Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 1 %
Naktį7°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar vėl pabranginus alkoholį ir rūkalus sumažės jų vartojimas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1555) 2021-05-18

Pusšimčio kretingiškių automobilių kolona iš aikštelės ties „Kretingos grūdais“ pajudėjo keliu Palanga–Šiauliai, per Dupulčius ir Jokūbavą, Klaipėdos link, o iš ten – į autostradą.

Tarptautinė šeimos diena Lietuvoje šiemet buvo ypatinga: žmonės buvo kviečiami vieninga kolona autostrada Klaipėda–Vilnius vykti į Vilniaus Vingio parke surengtą „Didįjį šeimos gynimo maršą“. Iš Kretingos Klaipėdos link ankstų gegužės 15-osios rytą pajudėjo per pusšimtis tautine atributika pasipuošusių automobilių ir būrys baikerių.

Broliai laimino išvykstančius

Anksčiausiai, vos po 7 val. ryto, prie Kretingos katalikų bažnyčios rinkosi parapijiečiai, į „Didįjį šeimos gynimo maršą“ vykę pačių samdytu autobusu. „Tiesiog norime būti, susijungti su tauta, kad parodytume, jog susitelkėme už krikščioniškas dorybes“, – prieš kelionę kalbėjo Vita Saudargienė, vedina dviem vaikais – 8-mete Orinta ir 11-mečiu Ovidijumi.

Išlydėti parapijiečius atėjo broliai pranciškonai – parapijos klebonas Juozapas Marija Žukauskas ir vienas pagrindinių šio žygio palaikytojų Paulius Vaineikis. Pirmiausia palaiminę išvykstančius autobusu, jiedu suskubo į Tiekėjų gatvę, kur buvo numatytas žygio dalyvių startas: ten suvažiavo 52 ekipažai. Maršo dalyvių teigimu, vėliau pakeliui dar prisijungė apie 10 darbėniškių ekipažų. Prieš jiems išsirikiuojant į kelią, broliai Juozapas ir Paulius taip pat palaimino visus keliaujančiuosius.

Apie 8-tą ryto kolona, eismą reguliuojant policijos pareigūnams, be pertrūkio kirto pagrindines miesto sankryžas kelyje Palanga–Šiauliai ir pajudėjo Dupulčių, o iš ten Jokūbavo ir Klaipėdos link, kur įsiliejo į galingą krašto koloną, traukiančią į sostinę.


Viešoji įstaiga „Tekmena“ gegužės 23 dieną, sekmadienį, kviečia dalyvauti visuotinėje talkoje ir pagražinti Akmenos upės pakrantes. Talkos pradžia – 12 val.

„Per Kretingos miestą teka daug menanti upė Akmena. Matė ji ne tik mūsų miesto raidą, bet ir ne vieną šalia jos numestą šiukšlę, kurios tikrai ten neturėtų būti. Tad sekmadienį renkamės padėti visų mūs upei apsivalyti ir tekėti laisviau“, – rašoma talkos rengėjų kvietime. Talkos dalyviai kviečiami rinktis prie vadinamojo beždžionių tilto, kurio apytikslė vieta – Malūno g. 21 Kretingoje. Automobilius bus galima pasistatyti tolėliau esančioje aikštelėje.

Padirbėję ir pagražinę tilto aplinką, talkininkai leisis žemyn upe iki Ėgliškių tilto, o gal ir toliau.

Talkos organizatoriai laukia ir šeimų su vaikais, ir jaunimo, kuris ateityje nori džiaugtis švaria upe, ir senjorų, kuriems bus puiki proga pabūti gryname ore ir gamtoje. „Laukiame visų mylinčių gamtą, mūsų upę ir suprantančių, kad upę reikia saugoti šiandieną“, – tvirtino talkos rengėjai. Jiems surengti talką padės rėmėjai, kurie pasirūpins pirštinėmis šiukšlėms rinkti, šiukšlių maišais, bus kas ir pavaišins karšta sriuba. Šiukšles išveš „Kretingos komunalininkas“.

Išsamesnė informacija teikiama: el. p.: vsi.tekmena@gmail.com; tel. +370 607 79136; „Facebook‘e“ galima susisiekti su Giedriumi Petreikiu arba Simu Endriekumi

„P. n.“ informacija


Dėl plakatų turinio imasi teisinių priemonių

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Savivaldybėje
Plakatus, kuriuose buvo pavaizduoti dalies rajono Savivaldybės tarybos narių veidai, kretingiškiai pamatė gegužės 6 d. Plakatai skelbė 14 tarybos narių, rajono mero Antano Kalniaus įtartų galimu dokumentų klastojimu, paiešką. Politikai pasijuto esantys šmeižiami, kadangi plakatų tekstas skelbė: „Galbūt matėte šiuos asmenis? Kurie Kretingos gyventojų nuomone per viešą 29-ą Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdį galimai padarė nusikalstamą veiką pagal BK 300 str. Norėtume juos apklausti dėl vykdomo pilietinio tyrimo“ (kalba netaisyta – „P. n.“ past.) Plakatas mieste atsirado po to, kai A.Kalnius kreipėsi į prokurorus dėl galimo dokumentų klastojimo.

Nors per praėjusią savaitę įvykusį rajono Savivaldybės tarybos neeilinį posėdį tarybos nariai Bendrąjį planą patvirtino vos per kelias minutes, valdančioji dauguma ramybėje nepaliko nei rajono mero Antano Kalniaus, nei visuomeninio rinkimų komiteto „Kretingos kraštas“ – politikai panoro išsiaiškinti, kas vis dėlto kaltas dėl daugumą šmeižiančių plakatų, iškabintų Kretingos mieste. Tai, kad po posėdžio viešai, per socialinius tinklus, kaltę dėl jų prisipažino kretingiškis Mindaugas Černeckis, daugumos neįtikino.

Ar Savivaldybėje – tikrai saugu?

Pirmasis klausimą dėl plakatų iškėlė rajono tarybos narys Steponas Baltuonis – jo pastebėjimu, šis negražus triukas leidžia įtarti, kad plakatai buvo atspausdinti rajono Savivaldybėje. „Todėl ir noriu Savivaldybės administracijos direktoriaus paklausti, kaip Savivaldybėje sprendžiamas saugumo klausimas. Man kyla įtarimų, kad šie plakatai yra atspausdinti Savivaldybėje. Kaip joje užtikrinamas saugumas?“ – kalbėjo jis, priminęs, kad anksčiau buvo įvesta kortelių sistema, pagal kurią buvo galima spręsti, kas, kada ir ko iš darbuotojų atėjo į Savivaldybę. Politikas tęsė mintį: „Dabar po darbo matyti, kad dega šviesos, ir tai – tikrai ne dėl valytojų darbo. Kyla įtarimų, kad duomenys saugomi nelabai gerai.“

Savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas pripažino, kad dėl plakatų sklando įvairių gandų, tarp jų – ir dėl saugumo. „Iš esmės neturiu jokių duomenų, kad plakatai buvo atspausdinti Savivaldybėje. Kodėl buvo panaikintos anksčiau taikytos kortelės, nežinau. Sekti nieko neketiname, bet į pastabas dėmesį atkreipsime“, – tvirtino direktorius.


Prasidėjus etapinei visuomenės vakcinacijai nuo COVID-19 ligos, startavo ir vieninga elektroninė registracijos sistema. Nuo šiol visi šalies gyventojai kviečiami greitai ir patogiai registruotis internetinėje platformoje, kuri leis ne tik užsiregistruoti pačiam, bet ir užregistruoti kitą asmenį.

Norėdamas registruotis skiepui nuo COVID-19 gyventojas turės patvirtinti savo tapatybę per Elektroninius valdžios vartus, pasirinkęs jam tinkamą identifikavimo būdą (elektroninė bankininkystė, mobilusis parašas ir kt.).

Patvirtinus tapatybę, gyventojas turės pasirinkti savivaldybę, kurioje nori skiepytis, pageidaujamą vakciną, datą ir laiką. Registracijos pabaigoje prašoma užpildyti klausimyną apie žmogaus sveikatos būklę, turimas alergijas, ligas ir kt.

Gyventojai, kurie neturi galimybės registruotis internetu ir neturi, kas juos galėtų registruoti, gali tai padaryti telefonu, skambindami Karštąja linija 1808. Vis dėlto, dėl ilgiau užtrunkančio registracijos proceso telefonu – reikiamos savivaldybės, vakcinos, vakcinacijos laiko ir datos parinkimo, kylančių papildomų klausimų – registracija kur kas greičiau vyksta elektroniniu būdu svetainėje www.koronastop.lt.

Sužinoti daugiau informacijos apie vakcinas ir skiepijimo procesą gyventojai gali apsilankydami tinklalapyje https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba skambindami į Vakcinos liniją telefonu +370 5 230 0123.


Verda darbas Raimundo Puškoriaus „dirbtuvėse“ po atviru dangumi, Paupio stadiono pašonėje. Čia senosios medžio skulptūros iš Vilniaus gatvės įgauna naują veidą.

Jau šį birželį į baigiamą renovuoti Vilniaus gatvę turėtų sugrįžti ir ją nuo Atgimimo pradžios puošusios, tačiau per laiką sutrūnijusios ir sunykusio medinės skulptūros, suolai, pavėsinė. Atkurti kolegų tautodailininkų, jau nebesančių tarp gyvųjų, darbus ėmėsi kretingiškis medžio drožėjas Raimundas Puškorius.

Nidos gatvės šlaite, netoli savo namų, skulptūrų restauravimo „dirbtuves“ atidariusiam R. Puškoriui šiomis dienomis – pats karštymetis. „Reikia spėti atkurti abiejų Vilniaus gatvės poilsio salelių – ties lurdu ir kitapus bažnyčios – skulptūras ir suolus. Nieko naujo neprikursiu, tik stengsiuosi atkurti taip, kaip buvo, ką buvo padarę mano kolegos – jau į amžinybę išėję Pranas Zapalis ir Steponas Žiubrys. Vien iš pagarbos jiems. Jie kažkada vargo, plušėjo, kad papuoštų Kretingą. Dirbome kartu per tautodailės stovyklas. Sukurti naujas skulptūras būtų gerokai lengviau ir paprasčiau, bet kolegų darbų restauravimas bus tarsi mano, o ir visų kretingiškių nusilenkimas jų atminimui“, – kalbėjo medžio meistras.

Jo žodžiais, tautodailininkai P. Zapalis ir Feliksas Lukauskas buvo sukūrę bendrą darbą salelėje viršum lurdo – ornamentuotus suolus ir koplytstulpį. Tad R. Puškorius tikisi ir garbaus amžiaus kolegos Felikso pagalbos.

O kompozicija – stoginė, 8 nuotaikingos medžio skulptūros ir suolai – salelėje kitapus bažnyčios buvo sukurta vien S. Žiubrio. Stoginė ir suolai jau sykį buvo restauruoti, tačiau nuo saulės ir lietaus vėl nunykę.

„Viską atkursiu kiek įmanoma autentiškiau: teks nuvalyti paviršių, užpildyti ertmes, atkurti trūkstamas detales, padengti skulptūras ir suolus impregnantu. Suolai, pavėsinės kuolai, koplytstulpis anksčiau buvo vien sukalti į žemę, dabar juos teks pakelti ant metalinių strypų, kad kuo ilgiau išsilaikytų nesupuvę“, – kalbėjo R. Puškorius.

Ties senosiomis parapijinėmis kapinėmis, paties R. Puškoriaus sukurtos skulptūros – šventasis Jurgis ir Pieta – pakeltos nuo žemės, todėl, kūrėjas tikino, nėra taip stipriai nukentėję nuo drėgmės. Autoriui jas taip pat norėtųsi atnaujinti, tačiau abejoja, ar iki birželio jis bespės tai padaryti. „Savąsias skulptūras jau sykį esu restauravęs, bet, žinot, medis yra medis, vėl reikėtų atnaujinti. Norisi, kad naujoje Vilniaus gatvėje atgytų ir tautodailės kūriniai, tačiau pirmenybė – poilsio salelėms“, – tvirtino R. Puškorius.


Darbėnuose iš galimai neužrakinto automobilio „VW Passat“ salono dingo piniginė su asmens dokumentais, banko kortelėmis ir 500 eurų. Vagystė pastebėta trečiadienį apie 21 val.

Pradėtas tyrimas.

„P. n.“ informacija


Šylant orams į gatves išrieda vis daugiau dviračių transporto priemonių, daugėja ir mopedais ar motoroleriais pramogaujančių jaunuolių. Nuolat įvairias prevencines priemones dviračių transporto priemonių saugumui užtikrinti rengiantys Kretingos policijos pareigūnai vairuotojus ragina elgtis saugiai, laikytis kelių eismo taisyklių, nes maloni pramoga labai greitai gali virsti itin skaudžia nelaime.

Dažniausiai pareigūnų fiksuojami pažeidimai yra važiavimas neužsidėjus šalmo, leistino greičio viršijimas, posūkio signalų nerodymas, pavojingas ar net chuliganiškas važiavimas – nardoma tarp automobilių, važiuojama ant vieno rato, taip keliant pavojų sau ir aplinkiniams. Už chuliganišką vairavimą gresia bauda nuo 450 iki 500 eurų, o neturintiems teisės vairuoti – nuo 750 iki 1tūkst. eurų, teisė vairuoti atimama nuo 12 iki 24 mėnesių. Chuliganiškai mopedą ar motorolerį vairavęs jaunuolis, pažeidimo padarymo dieną turintis 16 m., atsako pats, o nuobaudą jam skiria teismas.

Policijos pareigūnai primena, kad vairuoti negalingus mopedus gali ne jaunesni nei 15 m. asmenys, jiems privalu turėti AM arba bet kurios kitos kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Už vairavimą neturint teisės gresia bauda nuo 300 iki 450 eurų. Transporto priemonė privalo būti įregistruota nustatyta tvarka, turėti valstybinį numerį, jai turi būti atlikta privalomoji techninė apžiūra, būtina apdrausti privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu.

Pastaruoju metu Kretingos r. pareigūnai sulaukia nemažai gyventojų skundų dėl motociklų ir mopedų keliamo triukšmo, ypač kai važiuojama grupėmis. Pareigūnai primena, kad vairuotojui, kurio transporto priemonės skleidžiamas triukšmas viršija nustatytas normas, gresia ne tik bauda, siekianti nuo 100 iki 600 eurų, bet ir techninės apžiūros galiojimo anuliavimas.

Klaipėdos apskr. VPK informacija


Kretingos „Minija“, žaidusi namų aikštėje, ir vėl nesugebėjo iškovoti taškų.

Kretingos futbolo komanda „Minija“, žaidžianti Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygoje ir treniruojama Gvido Juškos, gegužės 15 d. namuose 0:1 (0:0) turėjo pripažinti Panevėžio „Panevėžio B“ (V vieta, 15 taškų) komandos pranašumą.

Šiose rungtynėse šeimininkai žaidė be trijų savo pagrindinės sudėties gynėjų: komandai dėl raudonos kortelės nepadėjo Ričardas Šveikauskas, dėl surinktų geltonų kortelių – kapitonas Ainis Vilavičius, taip pat ir Deividas Šiuša.

Šeimininkai pirmą kėlinį daugiau žaidė su kamuoliu, o svečiai savųjų progų bandė ieškoti kontratakose. 5-ą min. pirmą pavojingesnį momentą prie varžovų vartų sukūrė kretingiškių saugas V. Jašmontas, bet iš už baudos aikštelės smūgiuotą kamuolį atrėmė varžovų vartininkas. 10-ą min. po pakelto kampinio savo momentą turėjo ir gynėjas Solibekas Karimovas, bet galva iš kelių metrų smūgiuotas kamuolys praskriejo virš panevėžiečių vartų. 39-ą min. po Neilo Urbos baudos smūgio kamuolys po susidūrimo su gynėju praskriejo netoli varžovų vartų. Daugiau nieko pavojingo nykų pirmą kėlinį neįvyko, ir komandos išėjo ilsėtis švieslentėje degant nulinėms lygiosioms.

Antrą kėlinį jau Panevėžio futbolininkai daugiau žaidė su kamuoliu, o 53-ią min. kairiajame krašte neleistinai buvo pargriautas vienas varžovų žaidėjų, ir teisėjas į „Minijos“ vartus skyrė 11 m baudinį, kurį šaltakraujiškai realizavo 18-metis varžovų saugas Eimantas Dzinga, išvesdamas savo komandą į priekį – 1:0. 60-ą min. po gero Valdo Jašmonto perdavimo iš krašto neblogą galimybę pasižymėti turėjo N. Urba, bet kamuolys praskriejo virš varžovų vartų. Per likusį laiką rimtesnio pavojaus varžovų vartų sargui Dariui Kublickui sukelti nepavyko ir minimalią persvarą išlaikę Panevėžio futbolininkai iškovojo dar tris taškus.


Duobes naujiems augalams pasodinti paruošė (iš dešinės) Tadas Šaulys, Julius Kanarskas, Jurgis Kubilinskas.

Kretingos muziejaus darbuotojai Tarptautinės muziejų dienos proga susirinkę į pavasarinę talką augalais išgražino Kretingos dvaro parko trečiojo tvenkinio pietinę pakrantę ties Tiškevičių rūmais: šią vietą papuošė 5 visžaliai rododendrai, 6 šluotelinės hortenzijos ir 7 kalninės pušys. „Ateityje tikimės šiaurinę trečiojo tvenkinio pakrantę, ties meilės akmeniu ir krioklio uola, apsodinti žibuoklėmis ir pakalnutėmis“, – kalbėjo muziejaus Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė.

Naujai pasodinti augalai papildys gausią Kretingos dvaro parko augmeniją: čia auga 3 tūkst. 358 medžiai, 3 tūkst. 282 dekoratyviniai krūmai. Muziejus teisėtai didžiuojasi gausia bijūnų kolekcija – 17 rūšių bijūnų vasaros pradžioje savo žiedus sukrauna 170 kerų, rožių kolekcija, kurią sudaro 261 krūmelis. Daugėja ir šluotelinių hortenzijų – šiemet žiedus jų skleis 15. Pasodintos 7 magnolijos, iš kurių šį pavasarį jau penkios apsipylė žiedais.

Pasiskirstę darbus, muziejininkai sutvarkė ir kitas parko erdves, muziejaus prieigas: prie ratinės į rietuves sukrovė kapotas malkas, kita grupė darbuotojų parke rinko vėjų išlaužytas medžių šakas, lygino kurmiarausius. „Tik dėl pernakt lijusio lietaus atidėjome sumanymą perdažyti vardinius suoliukus“, – patikslino J. Tertelienė.


Gilėjant Kretingos rajono savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos ir administracijos susipriešinimui su meru Antanu Kalniumi ir jį palaikančiais visuomeninio rinkimų komiteto „Kretingos kraštas“, kitais opozicijos atstovais, į Kretingą šį penktadienį, gegužės 21 d., atvyksta Seimo narys Antanas Vinkus. Šaltinių teigimu, A. Vinkus su valdančiąja koalicija ir A. Kalniumi bei jo stovyklos politikais susitiks atskirai. Atskirai aiškinsis esančią keblią situaciją Savivaldybėje, ieškos išeities iš jos galimybių. Valdantieji nepritaria, kad su A. Vinkumi susitiktų ir taikos kelių ieškotų tik abiejų pusių delegatai, dalyvaujant A. Kalniui.

„P. n.“ informacija


Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos duomenimis, iki šio mėnesio 13 dienos rajone kilo 5 gaisrai. Gegužės 3 d. Padvariuose, tarp Salantų g. ir geležinkelio šlaito, maždaug 25-ių arų plote išdegė žolė. Dvidešimties arų plote ugnis nuniokojo žolę ir Klibių kaime, tarp Salantų g. bei geležinkelio šlaito.

Gegužės 6 d. Kretingoje, Grafų Tiškevičių g. daugiabučiame name, dėl žmogaus neatsargaus elgesio apdegė balkonas. Gaisras kilo, kai ant įkaitinto elektrinio angliukų šildytuvo vėjo gūsis nupūtė pagalvėlę.

Gegužės 12 d. Parąžės kaime, Uosių g., degė 3 lauko pavėsinės. Įvykis tiriamas.

Tą pačią dieną Nasrėnų kaime, Motiejaus Valančiaus g., degė medinis ūkinis pastatas. Gaisras kilo nuo kietu kuru kūrenamos rūkyklos, pastatytos arčiau nei 6 m atstumu nuo jo, kai vėjas įkaitusią žariją nupūtė prie sienos.

„P. n.“ informacija


COVID-19 STATISTIKA

  • Svarbi informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas