Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Sveikata

Gydomosios programos  „Sveiki sąnariai“ ir „Sveika nugara“ – tai kompleksiškai parinktų procedūrų programos, skirtos mažinti sąnarių ir nugaros maudimą ir skausmą bei stiprinti bendrą fizinę būklę.

„Atostogų parko“ kineziterapeutai šią programą rekomenduoja raumenų, sąnarių funkcijos atstatymui bei nugaros skausmo mažinimui, esant įvairioms stuburo patologijoms, stuburo diskų suspaudimui ar išvaržoms ir judėjimo sutrikimams, jaučiant stresą ar nuovargį.

Įrodyta moksliškai

Programų metu taikomos ne mažiau kaip 19 sveikatinimo procedūrų ir suteikiama galimybė išbandyti unikalią ir vienintelę Lietuvoje procedūrą „Mineralų jūra“. Iš 2154 metrų gylio gręžinio išgaunamo mineralinio geoterminio vandens nauda sveikatai įrodyta moksliškai. Viename litre itin aukštos mineralizacijos geoterminio mineralinio vandens yra ištirpę daugiau kaip 80 gramų įvairių mineralinių medžiagų. Tai net kelis kartus viršija kituose Lietuvos kurortuose naudojamo vandens mineralizacijos lygį.

Skatinamas fizinis aktyvumas

„Gydomosios programos „Sveika nugara“ ir „Sveiki sąnariai“ ypač tinka vyresnio amžiaus žmonėms, po traumų, esant įsisenėjusiems skausmams. Jos veiksmingai padeda malšinti nugaros, sąnarių skausmus. Programose skatinamas ir fizinis aktyvumas. Klientui skiriamos ne tik procedūros, bet ir treniruotės vandenyje – vertikalios vonios procedūros, mankštos vandenyje su kineziterapeutu. Jos paskiriamos atsižvelgiant į kiekvieno kliento fizinę būklę,“ – teigė medicinos centro „Natura Termo SPA“ vyr. kineziterapeutė Gintarė Regelskienė.


Vasaros karštis – pavojingas klastūnas

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata
 • 2022-07-01
Kretingos PSPC šeimos gydytoja Agnė Brazienė priminė rekomendacijas, kaip žmonės turėtų elgtis, užplūdus vasaros karščiams.

„Mes, lietuviai, turime keturis metų laikus, mūsų vasaros – trumpos, todėl Lietuvoje pakelti karščius yra sunkiau, negu pietų kraštuose. Ir mums patiems reikia būti budriems ir itin atsakingiems už savo pačių sveikatą. Juolab kad karštis šiemet užplūdo staiga ir jau laikosi netrumpą laiką“, – kalbėjo mokslų daktarė, Kretingos pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) šeimos gydytoja ir gydytoja echoskopuotoja Agnė Brazienė.

Jei troškulys – prasidėjo dehidratacija

Medikė patarė, kaip turėtume elgtis, kad išvengtume karščio sukeliamų pavojų. „Pirmiausia – vanduo, jis gyvybės ir sveikatos šaltinis. Sveikam, lėtinėmis ligomis nesergančiam žmogui per dieną reikia suvartoti 2–3 litrus vandens. Gurkšnoti kas 15–20 min. Vaikams, priklausomai pagal amžių ir svorį, taip pat būtina duoti gerti: tarkim, kūdikiui, sveriančiam 5 kg, reikia išgerti nuo 0,75 iki 1 l vandens, vyresniems – didinti kiekį“, – kalbėjo A. Brazienė.

Ji akcentavo, kad svarbu nesulaukti, kai žmogus jau pradeda jausti troškulį, vadinasi, prasidėjo dehidratacija – organizmui jau trūksta nuo 0,5 iki 1 litro vandens. Pavojinga, kuomet žmogus išvis nebejaučia troškulio, tada gali prasidėti kūno traukuliai, dezorientacija, kalbos sutrikimai. Trūkstant vandens, galimi sąmonės sutrikimai iki komos.

Per karščius reikia vengti tiesiogiai būti saulėje, dėvėti galvos apdangalą ir orui pralaidžius, natūralių medžiagų, šviesius rūbus, kurie geriausiai atspindi saulę. Būnant lauke, dėvėti akinius su UVA ir UVB filtrais, apsaugančiais akis nuo ultravioletinių spindulių. Kūnui negailėti apsauginio kremo su kuo didesniu apsaugos faktorių skaičiumi – nuo 30 SPF ir daugiau.


Birželio 1-ąją Lietuvoje oficialiai prasideda maudymosi sezonas

Kretingos rajono savivaldybės teritorijoje oficialiai įteisintų paplūdimių nėra, tačiau yra vandens telkinių, kurie vasaros metu pritraukia nemažai poilsiautojų. 2022 m. gegužės 25 d. buvo atlikti Kretingos rajono savivaldybės  maudyklų ir maudymosi vietų vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai. Juos atliko Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyrius. Tyrimai buvo vykdomi šiose maudynių vietose: Kretingos dvaro parko I tvenkinyje, Juodupėnų tvenkinyje, Kašučių ežere, Padvarių tvenkinyje ties Kurmaičiais, Darbėnų tvenkinyje, Klibių tvenkinyje, Vydmantų tvenkinyje. Buvo tiriami šie mikrobiologiniai parametrai: žarniniai enterokokai (ksv/100 ml) ir žarninės lazdelės (ksv/100 ml). Nustatyta, kad tirtų parametrų vertės atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Atliekų, nuolaužų ir kitų plūduriuojančių medžiagų nepastebėta.

Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras renka ir reguliariai teikia informaciją rajono gyventojams apie maudymosi vietų vandens kokybę. Kiti vandens mėginiai bus imami 2022 m. birželio 8 d.

Daugiau informacijos internetiniuose

puslapiuose:  www.kretinga.lt,

www.smlpc.lt

---

NEMOKAMOS PSICHOLOGO KONSULTACIJOS

Psichikos sveikatos stiprinimas ir saugojimas reikšmingi visoms gyvenimo sritims. Visi norime būti išklausyti, suprasti ir priimti su savo problemomis be išankstinių nuostatų ar vertinimų. Psichologo parama pravarti, kai: išgyvenate netektį, ryškius gyvenimo pokyčius, santykių problemas ar patiriate užsitęsusias neigiamas emocijas dėl įvairių kitų priežasčių. Dėl individualių psichologinių konsultacijų galima kreiptis į Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologę Agnę Antanaitytę.

Suaugusiesiems ir vaikams suteikiama iki 6 nemokamų konsultacijų. Esant pageidavimui psichologinės konsultacijos gali būti teikiamos anonimiškai. Konsultuojant vaikus iki 16 metų, būtinas rašytinis vieno jo tėvų ar jo atstovo pagal įstatymą sutikimas. 

Registracija tel. 8 609 37211 (darbo dienomis 9.00–17.00 val.)

---


Diabetinės pėdos kabineto durys atviros pacientams

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Sveikata
 • 2022-06-03
Kretingos ligoninės vyriausioji slaugos administratorė Janina Luotienė (dešinėje) ir slaugytoja Lijana Sendriūtė teigė, kad gydomojo pedikiūro paslauga Diabetinės pėdos kabinete galės pasinaudoti ne tik sergantieji cukralige, bet ir žmonės, kuriems sunkiau patiems susitvarkyti kojų nagus.

Kretingos ligoninė praplėtė įstaigoje teikiamų paslaugų spektrą ir cukriniu diabetu sergantiems gyventojams Kretingos PSPC patalpose, antrame aukšte, atidarė šiuolaikišką Diabetinės pėdos kabinetą. Įrangai įsigyti 2020 m. Kretingos rajono savivaldybė ligoninei skyrė 10 tūkst. Eur. Iš šių pinigų nupirkta podiatrinė daugiafunkcė kėdė pacientui, mobilioji kėdė slaugytojui diabetologui, didinamasis stiklas su cirkuliarine apšvietimo lempa, mobilusis instrumentų staliukas su UV stalčiumi, podiatrinė šlifavimo įranga (pėdų priežiūros prietaisas), įvairūs šlifavimo galvučių, frezų rinkiniai, skalpeliai ir kitos priemonės nagams tvarkyti.

„Diabetinės pėdos kabinetas įkurtas daugiau kaip metai, tačiau veikti pradėjo nuo šio kovo, kai išsiugdėme licencijuotą specialistę Lijaną Sendriūtę“, – „Pajūrio naujienoms“ paaiškino ligoninės vyriausioji slaugos administratorė Janina Luotienė. Jos žodžiais, tokiame kabinete dirbti gali ne bet kuri slaugytoja – čia ypatingi reikalavimai išmanyti žmogaus pėdos problemas, gebėti paaiškinti atsiradusias problemas, bendrauti su pacientu.

„Malonu girdėti, kai po dvi ar pusantros valandos trukusios procedūros, kurios metu atliekamas gydomasis pedikiūras – nukarpomi, specialia įranga nudildomi įaugę, deformuoti kojų nagai, pašalinamos nuospaudos ir suragėjusi oda, – pacientas džiaugiasi, prisipažįsta pasijutęs daug geriau, lengviau“, – sakė J. Luotienė.


Gera atsidėkoti tėčiams už rūpestį ir dovanoti jiems sveikatą stiprinantį poilsį. Pateikiame jums TOP naudingų dovanų, pradžiuginsiančių net išrankiausią tėtį, idėjas.

Dovanokite sveikatą stiprinantį poilsį

Gydomosioms ir sveikatą stiprinančioms procedūroms tėčiai paprastai neskiria laiko, kol netampa per vėlu: lengvi maudimai virsta skausmais ar lėtinėmis ligomis, kurias išgydyti ne tik sunku, bet ir brangu. Tėčiams dovanoti sveikatą stiprinantį poilsį – išties gera idėja. Kai tėčiai atranda, kad gydomosios procedūros atliekamos jaukioje aplinkoje ir yra itin malonios, paprastai netrunka sugrįžti vėl. Nauda sveikatai didžiulė: atsikratoma streso ir įtampos, mažėja nugaros ar sąnarių skausmai, gerėja bendra savijauta ir nuotaika. Maudžianti ar skaudanti nugara – vienas dažniausių šiuolaikinių vyrų patiriamų negalavimų, tad rekomenduojame tėčiams dovanoti gydomųjų procedūrų rinkinį nugarai. Į šį rinkinį įtraukta ir profesionali gydytojo konsultacija, atliekama čia pat, jaukioje „Natura Termo SPA“ aplinkoje.

Dienos programa „Stiprink nugarą“

Vos per vieną šios programos dieną gausite profesionalią gydytojo konsultaciją ir daugybę efektyvių procedūrų, padėsiančių numalšinti ar gerokai sumažinti nugaros skausmus.

Dienos programa „Pasirūpink sąnariais“

Sąnarių maudimas, skausmai ar ligos retai kada praeina savaime. Vos per vieną dieną gaukite profesionalią gydytojo konsultaciją ir efektyvias procedūras sąnarių skausmo malšinimui.

Gydomasis nugaros masažas

Gydomasis nugaros masažas efektyviai atpalaiduoja įsitempusius nugaros ir pečių juostos raumenis, padeda malšinti skausmą. Po masažo skausmai lengvėja, gerėja bendra organizmo savijauta.

Gydomoji vertikalioji vonia

Gydomoji vertikali vonia – tai bendra vonios, mankštos vandenyje ir stuburo tempimo vandenyje procedūra, stiprinanti ir atpalaiduojanti raumenis, atlaisvinanti suspaustus stuburo diskus bei stuburo segmentų funkcinius blokus.


Ugniažolė, pagal graikus – kregždė

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Sveikata
 • 2022-06-03
Ugniažolė

Senovės graikų karo gydytojas gamtininkas Dioskoridas ugniažolę kitaip dar vadino kregžde, mat šis patvoriuose, pamiškėse ir net šiukšlynuose, kaip sakė kretingiškė žolelių žinovė Katerina Labanauskienė, – visur, išskyrus karščiausias ir šalčiausias planetos vietas, vešantis augalas pradeda geltonai žydėti joms atskrendant, o nuvysta išskrendant. Be to, esą graikai tikėję, kad ugniažolių sultimis kregždės gydžiusios savo akis.

Ir naudinga, ir nuodinga

Didžioji ugniažolė medicinoje taikoma nuo neatmenamų laikų, seniausiai pradėta gydyti akių ligas. Šiuolaikiniai mokslininkai, atlikę daugybę tyrimų, nustatė, kad žolėje gausu cheminių medžiagų. Pasak K. Labanauskienės, dėl turimų organinių rūgščių, vitamino A, C, ugniažolė veikia prieš uždegimus, vartojama dėl virškinamojo trakto ligų, ramina nervų sistemą, gydo žaizdas, grybelį. Bet pastaruoju metu apie didžiąją ugniažolę itin daug kalbama kaip apie pagalbinę vėžio profilaktikos ir gydymo priemonę: manoma, kad padeda pristabdyti piktybinių navikų formavimąsi, kad vaistiniai ugniažolės preparatai net žudo vėžines ląsteles. Ugniažolės vartojamos ir sergant tulžies pūslės akmenlige, bronchitu, laringitu, astma, yra svarbi skrandžio opaligei gydyti skirtų vaistų sudedamoji dalis. Tačiau, žolininkės teigimu, nereikia pamiršti, kad augalas – ir nuodingas, netinkamai pasirinkus dozę, gali ištikti mirtis. Todėl visais atvejais prieš vartojant reikėtų pasitarti su gydytoju, juolab kad ir dėl kitų ligų kai kurie žmonės ugniažolės negali vartoti.

Sausa ugniažolės žaliava irgi išlaiko visas augalo savybes. „Ruošiant užpilą infuzijai, į indą dedame tik vieną šaukštelį džiovintų ir susmulkintų žolelių, užpilame verdančio vandens, uždengiame ir paliekame tamsioje vietoje atvėsti“, – paaiškino žolininkė.


Labirinto terapiją taikys neįgaliesiems

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata
 • 2022-06-03
Didelę dalį savo gyvenimo labirinto terapijos meistrė Rūta Janulevičienė skiria savanorystei, padėdama rasti vidinius sprendimus socialinę atskirtį išgyvenantiems žmonėms. Jos gyvenimo nuostata: „Mylėti save, mylėti gyvenimą ir mylėti kitus – priimti juos besąlygiškai, tokius, kokie jie yra, jų nekeičiant.“

Kretingos dienos veiklos centre surengtame seminare labirintų terapijos metodą pristatė ir jo nauda pasidalijo garsi šalies Reiki Mercar gydymo meistrė-mokytoja, Tarptautinės labirinto organizacijos ambasadorė Lietuvai Rūta Janulevičienė. Pasitelkdami jos patirtį, Dienos veiklos centro specialistai labirintą ketina įrengti ir jo terapiją taikyti įstaigą lankantiems neįgaliems žmonėms.

Kretingos dienos veiklos centro vadovė Birutė Viskontienė, lankydamasi stažuotėse Europos šalyse, sakė pastebėjusi, kad neįgaliųjų dienos centruose labirintų terapija plačiai naudojama – labirintai iš įvairių gamtinių medžiagų įrengti įstaigų kiemuose, greta poilsio erdvių. Tam, kad įstaigoje dirbantys specialistai susipažintų su jų metodika ir nauda neįgaliam žmogui, ji į Kretingą ir pasikvietė šio metodo žinovę lektorę R. Janulevičienę. „Pajūrio naujienos“ taip pat paprašė lektorę, kad pasidalintų mintimis su mūsų „Sveikatos“ priedo skaitytojais.

– Kaip galėtumėte trumpai pristatyti, kas gi yra labirinto terapija ir koks jos gydomasis poveikis?

– Kaip žinia, labirintas yra takas su posūkiais, visada vedantis į centrą. Labirintas – tai meditacija lėtai vaikštant, sutelkiant dėmesį į savo mintis, savo išsikeltą troškimą, siekį, užduotį, svajonę, ugdant kantrybę ir ištvermę, einama į centrą, surandant kelią iš jo – vidinę išeitį. Taip harmonizuojasi dešinysis ir kairysis smegenų pusrutuliai, ši terapija ramina nervų sistemą.

Labirinto terapija yra tarsi joga. Per vingius protas susijungia su kūnu ir dvasia – kūne ir Žemėje sukuria pozityvius energinius sūkurius. Labirinto centre rasime ramybę, atsipalaidavimą ir susiliesime su gyvenimo versme. Grįždami iš centro į pradinį tašką, nešimės tą ramybės, meilės ir palaimos pojūtį su savimi. 

Tai tarsi mūsų vidinė kelionė, kurią pradedame būdami dar motinos įsčiose: būtent čia susipažįstame su pirmu vidiniu motinos labirintu. Po devynių mėnesių pradedame savąją kelionę į pasaulį su aplinkinių pagalba, kurie taip pat turi prisitaikyti prie naujų pasikeitimų.

– Ar neįgaliam žmogui reikia vedlio, pagelbstinčio jam rasti įėjimą-išėjimą iš labirinto, ieškant savojo vidinio kelio?

– Svarbiausia yra mokėti sukurti ir išlaikyti erdvę, tinkančią neįgaliam žmogui. O tie, kurie eis juo, patys savyje pajus pokyčius. Žmogus gali galvoti norą, savo mintis susieti su brangiais žmonėmis, kurie gyvena šiapus ar anapus. Labirintas yra gyvas, juo eidamas žmogus pasikrauna pozityvia energija. Svarbu atrasti būdą, kada ir kaip padėti neįgaliam žmogui įeiti ir išeiti iš to jo vidinio labirinto.


Akušerijos ginekologijos skyriaus gydytojos: (iš kairės) Elena Oleshko, Aurelija Tamašauskienė ir Dalia Opulskienė

„Mūsų profesionalių gydytojų darbas – moralinis pasididžiavimas ir joms pačioms, nes gali teikti medicinos paslaugas, kokių lig šiol Kretingoje trūko, pacientėms dėl to reikėjo važiuoti į Klaipėdą“, – apie nuo šio mėnesio pradžios pasikeitusį Akušerijos ginekologijos skyriaus veiklos profilį kalbėjo Kretingos ligoninės vyriausiasis gydytojas Romaldas Sakalauskas.

Apsirūpino modernia technika, turi perspektyvą

Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyrius Vakarų Lietuvoje garsėjo kaip ne tik vietinėms, bet ir iš aplinkinių rajonų atvykstančioms moterims patrauklus gimdyti. Tačiau Lietuvos Vyriausybė 2014 m. balandį priėmė nutarimą, kad, teikiant stacionarines akušerijos paslaugas, dvejais paskutiniais paeiliui einančiais metais medicinos įstaigoje turi būti priimta ne mažiau kaip 300 gimdymų arba atstumas iki kitos artimiausios ligoninės, teikiančios stacionarines akušerijos paslaugas, turi būti didesnis negu 50 kilometrų. Atlikus analizę nustatyta, kad Kretingos ligoninė 2020 ir 2021 metais nepasiekė Vyriausybės nutarime nurodyto 300 gimdymų skaičiaus, o atstumas iki artimiausios asmens sveikatos priežiūros įstaigos Klaipėdos universitetinės ligoninės yra mažesnis negu 50 kilometrų. Todėl Klaipėdos teritorinė ligonių kasa su Kretingos ligonine nuo šios gegužės sutarties gimdyvių paslaugai nebesudarė.

„Man tai yra sunkiausia tema kalbėti, Akušerijos ginekologijos skyrius gimdyves priimdavo labai daug metų. Bet reformos yra reformos, jos koreguoja gyvenimą, ir tai nepriklauso nuo mūsų“, – teigė buvusi ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė. Ji pasidžiaugė dabartinio įstaigos vadovo įžvalgomis ir iniciatyva, kad besilaukiančios moterys visais nėštumo trimestrais gautų visapusišką akušerinę priežiūrą iki pat gimdymo, o ginekologinės ligonės – kvalifikuotas konsultacijas ir gydymą, ūmiais atvejais būtų joms suteikiama skubi pagalba. Tad po reformos skyrius toli gražu neliko tuščias, o priešingai – turi perspektyvą, nes, vyriausiojo gydytojo rūpesčiu, dabar dar aprūpintas ir modernia technika, įsigijo histeroskopą, ko anksčiau Kretingos ligoninė neturėjo.


Leidykla „Obuolys“ pristato naujieną – milžinišką beveik 1000 puslapių ir beveik 5 kilogramų svorio mega knygą, kurią ruošė daugiau nei dvejus metus, pasitelkiant geriausius šios srities specialistus. Išsamiausioje kada nors išleistoje Lietuvoje augančių vaistažolių praktinėje enciklopedijoje DIDŽIOJI VAISTINIŲ AUGALŲ KNYGA – vertingiausia naujausiais moksliniais tyrimais patvirtinta gydomoji informacija apie visus svarbiausius 170 gydomųjų augalų, lengvai randamų ar užauginamų Lietuvoje, kurie gali tapti natūraliais vaistais nuo daugumos žmones kamuojančių ligų.

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo Vaistinių ir prieskoninių augalų kolekcijų sektoriaus vedėjos prof. habil. dr. Onos Ragažinskienės ir gamtininko Valdo Sasnausko parengtoje knygoje surinkta informacija naudinga kiekvienam žmogui, kuris rūpinasi savo sveikata ir vertina natūralias gydymosi priemones.

Įspūdingos apimties ir dydžio knygoje rasite patarimų, kada vaistinius augalus rinkti, auginti, džiovinti, kaip ir kur geriausia laikyti ir kaip tinkamai panaudoti medicinoje bei kulinarijoje. DIDŽIOJOJE VAISTINIŲ AUGALŲ KNYGOJE visų vaistažolių aprašymuose nurodoma:

• vaistinė žaliava

• jos ruošimo laikas, būdai ir laikymo trukmė

• aprašytos veikliosios medžiagos

• augalinių vaistų indikacijos

• kontraindikacijos bei šalutinis poveikis

• augalų panaudojimas liaudies medicinoje ir kitose srityse

• kiekvienas aprašas iliustruojamas spalvotais augalo ir jo žaliavos piešiniais bei gausiomis nuotraukomis


Nemokamos priklausomybių konsultanto paslaugos

Kretingos rajono savivaldybėje teikiama priklausomybės konsultavimo paslauga rizikingai ir žalingai alkoholį vartojantiems asmenims. Į priklausomybės konsultantą gali kreiptis ne tik priklausomas žmogus, bet ir jo artimieji, draugai, matantys, kad reikia pagalbos dėl žalingo pomėgio. Priklausomybių konsultantas, atsižvelgdamas į besikreipiančio žmogaus situaciją, pasiūlys konkrečiai jam aktualias paslaugas – nuo patarimų ir informacijos suteikimo iki trumpųjų intervencijų, stebėsenos. Konsultacijos yra anonimiškos ir konfidencialios.

Asmenys, norintys dalyvauti konsultacijoje, turi užsiregistruoti nurodytu telefono numeriu ir susitarti dėl tikslaus konsultacijos laiko.

Pagalba skirta priklausomiems asmenims ir jų šeimos nariams.

Kreipiantis į priklausomybių konsultantą nereikia šeimos ar kito gydytojo siuntimo!

Konsultacinė pagalba teikiama kiekvieną pirmadienį 14.00–19.00 val. Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, Vilniau g. 8, III aukštas, Kretinga.

IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA tel. 8 672 30692.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas