Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Žemė ir ūkis

Pelnęs gyventojų pagarbą

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Žemė ir ūkis
 • 2006-03-17
Žalgirio seniūnijos seniūnas Povilas Šližius sako, jog kartais pas jį žmonės užsuka norėdami tik pasikalbėti.

Žalgirio seniūnijos gyventojai praėjusių metų žmogumi išrinko Povilą Šližių.

Pasak kai kurių seniūnijos gyventojų, Povilas Šližius yra nusipelnęs jų pagarbos.

- Mūsų seniūnas, kada į jį besikreiptum, niekada nepasakys žodžio “ne”,- sakė Jokūbavo bibliotekoje dirbanti Laima Paulauskienė.

L.Paulauskienė džiaugiasi ne tik suremontuota biblioteka, bet ir naujomis žaliuzėmis, kurias seniūnija bibliotekai nupirko iš sutaupytų lėšų.

Anot jokūbaviškių, jei seniūnijoje sudegė pastatas ar atsitiko kita nelaimė, visada iš seniūno galima sulaukti pagalbos. Niekad jis neatsisako dalyvauti ir įvairiose rengiamose talkose.

Pasak Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinės mokyklos muzikos mokytojos Ritos Viskontienės, seniūnui įdomu, ką veikia jaunimas, todėl jis mielai lankosi ir mokykloje vykstančiuose renginiuose.

Kretingos kultūros centro Jokūbavo filialo vedėja Danutė Pilipčiuk sakė, jog jų seniūnas - kuklus žmogus ir linkęs daugiau dirbti, negu kalbėti.

Pasak D.Pilipčiuk, buvo ir bus žmonių, kuriems sunku įtikti, tačiau dauguma seniūnijos žmonių džiaugiasi, turėdami tokį seniūną.

Seniūnui tenka bendrauti ir su Jokūbavo seniūnaičiais, kurie yra tarpininkai tarp seniūno ir gyventojų.

- Greit bus šešeri metai, kaip esu seniūnas,- sakė P.Šližius prisipažindamas, jog pradėdamas dirbti šiose pareigose tikėjosi išbūti perpus mažiau.

Gyventojai į seniūną kreipiasi su įvairiais klausimais: vieni ateina pasiskųsti dėl palaidų šunų, kiti - dėl prišiukšlintų pakelių. Tačiau pasitaiko, jog pagyvenęs žmogus ateina pasiskųsti dėl nepaklusnaus penkiasdešimtmečio sūnaus. Buvo, kai prieš susituokiant žmogus atėjo pasiteirauti apie antrąją pusę. Gyventojai kartais užsuka tik pasikalbėti. Ir, anot seniūno, juos išklausyti - jo pareiga. Nepamiršta ir vyresnio amžiaus žmonių. Seniūnijoje yra 12 gyventojų, vyresnių negu 90 metų.

Tenka seniūnui lankytis ir nedarniose šeimose, pasitaiko ir sudrausminti, kad nesmurtautų. Anot pašnekovo, svarbu, kad ir kaimynai tarpusavyje gražiai sugyventų.

P.Šližius pasidžiaugė, jog seniūnijos bibliotekos – išskyrus Budrių – visos sutvarkytos. Tačiau remonto laukia visi seniūnijos kultūros centro filialai.

Pašnekovas apgailestavo, jog seniūnijos atlieka mažai funkcijų – negali užregistruoti net naujagimių.

Žalgirio seniūnija užima 135 kv. km ir joje gyvena apie 3 tūkst. 400 gyventojų.


Namai, kuriuose svajonės virsta realybe

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Žemė ir ūkis
 • 2006-03-17

Žadeikių dvaras, kuriame gyvena ūkininkų Olgos ir Gedimino Raudonių šeima, atgyja ir keičiasi pamažu: dvaro šeimininkai jau pakeitė stogą, paklojo grindis, įstatė naujus langus. Trūkstant lėšų, restauruojama tik ketvirtoji 400 kv. metrų ploto namo dalis. “Kita dalis, kaip ir likusieji keturi dvaro pastatai, turės palaukti geresnių laikų, - teigė Olga Raudonienė. – Dvarą restauruojame sau, savo šeimai, ir šios investicijos nėra susijusios su jokiais verslo planais”.


Ūkininkas turi būti aktyvus pats

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Žemė ir ūkis
 • 2006-03-17

Zenonas Jurgila yra vienas iš rajono ūkininkų, patyręs didelių nuostolių dėl praėjusių metų potvynio. Jeigu kitiems jo likimo draugams valstybė atlygino patirtus nuostolius, tai karteniškis iki pat šiol turėjo įrodinėti, kad jis taip pat turi teisę gauti paramą.

Z.Jurgila sako esąs bene vienintelis rajone ūkininkas, besiverčiantis prieskoninėmis daržovėmis. Ir jam pačiam, ir rajono žemės ūkio specialistams reikėjo skersai ir išilgai vartyti ir pervartyti instrukcijas, reglamentuojančius dokumentus, kad valdžios vyrai sutiktų karteniškį įtraukti į nukentėjusiųjų sąrašus. Žodžio kišenėje neieškantis ūkininkas paskambino net pačiai žemės ūkio ministrei Kazimirai Prunskienei.


Apdovanojo geriausius metų ūkininkus

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Žemė ir ūkis
 • 2006-02-17

Lietuvos ūkininkų sąjunga, Žemės ūkio ministerija ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba į Vilnių, “Le Meridien Villon” sukvietė geriausius Lietuvos ūkininkus, t.y. konkurso “Metų ūkis” nugalėtojus ir prizininkus.


Pusiaukelėje sustoti neketina

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Žemė ir ūkis
 • 2006-02-17
Muzika - bendras ūkininkų Daivos ir Jono Klapatauskų šeimos pomėgis. Nuotraukoje (iš kairės) – Daiva Klapatauskienė, duktė Vaida, sūnus Tomas ir Jonas Klapatauskas. Kartu nebuvo jaunėlio Dariaus, kuris su kapela repetavo prieš Vasario 16-ąją.

Kūlupėnuose ūkininkaujantys Daiva ir Jonas Klapatauskai jau porą metų savęs nebevadina jaunaisiais ūkininkais. “Išaugome iš to amžiaus,” – juokauja ūkininkų šeima, auginanti tris vaikus: 17 metų Tomą, 15 metų dukterį Vaidą ir 14 metų Darių. Šeimą jungia bendras pomėgis – muzika.

Pats Jonas groja akordeonu, Daiva apgailestauja, kad Kūlupėnuose iširo moterų ansamblis, kuriame ji dainuodavusi, Tomas Kūlupėnų mokyklos kapeloje braukia kontraboso stygas, o Vaida ir Darius lanko Salantų meno mokyklą. Vaida groja pianinu, Darius – triūba. Jaunėlis taip pat groja Kūlupėnų kultūros namų kapeloje, ir nusifotografuoti su šeima prie pagrindinio namų instrumento – pianino - jam sutrukdė repeticija prieš Vasario 16-osios minėjimą.

Daiva ir Jonas Klapatauskai sakė esą dėkingi mokytojams, kurie pastebėjo vaikų gabumus. “Mokytojai ir yra visa ko pradžia”, - įsitikinę jie.


Po gaisro išpardavė dalį ūkio

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Žemė ir ūkis
 • 2006-02-17
Marija PETREIKIENĖ, ūkininkė iš Darbėnų

“Po gaisro, kurio metu sudegė mūsų namas, per dvi dienas išpardaviau galvijus“, - sakė M.Petreikienė.

Sausio 20 d. Darbėnuose sudegė ūkininkų Marijos ir Stepono Petreikių gyvenamasis namas. Ūkininkai buvo apdraudę namą, bet apgailestauja, kad menka suma. Šių pinigų atstatyti namą nė iš tolo neužtektų. Ūkininkai kreipėsi pagalbos į Nacionalinę mokėjimų agentūrą, Savivaldybę, išpardavė galvijų bandą. Kai bus sutvarkyti formalumai, Petreikiai nugriaus degėsius ir ketina statyti kitą namą. Pasak M.Petreikienės, tai turėtų būti net didesnis, patogesnis gyventi namas. Moteris svajoja apie šiltą ir erdvų vonios kambarį, nes iki šiol tai buvo šaltos patalpos su dušo kabina.

„Yra didelis sklypas, o pinigų į karstą neįsidėsi, tad tegul bus namas, nors vaikai tam nelabai pritaria“, - sakė M.Petreikienė.


Susipažino su žemės ūkio specialistais

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Žemė ir ūkis
 • 2006-02-10

Kretingos rajono savivaldybės meras Valerijonas Kubilius, vicemeras Juozas Mažeika, administracijos direktorius Valerijonas Černeckis susipažino su nuo šiol seniūnijose pradėjusiais dirbti žemės ūkio specialistais. “Manykime, kad šis mūsų susitikimas – kaip palaiminimas darbui”, - sakė rajono meras V.Kubilius.


Ministrė susitiko su Žemaitijos regiono ūkininkais

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Žemė ir ūkis
 • 2006-02-06

Skuode, šio rajono Tarybos Kaimo reikalų komiteto iniciatyva, įvyko žemdirbių susitikimas su žemės ūkio ministre Kazimiera Prunskiene. Ministrė į susitikimą atvyko lydima savo patarėjų bei ministerijos tarnautojų. Kretingos žemdirbių interesams šiame susitikime atstovavo Kretingos rajono tarybos Kaimo reikalų ir ekologijos komiteto pirmininkas Povilas Turauskis ir rajono Žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė.

Skuodiškiai ministrę pasikvietė, norėdami gauti atsakymus į iš anksto suformuluotus klausimus dėl tiesioginių išmokų mokėjimo tvarkos, dėl pieno kvotų, dėl mėsinės gyvulininkystės perspektyvų, dėl kaimų infrastruktūros, netradicinių verslų vystymo ir t.t.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas