Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 15 %
Naktį6°C debesuotumas 21 %
Apklausa

Ar jus tenkina rajono ir miesto gatvių remonto eiliškumas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mums rašo

Mamų rankos kuria knygą

 • Mums rašo
 • 2017-11-10

Lopšelio-darželio „Voveraitė“ pedagogai, siekdami puoselėti gimtąją kalbą, skatinti vaikų norą skaityti, domėtis knyga, skiepyti tėvams skaitymo svarbą ir naudą, šiais metais vykdo edukacinį projektą „Augu su knyga“.

Viena projekto užduočių – sukurti lavinamąją knygą. Šiam tikslui įgyvendinti auklėtojos šių eilučių autorės Renata Bačiulienė ir Marija Narkienė suorganizavo kūrybinį užsiėmimą darželio bendruomenei „Kuriu lavinamąją knygą savo vaikui“. Užsiėmimo metu mamos turėjo puikią galimybę praktiškai sužinoti, kas tai yra lavinamoji knyga, kaip ji kuriama, ir pačios sudalyvauti jos kūrimo procese.

Lavinamoji knyga – tai puiki veiklos priemonė įvairaus amžiaus vaikams, norint lavinanti smulkiąją motoriką, koordinaciją, vaikų pastabumą. Knyga padeda ugdyti vėrimo, segimo įgūdžius, moko atskirti geometrines formas bei įsiminti spalvas. Lavinamosios knygelės kūrimas – nuostabus kūrybinis procesas, reikalaujantis kruopštumo, rankų šilumos ir meilės. Nepaprastai džiugu, kad visos mamos ir kolegės, dalyvavusios užsiėmime, noriai kibo į darbą ir atkakliai dirbo neskaičiuodamos valandų. Labai džiaugiamės, kad darželio vaikai ne tik nuo šiol turės neįkainojamos vertės knygą, kuri bus nepakeičiama lavinant jų smulkiąją motoriką, bet ir tuo, kad bendra veikla, bendras tikslas, padėjo suburti, suvienyti lopšelio-darželio „Voveraitė“ bendruomenę, visiems patirti smagių emocijų.

Renata BAČIULIENĖ ir Marija NARKIENĖ

Auklėtojos


  Vydmantų gimnazijos pradinukai dalyvavo netradicinėje ugdymo dienoje „Rudenėlio taku“.

  Pirmą pamoką mokiniai buvo pakviesti į gimnazijos aktų salę, kur vyko sveikatingumo pamoka „Gyvenkime sveikai“. Pamokoje ketvirtokai pasakojo, kas yra sveikata, kaip ją saugoti: reikia mankštintis, sveikai maitintis.

  Filmukas „Kaip reikia mankštintis?“ mokė taisyklingos mankštos. Žaidimas „Pamąstyk ir atsakyk“ apibendrino, ką mokiniai sužinojo apie sveiką gyvenseną. Už gerus atsakymus pradinukai buvo apdovanoti dovanėlėmis iš Pelėdžiuko lagamino.

  Per kitas pamokas mokiniai gavo užduotį – padaryti medį įvairiais metų laikais. Darbas jiems pavyko puikiai! Tai parodė aktų salėje eksponuojami darbai.

  Ketvirtą pamoką vyko popietė ,,Rudenėlio taku“. Ketvirtokai paruošė inscenizaciją „Eglė Žalčių karalienė“, pristatė eglę ir beržą. Kitos klasės parodė savo pristatymus apie drebulę, ąžuolą, uosį. Pradinukai gavo žinių apie medžius ir metų laikus.


  Pranciškonų gimnazijos mokinys Linas Daugėla (penktas iš kairės) kartu su konkurso-šventės "Moksleivių poezijos ruduo Palangoje" dalyviais, laureatais ir komisijos nariais.

  Spalio pabaigoje Palangos senojoje gimnazijoje įvyko XIX tradicinis jaunųjų Žemaitijos poetų konkursas-šventė „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“. Į jį susirinko mokiniai iš Gargždų, Kretingos, Skuodo, Palangos progimnazijų ir gimnazijų. Šiemet renginys skirtas semiotiko eseisto mitologo Algirdo Juliaus Greimo 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

  Mokinių eilėraščiai buvo vertinami dviejose kategorijose: susirungė poetai, konkursui pristatę apie 10 eilėraščių, ir vieno eilėraščio autoriai. Mokiniai turėjo ne tik pateikti savo poeziją, bet ir ją įtaigiai perskaityti susirinkusiai auditorijai.

  Po kūrybos skaitymų jaunieji poetai atliko kūrybines užduotis: iš pavienių žodžių surinko ir dėliojo tikslias Algirdo Juliaus Greimo citatas ir jas komentavo. Šventės dalyviai išgirdo ir Palangos senosios gimnazijos mokinių atliekamą dainuojamąją poeziją, pamatė jų sukurtas rūbų kolekcijas.


  Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje įvyko respublikinė konferencija „Reformacija – 500. Istorinis, kultūrinis ir dvasinis palikimas“, kurią suorganizavo mokytojos Irutė Lapinskienė, Ramunė Masiokienė, Dalia Šimonienė ir Valdonija Karaliūnienė. Sulaukta svečių iš Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos, Pranciškonų gimnazijos, Gargždų ,,Vaivorykštės“, Palangos senosios, Šiaulių rajono Kužių gimnazijų.


  Simono Daukanto progimnazija paminėjo istoriko, Tėvynės mylėtojo, dorybės ir išminties mokytojo, gimtosios kalbos išaukštintojo Simono Daukanto 224-ąsias gimimo metines.

  Pirmieji gimtadienį šventė patys mažiausi mokyklos mokiniai. Jiems smagias krikštynas į daukantiečius surengė progimnazijos vaikų folkloro kolektyvas.

  Progimnazijoje vyko ir integruotos pamokos. Jose ir rimtai, ir žaismingai, ir sportiškai gilintasi į Simono Daukanto gyvenimą, asmenybę bei veiklą. Pradinio ugdymo mokiniai skaitė, iliustravo ir inscenizavo Daukanto tautosaką, matavo atstumą, kiek kilometrų nukeliavo būsimasis istorikas iš gimtųjų Kalvių į Vilnių mokytis, naudodami žingsniamačio programą nuėjo 327 žingsnius ir šoko per šokdynę 327 kartus (tiek kilometrų Daukantas nužingsniavo pėsčiomis į Vilnių), surengė sveikatingumo iškylą ,,Pėsčiomis kaip Daukantas“. Mokiniai piešė švietėjo portretą, kūrė dėlionę iš kamštelių. Visi pradinukai dalyvavo dailiojo rašto konkurse ,,Ką parašysi, to neišdildysi“. Išrinkti gražiausiai ir tvarkingiausiai rašantys mokiniai: Ic kl. mok. Guoda B., IIa kl. mok. Greta M., IIb. kl. mok. Edvinas A., IIIa kl. mok. Viltė S. ir Domantas V., IIIb kl. mok. Deimantė Z., IVa kl. mok. Deimantė L., IVb kl. mok. Guoda A.


  Šviesa džiugino širdį

  • Mums rašo
  • 2017-11-10

  Darbėnų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai drauge su tėvais dalyvavo akcijoje „Šviečiantys moliūgai“ ir darželio kiemą papuošė išpjaustytais moliūgais. Stebino moliūgų šypsenų įvairovė ir tėvelių išradingumas bei kūrybiškumas. Ugdytiniai džiaugėsi paroda, noriai fotografavosi ir su nekantrumu laukė įžiebimo. Dabar kiekvieną tamsų rytą „Voveriukų“, “Bitučių“ ir „Boružiukų“ grupės ugdytinius pasitinka linksmi, švytintis moliūgėliai.

  Šviesa džiugina širdį ir išblaško niūrias mintis. Tikimės, kad kitais metais mūsų kiemą puoš dar didesnė „Šviečiančių moliūgų“ draugija.

  Vita JONIKIENĖ

  „Boružiukų“ grupės auklėtoja


   Kretingos rajono ugdymo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus ir jų mokytojus jau penktą kartą sukvietė Kretingos mokyklos–darželio „Žibutė“ organizuojamas žemės meno projektas „Vaikų rankos džiugina žemę“. Šių metų projekto tema „Auskim juostą šimtaspalvę“, skirta Lietuvos valstybės šimtmečiui, Tautinio kostiumo ir Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. Renginio tikslas – ugdyti mažo žmogaus ekologinį sąmoningumą, tautinę savimonę, gebėjimą įsiklausyti į gamtą, pasijusti jos dalimi, ja grožėtis, puoselėti ir globoti, o savo darbus skirti artėjančiai gražiajai Lietuvos sukakčiai.

   Nuo simbolinės kiekvienam lietuviui vietos Lietuvos širdies – išradingų mokyklos-darželio pedagogų sukonstruotos Gedimino pilies nusidriekė, nuvilnijo per visą pievą šimtaspalvė tautinė juosta, kurią audė po 2 komandas iš Kretingos lopšelių-darželių „Ąžuoliukas“ (auklėtojos B. Lukošienė ir A. Stuopelienė), „Pasaka“ (auklėtojos R. Lukienė ir G. Urbonienė) ir „Žilvitis“ (auklėtojos L. Vasiliauskienė ir V. Sendravičiūtė). Prie jų prisidėjo Kretingos rajono Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės (auklėtoja N. Duoblienė) ir Kretingos rajono Rūdaičių (auklėtoja G. Rusteikienė) mokyklų, Kurmaičių (auklėtoja D. Mockienė) pradinės mokyklos ir 7 renginio šeimininkų – mokyklos-darželio „Žibutė“ komandos.


   Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinė mokykla, koordinuojanti tarpmokyklinį Erasmus+ projektą „Mokydamiesi apie savo šalis – esame vieningi Europoje“, įgyvendino programos paskutiniąją, penktąją, dalį „Mūsų tradicijos ir papročiai“. Į baigiamąjį tarptautinį projekto mokinių ir mokytojų susitikimą atvyko komandos iš Bulgarijos, Graikijos, Lenkijos ir Turkijos – 19 mokinių ir 12 mokytojų. Ruošdamiesi šiam susitikimui, visų projekto šalių mokiniai, vadovaujami mokytojų, parengė skaidres apie savo šalių tradicijas bei papročius, parinko dainų ir šokių visiems projekto dalyviams susipažinti bei išmokti. Sukauptą medžiagą šalių mokyklos publikavo projekto sklaidos platformoje eTwinning. Kūlupėnų pagrindinė mokykla organizavo projekto baigimo ir apibendrinimo veiklas bei kultūrinę pažintinę programą susitikimo dalyviams ir parengė sukauptos medžiagos CD – intelektualinį projekto produktą – „Mus jungia dainos ir šokiai“.


   Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos bibliotekoje atidaryta fotomenininko Virgilijaus Jankausko fotografijų paroda „Stačios akys medinių dievukų“.

   Tai – fotografinis pasakojimas apie didžiąsias baltų šventes Lietuvoje. Šis projektas prasidėjo prieš 10 metų, kai fotomenininkas Virgilijus Jankauskas ėmė fotografuoti baltiškas šventes ir apeiginius minėjimus: Kupolę, Rudens Lygę, Ilges, Mildos dieną, Gabijos šventę, Jorę, vardynas, tuoktuves ir t. t.


   Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka, vykdydama projektą vaikų knygų klubas „Pelėdžiukai“, pakvietė Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos ketvirtokus, vadovaujamus pradinio ugdymo mokytojų – Nijolės Meškauskienės ir Soteros Martusevičienės, ikimokyklinio ugdymo pedagogus, pradinių klasių pedagogus, socialinių paslaugų centro socialines darbuotojas dalyvauti kūrybos pamokoje – „Akvarelė ir vaizduotės lavinimas“ kartu su dailininke knygų autore Sigute Ach.

   Sigutė Ach savo seminarus vadina vaizduotės lavinimo ir turiningo bendravimo pamokomis, padedančiomis kiekvienam norinčiam surasti kelią į savo įdomų, kūrybingą ir visavertį gyvenimą.

   Užsiėmimas prasidėjo pokalbiu-paskaita apie vaizduotės lavinimą ir jos svarbą kiekvieno žmogaus ir visuomenės gyvenime. Pradinukai susidomėję bendravo su dailininke, kuri nuoširdžiai atsakė į mokinių klausimus.


   Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas