktai mažesnėse parduotuvėse, ypač jei prekiaujama tiesiai iš gamintojo, yra geresnės kokybės negu didžiuosiuose centruose.

Kalbino Livija GRJAUSKIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Atostogos baigėsi. Į mokyklas bei darželių grupes Kretingos rajone šiemet atėjo 6 tūkst. 87 vaikai, mokslo metus pasitiko apie 600 mokytojų, tūkstančiai gyventojų po karštos vasaros grįžo į darbovietes.

Prasidėjus mokslo metams ir peržengus naujų darbų starto liniją, visi norime atsinaujinti telefoną, kompiuterį ar įsigyti išmanųjį laikrodį. Ar įmanoma pažangų telefoną įsigyti vos už kelių kavos puodelių per mėnesį kainą? Ekspertai pataria: sumaniai renkantis nebrangiai galima įsigyti daug kokybiškų išmaniųjų įrenginių.

„Praėjo tie laikai, kai renkantis ekonominės klasės išmanųjį įrenginį reikėjo aukoti kažkokius svarbius parametrus. Dabar telefonų, kompiuterių, laikrodžių ir kitų įrenginių techninės charakteristikos ir inovacijos auga taip sparčiai, kad net kelis šimtus eurų kainuojanti technika stebina savo funkcijomis ir kokybe“, – sako „Telia“ Įrangos vadovas Aurimas Karnejevas.

Telefono ar kavos?

Dauguma lietuvių – tiek gyvenančių didmiesčiuose, tiek atokiau nuo sostinės esančiuose regionuose, – telefonus atsinaujina kas dvejus–trejus metus. Jei ir jūs jau svajojate apie naują išmanųjį, apsvarstykite šiuos „Telia“ ekspertų atrinktus pasiūlymus. Kas gi nenorėtų telefono vos už dviejų kavos puodelių kainą per mėnesį, tiesa?

Ieškančius optimaliausio sprendimo nustebins „Xiaomi Redmi 9T“ išmanusis su 64 GB vidine atmintimi, keturguba kamera, ištverminga baterija, atspariu „Gorilla Glass 3“ stiklu ir kitais privalumais. Tiks ir daug naršantiems internete, ir daug kalbantiems – už 4,13 euro per mėnesį su 24 mėn. mobiliojo ryšio sutartimi (galioja nuo plano „Flexi 4“). Pilna įmoka už šį telefoną akcijos metu be plano – 149, o su planu – 99 eurai.


Sodininkų bendrijos „Medvalakis“ ir „Žemaitija“ kreipėsi į Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisiją su prašymais bendrijų teritorijose įrengti greitį mažinančius kalnelius.


„Po penkerių metų, baigusi rezidentūros studijas, tikrai grįšiu dirbti į Kretingą“, – tikino nuo rugpjūčio 1-osios Kretingos ligoninėje budinčia medicinos gydytoja dirbanti rezidentė, būsimoji dermatovenerologė Gabrielė Vengalytė.


Maisto papildas

Mikroelementas selenas žmonėms būtinas už sveikatos būklę atsakingų sistemų, o ypač – patikimos imuninės sistemos, veiklai palaikyti. Vis dėlto yra viena problema: Europos dirvožemio sudėtyje seleno yra itin mažai, o mokslininkai prognozuoja, kad klimato kaita ir keletas kitų veiksnių šią situaciją dar labiau pablogins.

2017 metais grupė mokslininkų parengė klimato kaitos prognozę, norėdama numatyti, kaip ilgainiui keisis seleno kiekis Europos dirvožemyje. Šioje 2017 m. Nacionalinės mokslų akademijos protokoluose paskelbtoje prognozėje pateikta susirūpinimą keliančių įžvalgų. Dėl nuolatinės klimato kaitos vis gausėjant kritulių kiekiui ir mažėjant dirvožemio pH, per prognozuojamą laikotarpį 66 proc. dirbamos žemės plotų seleno kiekis gali sumažėti 8,7 proc. Tai nėra labai geros naujienos.

Seleno reikia, kad išliktume sveiki

Selenas yra būtinas mikroelementas žmogaus sveikatai išsaugoti. Apie neprilygstamą seleno svarbą trumpai galima pasakyti tiek: jo reikia normaliai imuninės sistemos ir skydliaukės veiklai, normaliam plaukų ir nagų augimui palaikyti, taip pat jis padeda apsaugoti ląsteles nuo kenksmingų laisvųjų radikalų sukeliamos oksidacinės pažaidos.

Yra gausybė kitų su selenu susijusių funkcijų, todėl itin svarbu pakankamai šio mikroelemento suvartoti su maistu.


Džiugios festivalio akimirkos

Kretingos rajono kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ vyriausioji režisierė Auksė Antulienė, ji taip pat – ir Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos viceprezidentė, prieš keletą dienų sugrįžo iš Monake įvykusio pasaulinio mėgėjų teatrų festivalio „Mondial du Theatre“, kur atstovavo mūsų šaliai tarp 13 atrinktų kolektyvų iš viso pasaulio.

Globoja Monako aukštuomenė

Į galingą festivalį, savo grožiu ir didybe, A. Antulienės žodžiais, savotiškai prilygstantį olimpiadoms ar kitoms pasaulinėms šventėms ir vykstantį Monake kas 4-erius metus, ji vyko išvien su Lietuvos mėgėjų teatrų prezidente Vitalija Vadoklyte bei Lietuvai atstovavusiu Vilniaus pantomimos teatro „Arlekinas“ kolektyvu.

Pasaulinis mėgėjų teatrų festivalis Monake įvyko 17-ąjį kartą, ir yra rengiamas nuo 1939-ųjų metų, o tarp jų dar – kas dvejus metus vis kitame pasaulio mieste. „Monakas savo pozicijas įsitvirtino dar prieškariu, kai grupė entuziastų, sužinoję, kad Paryžiuje organizuojami pasaulio mėgėjų teatrų festivaliai, nuvyko ir išsirūpino, kad juos leistų rengti ir jiems. Taip ilgainiui išsirutuliojo graži istorinė teatro tradicija, tebesitęsianti ligi šiol. Šis festivalis įgijo tokį mastą, kad jį ėmėsi globoti Monako aukštuomenė – šiemet princas Albertas II, taip pat – UNESCO organizacija“, – pasakojo A. Antulienė.


Valstybės sienos apsaugos tarnyba informavo, kad Klaipėdos rajone pasieniečiams įkliuvo šiaulietis, kuris automobiliu „VW Jetta“ gabeno beveik 3 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių ir 552 pakelius kaitinamojo tabako.


Klaipėdos apygardos teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje Kretingos rajono savivaldybės viešajai įstaigai Kretingos psichikos sveikatos centrui bei buvusiai jo vadovei Innai Viršilienei pareikšti kaltinimai dėl didelės vertės sukčiavimo, piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir panaudojimo, kai dėl to buvo padaryta didelė žala.


  • Iš policijos suvestinių

PALANGA

GILIŲ g. Rugpjūčio 30 d. 7 val. 58 min. pastebėta, kad po nakties iš sunkvežimio MAN ir traktoriaus CAT pavogta apie 100 litrų dyzelinio kuro. Žala apie 125 eurai. Pradėtas vagystės tyrimas.

SENOJO TURGAUS–GANYKLŲ g. sankryžoje rugsėjo 1 d. apie 1 val. 23 min. sustabdyto motociklo „Yamaha XJ600“ teisės vairuoti neturinčiam 1996 m. gimusiam jo vairuotojui nustatytas 2,28 prom. neblaivumas.

KLAIPĖDOS pl., prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje, rugsėjo 1 d. apie 23 val. 30 min. pastebėta, kad dingo automobilyje palikta kuprinė, kurioje buvo apie 200 eurų, kvepalai, kitų daiktų. Žala – apie 290 eurų. Pradėtas tyrimas dėl vagystės.

KRETINGOS r.

ŠAUČIKŲ k. rugpjūčio 31 d. 19 val.15 min. automobilio „Peugeot 206“ vairuotojui, gimusiam 1989 m., nustatytas 2,49 prom. neblaivumas.

Parengė Audronė PUIŠIENĖ


Telkia vaikus siekti futbolo aukštumų

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas

Kaip ir visos rajono ugdymo įstaigos, taip ir ne per seniausiai įkurta „Minijos“ futbolo akademija pradėjo naujuosius mokslo metus, o vyriausių futbolininkų grupė, treniruojama Arūno Dievino, jau spėjo sužaisti ir pirmąsias sezono rungtynes: gimusieji 2008 m. kretingiškiai 5:3 kretingiškiai laimėjo prieš Šilutės bendraamžius, o gimusieji 2006 m. 0:2 pralaimėjo prieš Palangos „Kuršius“.


Prasidedant Darbėnų seniūnijos pastato renovacijai, darbuotojai laikinai persikelia į kleboniją – šį savaitgalį vyksta persikraustymas, o nuo kitos savaitės gyventojai jau bus priimami parapijos salėje.


Saulės parkas

Šią vasarą žaliąją elektros energiją Lietuvoje pradėjo generuoti vieni moderniausių ir didžiausių nuotolinių saulės parkų Baltijos šalyse. Šiuos parkus plėtoja tarptautinė atsinaujinančios energetikos įmonė „Green Genius“, o žaliąją jų energiją naudoja ne tik verslo įmonės, bet ir Kretingos savivaldybei priklausanti uždaroji akcinė bendrovė (UAB) „Kretingos vandenys“.

Valstybinė įmonė viena pirmųjų Lietuvoje paskelbė viešąjį konkursą tvariai energijai įsigyti, ir tai tapo dar vienu puikiu pavyzdžiu visam valstybiniam sektoriui, kaip neinvestuojant galima naudoti pigesnę vietinę elektros energiją, taip taupant ir valstybės biudžetą.

Kodėl verta naudoti atsinaujinančių išteklių energiją

Atsinaujinančių išteklių energija prisideda prie klimato kaitos mažinimo, didina šalies energetinę nepriklausomybę, o perkant ją tiesiai iš gamintojo, tokio, kaip, pavyzdžiui „Green Genius“, yra pigesnė. Sudarant sutartį su gamintoju mažesnius elektros įkainius galima užfiksuoti net penkeriems metams. Tokiu atveju, net ir pasikeitus rinkos kainai, žalioji elektra verslui ar valstybinei įstaigai nebrangsta. UAB „Kretingos vandenys“ konkurso būdu išsirinko atsinaujinančių išteklių energijos tiekėją – tarptautinę atsinaujinančios energetikos bendrovę „Green Genius“. Iš įmonės valdomo saulės parko atkeliausiančios 1250 kW elektros energijos pakaks 45 proc. įmonės metinių elektros poreikių.


Paskutinę rugpjūčio savaitę du Kretingos rajono moksleiviai – Tomas Perkumas ir Karolis Margis – dalyvavo jau tryliktą kartą rengiamame projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“. Vaikinai savaitę trukusiame projekte turėjo galimybę geriau susipažinti su valstybinių institucijų darbu ir jų atliekamomis funkcijomis.


Rugsėjo 1–30 d. bus priimamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (toliau – KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“. Šia priemone pasinaudojo ir tuo labai džiaugiasi žemės ūkio kooperatyvo „Jakiškiai“ savininkai bei nariai. Jie tikino, kad be paramos būtų sunkiai įsivaizduojamos „Jakiškių“ veiklos perspektyvos ir išlikimas.


Visame pasaulyje priimta, kad miestai ir miesteliai gatvių pavadinimais ar paminklais pagerbia juos kada nors aplankiusias įžymias politikos, meno ir kultūros asmenybes. Ne išimtis ir Palanga.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas