|
SveikataBaiminamasi utėlių protrūkio mokyklose
Mokymo įstaigose tikrinti vaikų švarą draudžia Europos Sąjungos asmens teisių apsauga. Jei mokyklos slaugytoja sumanytų patikrinti, ar vaikas neturi utėlių, ji pažeistų mokinio teises. Tačiau jokiuose dokumentuose nenumatomos teisės to vaiko, kuris viename suole sėdi su galbūt utėlėtu vaiku, kurio teisės - ginamos. Kai kurios mokyklos susidariusią situaciją palieka ramybėje. Kitos, bijodamos utėlių protrūkio, ketina imtis priemonių.
Skubėjimą sustabdė insultas
Kretingiškiai kraują aukojo pasyviai
Keturi šimtai penkiasdešimt mililitrų kraujo kažkam gali išgelbėti gyvybę. Kraujo reikia kasdien, kas valandą, galbūt kas minutę. Jo galbūt jau rytoj gali prireikti ir mums patiems – taip savaitės pradžioje kretingiškius paaukoti kraujo ragino Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo darbuotojai.
Ir susirgus vėžiu, svečiuotis žemėje norisi kuo ilgiau
„Kai nesergi, gyveni sau ir tiek. O kai sužinai, kad tau – vėžys, labai sustiprėja noras gyventi ir likusį gyvenimą pasidaryti kuo įdomesnį ir spalvingesnį“, - tikino kretingiškė Lina Lukoševičienė, kartu su Vakarų Lietuvos onkologinių ligonių bendruomene šį rudenį jau antrąkart pasiryžusi piligriminei kelionei po Italiją. Grupės siela vadinama moteris ir pastarojoje kelionėje visus žavėjo savo stiprybe ir optimizmu, nors aplinkybės sutapo taip, jog per abi keliones jai buvo taikoma chemoterapija - stiprus gydymas cheminiais vaistais.
Atšventė įkūrimo dešimtmetį
Šią savaitę veiklos dešimtmetį atšventė didžiausia rajone pirminės grandies gydymo įstaiga - Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC), kretingiškių nuo seno tebevadinamas poliklinika.
Dešimt metų - visuomenės sveikatos labui
Salantų pirminės sveikatos priežiūros centras jau dešimt metų teikia pagalbą ligoniams. Per dešimtmetį darbo gydytojai įrodė, kad net ir mažas sveikatos priežiūros centras gali veikti bei išgyventi.
Bandymas išgelbėti gyvybę gali pažeisti žmogaus teises
Į redakciją kreipėsi keletas Klaipėdos gatvės gyventojų: jiems nerimą kelia kaimynas, jau keletą savaičių nebesikeliantis iš lovos ir atsisakantis kovoti už savo gyvybę. Įstatymų kūrimas nuo ligos neapsaugo
Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymas nustato, kad privalomai gali būti gydomi įvairiomis visuomenei pavojingomis ligomis sergantys žmonės. Tačiau kartais realiame gyvenime pritaikyti įstatymą būna sudėtinga.
Visą gyvenimą – su baltu chalatu
Aldona Vilkienė mediko specialybę pasirinko neatsitiktinai: dar vaikystėje matytas vaizdas kaimo medicinos punkte - felčerė baltu chalatu ir saldainių dėže ant stalo - atrodė truputį paslaptingas ir viliojantis.
Rūpesčiai dėl benamių – ant medikų pečių
Benamiai patys retai kreipiasi pagalbos į medikus ir tvirtina esą visiškai sveiki. Tačiau Kretingos ligoninės Priėmimo skubios pagalbos skyriaus vadovas Vilius Matulionis teigė, kad girti, nešvarūs, utėlėti, dvokiantys, kartais – agresyvūs ir be asmens dokumentų benamiai gana dažnai atsiduria ligoninės Priėmimo skyriuje. Atvykę greitosios medicinos pagalbos automobiliu, čia jie tampa medikų rūpesčiu. Lietuvoje nėra sistemos, kuri rūpintųsi asocialiais žmonėmis. Todėl jau daugiau negu dešimtmetį medikams, kurių pareiga – gydyti, yra primetamos socialinės problemos.
|