Pajūrio naujienos
Help
2024 Gruodis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

10 metų – su euru. Ar vis dar prisimenate litą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Ko galima reikalauti susirgus

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Sveikata
  • 2010-03-05

„Manau, ne vienam dirbančiam žmogui, susirgus ir apsilankius poliklinikoje, ligoninėje, kyla klausimas: kam panaudojami Privalomojo sveikatos draudimo pinigai? Juk jei atsiduri ligoninėje, susimoki už viską: tyrimus, procedūras ir net operacijos reikmenis“, - klausė viena laikraščio skaitytoja.


Dešimtmečiais nelankomi artimųjų

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2010-03-05

Kone dvi dešimtys Padvarių pensionate gyvenančių vienišų žmonių jaučiasi esą niekam nereikalingi – jie nebeturi savo artimųjų, jų nelanko nei giminės, nei buvę kaimynai ar draugai. Pastaruosius jiems pakeičia tik pensionato darbuotojos.


Mirusiojo kūno paruošimas – pagarba jam ir gyviesiems

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2010-03-05

Šį kovą Kretingos laidojimo namų „Rimtis“ vadovas Juozas Donauskas pabaigs Lietuvos ritualinių paslaugų asociacijos surengtus mokymus, kuriuos vedė Vokietijos balzamuotojų asociacija, ir taps diplomuotu tanatopraktiku – moderniuoju balzamuotoju arba mirusiojo kūno paruošėju.


“Ruoniams” teko keisti maudynių vietą

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Sveikata
  • 2010-02-19

Šiemet šalta žiema ir iškritęs gausus sniegas pakoregavo Palangoje rengiamų „ruonių“ maudynių vietą. Vietoj įprastos vietos prie tilto sveikuoliams pasinerti į ledinę jūrą teko už centrinės gelbėjimo stoties prie Ašarėlės upelio.


Irena Maksvytienė:

- Jau devynerius metus geriu vaistus nuo aukšto kraujo spaudimo. Todėl savo kraujospūdį sekti privalau. Turiu namuose aparatą kraujo spaudimui matuoti. Kraujospūdį tikrinuosi ne kasdien. Jau pažįstu savo organizmą ir žinau, kada kraujo spaudimas – normalus, o kada – per didelis.

Juozas Lingys:

- Neseku. Neturiu problemų, todėl ir nesidomiu, koks mano kraujospūdis. Tačiau nujaučiu, kad po keleto metų teks pradėti domėtis tokiais dalykais. Nors ir dabar gal būtų įdomu sužinoti, koks mano kraujo spaudimas – gal jau verta susirūpinti.

Kostas Valaitis:

- Aš pats nesidomiu, bet mano žmona kraujospūdį matuojasi kelis kartus per dieną. Bet tai suprantama: jeigu turi sveikatos problemų, kraujospūdį reikia būtinai sekti. Man pačiam nekyla mintis pasitikrinti kraujospūdžio: tik pradėk domėtis ligomis, žiūrėk, jos tuoj ir prikimba.

Vytauto Jakelevičiaus, Kretingos ligoninės gydytojo kardiologo, komentaras:

- Idealiausias kraujospūdis yra 120/80. Normalus – iki 140/90. Jei žmogus yra sveikas, pasitikrinti savo kraujospūdį pas gydytoją užtenka vieną kartą per metus. Sergantis, pavyzdžiui, hipertonija, pas gydytoją turėtų apsilankyti du, tris kartus per metus. Tikrai nėra būtinybės kraujospūdį matuotis kasdien ar net keletą kartų per dieną – tam yra pora priežasčių. Pirmiausia, elektroniniai, o ypač kinų gamybos, kraujospūdžio aparatai yra netikslūs. Patikimiausi yra mechaniniai. Antra, dažnai matuojantis kraujospūdį, gali išsivystyti net savotiška priklausomybė nuo šios procedūros. O kraujospūdis nuo dažno matavimosi tikrai nepasikeis. Jei yra problemų ir paskirti tinkami vaistai, kraujospūdis susireguliuoja ir nėra reikalo jo kasdien tikrintis. Jei žmogus naudoja kokius nors širdžiai skirtus vaistus, pakanka kraujospūdį pasimatuoti kartą per savaitę. Be to, nereikia stengtis aukšto kraujospūdžio numušti iki idealaus. Jei paciento viršutinis kraujospūdis daugelį metų buvo 180, nereikia norėti 120. Užtenka jį numušti iki 140-ies. Visi specialistai kraujo spaudimą pataria matuotis rytą, kai žmogus dar nėra atsikėlęs, ramus guli lovoje. Tuo metu kraujospūdis yra tikras. O atėjus pas gydytoją, pamatuotas kraujospūdis yra vadinamas atsitiktiniu. Jei kyla įtarimų, kad kraujospūdis nebėra normalus, nereikia išsigąsti. Jis gali pakisti dėl nuovargio, streso, kitų dalykų. Nereikia išsigandus skubėti pas gydytoją. Geriau save stebėti: jei kurį laiką - apie pusmetį, ne ilgiau, kraujospūdis nėra normalus, tada jau reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Pesticidais užteršti apelsinai vartotojo nepasiekė

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata
  • 2010-02-05

Vydmantuose įsikūrusios bendrovės „Augma“ sandėliuose patikrinus iš Egipto atvežtų apelsinų siuntą, paaiškėjo, kad juose surasta net 13 kartų normas viršijantis pesticidų kiekis. Chemikalais buvo užteršta 72 tonos vaisių.


Patarimų, kaip sumažinti apetitą, kokios dietos imtis, kad kristų svoris – apstu. Tačiau dietologams neretai tenka aptarti ir atvirkščią situaciją: kaip sužadinti apetitą ir kaip neprarasti ar priaugti svorio. „Onkologiniams ligoniams nuo chemoterapijos ir radioterapijos gali atsirasti šalutinis poveikis: prastas apetitas, rijimo sutrikimai, skonio pokyčiai. Onkologiniams ir kitiems ligoniams tokius nusiskundimus patariama šalinti pasitelkiant dietą“, - sakė klaipėdietė gydytoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė.


Prieš nušalimą – tik skalpeliu

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Sveikata
  • 2010-02-05

Nušalti galima esant ir nulinei temperatūrai: kai labai šalta, žmonės šilčiau apsirengia ir labiau save saugo. Kai termometras rodo vos 3-4 laipsnius šalčio – dažnas į oro sąlygas numoja ranka ir lauke vaikšto atsilapojęs, pamiršta šiltesnį šaliką ar kepurę“,- mitą, kad žvarbi ir šalta žiema į ligoninę paguldo daugiau nušalusių žmonių, neigia gydytojai.


Laukinėje dykumoje romantikos – maža

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2010-02-05

Sporto medicinos specialistas, gydytojas reanimatologas bei homeopatas, 52-jų klaipėdietis Eugenijus Martusevičius jau penktus metus dirba tarptautinės naftos bei dujų kompanijos vykdomuose projektuose Alžyre. Nuo vaikystės jį viliojo bėgimas, slidinėjimas ir sklandymas, o darbas Sacharos dykumoje jam yra reali kasdienybė, tik „pagardinta“ egzotikos prieskoniais.


Vietoj pagalbos karščiuojant - triskart išbartas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2010-01-26

Redakcijai nesyk skundėsi skaitytojai, kad Kretingos ligoninės Priėmimo skyriaus bei Greitosios pagalbos medikai savaitgaliais nenori atvažiuoti pas ligonį. Skaitytojai norėtų žinoti, kokia yra bendra iškvietimų tvarka, ir ar galima savaitgaliais arba švenčių dienomis išsikviesti medikus pas karščiuojantį ligonį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas