![]() |
![]() |
|
Žemė ir ūkisGeri kaimynai ir rūpesčiais pasidalina
Kurmaičių pašonėje, Tintelių kaime gyvenanti Anė Butkevičienė žino, ką reiškia turėti gerus kaimynus ir pažįstamus. Iš jų ji gauna tai, ko nėra patyrusi iš savo šeimos - švelnumo ir supratingumo.
Vengrai parodė, jog ūkininkauti jie moka
Vengrijos miestas Kiskunhalas, nutolęs nuo Serbijos sienos tik 20 km, mūsų rajono ūkininkų bei žemės ūkio specialistų grupę pasitiko žydinčiais abrikosais ir sprogti pasirengusiomis vyšniomis bei obelimis. Žaliuojantys lygūs laukai, forzitijų geltonis, kruopščiai išgenėtų, bet dar nesužaliavusių vynuogynų plotai buvo tarsi stebuklas po Slovakijos kalnų, kuriuose kretingiškių kelionės dieną siautė pati tikriausia pūga.
Sauseriuose kariškiai saugojo geležinkelio tiltą
Sauseriai – atokus kaimas rytinėje Kretingos rajono dalyje, priklausantis Kūlupėnų seniūnijai ir patenkantis į Salantų regioninio parko teritoriją. Nuo Kūlupėnų Sauseriai nutolę 4 km. Kaimą iš trijų pusių juosia Salantas, Mišupė ir Minija. Puskilometriu nuo Minijos ir Salanto santakos stūkso nedidelis piliakalnis. Sauseriuose belikę vos 9 senosios sodybos, kurių gyventojus pamažėle keičia atvykėliai iš kitų rajonų.
Kiekvienoms Velykoms – po akmeninį kiaušinį
Kretingiškis, statybininkas židinių meistras Ramūnas Nagys prieš kiekvienas Velykas iš granito atraižų padaro po vieną kitą dekoratyvinį kiaušinį, kurio – nei sumuši, nei suvalgysi. Tačiau jie žavi nepakartojamu grožiu: mat, anot paties meistro, dviejų vienodų akmeninių kiaušinių nesurasi, nes visi akmenys skiriasi savo margumu, gyslomis, spalva.
Velykoms margučius dažo, išskuta, apneria
Baubliuose gyvenančios Janinos Lingienės namuose sukaupta per pusantro šimto velykinių margučių. Juos moteris kaupti pradėjo maždaug prieš aštuonerius metus. Ne kartą Kretingos muziejuje buvo surengta ir jos margintų kiaušinių paroda.
Senoji Įpiltis garsi piliakalniais, tradicinėmis Oninėmis ir vėjo jėgainėmis
Aplink Senąją Įpiltį spiečiasi Naujosios Įpilties, Benaičių, Kiaupiškių ir Lendimų kaimai. Senoji Įpiltis yra šių kaimų, kuriuose gyvena apie 560 žmonių, centras. Šis, labiausiai nuo Kretingos miesto – apie 30 km – nutolęs ir prie Latvijos sienos prigludęs, kaimas garsus savo istorine praeitimi, menančia mūsų protėvių kovas su kryžiuočiais, vidurvasary švenčiamomis Oninėmis ir pašonėje sparčiai dygstančiomis vėjo jėgainėmis.
Šilta žiema sustabdė miško kirtimą
Po itin sėkmingų praėjusių 2007 metų - kai medienos kaina šoktelėjo 40 proc., jos pardavė apie 90 tūkst. kub.m ir gavo apie 15 mln. Lt pajamų,- Kretingos urėdijos miškininkams 2008 metų pradžia liūdna: medienos pirkėjai reikalauja mažinti kainas, o medienos gamyba nevyksta, nes nusistovėjus šiltiems ir lietingiems orams, į pažliugusį mišką neįmanoma įvažiuoti.
Susirgus augintiniui – į gyvūnų gydyklą
Bendrovės “Kretingos vettiekimas” gyvūnų gydykloje dirbantis 25-erių veterinarijos gydytojas Erikas Butkus sakė, kad tokią specialybę pasirinkęs iš pašaukimo. “Visada svajojau savo gyvenimą susieti su medicina. Taip susiklostė, kad pasirinkau veterinariją”, - teigė Erikas Butkus, mokslus Lietuvos veterinarijos akademijoje baigęs prieš metus.
Žemės pardavimas baigėsi neprasidėjęs
Kretingos rajone valstybinės žemės ūkio paskirties žemės pardavimui bėra likę vos apie 50 hektarų, kai ūkininkai norėtų jos įsigyti 14 tūkstančių hektarų.
Geriausi rajono ūkininkai dalyvavo “Metų ūkio” nugalėtojų pagerbimo šventėje
Kretingos rajono ūkininkai – konkurso “Metų ūkis 2007” nugalėtojai ir prizininkai - dalyvavo šio konkurso nugalėtojų pagerbimo šventėje, kuri įvyko Vilniuje, “Le Meridien “Villon” viešbutyje. Toks konkursas Lietuvoje buvo surengtas jau 14-ą kartą, ir jo rengėjai – Žemės ūkio ministerija, Ūkininkų sąjunga bei Žemės ūkio konsultavimo tarnyba – per tradicinę šventę apdovanojo 150 geriausių šalies ūkininkų.
|