Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(106) 2007-01-23

Pranciškonų provincijolu išrinktas Astijus Kungys

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Kapituloje su aktyvaus balso teise dalyvavo 21 brolis pranciškonas. Broliai palaimino naujai išrinktą Lietuvos Mažesniųjų brolių ordino Šv.Kazimiero provincijos provincijolą Astijų Kungį.

Praėjusį penktadienį baigėsi savaitę posėdžiavusi Lietuvos Mažesniųjų brolių ordino Šv.Kazimiero provincijos kapitula - kolegialus aukščiausias susirinkimas. Joje buvo išrinkta nauja pranciškonų vadovybė: provincijolas, viceprovincijolas bei keturi definitoriai arba patarėjai. Naujuoju provincijolu tapo mūsų žemietis Astijus Kungys.

Astijus Kungys pakeitė ligi tol provincijolu buvusį brolį Benediktą - Sigitą Jurčį.

44-erių brolis Astijus yra buvęs Kretingos vienuolyno gvardijonas. Pastaruoju metu jis ėjo viceprovincijolo pareigas ir buvo Vilniaus Šv.Pranciškaus ir Šv. Bernardino vienuolyno gvardijonas ir parapijos klebonas.

Viceprovincijolu kapitula išrinko 34-erių Liną Vodopjanovą. L.Vodopjanovas trejus metus tarnavo Kretingos vienuolyno gvardijonu. Pastaruoju metu jis buvo provincijos definitorius bei Kryžių kalno brolijos gvardijonas.

Provincijolas ir viceprovincijolas yra išrinkti šešeriems metams. Definitoriais išrinkti: Gediminas Numgaudis, Andrius Dobrovolskis, Ramūnas Mizgiris ir Arūnas Peškaitis. Definitorių kadencija – treji metai.

Kaip teigė kapitulos atstovas spaudai Arūnas Peškaitis, šią savaitę naujoji provincijos vadovybė nuspręs, kas taps pranciškoniškųjų bendrijų gvardijonais bei parapijų klebonais. Taigi netrukus paaiškės, ir kas vadovaus Kretingos parapijai bei Kretingos pranciškonų brolijai. Ligi šiol trejus metus klebono pareigas Kretingos parapijoje ėjo Evaldas Darulis, gvardijono – Juozapas Marija Žukauskas.


Miglos virš žydro degalinės stogo

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos
Ar “Trevena” sumokės 180 tūkst. Lt į rajono Savivaldybės biudžetą, paaiškės ketvirtadienį.

Kretingoje, Vilniaus g. 29b (Žemaitės al. ir Vilniaus g. sankirtoje) degalinę statanti bendrovė “Trevena” kratosi mokesčio už leidimą vykdyti žemės darbus. Šio mokesčio suma jau siekia per 180 tūkst. litų.

Už leidimą atlikti kasinėjimo darbus Savivaldybės viešojo naudojimo teritorijoje, t.y. valstybinėje žemėje, yra nustatyta vietinė rinkliava, kurią turi mokėti kiekvienas - ir įmonės, ir privatūs asmenys. Ne vienas kretingiškis, eilinis miestelėnas gali patvirtinti, jog už leidimą išsikasti tranšėją vandentiekui ar atlikti kitus žemės kasinėjimo darbus sumokėjo privalomąjį mokestį. O štai vieną gražiausių Kretingos vietų Akmenos upės pakrantėje statybviete pavertusi “Trevena” kreipėsi į Kretingos rajono savivaldybės merą V.Kubilių prašydama, kad nuo šio mokesčio atleistų. 180375 Lt mokesčio suma susidarė per statybos darbų laikotarpį nuo 2006 m. spalio 30 d. iki 2006 m. lapkričio 5 d.

Degalinę stato bendrovės “Trevena” pasirinktas rangovas - uždaroji akcinė bendrovė “Vikva”, turėdama “Trevenai” išduotą statybos leidimą. “Trevenos” nuosavos žemės - per 17 arų - degalinės statybvietei neužteko. Praėjusių metų spalio 30 d. statybos darbus apžiūrėjusi komisija nustatė, kad “Vikva” vykdo žemės darbus už savo sklypo ribos, magistralinio kelio Šiauliai-Palanga apsaugos zonoje, neturėdama atitinkamo leidimo, išardė 51 kv.m šaligatvio ir 650 kv.m žaliųjų plotų. Užsakovui - “Trevenai” ir rangovui nepaisant tvarkos, nesumokėjus rinkliavos, rajono Savivaldybės administracijos direktorius Valerijonas Černeckis 2006 m. gruodžio 20 d. kreipėsi į apskrities statybų inspekcijos Kretingos rajono vyr. inspektorę Rimą Lukauskienę prašydamas, kad inspektorė sustabdytų degalinės statybos darbus. Atsakydamas į tai, “Trevenos” direktorius Algirdas Liaudanskis ėmėsi žygių, kad išvengtų 180 tūkst. Lt mokesčio ir statybos sustabdymo.

Atleisti ar ne “Treveną” nuo vietinės rinkliavos mokesčio, šį ketvirtadienį spręs Kretingos rajono savivaldybės Taryba. Tikimybė, kad bus sustabdyta degalinės statyba, beveik lygi nuliui. “Nenoriu nė trupučio stabdyti tos statybos. Išspręs viską. Aš nesišvaistau statybų sustabdymu. Nesu nė vienos jų sustabdžiusi”,- teigė inspektorė.

R.Lukauskienė patikino, jog perspėjo užsakovą ir rangovą dėl pažeidimų, davė nurodymus juos pašalinti iki šių metų sausio 22 dienos. Vakar jos reikalavimai dar nebuvo įvykdyti. Paklausta, kaip “Treveną” ir “Vikvą” drausmins toliau, ji sakė: “Rašysiu dar vieną raštą, kad atvyktų statybos sustabdymo akto surašymui”.

Prašyme atleisti nuo vietinės rinkliavos mokesčių A.Liaudanskis teigia, jog “Trevena” savo lėšomis miesto žemėje, miestiečių labui prisideda prie teritorijos tvarkymo infrastruktūros įrengimo, atlieka labdaringą veiksmą, kuris neturėtų būti apmokestinamas vietinės rinkliavos mokesčiais. Kokia gi ta labdara? Rajono Savivaldybės vyriausiojo architekto Jono Petrulio teigimu, “Trevena” (jo patvirtintame degalinės statybos projekte) yra įsipareigojusi nutiesti šaligatvį nuo sankryžos į tilto pusę per Akmeną. Šaligatvį, kurį pati išardė.

Nors degalinė dar nebaigta statyti, baltų plytų mūro ir žydro stogo pastatas nepapuošė dvaro paminklosauginės zonos, greičiau - sudarkė. Taip mano ir paprasti kretingiškiai, ir su degalinės statyba nesusiję specialistai - statybininkai, architektai, kiti. Degalinės pastatu bjaurisi pravažiuojantys. “Ar jūs neturite architekto?”- klausė kolega iš Mažeikių. Architektas J.Petrulis ramina: “Aš suderinau. Esu atsakingas už ją. Nėra tragiškas atvejis. Bus dar violetinė spalva ir geltona plyta”.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

KLAIPĖDOS g.

Penktadienį prie geležinkelio bėgių buvo rastas gulintis žmogus. Policija išsiaiškino, kad tai 40 metų kretingiškis, kuris ligoninėje mirė. Medikų parodymais, vyriškis į ligoninę buvo atvežtas klinikinės mirties būklės ir mirė dėl bendro kūno atšalimo.

SAVANORIŲ g.

Trisdešimt septynerių metų kretingiškis, įėjęs į namo laiptinę, pajuto smūgį į pakaušį ir neteko sąmonės. Atsipeikėjęs pastebėjo, jog pagrobta piniginė, kurioje buvo 500 litų ir trijų bankų mokėjimo kortelės, kuriomis pasinaudojus iš sąskaitų išimta 1 tūkst. 770 litų.

MELIORATORIŲ ir J.JABLONSKIO gatvių sankryža.

Ketvirtadienį blaivus 53 metų kretingiškis, vairuodamas automobilį ,,Škoda Oktavia”, nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „VW Passat“ ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio ,,VW Passat” vairuotojas, kuriam ligoninėje diagnozuota mušta galvos žaizda, kūno sumušimas, jis išleistas gydytis ambulatoriškai.

ŽEMAIČIŲ g.

Ketvirtadienį neblaivus (3,33 prom.) 45 metų kretingiškis, vairuodamas automobilį ,,Opel Omega”, važiuodamas atbuline eiga, atsitrenkė į kiemo tvorą ir iš eismo įvykio vietos pasišalino. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadinta tvora bei automobilis.

DARBĖNŲ – LAUKŽEMĖS – SENOSIOS ĮPILTIES kelias.

Trečiadienį 55 metų neblaivus Medomiškių kaimo gyventojas, pradėdamas važiuoti dviračiu, griuvo ir atsitrenkė į pro šalį važiuojantį bendrovei “Kretingos autobusų parkas” priklausantį autobusą “LAZ 4202”. Eismo įvykio metu sužalotas dviračio vairuotojas, kuris dėl sužalojimų gydomas ligoninėje.


Gaisravietė sėte nusėta apdegusiu konteinerių turiniu, kurį moteris, prižiūrėjusi per gaisrą mirusį vyriškį, buvo sutempusi į namą.

Degančiame name buvo aptiktas negyvas 104 metų kretingiškis Albertas Kontutis. Redakcijos žiniomis, jis buvo seniausias rajono gyventojas.

Kokia tikroji vyriškio mirties priežastis – nustatys teismo medicinos ekspertai. Ugniagesių gelbėtojų duomenimis, mirusio žmogaus kūnas nebuvo apdegęs.

Gaisras J.Basanavičiaus gatvės 62-ajame name kilo penktadienio dieną. Kai į įvykio vietą atvyko ugniagesiai, namas jau degė atvira ugnimi.Liepsnos buvo apėmusios namo stogą.

Namas, kuriame kilo gaisras, yra mūrinis. Manoma, kad ugnis įsiplieskė dėl elektros įrangos ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų.

Gaisro metu išdegė koridorius, laiptinė ir laiptai, medinė stogo konstrukcija.

Ugniagesius nustebino vaizdas, kurį jie pamatė name. Visas namas buvo kimšte prikimštas šiukšlių konteinerių turinio. Šiukšlės, ugniagesių skaičiavimais, buvo sukrautos apie 1,2 metro aukščio sluoksniu. Namo viduje galima buvo judėti tik urvus primenančiais takais, padarytais tarp šiukšlių krūvų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas