![]() |
![]() |
|
Žemė ir ūkisPajūrio miškų grožį atvėrė žmonėms
„Žmonės nustemba sužinoję, kad mūsų miškuose jie gali stovyklauti nemokamai, ir guodžiasi, kad daug gražių Lietuvos vietų jau yra privatizuotos. Atvykėliai miško poilsiavietėse su palapinėmis praleidžia net keletą savaičių“,- pasakojo Šventosios girininkijos girininkas Irmundas Budrikas. Jis tęsia savo pirmtako – ilgamečio girininko Rimanto Kviklio – tradiciją: žmonėms suteikti galimybę pajusti natūralų miškų grožį, kurį pavyko išsaugoti nuo privatizavimo buldozerio.
Kurui užsodino modifikuotų Žilvičių plantaciją
Prieš metus Pryšmančių kaime, ant Tenžės upelio šlaito, įsikūrę šiauliečiai Antanas ir Genovaitė Žukauskai nustebino ne nauja sodyba ar vis tebetvarkoma aplinka, o gausiai palei kelią užsodinta karklų plantacija. Šeimininkai tvirtino karklus auginą kurui.
Ūkininkų laukuose daugėja netradicinių kultūrų
Pirmieji Kretingos rajone ir Šukėje kmynus auginti pradėję ūkininkai broliai Artūras ir Ramūnas Turauskiai šiandieną jau turi nemažai pasekėjų. Jų tėvas, patyręs žemdirbys, rajono Savivaldybės Kaimo reikalų ir ekologijos komiteto pirmininkas Povilas Turauskis suskaičiavo, jog vien Šukėje yra šeši kmynų augintojai. Auginti kmynus jau ėmėsi ir karteniškiai. Tarybos nario žiniomis, šiuometinis kmynų derlius rajone yra apie 200 t.
Baltijos jūrą pasieks švarus Pastauninko vanduo
Parke šalia Pastauninko upelio tvenkinių burzgiantys ekskavatoriai gyventojams sukėlė minčių, kad vaizdingoje miesto vietoje išdygs dar viena parduotuvė ar prabangus neteisėtas namas. Tačiau ekskavatoriai čia rengia dumblo sėsdintuvus: netrukus čia prasidės tvenkinių valymo darbai, finansuojami Europos Sąjungos fondų.
Miškininkų prioritetas – miškų apsauga
Pagal medienos gamybos apimtis Kretingos urėdijos Kartenos girininkija yra antroje vietoje po Vaineikių girininkijos. Tačiau Kartenos girininkas Vytautas Lukauskas sako, kad visgi miškininkų prioritetas – ne kuo daugiau paruošti medienos: labiausiai miškininkams rūpi miškų gausinimas ir išsaugojimas, kurie susiję su daugybe veiksnių.
Garsusis Laukžemės dvaras tebemerdėja
Šiaurinėse Kretingos rajono žemėse, greta sienos su Latvija, įsikūrusi Laukžemė. Šį atokų kaimą, esantį už 6 km nuo Darbėnų ir 7 km nuo Senosios Įpilties, žmonės senovėje taip ir pavadinę – „laukų žemė“.
Kretingos artojai varžėsi respublikinėse varžybose
Pakruojo rajone Lygumų žemės ūkio bendrovės laukuose įvykusiose respublikinėse artojų varžybose varžėsi ir trys kretingiškiai: paprastųjų plūgų klasėje – Vytautas Damulis ir Tomas Butkevičius, apverčiamųjų plūgų klasėje – daugkartinis Lietuvos čempionas bei Pasaulio artojų varžybų dalyvis, prizininkas Kazys Genčius.
Respublikinėse arimo varžybose tikisi pergalės
Artėjant respublikinėms Lietuvos artojų varžyboms, kurios liepos 8 – 9 d. įvyks Pakruojo rajone, Lygumų žemės ūkio bendrovėje, Kretingos rajonui atstovausiantys Tomas Butkevičius ir Vytautas Damulis prakaitą liejo treniruočių lauke.
Grūšlaukės girininkijos miškuose girdėti, kaip kaunasi elniai
Grūšlaukės girininkijos miškai įstabūs žvėrių gausa – ja grožisi ne tik vietiniai gyventojai, glaudžiai bendradarbiaudami su miškininkais, bet ir komercinės medžioklės mėgėjai, čia atvykstantys net iš Skandinavijos kraštų. Juk retai kur išgirsi, kaip per rują riaumoja ir kaunasi elniai.
Gyvenimas kaime, kur šukės laimę neša
„Iš didmiesčių atvažiavę svečiai sako: koks čia kaimas - sodybos gražiausios, gatvės asfaltuotos - gyvenate lyg mieste. O aš sakau, kad gyvenu laimingame kaime, kur šukės laimę neša, - nuotaikingai apie Šukę, įsikūrusią miškų apsuptyje, tarp Kretingos, Darbėnų ir Kūlupėnų, kalbėjo ilgametė jo gyventoja, seniūnaitė Violeta Ruikienė. - Tik bažnyčios mums ir tetrūksta“, - pridūrė ji.
|