Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(105) 2007-01-19

Bangos į jūrą išplovė milijoną litų

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Pirmas puslapis
Paplūdimo ruožas nuo tilto iki Birutės kalno nukentėjo labiausiai – vėjo atneštos bangos suformavo skardžius. Nuo didesnio suniokojimo kopas apsaugojo likę pynimai.

Praūžus smarkiems vėjams paaiškėjo, kad ne tik sulaužyta dalis tilto, bet bangos išplovė ir apie 40 tūkst. kubinių metrų smėlio, kuris praėjusių metų gegužę buvo atvežtas į Palangos paplūdimį. Smėlis, papiltas ruože nuo S.Dariaus ir S.Girėno gatvės iki tilto, kainavo apie 1,2 mln. Lt.

„Tačiau šis smėlis apsaugojo kopas, - sakė Palangos miesto Savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Vytautas Vizgirdas. – Bangos atsirito iki pynimų, bet kopagūbrio nenuplovė.“

Smėlio reikėjo ir paplūdimio juostai nuo tilto iki Birutės kalno, tačiau neužteko pinigų. Todėl ką tik prasiautę vėjai stipriai apgadino šioje pusėje esančią kopą.

Smėlio paplūdimiams dairosi jūroje

Pasak V.Vizgirdo, problemos prasidėjo 1995 – 1996 m. iš naujo perstačius jūros tiltą. Vykstant tilto statyboms, centrinėje dalyje buvo ištraukti senieji poliai, akmenys. Dėl prasto techninio sprendimo, kaip tai įvardino specialistas, prasidėjo kopagūbrio erozija. Tik 2002 m. LR Vyriausybė įpareigojo Klaipėdos apskritį spręsti paplūdimio problemas.

2005 - 2006 m. iš ES fondų buvo skirta apie pustrečio milijono litų sutvarkyti pajūriui – sutvirtinti kopagūbrį, sutvarkyti nusileidimo takus. Per milijoną litų skirta smėliui papilti.


Ar norėtumėte grįžti į savo praeitį?

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Gatvės interviu

Arūnas Jurgutis:

- Norėčiau. Kažką keisčiau, bet dabar – taip staigiai užklupote – net nežinau, ką. Gal geriau mokyčiausi. O gal ir nieko nekeisčiau. Visai gerai būtų, jei kas sugalvotų laiko mašiną: nori – esi dabartyje, nori – grįžti į praeitį ar nuskrieji į ateitį.

Vlada Belskienė:

- Norėčiau grįžti į vaikystę arba vidutinį amžių, kai kūriau šeimą, auginau vaikus. Vaikystė nebuvo lengva, bet užtat - įdomi, nerūpestinga. Kai dirbau, pragyventi buvo lengviau. Šiandien gyvenimas mums, pensininkams, yra nekoks: vos galą su galu suduriame.

Antanas Eglinas:

- Nenorėčiau. Nieko gero nemačiau nei vaikystėje, nei jaunystėje: sunkiai dirbau, mokinausi. Dabar yra geriau: galiu kur noriu eiti, ką noriu veikti. Esu visiškai laisvas. Va, kad tų metų kas nors nuimtų: man jau 71-eri, o širdis - vis dar jauna.


Planas bus svarstomas pakartotinai

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Aktualijos

“Mes netrukdome jums, jūs netrukdykite mums gyventi ir melstis“, - sakė evangelikų liuteronų bažnyčios ir gyventojų atstovai, pareiškę pretenzijas vienam iš buvusiojo telekomo pastato bendrasavininkių Evaldui Petrauskui.


Kretingiškiai gyvens saugiau

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Aktualijos

Kretingos muziejuje įvyko Kretingos miesto bendruomenės tarybos posėdis. Jame buvo aptarti kretingiškiams rūpimi klausimai – vaizdo kamerų įrengimas mieste, sporto ir sveikatingumo komplekso statyba bei kt.


Pasitiko lietumi, išlydėjo kumščiais

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Žemė ir ūkis
Pravažiavus Karteną ir pakilus į kalną, tolumoje šmėžuoja labiausiai nuo jūros nutolę, abipus kelio Plungė – Šiauliai išsidėstę ir prie Plungės rajono ribos priartėję Kretingos rajono kaimai - Dauginčiai ir Gaudučiai.

Išsiruošus pasižvalgyti, kuo šie kaimai gyvena šiandien, jau ties Minijos slėniais mus pasitiko be perstojo žliaugiantis lietus. Kaimų žmonės į netikėtai apsilankiusius svečius reagavo skirtingai. Vieni apsidžiaugė, kad kažkas domisi jiems patiems, regis, tokia įprasta kasdienybe. Kiti nepatikliai žvelgė į šunis lodžiusius nelauktus svečius ir į namus nė neketino įsileisti. O vienoje iš trobų gerokai įkaušusių šeimininkų buvome iškoneveikti ir išgrūsti prieš nosį atstatytais kumščiais.


Gimnazistų sėkmė

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sportas
Medalius į Kretingą parvežę Jurgio Pabrėžos gimnazijos gimnazistai: (iš kairės) Justinas Bendikas, Dovilė Staniūtė, Robertas Petrauskas.

Jurgio Pabrėžos gimnazijos sportininkai lengvaatlečiai, treniruojami šios ugdymo įstaigos kūno kultūros mokytojų Vidmanto Lapinsko ir Ritos Gembickienės, sėkmingai startavo Klaipėdoje įvykusiose Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos pirmenybėse.

Anot vaikinus treniruojančio V.Lapinsko, tai – vienas rimčiausių žiemos sezono startų, galintis nulemti ir tolimesnius lengvaatlečių rezultatus. “Po pirmenybių gavome Lengvosios atletikos federacijos kvietimą vykti į treniruočių stovyklą Maskvoje. Joje būtų sudarytos sąlygos rengtis startams europinio lygio varžybose. Tačiau iki to dar reikia sėkmingai pasirodyti sausio 27 dieną įvyksiančiose Lengvosios atletikos federacijos taurės varžybose. Mūsų pasiekti rezultatai – geri, tačiau daug kas priklausys ir nuo to, kaip pasirodys varžovai, - būsimus lengvaatlečių planus komentavo V.Lapinskas. – Ar vyksime į Maskvą, priklausys ne tik nuo rezultatų sausio pabaigoje, bet ir nuo pačių lengvaatlečių apsisprendimo, nes, pavyzdžiui, perspektyvus sportininkas Robertas Petrauskas šiais mokslo metais baigia dvyliktą klasę ir prieš akis – egzaminai”.

Lietuvos rajonų juaunių ir jaunimo pirmenybėse jaunimo vaikinų (gimusių 1988-1989 m.) grupėje Robertas Petrauskas, į aukštį iššokęs 2 m 8 cm, užėmė I v. Pasiektas rezultatas atitinka kandidato į sporto meistrus normatyvus.

Toje pačioje grupėje Roberto kolega Vytautas Šližius, iššokęs 1 m 85 cm, užėmė VI v.

Jaunių vaikinų (gimusių 1990-1991 m.) grupėje Justinas Bendikas peršoko 1 m 80 cm aukštį ir užėmė III v. Metais jaunesnis Gvidas Šeštokas, pasiekęs tokį pat aukštį, užėmė IV v. Treneris mano, jog G.Šeštokas – vilčių teikiantis lengvaatletis.

Sekėsi ir merginoms: jaunių merginų (gimusių 1990-1991 m.) grupėje Dovilė Staniūtė į aukštį iššoko 1 m 50 cm ir užėmė III v. Tai – pirmasis šios lengvaatletės sėkmingas startas.

Dovilė Abrutytė, į aukštį iššokusi 1 m 40 cm, užėmė V v.


“Aš suprantu lietuviškai”, - prieš padėkodamas mūsų rajono merui Valerijonui Kubiliui už galimybę apsilankyti Kretingoje lietuvių kalba pasakė Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ambasadorius Colin Roberts. Lietuvių kalbos – suprasti ir kalbėti – ambasadorius išmoko dirbdamas Lietuvoje.


 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Kaimo bendruomenėse

Apšviesta gyvenvietė

Kalniškių bendruomenės centro „Kalniškiai“ vadovė Rita Viskontienė džiaugėsi, jog pagaliau apšviesta Lubių gyvenvietė. Lubių, Dauginčių gyvenvietėms apšviesti Kretingos rajono savivaldybė skyrė 17 tūkst. 700 Lt.

Rengiasi konkursui

Pasak Laivių bendruomenės centro „Laiviai“ vadovės Stasės Preibienės, dabar ruošiamasi dalyvauti vasario 4 dieną įvyksiančiame rajono vokalinių ansamblių ir solistų konkurse „Sidabriniai balsai“ bei Vasario 16-osios minėjimui.


Savamokslio muzikanto namuose - instrumentų muziejus

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Mūsų žmonės

Septyniasdešimt devynerių salantiškis Vladas Galdikas viename iš savo namo kambarių yra įsirengęs muzikos instrumentų muziejų. Čia išdėliotos dvejos kanklės, smuikas, dvi gitaros ir daugybė dumplinių instrumentų: įvairios armonikos, bajanas, bandonija. Visais instrumentais buvęs ilgametis pedagogas išmoko groti pats. Groti jis išmokino ir gausų būrį savo moksleivių.


Laiko sau vogdavo nuo miego

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Mūsų žmonės

“Mūsų Monika lekia taip, kad tik laikykis. Daugiau tokių moterų Kūlupėnuose nebėra“, - sakė garbaus amžiaus vyriškis, akimis lydėdamas dviračiu važiuojančią 81-erių metų Moniką Karnauskienę.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas