Pajūrio naujienos
Help
2025 Sausis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar, atsiradus galimybei, atsisakytumėte II pakopos pensijos kaupimo fondo?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Pretenduoti galės tik gydytojai

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-10-04

Į Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovo postą galės pretenduoti tik aukštąjį universitetinį gydytojo išsilavinimą turintys asmenys.


Valstybė minta iš priklausomybių ir gydymo verslo

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-10-04

„Pajūrio naujienų“ redakcijoje apsilankęs iš Salantų kilęs kraštietis, internetinio portalo tikiu.lt įkūrėjas 38-erių Juozas Dapšauskas yra sveikos gyvensenos propaguotojas ir šiemet Lietuvoje paskelbtų Sveikatingumo metų iniciatorius. Ta proga jis pasidalijo savo pamąstymais apie ydingas mūsų šalies sveikatos problemas ir būdus jas įveikti.


Bronius Žemaitis:

- Reikia truputį pasukti erkę ir tada traukti, bet judinti ją reikia atsargiai. Prieš traukiant dar reikėtų patepti odą, kad suminkštėtų. Traukti erkę galima ir su pirštais, ir su pincetu. Anksčiau nebūdavo jokių problemų su ligas platinančiomis erkėmis: jų labai daug iš miško parsinešdavom, bet jos nebuvo užkrėstos. Dabar svarbu laiku jas pastebėti.

Audronė Kakštienė:

- Prieš traukiant erkę reikia ją patepti aliejumi ir tada traukti. Pati traukiu erkę paprastai – paimu su pirštais ir ištraukiu, prieš tai nieko netepu.

Zuzana Stopelienė:

- Norint ištraukti erkę, reikia ją patepti aliejumi arba traukti paprastai. Jei pasilieka erkės galvutė, reikia važiuoti į polikliniką, kad ją ištrauktų gydytojai.

Kretingos šeimos medicinos centro vadovės gydytojos Augenijos Juknevičienės komentaras:

- Pastebėjus įsisiurbusią erkę reikia paimti ją pincetu arba pirštais, sukti prieš laikrodžio rodyklę ir traukti. Nerekomenduojama niekuo tepti, nebent ištraukus erkę galima dezinfekuoti tą vietą. Dažnai netaisyklingai traukiant erkę lieka galvutė, tačiau organizmas vėliau pats ją pašalina. Aišku, svarbu kuo anksčiau pastebėti ir pašalinti erkę, kol ji nepadarė žalos organizmui.

Patarčiau vėliau dar kurį laiką stebėti, ar neatsiranda erkinio encefalito ar Laimo ligos požymių. Erkinio encefalito požymiai labai panašūs į gripo, o užsikrėtus Laimo liga erkės įkandimo vietoje atsiranda raudona dėmė, kuri kasdien plečiasi. Pastebėjus tokius požymius, reikėtų kuo skubiau kreiptis į gydytoją.

Kalbino Kristina JASIULYTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Į atsinaujinusią ligoninę – nauji gydytojai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-09-06

Per pastaruosius metus iš esmės pasikeitusi Kretingos ligoninė tampa patrauklia ir jauniems gydytojams. Šią vasarą medikų kolektyvą papildė 3 nauji specialistai: akušerė-ginekologė Agnė Stankevičienė, endokrinologė Gražina Vaštakienė bei traumatologas-ortopedas Tadas Abelkis.


Ligos ir tėviškės ilgesio gniaužtuose

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-09-06

Ketvirtus metus tarp Anglijos, Bostono miesto, ir Budrių kaimo su gausia šeima besiblaškanti 48-erių Jolanta Slavinskienė prisipažino nuolat esanti viena koja ten, o kita - čia. „Jei ne užsienyje aptikta klastinga mano liga, jos gydymas ir ten galiojančios socialinės garantijos, jau seniai ilgesys būtų parvedęs mūsų šeimą namo“, - kalbėjo 10 vaikų motina J. Slavinskienė.


Nuo ko pradedate dieną?

  • Sveikata
  • 2013-08-02

Kristina Balsevičienė:

- Mano diena prasideda nuo mankštos, kurią atlieku namuose. Darau pratimus rankoms, atsilenkimus – pilvo presui. Žinoma, diena prasideda nusiprausus, atsigėrus kavos su pienu, papusryčiavus. Pusryčiai – kiekvieną rytą neatsiejama mūsų maisto raciono dalis.

Kazimieras Mažeika:

- Atsikėlęs rytą einu pasivaikščioti. Kadangi gyvenu netoli parko, tvenkinio, atsikėlęs 7 val. ryto pasivaikščioju parko takeliais, kartais ir pažvejoju. Kiekvieną rytą, turbūt jau iš įpratimo, išgeriu ir puodelį kavos.

Irena Budrytė:

- Ryto neįsivaizduoju be kavos puodelio – juo būtinai pradedu kiekvieną dieną. Jaunystėje atlikdavau ir mankštos pratimus, bet, kadangi dabar dirbu fizinį darbą, mankštai rytą laiko nebeskiriu – krūvis darbe visa tai atperka.

Kūno kultūros mokytojos Virginijos Valiūnienės komentaras:

- Rytais bėgioju, atlieku tempimo, jėgos pratimus, plaukioju tvenkinyje – taip prasideda mano diena. Rytinis plaukimas ne tik atpalaiduoja, bet ir grūdina, bėgimas – judėjimas – pažadina. Bėgant svarbu ne atstumas, kurį įveiksite, o tempas, laikas. Judėti reikėtų ristele – tempas negali būti didelis, pulsas turėtų būti 140-150. Užtenka pabėgioti apie 10 min. Jokiu būdu prieš sportuojant negalima gerti ar valgyti. Sporto pratimus reikia atlikti tuščiu skrandžiu. Po bėgimo patartina atlikti tempimo ir jėgos – pilvo presui, nugarai – pratimų. Atlikus rytinę mankštą patarčiau atsigerti sulčių, arbatos ar vandens. Aš geriu arbatą iš pačios surinktų vaistažolių, uogų – mėtų, dilgėlių, šeivamedžio, liepžiedžių, aviečių stiebų, žemuogių lapų.

Kalbino Inesa RINKEVIČIŪTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Beržo, ąžuolo, kadagio vantų kvapas, tvoskiantis pirties karštis, juokas ir smagios kalbos – taip kiekvieną sekmadienio vakarą leidžia būrys bendraminčių – Viešosios įstaigos „Linksmoji pirtelė“ narių.


Apkabinti medį šiais laikais nebemadinga

  • Aurimas RAPALIS
  • Sveikata
  • 2013-08-02

Palangiškė Aušrinė Kasperavičiūtė – gamtos vaikas. Žemaičių tarmę išlaikiusi ir etnologijos studijas Klaipėdos universitete baigusi mergina galėtų ištisas dienas leisti gamtoje. Iš gamtos ir senolių dvasinio palikimo ji semiasi jėgų ir šiandien.


Virga Seselskienė:

- Visada. Gyvenu sode, todėl uogų, daržovių turime užtektinai. Šiuo metu itin gausu trešnių, vyšnių, o ant jų - daug kirminų, vabalų, dulkių, nešvarumų. Kaipgi viso to nenuplausi? Vaikus taip pat nuo mažens mokinau, kad vaisius ir daržoves nuplauti privalu. Vienas pirmųjų simptomų, pasireiškiančių valgant neplautus produktus,– viduriavimas.

Regina Kairienė:

- Žinoma, kad plaunu. Ypač vaikai ragina plauti vaisius ir daržoves – juk, priešingu atveju, galima susirgti baisiomis ligomis. Daržovių ir vaisių perku labai mažai, nebent parduotuvėje – bananų. Manau, kad jei savų daržovių, vaisių neturi, tai jų ir nereikia – ne mūsų krašte užaugę produktai skirti ne mūsų organizmui.

Valdas Lubys:

- Stengiuosi plauti visada. Nežinau, kokiomis ligomis galima susirgti neplaunant vaisių ir daržovių, tačiau klausimas, reikia juos plauti ar ne, net nekyla – mūsų šeimoje taip jau priimta. Turime daržovių iš savo daržo, todėl šie vitaminų kupini maisto produktai – dažnas svečias ant mūsų stalo.

Kretingos visuomenės sveikatos centro vedėjos gydytojos Dalios Jociuvienės komentaras:

- Plauti daržoves ir vaisius – būtina. Nesvarbu, ar jie iš savo daržo, sodo, ar pirkti parduotuvėje. Mūsų aplinkoje mikroorganizmų labai daug – jų gausu ir ant maisto, ir vandenyje. Pavyzdžiui, 1 arbatiniame šaukštelyje dirvožemio yra 1 mlrd. mikroorganizmų, o ant adatos smaigalio jų telpa 1 mln. Norint išvengti mikrobų sukeliamų ligų, privalu laikytis švaros – daržoves ir vaisius plauti po gausiai tekančiu vandeniu, galima patrinti juos soda. Prieš gaminant valgį rankas reikėtų nusiplauti, nes mikrobais, esančiais ant jų, galime užkrėsti maistą. Rekomenduojama nuo vaisių ir daržovių nulupti žievę.

Produktus geriausiai laikyti vėsioje vietoje, pavyzdžiui, šaldytuve, nes mikroorganizmai daug greičiau dauginasi aukštoje, netgi ir kambario temperatūroje. Patartina vaisių ir daržovių pirkti nedaug – tiek, kiek įmanoma suvartoti iškart.

Susirgus infekcinėmis ligomis, pasireiškia pykinimo, viduriavimo simptomai, salmoneliozės atveju pakyla aukšta temperatūra. Šiais metais Kretingos rajone žarnyno infekcinėmis ligomis sirgo 95, parazitinėmis – 6 žmonės.

Kalbino Inesa RINKEVIČIŪTĖ, fotografavo Rita NAGIENĖ


Kodėl neleido aplankyti draugo

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-07-05

Incidentas Padvarių globos namuose, kada aplankyti draugo atvykusiam kretingiškiui darbuotojos iškvietė policiją, paskatino pasidomėti, kokia yra šių namų gyventojų lankymo bei laikino išvykimo tvarka.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas