![]() |
![]() |
|
SveikataPirtis - atgaiva kūnui ir sielai
Kretingiškė Genutė Gečienė pirtį pamėgo dar jaunystėje. Šiandien be pirties ji savo gyvenimo nebeįsivaizduoja.
Nuo Parkinsono ligos ginasi siuvinėdama
Kretingiškei Marijonai Jurkienei prieš 15 metų gydytojai diagnozavo Parkinsono ligą. Moteris turi sunkią negalią: nuo pusiaujo beveik nejausdama kojų, ji vos bevaikšto, drebančios rankos nebenulaiko daiktų. M.Jurkienės sveikatą paveikė ir įgimta širdies yda bei venų nepakankamumas. Tačiau ligų įkalinta 73-jų moteris nuo vienatvės ir negalės ginasi kryželiu siuvinėdama paveikslus.
Ilgo amžiaus paslaptis – Dievo žinioje
„Viešpatie, nė pati nežinau, kodėl pasisekė šimto sulaukti“, - sakė lovoje pasodinta senolė. Anot kartu gyvenančios jos dukters Teresės Narmontienės, jau maždaug dveji metai, kai nuo akių pasitraukė šviesa, o kalbinama prašo klausti garsiau. Nugobusi motinai skarą, parodė tvarkingai supintas kasas. Plaukai buvę gražūs, ilgi, iš prigimties garbanoti.
Pareigūnai tapo kraujo donorais
Apie 20 Kretingos rajono policijos ir gaisrinės pareigūnų neatlygintinai tapo kraujo donorais. Paaukoti kraujo pareigūnus pakvietė akciją kartu su „Kraujo donorystės centru“ organizavęs Kretingos rajono policijos komisariatas.
Ir žiemą akiniai nuo saulės – būtinybė
Daugelis žmonių mano, kad akinius nuo saulės reikia nešioti tik vasarą. Tačiau ir žiemą tokie akiniai atlieka apsauginę funkciją.
Paraplegikai savarankiškumo mokosi vieni iš kitų
Grupė Kretingos neįgaliųjų yra įsijungę į Lietuvos paraplegikų, t.y. iš invalido vežimėlio nepakylančių žmonių, asociaciją (LPA). Kęstutis Jokubauskis iš Žadeikių kaimo teigė, jog bendruomenėje, kuri vienija panašaus likimo žmones, neįgalieji vieni iš kitų mokosi palengvinti savo buitį ir būtį.
Gyvieji nesutaria, kas mokės už mirusiuosius
Prasidedant naujiems metams sukruto įmonės, kurių verslą kuria mirusieji: jos siekia išsiaiškinti, kas – savivaldybės ar Teismo medicinos institutas - turi sumokėti už ekspertizei siunčiamų lavonų laikymą jų šaldytuvuose.
Nauja priklausomybė - tanoreksija
Žiemą pamatyti rudaveidę merginą – ne naujiena. Ir nebūtinai vasariškas įdegis reiškia, kad žmogus ką tik grįžo iš šiltųjų kraštų. Jau tapo įprasta bet kuriuo metų laiku puikuotis šokoladiniu įdegiu, kurį per trumpą laiką galima įgauti bet kuriame soliariume. Tačiau už nekalto noro būti gražiam ir madingam slypi ne tik galimybė susirgti odos vėžiu, bet ir priklausomybė nuo soliariumo – tanoreksija.
Kaip Jums sekėsi vaduotis nuo persivalgymo?
Vytauto Katkaus, vidaus ligų gydytojo, komentaras: - Persivalgymas jau yra tapęs kasdienybe: nieko naujo, kad žmonės persivalgo ne tik per šventes. Po jų nepastebėjau didesnio pacientų antplūdžio, nes persivalgymas dažniausiai nebūna labai rimtas negalavimas. Persivalgymas nėra liga, tai – būklė, o būklė praeina, tereikia kantrybės. Persivalgius paprasčiausiai reikia tą dieną nustoti valgyti, sureguliuoti mitybą. Patarčiau naudoti daug skysčių, išgerti virškinimo fermentų. Sveika ir pajudėti – lengvai pasivaikščioti. Tačiau daug privalgius intensyviai mankštintis – negerai.
Kalbino Diana JOMANTAITĖ
Traumų priežastys – žiema ir alkoholis
Medikai pastebi, kad žiemą daugiau žmonių patiria įvairias traumas, kurių dažniausios – sumušimas, kulkšnies, riešo, raktikaulio lūžiai, galvos smegenų sukrėtimas, muštos žaizdos. Kretingos ligoninėje antradienį netikėtai atsidūrė ir 67 metų kretingiškis Vilius Sudmantas. „Gyvenimiška situacija: ėjau, paslydau ir kritau ant šono. Keldamasis pajutau, kad kažkas ne taip – skaudėjo dešinę krūtinės pusę ir trūko oro. Vėliau paaiškėjo, kad lūžo penki šonkauliai“, - pasakojo V.Sudmantas.
|