Pajūrio naujienos
Help
2024 Gruodis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

10 metų – su euru. Ar vis dar prisimenate litą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Ar valgote pusryčius?

  • Sveikata
  • 2010-01-08

Vaclava Birškuvienė:

- Kai buvau jauna, visada pusryčiaudavau. Ir sveika buvau. Dabar rytais mažai ką valgau - sūrio gabaliuką, truputį uogienės. Pagrindinis „maistas“ - vaistai. Rytais jų tenka daug gerti. Juos užsigeriu vandeniu. Todėl net arbatos geriu mažai.

Kažko ypatingo pusryčiams ir nenusipirksi - pensija maža.

Bronius Slušnys:

- Pusryčiauti reikia. Kitaip, manau, - ir negalima. Pusryčiauju ryte atsikėlęs, maždaug po pusvalandžio. Kadangi dirbu, tai ne tik pusryčiauju, bet laiku pietauju ir vakarieniauju. Jei nevalgysi, tai ir nepadirbsi.

Pusryčiaudamas geriu kavą ar arbatą, kartais valgau kiaušinienę, duoną, košę. Ir jaunas būdamas visada pusryčiaudavau.

Regina Gečienė:

- Manau, kad net tokio klausimo neturėtų būti. Nepusryčiausi – susigadinsi skrandį. Būčiau gydytoja, tokius net bausčiau. Dabar žmonės skuba ir nepusryčiauja.

Pusryčiams reikia nors pusę riekės duonos suvalgyti, arbatos puodelį išgerti. Vaikai pusryčiams turėtų suvalgyti nors bandelę. Pati mėgstu pusryčiams valgyti košę. Košė - ne tik skanu, bet ir sveika.

Kretingos šeimos klinikos gydytojos Reginos Grykšienės komentaras:

- Pusryčiauti reikia. Nebūtinai tuoj pat išlipus iš lovos. Geriau valgyti po mankštos ar pasportavus. Žmogus turi nors kiek išalkti.

Pusryčių nevalgymas – mūsų laikmečio problema. Dažnai rytais išgeriama tik kavos puodelį. Tačiau kava „ant tuščio skrandžio“ nėra gerai – dirgina skrandį, kelia rūgštingumą.

Kai skrandžio rūgštingumas padidėjęs, negerai nieko nevalgius gerti ir sultis.

Idealu, kai pusryčiai šilti. Pusryčiams labai tinka košės ar dribsniai. Tai suteikia sotumo jausmą, gerina žarnyno veiklą, o taip pat neturi daug kalorijų.

Kalbino Aldona KAREČKAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Blogo maisto nėra, yra netinkami jo kiekiai

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Sveikata
  • 2010-01-08

Pasak gydytojos dietologės Jūratės Dobrovolskienės, gerą sveikatą lemia dvasinė harmonija, tinkamas fizinis aktyvumas ir žmogaus fizinius poreikius atitinkantis maistas. „Maisto produktai ligų negydo, tačiau sveikas maitinimasis gali apsaugoti nuo kai kurių ligų, koreguoti ligos eigą bei palaikyti gerą savijautą. Ilgalaikis tinkamas maitinimasis teigiamai veikia sveikatą ir gyvenimo kokybę“, - sakė paskaitą „Kas tai yra sveika mityba“ Šv. Pranciškaus onkologinio centro konferencijoje skaičiusi J.Dobrovolskienė.


Besaikis alkoholio vartojimas gero nežada

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Sveikata
  • 2010-01-08

Kretingoje lankėsi Kauno medicinos universiteto Profilaktinės medicinos katedros biomedicinos mokslų daktaras, gydytojas psichiatras Aurelijus Veryga. Jo paskaitos–seminaro apie alkoholį ir jo poveikį žmogaus sveikatai klausėsi psichikos centro, mokyklų atstovai, socialiniai darbuotojai ir kt.


Našlė su nerimu laukia trečiosios dukters operacijos

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2010-01-08

Penkis mažamečius vaikus auginančios 30–metės Redos Pilibaitienės iš Kurmaičių nepalaužė žiaurūs likimo kirčiai: per pusantrų metų laikotarpį ji išgyveno dviejų vyrų netektis ir dvi sudėtingas jaunėlės dukters Kamilės širdies operacijas.

R.Pilibaitienė prisipažino jau nė nebežinanti, kas dar begalėtų ją sukrėsti, kai per tokį trumpą laiką mirė jos buvęs sutuoktinis ir trijų vyresniųjų vaikų tėvas, ant traukinio bėgių žuvo antrasis jos vyras bei dviejų mažesniųjų vaikų tėvas. Negana to, lygiai pusę praėjusių metų dienų ji praleido ligoninėse dėl Kamilės, gimusios su sudėtinga širdies yda, sveikatos.


Vladimir Šalamov:

- Viską nulemia žmogaus būdas, požiūris į gyvenimą – ar jis optimistas, ar pesimistas. Jei aš susirgčiau labai sunkia liga ir man būtų labai sunku, negera, norėčiau nesikankinti ir greičiau numirti. Tačiau kitą kartą pagalvoju, kad stengčiausi iš visų jėgų nepasiduoti ligai. Yra labai daug žmonių, kurie iš paskutinių jėgų kabinasi į gyvenimą.

Julijonas Rimantas Butkevičius:

- Mano žmona sirgo vėžiu. Tikėjosi pasveikti, tačiau po sunkios kovos mirė. Nors ir turiu skaudžios patirties, bet manau, kad tikėti savo jėgomis ir gyvenimu yra labai svarbu. Daug ką reiškia ir gydytojų pozicija – kaip jie sugeba įtikinti žmogų, kad nepaisant ligos, jis dar gali gyventi. Ir nereikia pamiršti Dievo bei maldos – tai suteikia jėgų gyvenimui.

Milda Lekstutienė:

- Tai, kad sužinai, jog sergi nepagydoma liga, dar nereiškia, kad mirsi. Juk žmonės su sunkiomis, nepagydomomis ligomis išgyvena daugelį metų. Svarbu - rūpintis savimi, prisižiūrėti ir kovoti už gyvenimą. O stengtis reikia ne tik dėl savęs – ir dėl savo artimųjų.

Diabeto ligonių klubo „Vilties kelias“ pirmininkės Reginos Maciulevičienės komentaras:

- Kalbant apie diabeto ligonius, jie nepanikuoja, nes mokslininkai labai daug dirba, ir visi turime vilties, kad diabetas vieną dieną bus išgydomas. Netgi vėžio, kurį žmonės tiesiogiai sieja su mirtimi, nereiktų vertinti kaip nuosprendžio. Yra medikamentai, operacijos, gydymas, ir ligoniai gyvena. Išgirdus nepagydomos ligos diagnozę svarbu yra viskas – ir gydymas, ir psichologų bei dvasininkų pagalba. Visa tai žmonėms padeda gyventi su viltimi, kad nuosprendis jiems dar neparašytas. Didžiulė parama yra tikėjimas ir tai, kad ligoniai gali burtis į bendruomenes. Jose gaunama dvasinė parama, bendravimas, suvokimas, kad nesi vienas, yra neįkainojami lobiai. To, ką žmonės gauna bendraudami su savo likimo draugais, negalima įvertinti jokia pasaulio valiuta. Mūsų klubo nariai, kaip turbūt ir kitų bendruomenių žmonės, tampa ne tik draugais – tampa lyg giminės, kas taip pat padeda suvokti, kad liga – dar ne nuosprendis.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Į susitaikymą su liga veda dvasingumas

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Sveikata
  • 2009-12-04

„Kada neigiame savo silpnumą, negalime pajudėti iš vietos“, - diabeto ligonių klubo „Vilties kelionė“ surengtoje konferencijoje kalbėjo brolis pranciškonas Juozapas Marija. Dvasininkas kartu su gydytojais ragino diabeto ir kitus ligonius, išgirdusius sunkią diagnozę, patikėti, kad nepagydoma liga dar nėra mirties nuosprendis.


Ir Klaipėdoje atidarytas “Gyvybės langelis”

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Sveikata
  • 2009-12-04

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, prie įėjimo į antrąjį korpusą, kur įsikūręs Gimdymo ir Naujagimių priežiūros skyriai, atidarytas „Gyvybės langelis“.


„Lašas galėjimo“ – vandens svarba neįgaliam žmogui

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2009-12-04

Kretingos dienos veiklos centre buvo surengta respublikinė konferencija apie vandens terapiją ir jos reikšmę neįgalių žmonių gyvenime „Neįgalaus jaunimo sveikatinimas ir fizinis aktyvumas per vandens terapiją „Lašas galėjimo“. Įdomiausia buvo tai, kad svečiams, suvažiavusiems iš įvairių Lietuvos neįgaliųjų centrų, pranešimus skaitė ne vien specialistai, bet ir patys neįgalūs žmonės.


Regėjimo negalią turinti našlaitė ilgisi namų šilumos

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2009-12-04

Neįgali aštuoniolikmetė Aušra Geštautaitė laukia Kalėdų ir vaiskiomis žvaigždėmis nusėto dangaus, tačiau jau ima nerimauti dėl pavasario, po švenčių atlėksiančio šuoliais – per tą pusmetį turi išsispręsti jos likimas. Vaikų namuose užaugusi mergina birželį pabaigs pagrindinę mokyklą Lietuvos aklųjų ir silpnaregių centre ir jai teks pradėti savarankišką gyvenimą.


Vanduo žmogaus kūnui yra gyvybiškai svarbus. Sunku ir pasirinkti iš gausybės patarimų, kuris teisingas: išgerti du litrus vandens per dieną ar tik malšinti natūralų troškulį, gerti nevalgius ar po valgio, pagardintą, su burbuliukais ar gryną. Tačiau teigiamu vandens poveikiu neabejojama. Pašnekovų klausėme:

Veronika Bugenienė

- Tikiu. Vienu metu stengdavausi per dieną išgerti du litrus vandens. Būdavo taip lengva, ir jaučiausi lyg ir geriau. Dabar šį gerą įprotį kažkodėl pamiršau. Tačiau paskutiniu metu vėl jaučiu poreikį gerti daugiau vandens – pats organizmas reikalauja.

Petrutė Pudžmienė:

- Tikiu, kad vanduo gali gydyti. Tačiau geriu jį tik tada, kai troškina, ir nežiūriu, kokį kiekį. Esu įsitikinusi, kad vandens reikia tiek, kiek reikalauja pats organizmas. Labiau mėgstu gurkšnoti arbatas – ypač žaliąją. Ji man suteikia žvalumo.

Antanas Petrauskas:

- Žmogus, jei negauna pakankamai vandens, gali susigadinti sveikatą. Aš žinau, kad vandens per dieną reikia dviejų litrų – tiek ir išgeriu. Žiemą šalto vandens nelabai tesinori, todėl geriu arbatą.

Gydytojos Filomenos Taunytės komentaras:

- Atskirai reikia kalbėti apie sveiką ir ligotą, apkūnų ir liekną – kiekvienas žmogus yra individualus. Visiškai normalus ir sveikas žmogus, kokių jau yra labai mažai, apie per dieną išgeriamo vandens kiekį neturėtų galvoti visai – gerti tiek, kiek nori. Jei ligonis turi akmenligę, serga cukralige – vandens per dieną reikia iki dviejų litrų. Storiems rekomenduotina dvi stiklines vandens išgerti prieš valgį, besiskundžiantiems mažu svoriu, atvirkščiai – po valgio. Aš manau, kad sveika gerti arbatos grybo antpilą, praskiestą vandeniu. Jei žmogus turi sveikatos problemų, tačiau nenori vandens, geria jį per prievartą – reikia pasikonsultuoti su gydytoju. Sakoma, kad vartojant pakankamai skysčių, oda ilgiau išlieka elastinga ir lėčiau senstama. Gali būti. Tačiau senti reikia tada, kada reikia senti, ir nesiversti dėl senėjimo per galvą. Juk mūsų išvaizdą lemia ir paveldėjimas. Du litrai vandens per dieną sveikam žmogui tikrai nepakenks, o sergant visuomet reikia konsultuotis su geru gydytoju – kad ir kaip sunku tokį šiais laikais atrasti.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas