Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(109) 2007-02-02

Sukilo prieš septynaukščių statybą

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
Gyventojai įpareigojo Ireną Šleinienę (centre) jų reikalavimus pirmiausiai įteikti merui Valerijonui Kubiliui.

Kretingoje, Teresiečių g. 13, Mėguvos g. 13 31,31 a žemės sklype uždaroji akcinė bendrovė „Renostera“ ruošiasi statyti du septynaukščius daugiabučius gyvenamuosius namus. Apie tai atsitiktinai sužinoję gretimų nuosavų namų ir V.Kudirkos g. 7 daugiabučio gyventojai antradienį suėjo būrin ir nusprendė – darys visa, kas įmanoma, kad neliktų septynaukščių šešėlyje, kad juos statant ir pastačius nebūtų pažeisti jų teisėti interesai.

Apie gresiančią septynaukščių kaimynystę žmonės sužinojo „Pajūrio naujienose“ perskaitę skelbimą , kad planuojamuose statyti namuose rezervuojami butai, kurių vieno kvadratinio metro kaina – 4200 Lt. Tai, kad jau paskelbtas ir rajono Savivaldybėje vyksta septynaukščiams statyti detaliojo plano svarstymas, gyventojams irgi buvo naujiena. Suskatę aiškintis sužinojo dar daugiau – žurnale „Statybų birža“ septynaukščių statybos užsakovas – uždaroji akcinė bendrovė „Nametas“ - šių metų gegužę skelbia statybos darbų pradžią ir ieško rangovo namams statyti.

-Mes nesame nusiteikę prieš žemės savininką ir jo teisę disponuoti šia žeme, tačiau nepaminant mūsų, anksčiau čia įsikūrusių , - teigė V.Kudirkos g.7 45 butų gyvenamojo namo bendrijos „ Dainava“ pirmininkė Irena Šleinienė.


Ar centas yra pinigas?

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Gatvės interviu

Eglė Pociutė:

- Man atrodo – pinigas. Centą gatvėje imu visada. Pasilenki dešimt sykių, ir jau – dešimt centų. Jeigu eidama gatve dažniau į žemę žiūrėčiau, daugiau ir tų centų surasčiau. Esu radusi net šimtą litų netoli namų. Bet kitądien pamečiau. Ne šimtinę, bet nemažai iš jos. Ne be reikalo žmonės sako: nesidžiauk radęs, neverk praradęs.

Inga Vizgirdienė:

- Žiūrint, kada ir kaip. Tarkim, prie kasos centas yra pinigas. Jeigu pardavėja kiekvienam pirkėjui dovanos po centą, tai per dieną neteks kelių ar keliolika litų. O per mėnesį – ir viso atlyginimo. Visur kitur – ne pinigas. Cento gatvėje neimu. Šimtinę – pažiūrėčiau, gal kas pametė. Jei neatsirastų tokio žmogaus, pagalvočiau, kur ją padėti. Gal paaukočiau bažnyčiai.

Edita Baranauskienė:

- Joks pinigas. Neturi jokios vertės tas centas. Gatvėje pamesto cento dėl to ir neimu. Be to žinau, kad tai yra negerai. Taip žmonės sako: paimsi svetimą pinigą, paimsi ir jo nelaimę. Na, jeigu parduotuvėje prekė kainuotų 100 litų, o aš teturėčiau tik 99, 99 Lt, tiek jau to - eičiau į gatvę ieškoti to cento.

Andrius Butenis:

- Koks čia pinigas, jeigu nė vandeny neskęsta. Bet be cento nebus ir lito. Gatvėj pamesto cento niekuomet neimu. Tikiu prietarais - gal kažkas bėdą pametė. O va dėl šimto litų, bala nematė, rizikuočiau sulaužyti prietarą.


Nuo šiol bendrovės Vakarų skirstomieji tinklai (VST) klientai – kretingiškiai ir palangiškiai – bus aptarnaujami “vieno langelio” principu. Bendrovė, investavusi 1,33 mln. litų ir kapitaliai suremontavusi Kretingos skyriaus patalpas, įrengė modernų, šiuolaikinius standartus atitinkantį klientų aptarnavimo centrą.


Kretingos rajono meras Valerijonas Kubilius šiomis dienomis susitiko su dviejų šalių – Lietuvos ir Prancūzijos – atstovais, kuriems patikėta vykdyti tarptautinį projektą “Ūkininkų dalyvavimas nacionalinės maisto kokybės schemose”. Šis projektas susijęs su specifinėmis žemės ūkio sąlygomis auginamos pagerintos kokybės paukštienos gamyba ir kokybės kontrolės sistemos parengimu.


Išrinko geriausius rajono skaitovus

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Švietimas
Pirmųjų vietų laimėtojai Kretingos rajonui atstovaus zoniniame meninio skaitymo konkurse. Stovi (iš kairės) Laima Gadeikytė, Agnė Bubilaitė, Eglė Balčiūtė, Daina Balčienė ir Neringa Mikaločienė bei moksleiviai – poetinės kompozicijos dalyviai.

Paskelbti rajoninio moksleivių meninio skaitymo konkurso nugalėtojai. Grupėje iki devintos klasės geriausios skaitovės vardą pelnė Kretingos pranciškonų gimnazijos moksleivė Agnė Bubilaitė, kurią konkursui rengė mokytoja Laima Gadeikytė. Vyresniųjų klasių grupėje nugalėjo Jurgio Pabrėžos gimnazijos moksleivė Eglė Balčiūtė, kurią konkursui rengė jos mama, mokytoja Daina Balčienė. Geriausia poetine kompozicija pripažinta Jurgio Pabrėžos gimnazijos moksleivių, rengta mokytojos Neringos Mikaločienės.

Nugalėtojai vasario 24 d. vyks į zoninį meninio skaitymo konkursą, kuris vyks Telšiuose.

Grupėje iki devintos klasės antrąją vietą laimėjo Viktorija Tuzaitė iš Salantų gimnazijos ( mokytoja Joana Petrulienė). Trečiąją vietą – Lina Mačernytė iš Baublių pagrindinės mokyklos (mokytoja Lina Odinienė).

Vyresniųjų klasių grupėje antra buvo Simona Patraitė iš Vydmantų (mokytoja Julija Paulauskienė), o trečias – Antanas Galdikas iš Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos (mokytoja Dalia Puotrienė).

Antrieji poetinių kompozicijų kategorijoje – karteniškiai, vadovaujami mokytojos Vitalijos Brunalienės.

Pasak konkurso koordinatorės Švietimo skyriaus specialistės Nijolės Žilienės, konkurso lygis kasmet kyla. Tam padeda ir mokytojų seminarai, kuriuose režisieriai ir sceninės kalbos specialistai moko pedagogus. Paskutinis toks seminaras įvyko Klaipėdos universitete, kur lituanistus mokė teatro meno specialistai.

„Dauguma seminaro dalyvių savo moksleivius parengė konkursui“, - sakė mokytoja D.Balčienė.

Pasak mokytojos, ne vienas, patartas specialistų, rengdamas moksleivius konkursui, tarėsi su režisieriais.

Konkurse mažėja poezijos, o daugėja prozos. Pasak mokytojų, gali būti, kad proza tampa madingesne.

„Skaitant poeziją, reikia ilgai interpretuoti tekstą, siekiant metafora giliau išreikšti mintį, o su proza yra paprasčiau“, - dalijosi mintimis D.Balčienė.

Vertinimo komisijos pirmininkas Algimantas Verbutas mokytojams, rengusiems skaitovus, priminė, kad tekstą reikia rinkti atsakingai. Pasak jo, amžinosios temos, kaip meilė, žmogiškumas, niekada nesensta.

Prizinių vietų laimėtojai buvo apdovanoti knygomis ir padėkomis.


Kretingos ligoninės vyriausiosios gydytojos pavaduotoju, laimėjęs konkursą, tapo Vidmantas Jurgaitis. Jis buvo vienintelis kandidatas į šią vietą. V.Jurgaitis yra gydytojas chirurgas ir echoskopuotojas. 1975 m. baigęs medicinos studijas, darbą pradėjo Ukmergėje. Kretingoje gydytojas dirba nuo 1982 m.


Pedagogė Stasė Grikšienė Kretingos muziejui padovanojo savo tėvo, buvusio ilgamečio chirurgo Jono Jazdausko, palikimą – paveikslą, kuriame pavaizduota Kretingos ligoninė beveik prieš 50 metų.

Žinomų kretingiškių gydytojų Jazdauskų duktė Stasė Grikšienė, dirbanti Pranciškonų gimnazijoje pradinių klasių mokytoja, Kretingos muziejui padovanojo drožinėtą paveikslą.

Paveiksle pavaizduota Kretingos ligoninė. Šį tautodailininko Juozo Lukausko išdrožtą paveikslą gydytojui Jonui Jazdauskui, 1961 m. šventusiam 39-ąjį gimtadienį, padovanojo ligoninės kolektyvas.

„Mano tėvai - Jonas ir Stasė Jazdauskai - Kretingoje gydytojais dirbo per 40 metų. Tėvas buvo chirurgas, motina – stomatologė. Abu jie jau iškeliavę Anapilin. Šis paveikslas kabėjo tėvo darbo kabinete. Iš pradžių galvojau jį padovanoti ligoninei. Paveiksle tautodailininkas J.Lukauskas pavaizdavo ligoninę po jos pastatymo - 1959 m. Per tą laiką pasikeitė medikų kartos. Pamaniau, kad jiems mano tėvo palikimas gal ir nebėra svarbus. Todėl ir atnešiau jį į muziejų“, - kalbėjo S.Grikšienė.

Mokytoja tvirtino, jog perduoti muziejui tėvo palikimą ją paskatino ir tai, kad su pradinukais trejus metus lanko muziejuje pagal etnokultūros edukacinius užsiėmimus pravedamus užsiėmimus.

Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė sakė, jog ši dovana papildys muziejaus drožinių kolekciją, kuri kaupiama ir laikoma saugykloje.

„Džiugu, kad kretingiškiai ryžtasi meno ir istorijos prasme vertingą tėvų bei giminaičių palikimą perduoti muziejui. Jau turime gražių pavyzdžių. Tarkim, J.Macijausko plokštelių kolekciją muziejui pagal testamentą perdavė kolekcionieriaus žmona. Tautodailininko Antano Drungilo tapybos darbus velionio pageidavimu muziejui dovanojo jo sesuo. Dovanoti ir Jurgio Račkausko tapybos darbai. Tarp jų – ir paveikslas „Senoji Kartena“, kuris buvo apdovanotas tarptautinėje parodoje Japonijoje“, - pasidžiaugė V.Kanapkienė.


Jokūbavo bendruomenės slaugytoja Dalia Sungailienė yra atsakinga beveik už tūkstantį gyventojų – 836 prisirašiusius prie Kretingos šeimos gydytojų ir dar už 74 asmenis, kurie yra prisirašę prie Klaipėdos gydytojų. Pastarieji gydytis važiuoja į Klaipėdą, bet ištikus bėdai, prisireikus neatidėliotinos pagalbos – ateina į Jokūbavo medicinos punktą.

Trečiadienį prieš pietus Jokūbavo medicinos punktas buvo pilnutėlis ateinančių ir išeinančių žmonių, nors tądien dirbo tik bendruomenės slaugytoja. Bent sykį per savaitę į Jokūbavą atvažiuoja gydytojas.

Kas atėjo pasimatuoti spaudimo, kam prisireikė injekcijų ar pasitarti dėl sveikatos. Laukiantieji eilėje tikino – jeigu slaugytoja kurią dieną neatvyktų, žmonės labai jos pasigestų.


Kretingiškė Ilona Venclovienė, trijų sūnų – Karolio, Simono ir Lauryno – mama joga susidomėjo prieš penkerius metus. Per individualius jogos užsiėmimus siekdama kūno ir sielos harmonijos, perskaičiusi daugybę literatūros ir visa, ką sužinojo, pritaikiusi mūsų gyvenime, Ilona jogos pradėjo mokyti ir kitus.

Anot jos pačios, jogos mokyti kitus galima tuomet, kai tam tikrą laiką esi sąžiningai padirbėjęs su pačiu savimi. Sąžiningo darbo su savimi periodas moteriai truko dvejus metus.


Biržietė Vaida Dambrauskaitė ir kaunietis Arnoldas Sipavičius įpusėjo savo internatūrą, tai yra podiplominę praktiką, kurią atlieka Kretingos ligoninėje.

Nors jauni žmonės jau turi gydytojo diplomą, bet jis nesuteikia teisės gydyti ligonių. Tokią teisę jie įgis dar po 3 – 6 metų, kurie bus skirti specialybės rezidentūrai, tai yra antrosios pakopos universitetinėms studijoms, skirtoms medicinos praktikai.


Akušerei iškart rūpėdavo dvi gyvybės

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata

Septyniasdešimt aštuonerių elegantišką ir orios laikysenos akušerę Aldoną Šumylienę žino kone kiekviena vidutinio bei vyresnio amžiaus kretingiškė. Aldona Šumylienė Kretingos poliklinikos ginekologijos kabinete dirbo 40 metų. Kūdikio besilaukianti moteris ir joje užsimezgusi gyvybė buvo svarbiausias akušerės rūpestis.


Sukčiams pinigus atidavė dar viena kretingiškė.

Moteris telefonu gavo žinutę, kad jos nepilnametė dukra pateko į policiją. Žinutėje buvo nurodytas telefono numeris, kuriuo ji turinti pasiskambinti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas