Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(104) 2007-01-16

Nepasitvirtino kavinių savininkų nuogąstavimai, jog uždraudus rūkyti kavinėse, sumažės klientų. Pasirodo, rūkaliai nesibodi išeiti parūkyti laukan, o į kavines vis daugiau užsuka šeimų su vaikais arba nerūkančio jaunimo.

Jau dvi savaites Europos Sąjungos šalyse, taigi ir Lietuvoje, galioja įstatymas, draudžiantis rūkyti kavinėse, restoranuose ir kitose viešojo maitinimo įmonėse. Kretingos kavinių savininkai teigė nuo pirmos draudimo dienos – sausio 1-osios – nepajutę jokio klientų spaudimo ar jų stygiaus. Atvirkščiai, nerūkoma aplinka į kavines pritraukė dar daugiau lankytojų, ypač šeimų su vaikais.

„Pirmąją metų dieną atėję į kavinę žmonės jau žinojo, kad nebegalima rūkyti, ir jokių nesusipratimų ar incidentų nebuvo, - tikino kavinės „Britanija“ savininkas Benediktas Vibrys. – Aš buvau „už“ tą įstatymą, nors pats esu „užkietėjęs rūkalius“. Visai gerai, kad kavinės sienos neprisigeria dūmų smarvės, o kavinėje praleidę laiką žmonės negrįžta namo pradvisusiais rūbais“.

Klientų, uždraudus rūkyti, anot B.Vibrio, jų kavinėje net padaugėjo: „Anksčiau nemėgstantys prirūkytos aplinkos kretingiškiai pas mus nė neužsukdavo. Jiems būdavo netgi atgrasu, kad prie alaus bokalo sėdinti jauna kompanija visą vakarą peša cigaretę po cigaretės. O mums, verslo žmonėms, iš to nebuvo naudos. Dabar – atvirkščiai: užsuka vis daugiau žmonių papietauti“.


Iš sekmadienio į pirmadienį naktį siautėjęs vėjas, kurio greitis siekė 32 m per sekundę, pridarė nuostolių ir mūsų rajone – išvartytos autobusų stotelės, nulaužti medžiai, gyventojai liko be elektros. Vėjo padarinių žala dar tebeskaičiuojama.


Sausio 13-osios dienos rytą karteniškiai miestelio kapinėse rado 17 išvartytų paminklų.

Lietuvos laisvės gynėjų dienos rytą karteniškiai rado nusiaubtas miestelio kapines. Vandalai išvartė 17 paminklų.

Žinia apie išniekintus kapus karteniškius pasiekė jiems renkantis į šventas Mišias ir žuvusiųjų už Lietuvos laisvę paminėjimo popietę.

Vandalai nuniokojo senąją Kartenos kapinių dalį. Vienoj eilėj nuversta dešimt paminklų, nuo jų atskilo lentelės, kryžiai. Jie versti iš eilės, išskyrus tris, kurie, nors ir ne patys tvirčiausi, palikti stovėti. Visi paminklai buvo suversti ant antkapių. Tik vienas išverstas ant tako.

Dauguma paminklų nuversti neišjudinus jų pamatų. Tačiau keletas jų ant kapaviečių išversti su visais pamatais, kurie į žemę buvo įmūryti apie 30 cm. Kapinių sargė Stefanija Kupšienė sakė, kad senųjų paminklų pamatai labai gerai įtvirtinti į žemę. Žmonės, norėdami paminklus keisti naujais, turi nemažai vargo juos iškelti.

Pirmoji nuniokotas kapines šeštadienio rytą pastebėjo kapinių sargė S.Kupšienė. Pasak moters, per 15 darbo metų ji nieko panašaus nebuvo mačiusi. Sargė mano, kad vandalai kapinėse galėjo siautėti apie vidurnaktį.

Moteris su šeima gyvena netoli kapinių. Naktį sargės sūnus išgirdo triukšmą, sklindantį nuo kapinių pusės. Tačiau nė vienas šeimos narių nesiryžo naktį eiti į kapines. Moters žodžiais, kad ir koks triukšmas bebūtų sklidęs nuo kapinių, jai nė į galvą negalėjo ateiti mintis, kad kas nors drįstų vartyti paminklus, drumsti mirusiųjų ramybę.

Miestelio gyventojai pasakojo, kad naktį iš penktadienio į šeštadienį po Karteną važinėjosi triukšmą keldami automobiliai.

Kartenos seniūnės Zitos Rapalienės nuomone, kapinių išniekinimas yra nebaudžiamumo pasekmė. Vasarą buvo išniekintas Abakų lurdas – policija kaltų nerado. Sudaužyta skelbimų lenta, miestelio gyventojams byra langų stiklai – nuostoliai neatlyginti, nors kaltininkai, seniūnės žodžiais, žinomi.

Šeštadienio rytą karteniškiai meldėsi šventose Mišiose, po kurių paminėjo Lietuvos laisvės gynėjų dieną. Garbaus amžiaus karteniškiai vedė skaudžią paralelę. Pokario metais jie matė artimųjų ir pažįstamų laisvės gynėjų kūnus, numestus Kartenos aikštėje. Minėdami 16-ąsias Lietuvos laisvės gynėjų dienos metines, jie tyliai pripažino, kad kapines tikriausiai išniekino ne iš svetur atvykę niekdariai, o pačių karteniškių atžalos.

„Manau, kad kapines nuniokojo žmonės, turintys gilių dvasinių problemų, žmonės, kuriems trūksta dvasios kultūros“, - įsitikinęs kunigas Rolandas Karpavičius.

Kunigo pastebėjimu, žmonės kupini pykčio Dievui, sau, tėvams. Susikaupusį pyktį jie išlieja agresyviais ir vandališkais veiksmais.

Dėl Kartenos kapinių nuniokojimo policija pradėjo tyrimą.


Kelią pastojo ratuoti užpuolikai

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka

Ratuoti užpuolikai kelią pastojo kretingiškiams, grįžtantiems iš vandens pramogų parko, esančio Latvijoje.

Dviem automobiliais grįžtančius kretingiškius nuo didesnių nelaimių apsaugojo, pačių nukentėjusiųjų žodžiais, arba automobilyje buvę vaikai, arba į pagalbą skubančių policijos automobilių švyturėliai.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

J.PABRĖŽOS g.

Ketvirtadienio vakarą 34 metų neblaivus ( 3,46 prom.) kūlupėniškis G. P., vairuodamas nuosavą automobilį „Audi 80“, įvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su priešais atvažiuojančiu automobiliu „Opel Vectra“, vairuojamu kretingiškės. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo.

ROTUŠĖS a.

Šeštadienį kretingiškė pastebėjo, kad yra pavogta jai priklausanti rankinė. Rankinę moteris buvo padėjusi pašte ant palangės. Joje buvo du gydomieji masažuokliai, įvairios “Oriflame” bižuterijos, mobiliojo ryšio telefonas “Nokia”, rankinis laikrodis, asmens dokumentas, taupomoji knygelė, pensininkės pažymėjimas, įvairios sutartys. Padaryta 1 tūkst. 620 Lt žala.

DAUGINČIAI.

Penktadienį aštuoniasdešimt šešerių metų moteris pastebėjo, jog iš spintelės, esančios jai priklausančiame gyvenamajame name, pavogta 700 litų, dvi auksinės grandinėlės su pakabukais, du auksiniai žiedai. Padaryta 1 tūkst. 600 litų žala. Nustatyti įtariamieji, to paties kaimo gyventojai – 40-metė L.N. ir 20-metis R.G. Jiedu buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę.


Penktadienį į Kretingos Vaiko teisių apsaugos tarnybą buvo atvežta nėščia šešiolikmetė, Klaipėdos „Danės“ vaikų globos namų auklėtinė. Merginą atlydėjęs kretingiškis verslininkas Saulius Galdikas tvirtino, jog nepilnametei buvo ketinta priverstinai padaryti abortą.


Gimęs dirbti su šakėmis staklėse nesėdės

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse

Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejuje, esančiame Kretingos rajone, Nasrėnuose, moterys audžia. Direktoriaus Algirdo Čėsnos žodžiais, nėra ko eksponatams dulkėti, jeigu juos galima naudingai pritaikyti.


Sekmadienio vakarą kilusio gaisro metu žuvo kretingiškis Antanas Navardauskas, kuriam kovo mėnesį būtų suėję penkiasdešimt metų.


Šaltojo sezono metu šildymo trasose, einančiose iš Melioratorių gatvės katilinės, bei gyventojų radiatoriuose nepaliaujamai cirkuliuoja apie 300 kub. metrų vandens. Karštas vanduo, ištekėjęs iš katilinės, po pusantros valandos grįžta atgal.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas