Pajūrio naujienos
Help
2025 Sausis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar, atsiradus galimybei, atsisakytumėte II pakopos pensijos kaupimo fondo?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Žmonija nieko tobuliau už šeimą neišrado

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Sveikata
  • 2012-01-06

Seimo iniciatyva visoje šalyje įsiplieskus diskusijoms, kas yra šeima, šia tema „Pajūrio naujienos“ pakvietė padiskutuoti klaipėdietį garsų seksologą Pragiedrulį Veličką, kuriam pacientai lengvai atveria ne tik kūno, bet ir širdies skaudulius.


Už valdiško slenksčio - gyvenimo lūžiai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2012-01-06

Vienišumas, liga, senatvė, artimųjų nemeilė, - dėl šių priežasčių žmogus priverstas palikti savus namus ir ryžtasi apsigyventi po valdišku stogu. Arba už jį tai nusprendžia giminės. O peržengus globos namų slenkstį ne vienam tenka skausmingai išgyventi ir įveikti gyvenimo lūžį.


Neringa Česnavičiūtė:

- Esu prieš chemiją. Negerai, kai sportuojantys žmonės rezultatų, tam tikrų kūno pokyčių siekia vartodami maisto papildų. Tačiau esu už tokius maisto papildus, kurie padeda palaikyti gerą plaukų, nagų būklę. Iš nenatūralių, modifikuotų maisto produktų naudingų medžiagų gauname nepakankamai, todėl vartoti maisto papildus – nieko blogo.

Genovaitė Šiaulienė:

- Vartoju kai kuriuos papildus. Tikiu, kad jie padeda. Turiu problemų dėl širdies. Esu girdėjusi, kad širdies veiklai labai gerai kalcis, magnis. Šiuos papildus ir stengiuosi nuolat vartoti.

Andrius Fridinovas:

- Nesu nusiteikęs prieš maisto papildus, tačiau pats renkuosi ir domiuosi natūraliais produktais. Mano nuomone, patys geriausi maisto papildai yra obuoliai, morkos, kiti vaisiai ir daržovės.

Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojos Vidos Katkienės komentaras:

- Kai pacientas manęs paprašo rekomenduoti, kokių jam reikia papildų, visada paklausiu, ar jis valgo vien makaronus. Jei žmogus valgo vaisių, daržovių, grūdinių produktų, mėsos, pieno produktų, jo organizmas gauna visų būtinų medžiagų. Vartoti maisto papildus nėra blogai, tačiau prieš juos perkant, būtina pasikonsultuoti su savo gydytoju – galbūt organizmui nieko netrūksta ir papildai yra visai nebūtini. Neprotinga po eglute dovanų padėti papildų – sveikam žmogui jie nereikalingi. Maisto papildų gali prireikti tam tikrais amžiaus periodais. Pavyzdžiui, jei vaikas labai greitai auga, jam gydytojas gali paskirti papildų. Senatvėje retėjant kaulams taip pat naudingi tam tikri maisto papildai. Vis dėlto nereikia pasiduoti reklamos įtakai: ar papildų iš tiesų reikia, gali parodyti tik medicininiai tyrimai.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS

Daugiau: Maisto papildai


Vaistas, kurio niekada neperdozuosi

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Sveikata
  • 2011-12-02

Šaltasis metų laikas išryškina ne vieną sveikatos ir savijautos problemą: susilpnėja imunitetas, pradeda šerpetoti oda, lūžinėti plaukai ir nagai, o neretai pritrūksta ir energijos bei gero ūpo. Susirūpinę puolam į vaistinę pirkti piliulių, vitaminų, maisto papildų. Nors pagalbos savo pavargusiam organizmui galime rasti visai čia pat – pavyzdžiui, virtuvėje.


Vietoj vaistų – geras žodis

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Sveikata
  • 2011-12-02

„Seniau mokinys praverdavo kabineto duris ir sakydavo: „Skauda pilvą, duokite tabletę“. O dabar to jau nebepasitaiko. Per keletą metų vaikai išmoko, kad mes nesame gydytojos, ir visų pirma mūsų pareiga yra mokiniams suteikti žinių, kaip rūpintis savo sveikata, kad to pilvo jiems neskaudėtų“,- apie pasikeitusį darbo pobūdį kalbėjo Aristida Kižienė, Kretingos Simono Daukanto pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė.


Brandžiam žmogui stebuklo nereikia

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Sveikata
  • 2011-12-02

Kasmet su viltimi žmonės laukia didžiųjų metų švenčių, kurios žada stebuklingą laiką: atrodo, kad tuomet, lyg burtų lazdele pamojus, išnyks visos bėdos ir rūpesčiai, o supantys žmonės taps geresni ir dėmesingesni vienas kitam. Juk retas sau tyliai nepasižadame, kad nuo Naujųjų metų pradėsime reguliariai sportuoti ar kantriai mokytis užsienio kalbos, į šalį nustūmę mintis, jog tokius planus galėtume įgyvendinti jau šiandien. Šventės praeina, o stebuklas neįvyksta. Kodėl? Apie tai – pokalbis su Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro Palangos filialo psichologu psichoterapeutu Evaldu Simučiu.


Kai šventinį šurmulį pakeičia baltas chalatas

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Sveikata
  • 2011-12-02

„Mes gyvename skirtingu režimu negu kiti žmonės. Atėjo eilė – ir dirbi, nesvarbu, ar Kūčios, ar Naujieji metai. Ir dėl to jokios problemos nėra – mes tiesiog nežinome, kaip reikėtų gyventi kitaip“,- apie tai, kaip medikams didžiąsias metų šventes tenka sutikti ne artimųjų draugijoje, o budint ligoninėje, be jokio dramatizmo kalbėjo Vilius Matulionis, buvęs Kretingos ligoninės vadovas, o šiuo metu dirbantis Priėmimo skubios pagalbos skyriaus vedėju ir vidaus ligų gydytoju.


Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) pradėjo taikyti naują vėžio gydymo metodą – citoredukcinę chirurgiją. Ji pirmoji Baltijos šalyse įsigijo tik šiam gydymo metodui skirtą geriausią šiuo metu pasaulio rinkoje esančią PERFORMER RT technologiją.


Ar skiepysitės nuo gripo?

  • Sveikata
  • 2011-11-04

Neringa Bišienė:

- Nesiskiepysiu. Jei bus lemta sirgti, tai ir susirgsiu. Neprisimenu, kada paskutinį kartą sirgau – matyt, turiu stiprų imunitetą. Tikiu, kad skiepytis yra naudinga. Skiepas neapsaugo šimtu procentų nuo ligos, bet bent jau padeda lengviau persirgti.

Ingrida Nostienė:

- Niekada nesu skiepijusis nuo gripo. Nors sirgti teko. Nuo ligos gyniausi arbatomis, gėriau vaistus. Profilaktiškai nieko nedarau, kad gripo išvengčiau, tačiau vaikų imunitetą stiprinu vitaminais.

Aleksandras Pukinskis:

- Ne. Ačiū Dievui, esu sveikas ir be skiepų. Yra tekę sirgti gripu, bet liga praėjo lengvai, be komplikacijų. Esu girdėjęs, kad skiepai nuo gripo nėra tokie jau veiksmingi, bet nuogirdomis netikiu, vadovaujuosi savo galva.

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėjos pavaduotojos Reginos Ščerbavičienės komentaras:

- Skiepytis būtinai reikia kasmet. Kiekvienais metais gripas keičia savo genetinę struktūrą, todėl kasmet skiepas būna vis kitoks. Mitas, kad skiepytis neva neapsimoka, nes į Lietuvą atkeliauja pasenę skiepai. Tai – netiesa. Mokslininkai stebi, atlieka tyrimus ir kiekvienais metais pagamina vakcinas, tinkančias tų metų gripui. Skiepas nebūtinai absoliučiai apsaugo nuo gripo, bet tikrai padeda ligą ištverti lengviau, gripas praeina be komplikacijų. Skiepyti galima ir mažus vaikus, ir senus žmones. Vyresni negu 65 metų pacientai yra skiepijami nemokamai, nes jie patenka į rizikos grupę. Nemokamai taip pat skiepijami lėtinėmis ligomis sergantys pacientai, slaugos, globos namų gyventojai, medikai. Skiepas įprastai kainuoja nuo 28 iki 35 litų. Geriausias metas skiepytis nuo gripo yra spalio arba lapkričio mėnuo, nors dar tinka ir gruodis. Gripo epidemija įprastai prasideda vasario mėnesį.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Prieskoniai – ne tik skanu, bet ir sveika

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Sveikata
  • 2011-11-04

Sveikos gyvensenos, ajurvedinės mitybos specialistas, sveikuolis Žilvinas Užkuraitis teigia, kad prieskoniai ne tik pagardina maistą, bet gali padėti išlaikyti gerą nuotaiką bei prailginti gyvenimą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas