Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Žmonės užuojautos nenori – nori supratimo

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sveikata
 • 2007-04-06

Alkos medicinos punktas įsikūręs Erlėnų kaime. Bendruomenės slaugytoja čia jau 33 metus dirba Danutė Radžiuvienė.

Gerai pažįstanti vietos žmones, žinanti jų lūkesčius, negales, D. Radžiuvienė džiaugiasi neatsidžiaugia naujais medicinos punkto langais. “Žmonėms bus šilčiau, bus šviesiau ir tvarkingiau”, - kalbėjo bendruomenės slaugytoja, gerų žodžių negailėdama rajono vadovams ir Erlėnų bendruomenės pirmininkui Vytautui Vaičiuliui. Tai – tas žmogus, kuriam svarbūs visi bendruomenės rūpesčiai ir poreikiai.


Ar Klaipėdos medikai pranašesni už kretingiškius

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Sveikata
 • 2007-04-06
Šią savaitę laboratorijos darbuotojos Stasė Bendikienė (sėdi), Jūrutė Pocienė (iš kairės) ir Aldona Perkamienė mokėsi dirbti su nauja įranga.

Kretingos ligoninės laboratorijoje kretingiškiui Pranui Kerpei atliktas kraujo tyrimas neįtiko jį operavusiam Klaipėdos Raudonojo kryžiaus ligoninės gydytojui.

- Teko Klaipėdoje tyrimą darytis iš naujo. Daktaras apie Kretingoje atliktą tyrimą pasakė palyginimu: “Jeigu tamsta pirktumei automobilį ir teirautumeisi, kiek jis sunaudoja kuro, o tau pasakytų “apie”,- dalijosi nemaloniu patyrimu P.Kerpė.

Žmogus tikino, jog ne pinigų, išleistų tyrimams, gaila, neramu dėl savo sveikatos. Septyniasdešimt perkopusiam vyrui per dvejus pastaruosius metus buvo atliktos dvi sunkios operacijos - širdies ir prostatos vėžio. “Norisi ir aiškumo, ne tik sau, gal pravers ir kitiems, nes klaipėdietis daktaras pats nurodė atlikti tyrimą Kretingoje ir su to tyrimo rezultatais atvykti pas jį”,- teigė P.Kerpė.

P.Kerpė gydosi Kretingos šeimos centre. Čia ir buvo paimtas kraujo mėginys. Kraujo mėginys iš gydymo įstaigos tirti vežamas į Kretingos ligoninės laboratoriją. P.Kerpės šeimos gydytoja Silvija Zamulskienė nenustebo, kad kolegai iš Klaipėdos neįtiko tyrimo rezultatai, tik nuoširdžiai pasipiktino. “Tyrimą kartojo be reikalo. Tai žmogaus ir valstybės pinigų švaistymas, o galiausiai - nekolegiškas elgesys”,- pareiškė gydytoja. Kretingos ligoninė atliko tyrimą ir nustatė, jog vėžį žyminčio antigeno paciento kraujyje nerasta. S.Zamulskienė pripažino, jog Klaipėdos gydymo įstaigos turi tobulesnę kraujo tyrimo aparatūrą, todėl tyrimo rezultatai yra išsamesni. “Mūsų laboratorijoje, pagal turimas galimybes, atliekamas pusiau kiekybinis, žymint skaičiais,- nuo 4 ir daugiau, o ten - kiekybinis tyrimas, nuo 0,01 ir daugiau. Tačiau ir Kretingos laboratorijos tyrimų užtenka ligai diagnozuoti”,- teigė gydytoja. S.Zamulskienė pažymėjo, jog vykdant prostatos vėžio ankstyvą diagnostiką, per pusmetį jinai prostatos vėžį (kai tyrimų žymuo viršijo 4) aptiko keturiems pacientams. Tyrimai žmonėms buvo atlikti Kretingos ligoninės laboratorijoje.

Kretingos ligoninės laboratorija yra akredituota. Laboratorijos vedėja Jūrutė Pocienė pastebėjo, jog pusiau kiekybinis kraujo tyrimas daromas visame pasaulyje. “Čia yra ir komercija. Kiekybinis tyrimas yra beveik dvigubai brangesnis, todėl jį daranti įstaiga daugiau uždirba”,- sakė J.Pocienė.

Po Velykų ir Kretingos ligoninės laboratorija jau atliks ir kiekybinį kraujo tyrimą. Tam įsigijo naują aparatą. Naujuoju aparatu be PSA kiekybinio tyrimo bus atliekamas ir skydliaukės hormonų tyrimas.


Dantis taisė „kalvaratais“ ir sukosidabro plombas

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata
 • 2007-03-02

„Protezavimo kokybė sovietmečiu neprilygo šiandieninei, bet žmonės – jaunas ar senas - be dantų nebuvo. Dabar gi pensininkai protezuoti dantis eilėse laukia po 3-4 metus“, - tvirtino ilgametė Kretingos poliklinikos protezavimo kabineto vedėja, gydytoja stomatologė protezuotoja Elena Jankauskienė. Šioje srityje gydytoja dirbo 42–ejus metus.


Vaikas jaučiasi kaltas dėl tėvų skyrybų

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata
 • 2007-03-02

Prieš pusmetį išsituokę tėvai kreipėsi pagalbos. Jų pirmokas sūnus tapo liūdnas, dažnai verkdavo. Jis kentėjo ir norėjo tik vieno – kad tėvai vėl būtų kartu.

“Psichologo užduotis – padėti vaikui išreikšti savo jausmus, susivokti, kas atsitiko iš tikrųjų, ir tėvus išmokyti bendrauti su savo atžala”, - sakė Kretingos psichikos sveikatos centro psichologė Ingrida Karmazaitė.


Pamainos sau neužsiaugino

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sveikata
 • 2007-03-02

Kasdien Piliakalnio medicinos punkte apsilanko 10 ir daugiau pacientų. Kas – susileisti vaistų, kas – pasimatuoti kraujospūdį. “Ateina žmonės ir pasitarti, pasiguosti, išsisakyti bėdų, ne vieną tenka ir nuraminti”, - sakė Piliakalnio medicinos punkto bendruomenės slaugytoja Stanislava Alonderienė, šį darbą dirbanti jau 44 metus.


Pasak sveikuolių, žmogui turi būti gėda sirgti

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata
 • 2007-03-02

Išsimaudyti žiemos jūroje, pasak Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidento Dainiaus Kepenio, yra tas pats, kaip įkopti į kalną.

“Žiemos maudynės jūroje, - sakė D.Kepenis, – yra bendraminčių šventė.”


Pacientus medikai pasitinka renovuotose patalpose

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata
 • 2007-02-09

Vasario pradžioje Rūdaičių medicinos punktas ir Darbėnų ambulatorija atšventė įkurtuves.

Šioms dviem sveikatos priežiūros įstaigoms bei Kurmaičių medicinos punktui modernizuoti ir paslaugų kokybę gerinti Kretingos pirminis sveikatos priežiūros centras (PSPC) gavo 738 tūkst. 637 Lt. Šie pinigai buvo skirti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Rūdaičių bendrosios praktikos gydytojo (BPG) kabinetas veikia renovuotame pastate, kuriame kuriasi maldos namai, kultūros centras, biblioteka.


Kad vėžys nebepasikartotų

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sveikata
 • 2007-02-06

Vakarų Lietuvos onkologinių ligonių draugijos “Zunda” bei jos pirmininkės Aldonos Kerpytės, brolių pranciškonų kvietimu Kretingoje lankėsi ir paskaitą “Fitoterapija ir onkologinių ligų gydymas” skaitė Vilniaus onkologinio instituto fitoterapijos laboratorijos vedėjas Juozas Ruolia.


Akušerei iškart rūpėdavo dvi gyvybės

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata
 • 2007-02-02

Septyniasdešimt aštuonerių elegantišką ir orios laikysenos akušerę Aldoną Šumylienę žino kone kiekviena vidutinio bei vyresnio amžiaus kretingiškė. Aldona Šumylienė Kretingos poliklinikos ginekologijos kabinete dirbo 40 metų. Kūdikio besilaukianti moteris ir joje užsimezgusi gyvybė buvo svarbiausias akušerės rūpestis.


Gydytojų duktė muziejui dovanojo tėvo paveikslą

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata
 • 2007-02-02
Pedagogė Stasė Grikšienė Kretingos muziejui padovanojo savo tėvo, buvusio ilgamečio chirurgo Jono Jazdausko, palikimą – paveikslą, kuriame pavaizduota Kretingos ligoninė beveik prieš 50 metų.

Žinomų kretingiškių gydytojų Jazdauskų duktė Stasė Grikšienė, dirbanti Pranciškonų gimnazijoje pradinių klasių mokytoja, Kretingos muziejui padovanojo drožinėtą paveikslą.

Paveiksle pavaizduota Kretingos ligoninė. Šį tautodailininko Juozo Lukausko išdrožtą paveikslą gydytojui Jonui Jazdauskui, 1961 m. šventusiam 39-ąjį gimtadienį, padovanojo ligoninės kolektyvas.

„Mano tėvai - Jonas ir Stasė Jazdauskai - Kretingoje gydytojais dirbo per 40 metų. Tėvas buvo chirurgas, motina – stomatologė. Abu jie jau iškeliavę Anapilin. Šis paveikslas kabėjo tėvo darbo kabinete. Iš pradžių galvojau jį padovanoti ligoninei. Paveiksle tautodailininkas J.Lukauskas pavaizdavo ligoninę po jos pastatymo - 1959 m. Per tą laiką pasikeitė medikų kartos. Pamaniau, kad jiems mano tėvo palikimas gal ir nebėra svarbus. Todėl ir atnešiau jį į muziejų“, - kalbėjo S.Grikšienė.

Mokytoja tvirtino, jog perduoti muziejui tėvo palikimą ją paskatino ir tai, kad su pradinukais trejus metus lanko muziejuje pagal etnokultūros edukacinius užsiėmimus pravedamus užsiėmimus.

Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė sakė, jog ši dovana papildys muziejaus drožinių kolekciją, kuri kaupiama ir laikoma saugykloje.

„Džiugu, kad kretingiškiai ryžtasi meno ir istorijos prasme vertingą tėvų bei giminaičių palikimą perduoti muziejui. Jau turime gražių pavyzdžių. Tarkim, J.Macijausko plokštelių kolekciją muziejui pagal testamentą perdavė kolekcionieriaus žmona. Tautodailininko Antano Drungilo tapybos darbus velionio pageidavimu muziejui dovanojo jo sesuo. Dovanoti ir Jurgio Račkausko tapybos darbai. Tarp jų – ir paveikslas „Senoji Kartena“, kuris buvo apdovanotas tarptautinėje parodoje Japonijoje“, - pasidžiaugė V.Kanapkienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas