Pajūrio naujienos
Help
2025 Sausis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar viliatės, kad 2025-aisiais baigsis karas Ukrainoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Praėjusiais metais beveik kas penktai gimdyvei Kretingos ligoninėje buvo atliktas cezario pjūvis: šios akušerinės operacijos skaičius kasmet auga. Ir tai – ne tik Kretingos, bet ir visos Lietuvos tendencija.


Sveikata – iš gamtos rankų

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Sveikata
  • 2011-08-05

7.30 val. Tai – šventas laikas padvariškėms 70 metų Onutei Stončienei, 46 metų Rasai Armalienei, 48 metų Jovitai Jakaitienei ir 46 metų Jolantai Steckienei, kurios, nubraukusios rytinio tingulio voratinklius nuo savo akių, kiekvieną dieną skuba į bendrą mankštos treniruotę. Moterys tikina: basomis pabraidžius po rasotą žolę, po sportinių pratimų atsigaivinus baseino vandenyje, kūną sušildžius vaistažolių arbata, o dvasią – nuoširdžia malda, įprasta diena nušvinta nekasdieniais atradimais.


Vanduo švarus – maudytis galima

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata
  • 2011-07-22

Savivaldybės sveikatos apsaugos skyriaus duomenimis, Kretingos rajono savivaldybės teritorijoje esančių vandens telkinių vanduo tose vietose, kurias yra pamėgę rajono gyventojai ir kuriose maudymosi sezono metu maudosi ne mažiau kaip 100 žmonių, yra švarus: higienos normas atitinka ir mikrobiologinės taršos rodiklių neviršija vanduo Kretingos trečiajame ir Lazdininkų tvenkiniuose, Kašučių ežere ir Salanto upėje prie užtvankos. Vandens kokybės tyrimai pagal patvirtintą grafiką buvo atlikti Nacionalinės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriuje liepos 18 dieną.

Prie Kretingos trečiojo tvenkinio jau 10 kartą bus surengta plaukimo stovykla – kasmet joje plaukti išmokdavo 40-45 įvairaus amžiaus vaikai.

Šiųmetė stovykla prasidės liepos 25 dieną, pirmadienį, 11 val.

„Vaikai stovykloje išmoksta plaukti sportiniais plaukimo būdais, patobulina jau turimus plaukimo įgūdžius. Be to, žaidžiame įvairiausius žaidimus, pajudame, o baigiantis stovyklai vaikai naujų įspūdžių patiria ir plaukimo varžybose, ir tradicinėje išvykoje į Platelius“, - stovyklos esmę apibūdino kasmet ją rengianti kūno kultūros mokytoja Virginija Valiūnienė.


Pacientus operavo tarptautinė gydytojų komanda

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Sveikata
  • 2011-07-19

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje įvyko tarptautinė konferencija „Otochirurgijos ir otoneurochirurgijos teorija ir praktika“. Konferencijos metu, kuri tęsėsi dvi dienas, buvo atliktos penkios sudėtingos funkcinės rekonstrukcinės ausų operacijos.


Ineta Malonaitė:

- Vasarą išgeriu labai daug vandens. Kai karšta, žmogus daug prakaituoja, todėl būtina padėti organizmui. Nuo skysčių kartais jautiesi išsipūtęs, tačiau troškulys yra viskas – nuo vandens apsunkusį kūną pakelti lengviau, negu kęsti karštį. Teko girdėti, kad per daug geriant iš organizmo galima išplauti naudingas medžiagas, bet nemanau, kad per trumpą vasarą tai gali nutikti.

Jeronima Rudelienė:

- Per dieną išgeriu apie tris litrus skysčių. Vasarą nereikia stengtis išgerti reikiamą kiekį vandens – gerti norisi natūraliai. Geriu gazuotą vandenį. Specialistai sako, kad vartoti per daug skysčių nėra gerai – neva išplaunami vitaminai. Tačiau per vasarą vitaminų pakankamai gauname iš vaisių ir daržovių, todėl drąsiai galima gerti daug vandens.

Irena Šarpnickienė:

- Naudoti pakankamai skysčių stengiuosi ir žiemą, ir vasarą. Vasarą natūraliai gerti norisi labiau, negu šaltuoju metų laiku. Per dieną stengiuosi išgerti bent du litrus sulčių arba vandens. Žinau, kad vasarą yra pavojinga perkaisti, todėl vienas iš būdų išvengti šiluminio smūgio yra vėsintis geriant daugiau skysčių.

Kretingos šeimos klinikos šeimos gydytojos Janinos Sabaliauskienės komentaras:

- Vasarą, kai karšta, būtinai reikia naudoti daugiau skysčių. Per dieną rekomenduojama išgerti iki trijų litrų skysčių. Geriausias gėrimas vasarą yra vanduo – paprastas, negazuotas. Labai tiktų šaltinio vanduo. Jei žmogus per karščius negeria pakankamai skysčių, jį gali ištikti šiluminis smūgis, prasidėti skysčių trūkumas organizme, atsirasti kiti sutrikimai. Nereikia paisyti nuomonės, neva geriant daug vandens, iš organizmo galima išplauti naudingas medžiagas. Tai netiesa – taip tikrai neatsitiks. Vandens karštą dieną tikrai niekada nebus per daug – labai svarbu skysčius naudoti nuolat. Geriausia kas valandą išgerti po stiklinę paprasto vandens.

• Moksliškai įrodyta, kad net dėl nedidelio vandens trūkumo organizme gali sutrikti dėmesio koncentracija, atsirasti irzlumas, galvos skausmas, sulėtėti reakcija. Pritrūkus vandens, lėčiau teka kraujas, ląstelės negauna deguonies, todėl pablogėja bendra žmogaus būsena. Todėl vandenį gerti būtina – jame yra daugybė žmogui reikalingų mikroelementų ir nė vienos kalorijos.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Ir viena neplauta uoga gali būti pavojinga

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Sveikata
  • 2011-07-01

Vasara – uogų metas. Nors žinome, kad prieš valgant būtina jas plauti, tačiau ne vienas pirkėjas turguje susigundo paragauti neplautą braškę ar trešnę. Tačiau ir viena, kita neplauta uoga gali pridaryti žmogaus organizmui žalos.


Kai pirmoji pagalba – iš bendradarbio

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Sveikata
  • 2011-07-01

Kiekviename automobilyje privalo būti vaistinėlė, kurioje esančios priemonės praverstų suteikiant skubią pagalbą atsitikus nelaimei. Tačiau ar kiekvienas žmogus žino, kur tokia vaistinėlė yra jo darbovietėje? Juk dažniausiai bendradarbis ir yra tas žmogus, kuris pirmasis atsiduria prie nelaimės ištiktojo.


Širdukus sujungė tarptautinė bendrystė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2011-07-01

Jau trečią vasarą į Kartenos seniūnijos Cigonalių kaimą susirenka širdies ligomis sergantys vaikai, jų tėvai, artimieji ir bendraminčiai – čia vyksta tradicinėmis jau tapusios Vaiko širdies asociacijos stovyklos. Šįsyk stovykla sujungė dviejų šalių – Lietuvos ir Estijos - bendro likimo brolius bei seseris.


Paplūdimyje svarbiausia - higiena

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Sveikata
  • 2011-07-01

Įsibėgėjusi vasara vilioja laiką praleisti prie vandens telkinio, paplūdimyje. Kad atostogos ar laisvalaikis nepasibaigtų nemalonumais, specialistai įspėja, jog paplūdimio smėlyje gali tykoti ir tam tikrų pavojų.


Į saulėlydį – ramiu žvilgsniu

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Sveikata
  • 2011-07-01

„Jaunam žmogui viskas atrodo paprasta. O mes, seni žmonės, pervertiname savo jėgas, perspektyvas gyventi. Vis tikimės, kad mus išgelbės kokia nors tabletė ar žolelė. Iš tikro niekas jau mums nepadės. Pavadinimas ligos – senatvė. Mes pervertiname laiką“,- ramiai ir atvirai savo mintimis apie senatvę, mirtį pasidalino 83 metų salantiškis Alfonsas Palionis, atokvėpio minutę atsisėdęs savo išpuoselėto sodo apsuptyje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas