Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(110) 2007-02-06

Kunigystės keliu - šešiasdešimt metų

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Į Salantų bažnyčią kartu atšvęsti kunigo altaristos Brunono Bagužo 60–ąjį kunigystės jubiliejų klebonas Saulius Katkus pakvietė garbaus amžiaus kunigus iš mūsų rajono parapijų. Nuotr. iš kairės: Darbėnų parapijos altarista Julijonas Tamošauskas, Salantų parapijos klebonas Saulius Katkus ir altarista Brunonas Bagužas bei Grūšlaukės parapijos klebonas Antanas Bonkus.

Praėjusį penktadienį salantiškiai rinkosi į savo bažnyčią atšvęsti dvi progas: Grabnyčias – Kristaus paaukojimo bažnyčioje šventę - ir kunigo altaristos Brunono Bagužo 60–ąjį kunigystės jubiliejų.

86–erių kunigą, buvusį Salantų kleboną B.Bagužą sveikino miesto bendruomenė, svečiai bei dar du Telšių vyskupystės kunigai: Darbėnų parapijos altarista Julijonas Tamošauskas, ateinantį birželį taip pat švęsiantis 60–ąjį kunigystės jubiliejų, ir Grūšlaukės parapijos klebonas Antanas Bonkus.

Po sveikinimų kunigas atsiprašė

Salantų parapijos klebonas Saulius Katkus, paprašęs jubiliatą ta ypatinga proga aukoti šv.Mišias, pasidžiaugė, jog šios dvi šventės - Kristaus nešama šviesa pasauliui ir kunigo nueitas kelias – persipina ir prasmingai papildo viena kitą. Salantiškių mylimą ir gerbiamą senosios kartos kunigą B.Bagužą dabartinis klebonas S.Katkus apibūdino kaip itin įdomų pašnekovą, apdovanotą stulbinamai šviesia atmintimi. „Jis – labai griežtas, nepripažįstantis kompromisų tikėjimo dalykuose, reiklus sau ir kitiems“, - tokias kunigo savybes išskyrė jo jaunasis kolega.

Ilgamečio kunigo indėlį į Salantų parapijos žmonių gyvenimą pabrėžė ir garbinga proga atvykę valdžios atstovai. „Žmogaus gyvenimas susideda iš dviejų dalių – materialiosios ir dvasinės. Mes rūpinamės žmonių materialiais dalykais, o jūs – dvasiniais. Aš manau, kad jokie turtai nepagelbės, jei žmogaus dvasinis pasaulis kupinas pykčio ir neapykantos. Jūs esate Šviesa, kuri einate į žmones gėriu ir gerumu“, - sveikindamas jubiliatą, kretingiškių ir rajono Savivaldybės vardu kalbėjo meras Valerijonas Kubilius.


Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra patenkino Kretingos rajono savivaldybės prašymą atnaujinti procesą dėl 1,650 ha žemės sklypo, esančio Kretingoje, šalia plento Šiauliai-Palanga (netoli vandens bokšto), sugrąžinimo Stasiui Lubiui teisėtumo.


Konkurso “Metų ūkis-2006” nugalėtojai ir prizininkai praėjusį savaitgalį konkurso rengėjų buvo pakviesti į prabangų “Le Meridien Villon” viešbutį Vilniuje. Į pokylį iš visos Respublikos suvažiavo per 500 ūkininkų, juos savo buvimu pagerbė atsakingi asmenys iš Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros, Lietuvos Respublikos Seimo, žemdirbių savivaldos institucijų.


Vasaris “Pasakoje” - sveikatingumo mėnuo

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Švietimas

Praėjusį ketvirtadienį Kretingos mokykloje-darželyje “Pasaka” vaikystės pedagogikos centre vasaris buvo paskelbtas sveikatingumo mėnesiu.


Kad vėžys nebepasikartotų

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata

Vakarų Lietuvos onkologinių ligonių draugijos “Zunda” bei jos pirmininkės Aldonos Kerpytės, brolių pranciškonų kvietimu Kretingoje lankėsi ir paskaitą “Fitoterapija ir onkologinių ligų gydymas” skaitė Vilniaus onkologinio instituto fitoterapijos laboratorijos vedėjas Juozas Ruolia.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

VYTAUTO g.

Vakare kretingiškis namo koridoriuje išgirdo triukšmą. Išėjęs į koridorių pastebėjo, kad yra pavogtas jo dviratis, kurio galinis ratas buvo surakintas spyna. Padaryta 500 Lt žala. Už poros šimtų metrų nuo įvykio vietos nukentėjusysis sulaikė įtariamąjį, stumiantį jo dviratį, ir pristatė į policiją. Įtariamasis yra anksčiau teistas 48 metų A.Š., kuris yra sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

KLAIPĖDOS g.

Nenustatytas automobilis, stumdamasis atbuline eiga iš Kranto gatvės, partrenkė 56 metų moterį, kuriai diagnozuotas sėdmens sumušimas. Ji išleista gydytis ambulatoriškai.

SALANTAI.

Trisdešimtmetis gargždiškis, pradėdamas važiuoti automobiliu, partrenkė automobilio priekyje stovėjusią 27 metų moterį. Jai priėmimo skyriuje diagnozuotas blauzdikaulio lūžis.

PADVARIAI.

Praėjusią savaitę gaisras kilo Salantų gatvėje esančiame gyvenamajame name. Išdegė kambario sienos, lubos, sudegė televizorius, dvi lovos, malkos. Gaisras kilo, kai namo šeimininkai paliko be priežiūros besikūrenančią krosnį, o šalia ant pakuros sukrautas malkas.

„DRUMULIŲ“sodininkų bendrija.

Išlaužus duris įsibrauta į sodo namelį, iš kurio pavogta: dvi šildymo krosnelės, trejos durys, šeši cemento maišai, striukė, trys poros guminių batų, sodo karutis bei įvairių statybinių įrankių.

„DRAUGYSTĖS“ sodininkų bendrija.

Neaiškiomis aplinkybėmis iš namo pavogti du mobiliojo ryšio telefonai. Sulaikytas ir uždarytas į areštinę įtariamasis – 29 metų kretingiškis T.Š. Telefonai rasti ir paimti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas