Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(108) 2007-01-30

Prie apvaliojo stalo - siekiantys valdžios

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Pirmas puslapis
“Pajūrio naujienų” laikraščio inicijuotoje diskusijoje dalyvavo kandidatų į rajono Tarybą sąrašų pirmieji asmenys: (iš kairės) Juozas Mažeika, Alvydas Jonaitis, Vitalijus Galuškinas, Juozas Matulevičius, Irena Narmontaitė, Algimantas Šoblinskas, Vida Kanapkienė, Valerijonas Kubilius, Valentina Narvilienė, Renata Bumblienė, Algimantas Robertas Elinskas.

Prasidėjęs rinkimų į vietos valdžią maratonas turi savo spalvas: nusprendę dalyvauti politikoje, siekiantys valdžios asmenys kuria savo programas, susitinka su rinkėjais, rengia akcijas ir užsako publikacijas vietos laikraščiuose.

Kaip skaitytojui iš arčiau pažinti tą, kuris siekia rajono valdžios? Kaip paprastam žmogui susivokti, kas iš tiesų nori tos valdžios ir kokiais būdais jos siekia? Koks turėtų būti laikraščio indėlis, objektyviai nušviečiant priešrinkiminę agitaciją? Į šiuos ir kitus su rinkimais susijusius klausimus ir pabandė atsakyti mūsų – “Pajūrio naujienų” – laikraštis, nusprendęs prie apvaliojo stalo surinkti tuos politikus, kurie, įgiję savo kolegų bendrapartiečių pasitikėjimą, yra kandidatų į rajono Tarybą sąrašų pirmieji asmenys.

Pagal Kretingos rinkimų apygardos duomenis, į 25 vietas Kretingos rajono savivaldybės Taryboje pretenduoja 218 kandidatų, atstovaujančių 11 politinių partijų. Užimti vieną rajono Tarybos nario vietą pretenduoja beveik 9 politikai. “Konkursas” rajono mero kėdei užimti būtų 11, jeigu manytume, kad visų 11 partijų lyderiai arba pirmieji sąrašo asmenys turi ambicijų ir siekių vadovauti aukščiausiajai rajono valdžiai.

Tokia mintimi diskusiją ir pradėjo diskusijos iniciatorė, bendrovės “Pajūrio naujienos” vadovė, žurnalistė Vitalija Vitkauskienė.

Diskusijoje dalyvavo: Irena Narmontaitė (Lietuvos krikščionys demokratai), Vida Kanapkienė (Liberalų ir centro sąjunga), Vitalijus Galuškinas (partija Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai), Algimantas Robertas Elinskas (Tautos pažangos partija), Valerijonas Kubilius (Lietuvos socialdemokratų partija), Juozas Matulevičius (Pilietinės demokratijos partija), Valentina Narvilienė (Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga), Juozas Mažeika (Tėvynės sąjunga (Konservatoriai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, krikščioniškieji demokratai), Algimantas Šoblinskas (Darbo partija), Renata Bumblienė (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Alvydas Jonaitis (Naujoji sąjunga (socialliberalai).


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

LAISVĖS g.

Į ligoninę buvo atvežtas 54 metų kretingiškis, kuriam medikai diagnozavo veido sumušimus ir komą. Pirminio tyrimo metu nustatyta, kad namuose tarp vyriškio ir jo sūnaus S.V. įvyko konfliktas. Sulaikyti įtariamieji: 22 metų S.V., kuriam nustatytas 2,06 prom. girtumas, ir 29 metų Šakių rajono gyventojas R.Š., kuriam nustatytas 2,41 prom. girtumas.

ŠIAULIŲ – PALANGOS kelias.

Trisdešimt dvejų metų neblaivus (1,03 prom.) Plungės rajono gyventojas, vairuodamas automobilį „Renault 25“, lenkdamas kitą automobilį neatsižvelgė į meteorologines sąlygas, nepasirinko saugaus greičio ir kliudė priešpriešiais atvažiuojantį automobilį „VW Passat“, vairuojamą 33 metų asteikiškės. Automobilis „Renault 25“ nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadinti abu automobiliai.

Šiame kelyje įvyko dar viena nelaimė. Neblaivus (2,03 prom.), neturintis teisės vairuoti 31 metų klaipėdietis, vairuodamas automobilį „BMW 520“, neatsižvelgė į meteorologines sąlygas, nepasirinko saugaus greičio, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su priešpriešiais atvažiuojančiu automobiliu ,,BMW 316”, vairuojamu 37 metų plungiškės, kurios automobilis nuo smūgio išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su priešpriešiais atvažiuojančiu automobiliu „VW GOLF“, kurį vairavo 33 metų kretingiškė. Toliau automobilis ,,BMW 520”, važiuodamas priešpriešine eismo juosta, dar susidūrė su automobiliu ,,Mazda 626”, vairuojamu 54 metų rokiškėno. Po susidūrimo automobilis ,,BMW 520” nuvažiavo į pakelės kanalą. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadinti visi automobiliai.

MIKOLIŠKIAI.

Nuo bendrovei priklausančio miškovežio priekabos pavogtos dvi atramos. Padaryta 1 tūkst. Lt žala.

BUDRIAI.

Neaiškiomis aplinkybėmis pasinaudojus budriškės mokėjimo kortele iš jos sąskaitos paimta 800 Lt. Kortelė nepavogta.


“Kulnai – suglausti, pirštai - į šonus, nugaros – tiesiai. Ir – vienas, du trys… Keturi, penki, šeši…”, - taip prasideda kiekviena ir jau įprasta Jurgio Pabrėžos gimnazijos jaunųjų gimnasčių treniruotė, kurią veda kūno kultūros mokytoja metodininkė Laima Michnevičienė. Prieš tai dar gimnastės kartu su mokytoja pasirengia treniruotei: išsiridena čiužinį, stato šuolių tiltelį, įjungia muziką. Jaunosios gimnastės prakaitą sporto salėje lieja keturis kartus per savaitę. Tokia yra kelio į gracijų pasaulį pradžia.


Greta Kretingos katalikų bažnyčios ir Pranciškonų vienuolyno įsikūrusi arbatinė „Špitolė“ yra vieta, į kurią užsukę žmonės nebeskuba greitai išeiti. Grojant ramiai, atpalaiduojančiai muzikai, lankytojas čia gali pasimėgauti puodeliu egzotiškos arbatos ar paskanauti rankų darbo saldainiu. Čia nuolat atnaujinamos parodos, rengiami susitikimai, poezijos ir muzikos vakarai. „Špitolėje“ galima nusipirkti knygų, itin originalių meno kūrinių bei suvenyrų.


Ūkio ministras Vytas Navickas (dešinėje) brolį kunigą Astijų Kungį OFM pasveikino naujo paskyrimo proga.

Ūkio ministras Vytas Navickas priėmė Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos šv. Kazimiero provincijos provincijolą brolį kunigą Astijų Kungį OFM.

Susitikimo metu buvo aptarti galimi Ūkio ministerijos ir mažesniųjų brolių bendradarbiavimo aspektai tvarkant pranciškonų istorinius architektūros paminklus Vilniuje, Kaune ir Kretingoje, galimybė suteikti jiems nacionalinės svarbos objektų statusą, taip pat projekto „Vilniaus Bernardinų istorinio-architektūrinio ansamblio pritaikymas viešojo turizmo reikmėms“ įgyvendinimo pradžios darbai ir kt.

Pokalbio metu brolis Astijus labai gerai įvertino Ūkio ministerijos vadovų dėmesį ir pagalbą mažesniesiems broliams, o ūkio ministras Vytas Navickas svečią pasveikino naujo paskyrimo proga – praėjusią savaitę Kretingoje vykusioje Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos šv. Kazimiero provincijos kapituloje kunigas Astijus Kungys OFM buvo išrinktas provincijos provincijolu.

Ričardas SLAPŠYS

Ministro patarėjas ryšiams su visuomene


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas