Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(112) 2007-02-13

Jaučiasi laimingi, sulaukę deimantinių vestuvių

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Pirmas puslapis
Vasario 16 dieną Bronislava ir Pranas Slušniai vėl pajus vestuvių jaudulį, tik šį kartą - deimantinių.

Vasario 16-tą kretingiškiai Bronislava ir Pranas Slušniai švęs deimantines vestuves. Jie užaugino keturis vaikus - tris sūnus ir dukrą, sulaukė aštuonių anūkų ir dviejų proanūkių.

Pirmą kartą Bronislava ir Pranas vienas kitam „į akį krito“ gegužinėje. Vėliau jų draugystė peraugo į meilę.

Bronislava ištekėjo būdama 23 metų. Pranas buvo pora metų vyresnis.Vestuves šventė jaunosios tėviškėje - Kalno Grikštuose, o tuokėsi Budrių bažnyčioje. B.Slušnienė iki šiolei pamena, jog tą dieną bažnyčioje „šliūbą ėmė“ keturios jaunavedžių poros. Nors buvo vasario mėnuo, sniego nebuvo daug ir į bažnyčią važiavo su vežimaičiu. Vestuvėse dalyvavo apie pusšimtis žmonių. Netrūko jose ir vaišių – svečiai į vestuves atvyko su tortais ir pyragais.

- Vestuvinė suknelė, kurią nupirko tėvai, buvo dangiškos spalvos,- prisiminusi tuos laikus sakė pašnekovė.

Jaunai šeimai nebuvo laiko tinginiauti - reikėjo prižiūrėti gimusius vaikus, dirbti kolūkyje. Ji girdė veršius, jis porą dešimtmečių dirbo brigadininku. Abu pensinio amžiaus sulaukė dirbdami kolūkyje.

Už sąžiningą ir gerą darbą P. Slušnys ne kartą buvo apdovanotas. Kretingoje gyvenanti dukra Zinaida Brasienė apgailestavo, jog tėvukas apdovanojimų neišsaugojo – išdalino juos kolekcionieriams.

Triūsė ir namuose. Kad užsidirbtų nors kiek pinigų, ne kartą vežė į Klaipėdą parduoti obuolius, slyvas.

Šeima turi ir savo tradiciją - jau ketvirtoje kartoje gyvuoja Prano vardas. Šis vardas suteikiamas vyriausiems vaikams. Todėl ir vyriausias B. ir P.Slušnių sūnus - Pranas.


Pinigų ir statybų bus daugiau

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos

Šią savaitę Kretingos rajono savivaldybės Tarybos komitetai svarsto 2007-ųjų metų rajono Savivaldybės biudžeto projektą. Ketvirtadienį Taryba projektą turėtų patvirtinti. Patvirtintas biudžeto planas bus vykdomas rajono valdžioje esant jau naujai išrinktiems politikams.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

SAVANORIŲ g.

Penktadienį 61 metų kretingiškis pastebėjo, kad piniginėje nebeturi jam priklausančios Vilniaus banko mokėjimo kortelės. Nuvykęs į banką sužinojo, kad jo kortele buvo pasinaudota atsiskaitant prekybos centruose “IKI”, “Maxima” ir “Norfa” - iš kortelės sąskaitos išimta 400 litų. Vyriškis mano, kad banko kortelę jis galėjo palikti pasiimdamas pinigus Vilniaus banko bankomate, esančiame Savanorių gatvėje.

ROTUŠĖS a.

Penktadienį 43 metų kretingiškis, vairuodamas automobilį „Audi 80“, nepasirinko saugaus greičio bei atstumo, atsitrenkė į priekyje prie šviesoforo sustojusį automobilį „Mercedes Benz 207“, kuris nuo smūgio atsitrenkė į priekyje jo sustojusį automobilį „Mazda“. Nuo „Audi 80“ vairuotojo sklido alkoholio kvapas, tačiau girtumą patikrinti alkoholio tikrintuvu pilietis atsisakė.

Eismo įvykio metu apgadinti visi trys automobiliai, žmonės nenukentėjo.

ASTEIKIAI.

Šeštadienį policijos darbuotojai vyko aiškintis konflikto tarp buvusių sutuoktinių. Moteris pareiškė, kad buvęs vyras namuose turi šautuvą ir atnešė vienvamzdį lygiavamzdį nenustatytos markės ir kalibro šautuvą. Palipus į namo mansardą apžiūrėti įvykio vietą, kurioje moteris rado šautuvą, rasta įvairių šovinių, įvairių šratų, parako. Vyriškis sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

ŠUKĖS–GRŪŠLAUKĖS–MEDININKŲ GELEŽINKELIO STOTIES KELIAS.

Sekmadienio naktį 25 metų vaineikiškis, būdamas neblaivus (1,86 prom.), vairuodamas automobilį ,,Audi 200”, nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė automobilio, apsivertė ir įkrito į pakelės griovį. Eismo įvykio metu susižalojo pats vairuotojas, kuriam diagnozuoti galvos ir rankų sumušimai bei sužaloti trys automobilio keleiviai. Visi nukentėjusieji gydosi ambulatoriškai.


Petras Savickis, 39 metų stipruolis iš Darbėnų, praėjusį savaitgalį 16 kg svarstį per 1 valandą iškėlė 1 tūkst. 668 kartus ir pagerino 16 kg svarsčio rovimo per 1 val. Lietuvos rekordą, kuris nuo 1998 metų priklausė Jonui Grinui, svarstį iškėlusiam 1 tūkst. 612 kartų.

P. Savickis siekė pagerinti ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio rekordą. Pastarasis priklauso rusui, Lipecko miesto gyventojui Aleksejui Vorotincevui, kuris per 1 valandą 1998 metais 16 kg svarstį išrovė 1 tūkst. 723 kartus. Taigi mūsų kraštiečiui P.Savickiui iki pasaulio rekordo pritrūko svarstį iškelti 55 kartus. Nors, kaip teigė pats P.Savickis, jis neoficialiai jau yra pagerinęs ir pasaulio rekordą - per treniruotes jam yra pavykę svarstį iškelti 1735 kartus.


Kretingos katalikų parapijos klebonui, broliui pranciškonui Evaldui Daruliui gyvatės ir žalčiai yra patys gražiausi ir paslaptingiausi gyvūnai. Nebe pirmus metus brolis pranciškonas augina kukurūzinį žaltį – Pietų Kanados roplį, kurį padovanoję labai gerai Evaldą pažįstantys žmonės, įsitikinę, kad jų dovana broliui pranciškonui tikrai patiks.


Kretingiškės Jodita Ramonienė ir Romutė Drungilienė vasario 12 dieną atšventė savo 60–ąjį jubiliejų. „Esam gražios ir turtingos, tik charakteriais skirtingos, - šmaikštavo dvynės, tvirtindamos, jog nuo vaikystės buvusios absoliučios priešingybės. – Matyt, „išsiritome“ ne iš vieno kiaušinėlio“.


Amžiaus skirtumas ligi šiol netrukdo mylėti

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės

Sutuoktinių iš Grūšlaukės – 97-erių Jono Laukio ir 68–erių Stasės Laukienės - amžiaus skirtumas yra net 29–eri metai. Ši pora ligi šiol stebina kaimo žmones šiltais tarpusavio santykiais, sutarimu ir vaišingumu. Jonas savo moterį švelniai vadina „mamyte“, o šioji jį – „dieduku“.

Santuokoje pora išgyveno 42–jus metus, užaugino du sūnus. Abiem ši santuoka buvo pirmoji: beje, vestuvių dieną jaunikiui buvo 55–eri, o nuotakai – 26–eri.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas