Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną10°C debesuotumas 30 %
Naktį12°C debesuotumas 2 %
Apklausa

Ar Kretinga turi politinį lyderį?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1582) 2021-08-24

Keleiviai nori, vežėjai negali

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Maršrutinių autobusų ir mikroautobusų eismą iš centro vis dar stabdo nebaigti darbai Birutės gatvės žiede ir jo prieigose ties „Senukais“.

Kretingiškė Edita Baranauskienė ėmėsi iniciatyvos – surinko kelių dešimčių kretingiškių keleivių parašus ir vieną jų egzempliorių atnešė į „Pajūrio naujienų“ redakciją, o kitą perdavė Kretingos rajono savivaldybei. Žmonės, anksti rytą vykstantys į darbus uostamiestyje, prašo, kad rudenėjant būtų sugrąžinti priemiestinių autobusų maršrutai iš Kretingos centro į Klaipėdą.

Nepatogu dėl persėdimų

„Ankstį rytą su kolegėmis vykstame į darbą Klaipėdoje, mūsų darbas prasideda 7 val. Tačiau nėra autobuso iš miesto centro, kuris tiesiai nuvežtų į Klaipėdą. Tenka 6.10 val. iš centro vykti maršrutiniu autobusu į stotį, o ten persėsti į tarpmiestinį autobusą Mažeikiai–Skuodas–Klaipėda, išvykstantį 6.20 val. Ir centre laukti autobuso, o dar kito – stotyje rudenėjant darosi žvarbu, ypač – per lietų. Todėl kreipiamės į Kretingos rajono vadovus, kad sugrąžintų anksčiau, ligi Vilniaus gatvės renovacijos, galiojusius maršrutus“, – redakcijai savo, o taip pat ir kitų viešuoju transportu į darbus vykstančių kretingiškių pageidavimą išsakė E. Baranauskienė.

Moteris svarstė, kodėl dabar kelios dešimtys keleivių turi palikti pinigus už pavėžėjimą kitų rajonų biudžetams, jeigu galėtų savo rajono arba padėtų užsidirbti kretingiškiams vežėjams.

Moteris tikino, kad tarp pasirašiusiųjų yra ir vežėjo iš Klaipėdos Gintaro Gubenio pavardė. Vyras taip pat pritarė, kad iš Kretingos kasryt išvyksta nemaža grupė žmonių, dirbančių Klaipėdos įmonėse, gamyklose, kur darbas prasideda gana anksti. Todėl mano, kad rajono valdžia turėtų reaguoti į žmonių pageidavimą į darbą nuvykti kuo patogiau.


Andželika Šakinienė

Nekilnojamojo turto rinkai išgyvenant piką, pirkėjams svarbu išlaikyti šaltą protą ir neskubėti pasirašyti sutarties – kai kuriuos dalykus apie įsigyjamą naująjį būstą yra tiesiog būtina išsiaiškinti, kad vėliau įkurtuvių džiaugsmo neaptemdytų finansiniai rūpesčiai. Apie tai, kokius „namų darbus“ turi paruošti pirkėjai, patarimais ir įžvalgomis pasidalino kandidatė į Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos (LJAA) tikruosius narius, teisininkė Andželika Šakinienė.

Skaitytojo klausimas:

– Esame jauna šeima ir planuojame įsigyti savo būstą. Tačiau nesijaučiame ramiai, pasirašydami sutartį, kai mūsų būsimieji namai dar tik statomi ir jų vaizdą kol kas galime matyti tik „popieriuje“. Ką reikėtų žinoti, prieš įsigyjant tokį dar nepastatytą būstą?

Atsako kandidatė į LJAA tikruosius narius, teisininkė Andželika Šakinienė:

– Išties dažnai, ypač pirmą kartą nekilnojamąjį turtą įsigyjantys pirkėjai per greitai priima sprendimus, kurių vėliau gailisi. Tačiau net ir tokiu atveju svarbu žinoti, kad Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse yra įtvirtinta nuostata, kad, sudarius naujai statomo gyvenamojo namo ar buto preliminariąją sutartį, pirkėjai gali jos atsisakyti per 10 dienų ir tai turi būti nurodyta preliminarioje sutartyje. Žinoma, tokiu atveju gali tekti atlyginti pardavėjui nuostolius, jei jis dėl šios sutarties sudarymo bus patyręs papildomų finansinių išlaidų.


Kretingos rajono savivaldybės eisimo saugumo komisija patenkino vieną iš dviejų Savivaldybės įmonės (SĮ) „Kretingos komunalininkas“ prašymų dėl draudžiamųjų ženklų įrengimo prie įmonės teritorijos.


Šis tebesitęsiantis pandeminis laikotarpis, nerimas dėl ateities ir nesibaigiančios diskusijos vargina visuomenę, išsiilgusią buvusio gyvenimo ritmo. Tačiau visa tai ir toliau tęsis, jei nepasitikėsime vieninteliu įmanomu ir mokslu grįstu virusų suvaldymo keliu – vakcinacija.

Šiandien kalbinami piliečiai iš skirtingų šalies rajonų pasakoja, kokiomis mintimis jie gyvena ir kodėl nusprendė vakcinuotis.


Kolektyvas iš Belgijos „Beat Love Oracle“

Tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind 2021“, rugpjūčio 26 d. prasidėsiantis Palangoje, šiemet savo klausytojams pristato Džiazo ir eksperimentų sceną, kurioje pasirodys ekscentriškas kolektyvas iš Belgijos „Beat Love Oracle“ ir trio iš Švedijos „Nils Berg Cinemascope“, savo koncertais žiūrovus nukeliantis į pačius netikėčiausius pasaulio kraštus.

Humoro prisodrinta muzika

2017 m. Belgijoje gimusį ekscentrišką „cross-over“ kolektyvą „Beat Love Oracle“ sudaro keturi patyrę muzikai: saksofonas – Frank Debruyne, marimba – Frank Nuyts, elektrinis bosas – Stijn Deldaele, įspūdingas būgnų komplektas – Ronaldas Dhaene’as bei šiek tiek elektronikos. Rugpjūčio 26 d. 20. 30 val. „Beat Love Oracle“ vyrukai Lietuvoje ir Palangoje, Oldman parke, pasirodys pirmąkart.

Frank Nuyts – solidžios reputacijos kompozitorius, kurio muzika skamba visame pasaulyje. Lengvai laviruojantis tarp skirtingų žanrų, Frank stengiasi į savo kūrybą įnešti kuo daug įvairovės, energijos ir didžiulę humoro dozę.

F. Nuyts dėstė kompoziciją Gento konservatorijoje klasikinės muzikos ir pop bei džiazo katedrų studentams. Rašo ir klasikinius kūrinius, tačiau daug malonumo atranda savo „cross-over“ projektuose. „Beat Love Oracle“ yra vienas jų.

Prieš pasinerdamas į kompoziciją, Frank studijavo perkusiją. Būtent jis grupėje groja marimba, kas neretai virsta nuostabiomis virtuoziškomis improvizacijomis.

Frank Debruyne grupėje groja saksofonais, taip pat kuria dalį „Beat Love Oracle“ muzikos. Atlikėjas daug koncertuoja ir su kitais kolektyvais, taip pat dėsto džiazą Waregem muzikos akademijoje. Stijn Deldaele, jauniausias grupė narys, yra tikra jėga su elektriniu bosu rankose. Ronald Dhaene – grupės būgnininkas, Gente ir Briuselyje studijavo tiek klasikinius, tiek džiazo mušamuosius. Jis taip pat dėsto abi disciplinas Gento ir Oudenaarde muzikos akademijose.


Klaipėdos apygardos teismas baigė nagrinėti baudžiamąją bylą ir paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl nužudymo, kuris buvo įvykdytas prieš 15 metų, tačiau kaltinamasis nuo teisingumo Airijoje slėpėsi net 13 metų, kol 2019 m. buvo sulaikytas ir suimtas užsienyje. Teismo nuosprendžiu vyrui skirta 10 metų laisvės atėmimo bausmė.


Kretingos sporto mokyklos rankininkės vasaros stovyklos uždarymo dieną atnaujintoje rankinio aikštėje kartu su treneriu, tėvais, uždarymo svečiais.

Kretingos sporto mokyklos rankinio treneris Algimantas Pranaitis savo auklėtines – 2008–2009 m. gimusias mergaites – pakvietė dalyvauti dvi savaites trukusioje vasaros stovykloje, kurioje rankininkės sportavo, mėgavosi pajūrio gamta, patirties sėmėsi stebėdamos Europos rankinio čempionato rungtynes. „Neilgai trukus prasidėsiantiems naujiems mokslo metams turėsime gero užtaiso“, – A. Pranaitis įvardino, kad stovykla buvo skirta mergaičių motyvacijai sustiprinti.

Dalis treniruočių vyko lauko rankinio aikštėje, kuri trenerio A. Pranaičio, Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos ūkio dalies vedėjos Simonos Mikelkevičienės rūpesčiu buvo įrengta šalia gimnazijos esančiame ir kažkada, gal prieš 20 metų, futbolui skirtame aikštyne, kuris jau seniai nebeatliko savo funkcijų. Idėją atnaujinti aikštyną palaikė ir rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė, Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė.


Rugpjūčio 21 d. Kretingos „Minija“, treniruojama Martyno Vilucko, išvykoje 4:1 (0:1) nugalėjo Plungės „Babrungo“ (VII vieta, 28 taškai) komandą ir atsirevanšavo už pralaimėjimą Lietuvos futbolo federacijos I lygos pirmenybių I rate namuose 1:3.


Kretingos rajono neįgaliųjų draugijos, vadovaujamos Antano Juškėno, nariai dalyvauja savo bendraminčių rengiamuose festivaliuose, šventėse, kur likimo broliai ir sesės ne tik susitinka pabendrauti, pasidalinti kasdieniais rūpesčiais, bet ir sportuoja, aktyviai leidžia laiką, dargi – tampa įvairių sporto šakų, pritaikytų neįgaliesiems, nugalėtojais ir prizininkais.


Šeštadienį Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejuje Nasrėnuose paminėtos 220-osios šios iškilios asmenybės gimimo metinės. Ta proga dieną atidengta menininkų Rasos ir Gedimino Staškauskų sukurta akmeninė skulptūra „Vargo mokyklėlė“, įprasminanti didžiojo Lietuvos švietėjo M. Valančiaus nuopelnus, o vakarop vyko klojimo teatro šventė „Po klevu didžiuoju“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas