|
Mums rašoPadėkos diena Simono Daukanto progimnazijoje
Į Simono Daukanto progimnazijos Padėkos šventę buvo pakviesti 52 (iš viso mokykloje mokosi per 300 mokinių) geriausiai besimokantys, pelnę laimėjimų mokykloje, rajone ir respublikoje I-VIII klasių mokiniai ir jų tėvai. Pasak progimnazijos direktorės Sigitos Jonaitienės, pergalės neateina lengvai, – reikia noro, užsispyrimo, valios ir kruopštumo. Ji pasidžiaugė sėkmės akimirka tų mokinių, kurie baigė mokyklą tik labai gerais pažymiais, tų mokinių, kuriems pavyko laimėti įvairius konkursus ir olimpiadas. Padėkota vaikams siekti laimėjimų padėjusiems pradinio ugdymo mokytojams: A. Bružienei, A. Lasienei, E. Mažutienei, J. Vainušienei, I. Jonauskienei, T. Jenkienei, R. Marciulevičienei, J. Valaičiui, bei dalykų mokytojams: D. Beivydienei, N. Andriuškytei, S. Katkuvienei, S. Dirmeitienei, V. Pukelienei, R. Katkuvienei, A. Bukauskienei, G. Macienei, Ž. Sabaliauskaitei, E. Mėžetienei, pavaduotojai ugdymui J. Leščiauskienei ir socialinei pedagogei D. Anužienei.
Svarbiausia – vaikai
Bendromis jėgomis Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Kūlupėnų filialas, Kretingos policijos komisariatas, Kūlupėnų seniūnija, Kretingos rajono kultūros centro Kūlupėnų skyrius, Kūlupėnų bendruomenės centras suvienijo jėgas ir Kūlupėnų vaikams surengė popietę „Amsis pas vaikus“. Policijos šunelis Amsis draugiškai bendravo su vaikais, žaidė pievelėje ir džiaugėsi savo portretais, kuriuos vaikai nupiešė ant asfalto. Pareigūnės Gitana Macienė ir Jūratė Kazlauskienė dalino vaikams patarimus apie saugų eismą ir džiaugėsi vaikų aktyvumu. Toliau sekė puiki Kretingos viešosios bibliotekos surengta fotosesija, kurioje dalyvavo jaunos šeimos su vaikais, mamos, močiutės ir šventės personažai. Rengiant šventę prisidėjo Kūlupėnų Moetiajus Valančiaus pagrindinės mokyklos mokiniai: Elidijus Jundulas, Gabrielius Lukošius, Mėta Maciūtė, Evelina Beržonskytė, Akvilė Galdikaitė, Skaistė Burbaitė, Kamilė Lukošiūtė.
Vilija MACIENĖ
Bibliotekininkė
Renginiai Pasaulinei dienai be tabako
Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, vyksta Pasaulinei dienai be tabako skirti renginiai, rūkymo prevencijos akcijos. Ne išimtis – ir Marijono Daujoto pagrindinė mokykla. Šiemet VII klasių mokiniams buvo suorganizuota viktorina, ją suorganizavo mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Valentina Bružienė, socialinė padagogė Rita Stančienė, mokytoja Julija Šližienė. Septintokų komandos turėjo atlikti įvairias užduotis, pirmiausia – pristatyti namų darbus. Jie buvo skirtingi: VIIa klasės mokiniai piešė plakatą „Rūkaliaus portretas“, VIIb kūrė lankstinukus apie rūkymo žalą, VIIc rašė laišką rūkančiajam. Viktorinos metu komandos turėjo atsakyti į teorinius klausimus, varžytis judriose sportinėse rungtyse. Juos aktyviai palaikė klasės draugai. Visi mokiniai žiūrėjo dokumentinį filmą apie rūkymo žalą. Gegužės 31 dieną buvo paskelbta akcija „Obuolys vietoj cigaretės“. Akcijos metu, per ilgąją pertrauką, mokyklos mokinių tarybos nariai dalino atvirlaiškius, lipduku pažymėtus obuolius kaip sveikos gyvensenos simbolį, rūkantiems praeiviams gatvėje, už mokyklos ribų.
Marijono Daujoto pagr. m-klos jaunųjų žurnalistų informacija
Svarūs mokyklos šokių kolektyvų laimėjimai
Birštono kultūros centre praūžė VI respublikinis šokių festivalis-konkursas „Judančios spalvos“. Jame varžėsi įvairaus amžiaus ir įvairių šokio stilių šokėjai iš visos Lietuvos. Konkurso tikslas – sudaryti sąlygas pasirodyti jauniems ir talentingiems atlikėjams, skatinti jų kūrybiškumą, saviraišką, pristatyti visuomenei šokio stilių įvairovę, skatinti kolektyvų ir jų vadovų bendravimą bei bendradarbiavimą, dalintis gerąja patirtimi. Šiame konkurse dalyvavo du Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos šiuolaikinio šokio kolektyvai – „BeKids“ ir „Ritmas“. Abiem šokių kolektyvams vadovauja mokyklos šokių mokytojas Paulius Vaitkevičius. Kolektyvo „BeKids“ šokis „Beautiful dolls“ šou šokio stiliaus kategorijoje pelnė III vietą. Ne prasčiau sekėsi ir merginų kolektyvui „Ritmas“. Jų atliktas šokis „Flamenko“ šiuolaikinio šokio kategorijoje taip pat įvertintas III vieta.
Vydmantų šokėjai skina pergales konkursuose
Kretingos rajono kultūros centro Vydmantų skyriaus vaikų šiuolaikinio šokio kolektyvas „Vėjūnai“ dalyvavo XII Žemaitijos regiono jaunųjų šokėjų festivalyje konkurse „Gintarinė rampa 2017“ Klaipėdoje. Kolektyvo, vadovaujamo nepailstančios meno vadovės Sonetos Baltmiškienės, dviejose vaikų ir jaunių grupėse šoka per 30 mažųjų vydmantiškių.
Raktas į optimalų vaiko ugdymą
Vieną dieną Vydmantų lopšelio-darželio ,,Pasagėlė“ vaikai ir auklėtojos, tapę burtininkais, kartu su Mere Popins (aukl. Aurelija Galdikienė) atsidūrė Abrakadabra šalyje, kurioje įvyko burtininkų sąskrydis.
Festivalis ,,Vaikai ir muzika“
Salantuose įvyko tradicinis XXVII Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų festivalis „Vaikai ir muzika“. Festivalio siekis – tęsti ir plėtoti Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų muzikavimo tradicijas, skleisti meninę patirtį, skatinti mokinių kūrybinę raišką ir bendradarbiavimą. Po šešiolikos metų pertraukos festivalis sugrįžo į Salantus, festivalio organizatorius – Salantų meno mokykla, vadovaujama Silvijos Piluckienės. Pirmasis Žemaitijos ir Pamario krašto „Vaikai ir muzika“ festivalis įvyko 1991 m. Palangoje. Festivaliui koncertines programas parengė 16 Žemaitijos ir Pamario krašto muzikos ir meno mokyklų: Gargždų muzikos mokykla, Kretingos meno mokykla, Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykla, Neringos meno mokykla, Palangos Stasio Vainiūno meno mokykla, Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokykla, Plungės rajono Platelių meno mokykla, Plungės Mykolo Oginskio meno mokykla, Klaipėdos rajono Priekulės muzikos mokykla, Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykla, Skuodo meno mokykla, Šilutės meno mokykla, Šilalės meno mokykla, Tauragės muzikos mokykla, Telšių muzikos mokykla, Kretingos rajono Salantų meno mokykla.
Aplankė Kartenos piliakalnį
Lietuvišką virtuvę pristatė Graikijoje
Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinė mokykla, koordinuojanti tarptautinį penkių Europos šalių – Bulgarijos, Graikijos, Lenkijos, Turkijos ir Lietuvos – mokyklų Erasmus+ projektą „Mokydamiesi apie savo šalis – esame vieningi Europoje“, įgyvendino ketvirtąją projekto programos dalį „Mūsų nacionalinės virtuvės“.
Simono Daukanto progimnazija pasitinka Lietuvos Nepriklausomybės 100-metį
Pasklidus žiniai apie Vokietijoje surastą Vasario 16–osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą, šis džiugus įvykis Simono Daukanto progimnazijos mokinius paskatino labiau pasidomėti buvusios tuometinės laisvos Lietuvos istorija. Į svečius buvo pakviesta buvusi šios mokyklos dailės mokytoja dailininkė Nijolė Maštarienė. Visa bendruomenė jau iš anksto galėjo susipažinti su stende paruošta medžiaga apie lakūnus Steponas Darių ir Stasį Girėną. Po pamokų pradinukai, besidomintys lakūnais, perskridusiais lėktuvu „Lituanica“ Atlanto vandenyną, rinkosi į aktų salę. Plojimais pasitiko garbią viešnią Nijolę Maštarienę, o „Mažojo piliečio“ būrelio nariai paruošė poetinį montažą ir supažindino susirinkusius su Lietuvos didvyrių skrydžio per Atlantą istorija. Visi norėjo apžiūrėti medinį lėktuvo modelį, kurį pagal tikslų brėžinį išdrožė Irmanto L. senelis. Ne visi žinojo, kuo su šia istorija susijusi viešnia. Tik kai iš didžiulės rankinės išėmė glėbį albumų su nuotraukomis, suprato – tai St. Dariaus vaikaičio Skirmanto Maštaro žmona. Įtaigus, gyvas mokytojos pasakojimas ypač sudomino trečių, ketvirtų klasių mokinius, kurie uždavė daug klausimų apie lėktuvo gamybą, skridimo detales, kaip lakūnai atsirado Amerikoje.
Susitikimo metu buvo parodytas dokumentinis filmas – visa istorija apie skrydį. Netikėta ir keistoka buvo stebėti gyvus didvyrius, jų svarbiausią žygį, tragišką skridimo per Atlantą lemtį. Jaunus žmones stebino didžiulis St. Dariaus entuziazmas: juk reikėjo surasti antrą pilotą lėktuvui valdyti, patiems ieškoti rėmėjų pirmajam lietuvių skrydžiui per Atlantą. |