Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(113) 2007-02-16

Vėjo elektrinės iš Vydmantų išginė net graužikus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Vydmantų ir Kiauleikių kaimo žmonės jaučiasi esą apgauti dėl vėjo elektrinių statybos ir savo interesus ketina ginti teisme.

„Jeigu būtume žinoję, kas mūsų laukia pastačius vėjo elektrines, gyva grandine būtume apjuosę savo žemę ir saugoję ją nuo apgavikų“, - tvirtino per dvidešimt Vydmantų ir aplinkinių kaimų šeimų, nusprendusių savo nuoskaudas išsakyti „Pajūrio naujienoms“.

Visų pirma, žmonės nusivylę, kad labai nuvertėjo greta jėgainių esanti jų žemė. Privataus kapitalo bendrovė „Vėjo spektras“ praėjusį rudenį Kiauleikiuose, Kveciuose ir Rūdaičiuose pastatė 15 vėjo elektrinių.

„Vienas aras žemės Vydmantuose kainuoja 5 tūkst. litų. Dažnas turime po 2 ha žemės, kiti - daugiau. Kryžiaus kelius praėjome, kol tą žemę įsiteisinome. Pradėjus statyti vėjo elektrines, mūsų žemė visiškai nuvertėjo, nes ji įeina į sanitarinę zoną - 300 m nuo jėgainės - arba ribojasi su ja. Niekas nebenori pirkti žemės, nes joje negalima statytis gyvenamųjų namų. Turime vaikus, kurie grįžta iš užsienio užsidirbę pinigų, bet įsikurti čia negali “, - tvirtino Liudmila ir Antanas Baubliai.

Regina Gumauskienė tai patvirtino savo pavyzdžiu. Moteris sakė, jog kreipėsi į rajono architektą dėl projekto gyvenamojo namo statybai. „Tačiau man buvo paaiškinta, jog sklypą gyvenamajam namui projektuoti galima tik 2 km atstumu nuo vėjo elektrinės“, - sakė R.Gumauskienė. Jos žemė pagal detalųjį planą yra jau už sanitarinės zonos ribos – t.y. už 310 m nuo jėgainės.

Žmonėms kyla abejonių ir dėl to, kas ir pagal ką nustatė sanitarinės zonos ribas. Netikėtai į rankas vienam iš vydmantiškių pakliuvo jėgaines Kiauleikiuose stačiusios statybinės bendrovės „Enercon GmbH“ techninis planas, kuriame užfiksuota sanitarinė zona yra 355 m nuo jėgainės.


Ar esate Lietuvos patriotas?

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Gatvės interviu

Lina Janušauskaitė:

- Žinoma. Tai – natūralu, nes čia gimiau, čia augau. Pagaliau juk tai – mano tėvynė. Nenorėčiau ilgam iš Lietuvos išvykti. Jeigu būtų galimybė padirbėti užsienyje, važiuočiau tik užsidirbti pinigų. Bet ilgėliau pasilikti gyventi tikrai nenorėčiau. Viskas ir Lietuvoje eina į gera, gal greit nebereiks nė į užsienius trenktis.

Antanas Zubė:

- Tai žinoma – myliu Lietuvą. Prie sovietų buvau, kaip sakoma, „vrag naroda“ – liaudies priešas, nes tėvas Smetonos ir vokiečių laikais dirbo policijoj. Sovietmečiu pats buvau vėtytas ir mėtytas: kai sužinojo apie mano praeitį, paskutiniame kurse išmetė iš Maskvos aviacijos instituto. Dabar gyventi - žymiai geriau, negu prie sovietų.

Nikodemas Jonaitis:

- Kaip čia pasakius. Puoliau „visom keturiom“, kad tik būtų Nepriklausomybė. Buvau Sąjūdžio žmogus, bet dabar nusivyliau valdžia. Nesistengia ji dėl žmonių. Mano tėvukas sakydavo, kad paskelbus Nepriklausomybę 1918 m., litas pasaulio rinkoje per 10 metų pakilo į antrą vietą po dolerio. Jaunimas dabar lekia „po velnio“, bet kad ateitų sovietai – tikrai nebenorėčiau.

Agnė Šmaižienė:

– Gal per jauni esam, ir nesigilinam į tuos dalykus. Tiesiog yra samprata, kad savo valstybę reikia gerbti. Žmonės, kurie išvyksta svetur laimės ieškoti, dažniausiai nusivilia: neradęs jos čia, retas kuris atranda svečiuose kraštuose. Į užsienį važiuočiau tik užsidirbti, bet gyventi norėčiau čia, nes čia – savi.


Baigiantis kadencijai, politikai Savivaldybės darbuotojams siūlė „klizmos“, baksnojo į neatliktus darbus, tačiau liko nieko nepešę. Nors svarbiausiu ketvirtadienį įvykusio Tarybos posėdžio klausimu turėjo būti biudžeto svarstymas, jis liko tik vienu iš 36 klausimų. Politikų dėmesio sulaukė ir karščiausių diskusijų sukėlė pradėtos ir numatomos statybos bei Kūlupėnų seniūnijos gyventojų skundas dėl Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos direktoriaus Vido Kelpšos.


Grūšlaukė įsikūrusi pusiaukelėje tarp Darbėnų ir Salantų, maždaug 25 km nuo Kretingos. Pirmąkart jos vardas paminėtas XVI amžiuje ir kildinamas iš dviejų žodžių: griūšių (žemaitiškai griūšia – kriaušė) laukas. Vietiniai žmonės tvirtino, jog toje vietoje kažkada augę kriaušių laukai. Grūšlaukės žmonės, kurių šiandien kaime skaičiuojama iki 500, nuo seno garsėja čia vis dar puoselėjamomis Užgavėnių tradicijomis.


Sigita ir Virgilijus Kniškos triušininkystę vysto jau aštuonerius metus. Senosios Įpilties kaime įsikūrę ūkininkai į šią – netradicinę – ūkio šaką žiūri pakankamai optimistiškai, nes per pastaruosius dvejus-trejus metus pajuto, kad situacija keičiasi triušių augintojų naudai: triušienos vartojimas nors ir pamažu, bet auga.


Šią savaitę pradėtos rinkti paraiškos pagal priemonę „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“.

Paraiškas gali teikti asmenys, kurie ūkininko ūkį ir žemės ūkio valdą arba žemės ūkio valdą yra įregistravę ne anksčiau kaip 2005 m. gegužės 16 d. ir paraiškos pateikimo metu nebus sulaukę 40 metų. Paraiškas galima teikti iki šių metų kovo 31 d.

Apie priemonę „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“ - Žemės ūkio konsultavimo tarnybos Kretingos biuro konsultantė ūkio ekonomikai Edita Silkauskienė.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių

KRETINGSODIS.

Pirmadienio vakarą neblaivus (2,5 prom.) 22 metų darbėniškis K.T., neturėdamas vairuotojo pažymėjimo, vairuodamas automobilį „Audi 80“, partrenkė ta pačia kryptimi važiavusį 26 metų dviratininką A.P., gyvenantį Kretingsodžio kaime. Dėl patirtų sužalojimų dviratininkas išvežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę.

„DRAUGYSTĖS“ sodininkų bendrija.

Į policiją kreipėsi 58 metų E.V. Jis pareiškė, kad pirmadienio vakarą į namus atėjo du nepažįstami jaunuoliai, kurių vienas pasiliko lauke, o kitas užėjo į namo vidų ir sumušė jį bei jo sugyventinę.


Į sporto klubą – gražinti kūno

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas

Tris kartus per savaitę, o prieš rengiantis varžyboms – ir kasdien, Barbora Varkojytė ir Reda Serapinaitė ateina į sporto klubą gražinti kūno. Fitneso treniruotės prasideda nuo elementaraus ir daugeliui sportininkų įprasto apšilimo: bėgimo tako, dviračio mynimo. Merginos save yra patikėjusios sporto klubo savininkei ir trenerei Geradai Girtavičienei bei jos dukrai Eglei Girtavičiūtei, kurios, galima sakyti, yra fitneso, arba kūno dizaino, propaguotojos Kretingoje.


  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kaimo bendruomenėse

* Lazdininkuose

su metine ataskaita lankėsi Kretingos rajono meras Valerijonas Kubilius.

Pasak bendruomenės centro „Lazdininkai“ vadovės Vandos Šimkuvienės, dabar -didžiausias rūpestis, kaip, paminėjus Valentino dieną ir Vasario 16-ąją, atšvęsti Užgavėnes.

- Užgavėnės turi būti švenčiamos pagal senas Lazdininkų ir Darbėnų tradicijas – ne tik su blynais ir koše, bet su Lašininiu ir Kanapiniu,- sakė V.Šimkuvienė.

* Kalniškiuose

taip pat su metine ataskaita lankėsi Kretingos rajono meras V. Kubilius. Susirinkę gyventojai uždavė merui jiems rūpimus klausimais: kada bus remontuojamas medicinos punktas, ar bus asfaltuojamas kelias į Karteną ir kt.

* Kretingos

kaimo plėtros asociacijos valdybos pirmininkė Bronė Buivydienė trečiadienį, vasario 14 dieną, lankėsi Vilniuje ir pasirašė sutartį su Nacionalinio mokėjimo agentūra 70 tūkst. Lt gauti.

Kretingos pranciškonų gimnazijoje įvyko seminaras skirtas bendruomenių atstovams, jų pirmininkams. Pasak B.Buivydienės, malonu, kad seminare dalyvavo ir seniūnai -Zita Rapalienė ir Povilas Šližius.

* Jokūbave

susirinkus mažai bendruomenės narių, planuotas rinkiminis susirinkimas neįvyko. Pasak Kretingos kultūros centro Jokūbavo filialo vedėjos Danutės Pilipčuk, didelę bendruomenės dalį sudaro pensinio amžiaus žmonės, ir jiems sunku žiemos metu ateiti. Todėl nesusirinkus reikiamam skaičiui žmonių, rinkiminis susirinkimas buvo atidėtas dviem savaitėms. Bendruomenės centrui vadovauja Viktoras Kairys.

Jokūbavo bendruomenė pasveikino jubiliatus bei naujagimių tėvelius.

- Mes labai džiaugėmės, jog turime du naujagimius. Abu jie – berniukai,- sakė D. Pilipčuk.

Ji pastebėjo, jog kartais bendruomenei įgyvendinti gražius sumanymus trukdo lėšų stygius. Du procentai, kurie skiriami nuo fizinių asmenų pajamų mokesčio reikmėms, sudaro menką sumą, ir visų poreikių netenkina.

Keturiolika jokūbaviškių jau pareiškė norą nuo kovo 1 dienos lankyti nemokamus kompiuterio raštingumo kursus. Kursų vadovė - Felicija Stramilaitė.

Jokūbaviškės rengiasi ir aerobikos kursams. Jau susitarė su treneriu, atvyksiančiu iš Klaipėdos.

Bendruomenė negailėjo klausimų ir su ataskaita atvykusiam merui Valerijonui Kubiliui. Žmonės teiravosi, ar nebūtų galima suremontuoti Kretingos kultūros centro Jokūbavo filialo rūsį ir įrengti 40 – 50 vietų salę, kur jaunimas galėtų rengti savo renginius.

Jokūbaviškiai išsakė ir nepasitenkinimą blogu susisiekimu su Kretinga. Dabar autobusas į Kretingą važiuoja tik rytą 7 val., o grįžta 16 val. Žmonės pageidauja, kad autobusai kursuotų dažniau.

Gyventojai norėtų, kad būtų nutiestas dviračių takas nuo Kretingos iki Jokūbavo. Dviračiais žmonės galėtų važiuoti ir į būsimas kapines Petrikaičiuose.

Susirinkusieji domėjosi, kada bus išasfaltuotas Jokūbavo - Raguviškių kelias, kada bus sutvarkyti ir atnaujinti šaligatviai Jokūbave bei ar būtų galima įrengti greičio ribotuvus.

Dainomis apie Tėvynę bei prisimindami B.Brazdžionio 100-ąsias gimimo metines jokūbaviškiai paminėjo Vasario 16-tąją.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas