|
SveikataReceptus galės išrašyti pusmečiui
Šiemet sveikatos ministro Vytenio Andriukaičio įsakymu pasikeitė receptų išrašymo tvarka: gydytojai lėtinėmis ligomis sergantiems asmenims galės išrašyti kompensuojamuosius vaistus bei medicininės pagalbos priemones išsyk visam pusmečiui.
Ar žiemą vaikštote be kepurės?
Dvasinė sveikata – įkvėpimas darniai sveikatos sistemai vystytis
Kai kalbame apie sveikatos tausojimą ir stiprinimą, visi tarsi savaime daugiausiai akcentuojame mitybą, fizinį aktyvumą, priklausomybių atsisakymą.Tačiau sveikatos sistemoje pagrindinė dedamoji yra dvasinė sveikata.
Santykiai mokykloje nulemia ir akademinius pasiekimus
„Ar jūs norite eiti į darbą? Ar darbe nusišypsote? Tai yra svarbu. Mokytojo šypsena padeda vaikams įsiminti medžiagą, kurią išdėstote. Santykiai yra mokymosi pagrindas“,- akcentavo Socialinio ir emocinio ugdymo instituto direktorė dr. Daiva Šukytė, kurios pranešimą mūsų rajono pedagogai turėjo progą išgirsti Kretingoje per konferenciją „Vaikų socializacijos veiklų programų įgyvendinimas 2008-2013 m.“.
Pabrėžiečiai aukojo kraujo
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija prieš didžiąsias šventes suorganizavo kraujo donorystės akciją: Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo darbuotojai per keturias valandas paėmė kraujo iš 40 gimnazistų. „Mokiniai labai džiaugėsi turėdami progą paaukoti kraujo – buvo aktyvūs, prieš savaitę jau klausinėjo, kas ir kaip vyks. Dauguma kraujo davė pirmą kartą, bet su šypsenomis išsėdėjo, kol buvo atliktas perpylimas“,- kalbėjo gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė Vaida Burinskaitė.
Patarė, kaip stiprinti sveikatą bičių produktais
Kretingos bitininkų draugijos iniciatyva Kretingoje viešėjo aukščiausios kategorijos gydytoja apiterapeutė profesorė Dalia Stasytytė-Bunevičienė, kuri susirinkusiems kretingiškiams, bitininkams priminė bičių produktų svarbą – kaip jais stiprinti sveikatą šaltuoju metų laiku.
Liežuvis – savijautos veidrodis
Kretingiškė jogos instruktorė Loreta Stonkutė įsitikinusi: jeigu žmonės daugiau dėmesio skirtų liežuviui – savijautos veidrodžiui, dažnam iš mūsų, jau susirgusiam, gydytojas nesakytų „o kur tu buvai anksčiau“. Ajurvedos mokymą - kasdien stebėti savo liežuvį - L.Stonkutė teigė taikanti kasdien, tai daryti ji patartų ir kitiems: stebint šią kūno dalį, galima išvengti negalavimų bei užkirsti kelią rimtesniems susirgimams.
Ligoninės priimamasis – reformos rėmuose
Kretingos ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrius (PSPS) kasdien užgultas pacientų: medikams per parą jų tenka priimti po 60-70, o užplūdus virusinėms infekcijoms – net po 80-90, nors kas antras iš jų turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Tai, kad žmonės nežino arba nesilaiko visoje šalyje galiojančios tvarkos, neretai yra skyriuje kylančių konfliktų priežastis.
Vėžio gydymui – naujos galimybės
Vakarų Lietuvoje onkologiniai ligoniai nuo šiol bus gydomi dar efektyvesniu ir saugesniu spindulinio gydymo metodu. Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) pirmoji šalyje šį rudenį piktybiniams navikams gydyti pasitelkė volumetrinę moduliuoto intensyvumo spindulinę terapiją. Šis metodas – vienas inovatyviausių pasaulyje. KUL Aukštųjų energijų skyriaus vedėja dr. Aista Plieskienė įsitikinusi, jog įdiegus šią naujos kartos trimatę spindulinę terapiją, centras gali lygiuotis į geriausius Europos radioterapijos centrus.
Kviečia į paskaitą ir medaus degustaciją
Kretingos bitininkų draugijos, vadovaujamos Augusto Latako, iniciatyva Kretingoje, šv. Antano rūmuose, gruodžio 7 d. 11 val. rengiamas seminaras-paskaita „Bičių produktų vartojimas sveikatai išsaugoti ir stiprinti“. Jame kviečiami dalyvauti visi, norintys pagilinti žinias apie sveikatą ir sveikatinimosi būdus.
|