|
(1374) 2019-07-23Dingusi Švč. Marijos skulptūra sujaukė klibiškių kasdienybę
Iš Klibių kaimo senosiose maro kapinėse esančios koplyčios pradingusi Švč. Mergelės Marijos medinė skulptūra, o vietoj jos neva įdėta kita, gerokai mažesnė, sujaukė vietinių žmonių kasdienybę. Paliko kitą skulptūrą ir veliumą Vieni svarstė, kad galbūt sąžinės neturintiems ilgapirščiams, kuriuos policija turėtų išaiškinti ir nubausti, nagai pranižo, kiti – kad „nuo amžių amžinųjų“ skulptūros ten buvusios dvi, ta didžioji tikriausiai dabar paimta restauruoti, o gal, kaimo bendruomenės nariams panorus, perkelta į kitą vietą? „Gyvenu netoli senųjų kapinių, kone kasdien eidavau Marijos aplankyti, jai pasimelsti, kai aplinka apželdavo, ten ir žolę pats nupjaudavau. O vieną rytą parėjusi žmona nustebino, kad mūsų Marijos nebėra, vietoj jos įkišta kita, daug mažesnė“, – pasakojo 80-metį perkopęs klibiškis, kurio pavardė redakcijai žinoma. Tame kaime pragyvenęs apie 40 metų, jis save dabar irgi laiko senbuviu. „Kai iš Plungės rajono čia atsikraustėm, koplyčia su Marija senuose kapuose stovėjo. Iš kalbų buvom girdėję, kad ją padirbo dabar jau Anapilin iškeliavęs vietinis žmogus Pranas Zapalis“, – prisiminimais dalijosi pašnekovas. Kas skulptūros autorius, jis teigė nenumanantis, tačiau žinojo, kad priklausė kaimynei Birutei Mikaločienei. Marija buvusi graži – maldai sudėtomis rankomis, su karoliais ant kaklo ir baltu veliumu ant galvos. Būtent tos Mergelės Marijos ir nebėra, liko tik nukritęs baltas veliumas, kurį žmona parsinešė namo.
Šimtas dienų valdžioje
Praėjusį šeštadienį sukako 100 dienų, kai Kretingos rajono savivaldybei vadovauja po kovo mėnesį įvykusių Savivaldos rinkimų naujai suformuota valdžia. Ta proga šį pirmadienį meras Antanas Kalnius, vicemeras Dangiras Samalius, administracijos direktorė Jolanda Girdvainė ir jos pavaduotojas Povilas Černeckis surengė spaudos konferenciją Kretingos miesto stadione. Akcentavo darbų tęstinumą ir pirmtakų klaidas Konferenciją, į kurią buvo pakviesti ir atvyko abiejų rajono laikraščių, internetinio portalo „15 min“ leidinio „Savivaldybių žinios“ žurnalistai, pradėjo meras A. Kalnius pareiškęs, kad naujoji valdžia yra užsibrėžusi tęsti anksčiau pradėtus darbus, projektus ir tą daro sklandžiai. Savivaldybės valdžioje nebe naujokas (buvo Savivaldybės tarybos narys) A. Kalnius prisipažino, kad mero ir eilinio tarybos nario Savivaldybės reikalų matymas skiriasi. „Buvau taryboje, bet kai imi vadovauti – viskas pasikeičia“, – tarė jis. A. Kalnius pažymėjo, kad per 100 dienų jis ir jo komanda apvažiavo visą rajoną, pabuvojo bendruomenėse, seniūnijose, patikino, kad tokį gyvą bendravimą tęs ir ateityje. A. Kalnius kaltino ankstesnę Savivaldybės valdžią nepamatuotomis ambicijomis ir vardijo to pavyzdžius, kaip antai už 240 tūkst. eurų rekonstruojamą bendruomenės pastatą Laiviuose. „Sovietinį griozdą „aprenginėjame“ gyvenvietei, turinčiai 300 gyventojų“, – teigė meras, leidęs suprasti, kad tuos 240 tūkst. eurų reikėjo panaudoti racionaliau. Jis tvirtino, kad renovuoti nereikėjo ir pastato Grūšlaukėje, kuriame įsikūręs ir šios gyvenvietės kultūros skyrius. „Tuos 390 tūkst. eurų panaudos ir nebaigs dar. Šalia stovi atnaujintas Grūšlaukės daugiafunkcio centro pastatas, kur vietos užtektinai“, – kalbėjo A. Kalnius, paminėjęs, kad Grūšlaukės gyvenvietė yra susitraukusi ir gyventojų čia tebemažėja.
A. Kalnius tvirtino, kad dėl tokio neūkiškumo, kai Savivaldybės biudžeto pinigai išleidžiami neperspektyvioms investicijoms, nukenčia mažosios rajono bendruomenės. „Štai Žvainių bendruomenei ir būtiniausių dalykų nepadarome, net tualeto ten nėra, o bendruomenė ten aktyvi“, – kalbėjo rajono vadovas.
Darbuotojų nemažins Visiška naujokė Kretingos rajono savivaldybės valdžioje – Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė (savo darbinę patirtį yra sukaupusi Klaipėdoje, gyvena Klaipėdos rajone) teigė, kad jau susipažino su kiekvienu Savivaldybės administracijos darbuotoju. „Norėtųsi daugiau motyvuoti darbuotojus, kai kurie dirba daug metų ir nusipelnė ne vien priedų prie atlyginimo“, – sakė jinai. Kalbėdama apie motyvaciją užsiminė apie inovacinės grupės Savivaldybės administracijoje kūrimą. „Inovacinė grupė – tai Savivaldybės darbuotojai, kurie patys savo noru siūlys idėjas Kretingos kraštui turtinti, gražinti“, – apie naują iniciatyvą sakė J. Girdvainė. J. Girdvainės teigimu, Savivaldybės administracijos darbą ir gyventojų aptarnavimą apsunkina administracijos išsibarstymas Kretingoje 5 pastatuose, kurie nepritaikyti žmonėms su negale. Pastate J. K. Chodkevičiaus g. 10 Socialinės paramos bei Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyrius gyventojams pasiekti jau yra lengviau – gyventojus priimančius šių skyrių specialistus iš 3-io, 4-o aukštų perkėlė į pirmą aukštą. „Kabinetai maži, patalpos nevėdinamos“, – apie prastas darbo sąlygas Savivaldybėje kalbėjo J. Girdvainė. J. Girdvainė patikino, kad Savivaldybės administracijoje nėra perteklinių etatų. Anot jos, kai kurie darbuotojai yra netgi perkrauti darbu, atlieka ir po kelias funkcijas. Prabilusi apie numatomus administracijos darbo pokyčius, direktorė akcentavo, kad bus diegiama elektroninė Viešųjų pirkimų sistema. „Atlaisvinsim darbuotojus ir išskaidrinsime pirkimus“, – tarė jinai. J. Girdvainė užsiminė apie planą įsteigti Savivaldybės gyventojų aptarnavimo centrą, kad žmonėms nereikėtų blaškytis po Savivaldybės administracijos pastatus, Savivaldybei pavaldžias įstaigas ir įmones.
Dar neišblėso Kretingos meno mokyklos moksleivių ir mokytojų patirti įspūdžiai Šiaurės Makedonijoje, Ochrido mieste, įvykusiame tarptautiniame festivalyje. Į šį renginį vyko choras „Smiltė“, vadovaujamas Lilijos Bakšanskienės, liaudies instrumentų orkestras (vadovai Vilija Vitkauskienė ir Donatas Merkelis) ir akordeonininkų trio, vadovaujamas mokytojos Silvos Garbaliauskienės. Visi trys kolektyvai atliko bendrą programą – pristatė Lietuvą, tautinius instrumentus ir tautinį kostiumą, dalyvavo eisenoje. Šiame festivalyje pasirodymus surengė ir Ukrainos bei Juodkalnijos atstovai. Lietuviai sulaukė vietinių makedonų bei turistų dėmesio. „Po pasirodymo išgirdome skanduojant Lietuvos vardą. Vėliau sužinojome, kad tai latvių turistai stebėjo mūsų pasirodymą ir šūksniais išreiškė susižavėjimą“, – teigė liaudies instrumentų orkestro vadovas Donatas Merkelis. Jokūbas Jankauskas tvirtino, kad šios kelionės metu jam labiausiai patiko gamta: „Didžiausią įspūdį man kelionėje paliko gamta – Ochrido ežeras ir kalnų masyvai. Taip pat buvo įdomu stebėti Ukrainos ir Juodkalnijos pasirodymus, išvysti jų tautinius kostiumus ir pasiklausyti atliekamų kūrinių.“ Kelionės metu vyko ir intensyvi kultūrinė pažintinė programa – kolektyvai aplankė į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Ochrido ežerą, Šv. Naumo vienuolyną, Šv. Sofijos bažnyčią, Antikos epochą menantį Ochrido amfiteatrą. Savaitės trukmės kelionę ir kultūrinę programą baigė maudynės Slovakijos kurortiniame miestelyje Bešenova. Pasak D. Merkelio, tokios kelionės suteikia moksleiviams ne tik galimybę susipažinti su kitų šalių kultūromis, bet ir reprezentuoti savo šalį bei pristatyti tautines tradicijas.
Sigita RAZMUTĖ
Nuo ištakų prie ištakų
Palangoje, Antano Mončio namuose-muziejuje, eksponuojamos trys parodos, kurias būtų galima apibendrinti taip: nuo ištakų prie ištakų. Pirmojo aukšto parodų salės erdvėse savo kūrybą pristato dvi iš Palangos į užsienį išvykusios menininkės: Olandijoje gyvenanti ir kurianti Sonata Lepaitė ir prieš trejetą metų į Daniją persikėlusi Paulina Vyšniauskytė. Didžiausia erdvė atiduota Tomo Daukšos projektui „Ištakos“ – menininkas ekspozicijoje pristato ne savo kūrinius, bet eksponuoja Stasio Vainiūno meno mokyklos Dailės skyriaus moksleivių darbus. „Norėjosi parodyti terpę, iš kurios gali iškilti kūrėjas. Buvo svarbu, kad darbai vieni kitus papildytų, kad būtų sunku išsirinkti favoritą. Čia yra visko: ir piešinių, ir skulptūros, ir koliažų. Parodos pavadinimas „Ištakos“ – tai ir ieškom ištakų”, – savo sumanymą paaiškino T. Daukša. Parodoje surinkti vaikų nuo 7 iki 17–18 metų amžiaus kūriniai: 60 autorių pateikė apie 400 darbų. Stasio Vainiūno meno mokyklą baigė ir prieš trejus metus į Ebeltoftą Danijoje iš Palangos išvykusi, o dabar su paroda „Žemiškieji objektai“ į ją sugrįžusi P. Vyšniauskytė. Apie savo kūrybą ir parodą „Žemiškieji objektai“, pristatomą kaip autorės asmeninių išgyvenimų, pasąmonės labirintų, sapnų ar nenuspėjamų įtakų išklotines, ji sakė: „Gyvenimas yra sudėtas iš mažų detalių. Atskirai jos mažai sako, ne visi jas pastebi, tačiau jas sudėjus į rėmą – susidaro paveikslas. Kartais tik jas sudėjus suprantame, kad jos buvo tūkstančių kitų paveikslų – kitų gyvenimų – gabalėliai, o mes, eidami savais keliais, juos vis atsiplėšinėjame ir talpiname į savus rėmus.“
Dėmesys – autobusams ir krovininiams automobiliams
Per praėjusį savaitgalį Kretingos rajono policijos komisariatas gavo daugiau kaip 50 pranešimų, pradėjo 5 ikiteisminius tyrimus, vykdė priemones, per kurias nustatė ne vieną pažeidimą. Šią savaitę pareigūnų dėmesys kryps į autobusų ir krovininių transporto priemonių vairuotojus. Užfiksuotas ne vienas girtumas Penktadienio vakarą, apie 21 val., rajone tarp artimųjų kilo konfliktas. Būsimas žentas smurtavo prieš uošvienę. Abu konflikto dalyviai buvo lengvai apsvaigę. Pradėtas tyrimas dėl kūno sužalojimų. Kitas smurtas artimoje aplinkoje užfiksuotas šeštadienį, kuomet konfliktas įvyko tarp brolio ir sesers. Pradėtas tyrimas dėl grasinimo. Praėjusią savaitgalį policijos pareigūnai vykdė priemones, per kurias patikrino apie 80 vairuotojų. Sustabdyti trys asmenys vartoję alkoholį, du neblaivūs dviratininkai, užfiksuota 13 kitų Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų, tokie, kaip techniškai netvarkingi automobiliai. Kretingoje, Žemaitės al., liepos 21 d. 5.18 val. sustabdytas automobilis „Mercedes Benz“, kurį vairavo vyras, gimęs 1986 m. Jam nustatytas 1,90 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. „Tai buvo ne vienintelis neblaivus vairuotojas, kurį sustabdėme“, – įvardijo Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tomas Mikelkevičius. Dar vienas vairuotojas, penktadienį, liepos 19 d., Darbėnų seniūnijoje, į alkoholio matuoklį įpūtė iki 1,5 prom. Jam pradėta administracinė teisena. Trečias vairuotojas neviršijo leistinos promilių ribos. Savaitgalis nepraėjo ir be vagysčių. Imbarės kaime liepos 19 d. apie 7 val. karjere iš dviejų vikšrinių ekskavatorių, atidarius bakus, pavogta apie 370 litrų dyzelino. Įmonei iš viso padaryta 444 eurų žala. Dar viena vagystė įvykdyta sekmadienį. Grįžęs į butą savininkas pastebėjo, kad jis yra išplėštas.
Iš policijos suvestinių
PALANGA
PUŠYNO g. Liepos 18 d. gautas jaunuolio, gimusio 1997 m., pranešimas, kad du vaikinai, apsirengę tamsiais rūbais su gobtuvais, patekę į jo automobilį „BMW“, stovėjusį namo kieme, pavogė jo ir draugo, gimusio 1998 m., pinigines su dokumentais ir pinigais. VYTAUTO g. liepos 19 d. apie 17.50 val. iš moters, sėdėjusios ant suoliuko prie bažnyčios, rankinės pažįstamas ištraukė piniginę su pinigais, asmens dokumentais. Vyriškis pasišalino iš įvykio vietos. Apie 18.45 val. jis buvo sulaikytas ir pristatytas į policijos komisariatą. Įtariamajam nustatytas sunkus 2,76 prom. neblaivumas. J. BASANAVIČIAUS g. liepos 21 d. apie 0.30 val. naktiniame klube, apsaugos darbuotojas pareigūnams perdavė sulaikytą vaikiną, gimusį 1994 m. Vidinėje jo striukės kišenėje rastas cigarečių pakelis su permatoma plastiko atplaiša, į kurią buvo įvyniota žalios spalvos augalinės kilmės galimai narkotinė medžiaga. Vyras pristatytas į Palangos miesto policijos komisariatą. Dar vienas vyras tądien sulaikytas tame pačiame klube apie 1 val. Folijos lankstinukuose, vyro išmestuose ant žemės, rasti baltos spalvos birūs milteliai – galimai narkotinė medžiaga. Komisariate piliečiui nustatytas vidutinis 2,09 prom. neblaivumas. UŽKANAVĖS g. liepos 21 d. apie 4.35 val. namo kieme vyras, atėjęs prie automobilio „BMW X5“, pastebėjo, kad yra išdaužtas galinių durelių mažasis stiklas, priekinis buferis su priešrūkiniais žibintais nupjautas ir išplėštas, priekinio buferio kamerų bei priešrūkinių žibintų laidai nupjauti, žibintai išmontuoti, sugadinta automobilio saugos sistema. Preliminari žala – 10 tūkst. eurų. KLAIPĖDOS pl. liepos 21 d. 7.20 val. vyras, gimęs 1975 m., būdamas neblaivus vairavo automobilį „Volkswagen Touran“. Jam nustatytas 2,06 prom. neblaivumas. S. DAUKANTO g. liepos 22 d. apie 2.10 val. grįžęs prie nuomojamo buto vyriškis pastebėjo, kad kieme nebėra įmonei priklausančio 2018 m. pagaminto raudonos spalvos automobilio „BMW M5“ su registracijos dokumentais, išduotais Kanadoje, jo vairuotojo pažymėjimu, asmens tapatybės kortele, mobiliuoju telefonu. Į išsinuomotas patalpas buvo patekta išlaužus plastikinį langą. Iš jų ir paimti automobilio raktai. Padaryta 101 tūkst. eurų žala.
Parengė Edita KALNIENĖ
Centrinės Europos motobolo lyga Kretingos motobolo klubui prasidėjo pergale išvykoje prieš Minsko SDIUSTŠ komandą, kurią įveikė rezultatu 4:0. O šeštadienį kretingiškiai vis dėlto 1:4 pralaimėjo Skuodo „Bartuvos“ komandai. Vienintelį įvartį pelnė Lukas Šimkus. „Skuodo komanda yra sustiprėjusi dviem naujais legionieriais, kurie pripažinti vienais geriausių žaidėjų. Vienas iš Maskvos, kitas – Baltarusijos“, – galimą pralaimėjimo priežastį pasvarstė Kretingos motobolo klubo žaidėjas-treneris Renatas Žiubrys, paaiškindamas, kad aukšto meistriškumo žaidėjai daro įtaką žaidimui. Centrinės Europos motobolo lygoje kretingiškių komandai jau teko ir laimėti, ir pralaimėti. Išvykoje žaidė ne tik su Minsko SDIUSTŠ, bet ir su Minsko „Zaria“ komandomis. Prieš pastarąją kretingiškiai laimėjo rezultatu 1:0. Baltarusijos Pinsko „Avtomobilist“ komandai Kretingos motobolo klubas išvykoje pralaimėjo 2:5. „Šeštadienį mūsų laukia labai svarbios varžybos. Treniruojamės ir strateguojame, kaip galėtumėme pagerinti žaidimą“, – tikino R. Žiubrys. Kretingiškiai liepos 27 d., šeštadienį, 17 val. namuose bandys atsirevanšuoti prieš Pinsko „Avtomobilist“ motobolo komandą. Klubo taip pat laukia dar trejos varžybos namuose: su Skuodo „Bartuva“, Minsko „SDIUSTŠ“ ir Minsko „Zaria“.
„P. n.“ informacija
Rūpinasi vaikų laisvalaikiu
Kretingos rajono kultūros centro Jokūbavo skyriuje tris dienas vyko tradicinės vasaros vaikų ir paauglių šaškių varžybos „Nepasiduok“. Jų metu jokūbaviškiai ir miestelio svečiai ne tik varžėsi dėl nugalėtojo titulo, bet ir sportavo, rungtyniavo, mokėsi važinėti riedžiu. Prizininkais tapo I v. užėmęs Konstantinas Maštaras, II v. – Aironas Paulikas, III v. – Rusnė Mažonytė. Renginį suorganizavusi Jokūbavo skyriaus vedėja ir meno vadovė Albina Buntinienė didžiavosi nugalėtojais ir kalbėjo, kad vasarą vaikus stengiasi užimti, kuo galėdama: „Nors Jokūbave ir nėra daug vaikų – vasarą atvažiuoja dar vienas kitas pas senelius, gimines – vis tiek susitinkame ir ką nors veikiame, pavyzdžiui, einame į biblioteką ir skaitome knygas. Mūsų, Jokūbavo, bibliotekininkė Laimutė Paulauskienė taip pat vis suorganizuoja jokūbaviškiams visokių renginių.“ Pasak A. Buntinienės, vaikus į įvairius užsiėmimus stengiamasi įtraukti ne tik vasarą, bet ir visus metus. Pavyzdžiui, žiemą jiems rengiamos įvairios edukacijos – vaikai mokosi megzti kojines, gaminti kalėdinius burbulus ir visa tai vėliau dovanoja vienišiems seneliams. Kadangi pati skyriaus vedėja yra baigusi teatro režisūros studijas, ji taip pat drauge su vaikais stato spektaklius. „Vaikai labai noriai dalyvauja mūsų veiklose, tačiau yra problema: kai kurie vaikai, lankantys Jokūbavo mokyklą ir mūsų dramos būrelį, yra iš tolimesnių kaimų, todėl, ypač per atostogas, jiems labai sunku atvykti į Jokūbavą, į mūsų renginius. Aš vis pavėžėju tai vieną, tai kitą vaiką, bet visų atsivežti nepavyksta – kainuoja kuras, už kurį moku iš savo asmeninių lėšų, o jų ne visada užtenka. Be to, žiemą dar ir pavojinga važinėti užpustytais kaimo keliais. Jei turėtume autobusą, galėtume vežioti juos visus. Stengiamės viską daryti dėl tų vaikų, kad juos supažindintume su teatru, menu“, – kalbėjo A. Buntinienė.
Senojoje Įpiltyje atkurtas krašto istorijos fragmentas
Senosios Įpilties kaimo poilsiavietėje įvyko vasaros šventė „Prisirpo mėlynės“, kurioje bendruomenė dar kartą pademonstravo savo vienybę – pastatė ir atidarė skulptūrą „Įpilties pilys iš praeities“. Kadangi kraštas garsėja ir mėlynių gausa, ši uoga neužmiršta – šurmuliavo vasaros gėrybių mugė, šventinis koncertas, linksmosios sporto varžybos. Atidengė tris pilis „Šventę skyrėme Žemaitijos metams. Ji ypatinga tuo, kad atidengėme pilių skulptūrą“, – įvardijo Kretingos rajono kultūros centro Senosios Įpilties skyriaus vedėja Danutė Bružienė. Įpiltis rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėta 1253 metų balandžio 5 d. Kuršių vyskupo Henriko ir Livonijos ordino dokumente dėl pietinių kuršių žemių padalijimo. „Yra manoma, kad gyvenvietės pavadinimas kilo nuo žodžio pilti, juk S. Įpiltyje stūkso net trys piliakalniai, kadaise sudarę gynybinę sieną“, – atidarymo ceremonijoje kalbėjo D. Bružienė. Ant didžiausio bokšto, kurį sukonstravo bendruomenės nariai Mindaugas Razma ir Jeronimas Tarvydas, užrašytas vienas dokumente paminėtų pavadinimų „Ampel 1253 m.“ Skulptūros sumanytojas aktyvus bendruomenės narys Edvardas Stalmokas susirinkusiems pasakojo, kad anksčiau toje vietoje stovėjo du susmeigti kalavijai arba kitų vadinti dvigubu kryžiumi. „Jis praėjusių metų rudenį, esant stipriam vėjui, nuvirto ir šita vieta liko tuščia. Po ilgų svarstymų pasiūliau statyti pilies sienų fragmentus. Trys bokštai simbolizuoja tris piliakalnius, ant kurių stovėjo medinės pilys“, – paaiškino E. Stalmokas, pridurdamas, kad tai yra istorijos įprasminimas, susieta praeitis ir dabartis. „Statinys yra pakankamai sudėtingas, reikalaujantis daug darbo, todėl prie jo plušo 16 vyrų, kuriems esame labai dėkingi“, – padėką išreiškė E. Stalmokas. Prie pilių atsiradimo prisidėjo E. Stalmokas, Povilas Lengvys, M. Razma, J. Tarvydas, Vladas Savilovas, Albertas Viršilas, Arūnas Kaubrys, Vidmantas Augutis, Povilas Bružas, Virginijus Jonauskas, Leonas Jonušas, Aurimas Lileikis, Mindaugas Martinkus, Adomas Stonkus, Edvardas Rusys, Darius Želvys ir kiti bendruomenės nariai. Iniciatyvą rėmė UAB „Sūdėnų vėjo elektra“.
Kretingos rajone, Baublių kaime, nuskambėjo vasaros šventė „Baubliai – žemaičių žemė.“ Šventė skirta Žemaitijos ir Vietovardžių metams paminėti, todėl renginyje netrūko žemaitiškų akcentų. Baublių bendruomenės centro pirmininkė Gražina Rimkuvienė tvirtino, kad vasaros šventė tapo tradicija ir vyksta kasmet maždaug dvidešimt metų. G. Rimkuvienė ir Kretingos rajono kultūros centro Baublių skyriaus vedėja Kristina Katauskienė skyrė padėką folkloro ansamblio „Kalnopė“ narei Leonorai Tiškienei už žemaitiško žodžio puoselėjimą. Renginio metu įteiktos padėkos Baublių kaimo gyventojoms Irenai Spyčiuvienei ir Ainai Zulcienei už savanorystę bendruomenėje įvairių renginių metu ir viešųjų kaimo gėlynų priežiūrą. Taip pat padėkota Ryčiui Zenkevičiui už naujo – Kančios kryžiaus, skirto negimusiems kūdikiams, sukūrimą bei šios idėjos sumanytojai, tautodailininkei ir Baublių šv. Kazimiero koplyčios prižiūrėtojai Stasei Gideikienei. Vasaros šventėje pasveikinti ir per metus Baubliuose gimę vaikai: bendruomenės centro pirmininkė Gražina Rimkuvienė įteikė dovanas Blužų ir Ivanauskų šeimų atžaloms Domantui ir Antanui.
|