|
Mums rašoVaržėsi gamtos žinovai
Kartenos mokykloje-daugiafunkciame centre įvyko rajoninė V-VIII klasių mokinių viktorina „Gamtos žinovai“, skirta Piliakalnių metams. Renginyje dalyvavo 52 mokiniai iš 9 rajono ugdymo įstaigų bei juos viktorinai parengę gamtos ir žmogaus, biologijos mokytojai. Jaunųjų gamtos žinovų sulaukta iš Salantų gimnazijos (mokyt. Rasa Bumblienė), Grūšlaukės mokyklos-daugiafunkcio centro (mokyt. Dalia Bružienė), Pranciškonų gimnazijos (mokyt. Rima Novikienė, Lina Jucytė, Kęstutis Kaulius), Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos (mokyt. Viktoras Stropus), Kretingos Marijono Daujoto bei Palangos Šventosios pagrindinių mokyklų (mokyt. Veronika Kauliuvienė), Simono Daukanto progimnazijos ir Vydmantų gimnazijos (mokyt. Irena Sendrauskienė), Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro (mokytoja, renginio iniciatorė Aušra Gedgaudienė). Renginyje taip pat dalyvavo Salantų regioninio parko vyresnioji specialistė Asta Bagočienė, viktoriną vedė Kartenos mokyklos aštuntokės Laura Liaudinskytė ir Lauryna Januškaitė.
Karjeros diena Vydmantų gimnazijoje
Vydmantų gimnazijoje įvyko netradicinio ugdymo diena „Renkuosi profesiją“, kurios tikslas – sudominti jaunus žmones ir padėti ateityje pasirinkti jiems patinkančią specialybę ar profesiją. Į gimnazijos aktų salę, kur jų laukė įvairių profesijų atstovai, nuo pat ryto rinkosi V–VIII klasių mokiniai. Kuršių klubo ,,Pilots‘‘ atstovė Ingrida Šilgalytė mokiniams pristatė audėjo specialybę. Meistrė pasakojo, jog nuo 15-os metų užsiima amatais ir iš jų užsidirba. Pranešėja ne tik kalbėjo apie savo darbą, bet ir pademonstravo ne vieną rankų darbo nacionalinį skandinaviško stiliaus kostiumą, prie jo tinkančius papuošalus. Buvo įdomu sužinoti, jog skandinavų moterys senovėje ypač vertino papuošalus iš bronzos ir stiklo, skirtingai negu lietuvės, kurios mėgo žalvarinius. Palangos oro uosto darbuotoja Jurgita Adomaitytė ir banko darbuotoja Julija Kucharskienė, kalbėdamos apie savo profesijas, išskyrė tas būdo savybes, kurios reikalingos darbuotojams. Mokiniai domėjosi saugaus skrydžio reikalavimais, nemažai klausimų kilo ir dėl keleivių augintinių transportavimo galimybių. Banko darbuotoja papasakojo banko atsiradimo istoriją, pristatė šiuolaikinio banko rūšis bei supažindino su karjeros galimybėmis.
„Karjera‘ 17“ – galimybė gauti informacijos apie studijas
Į Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje įvykusį renginį „Karjera‘17“ suvažiavo ne tik mūsų rajono, bet ir atokiausių Klaipėdos apskrities vietovių vyresniųjų klasių moksleiviai. Tradicinis renginys-mokslo paroda „KARJERA‘ 17“ (vadovė – Edita Stalmokienė) sulaukė per 900 dalyvių, kurie buvo supažindinti su Lietuvos aukštosiomis bei profesinėmis mokyklomis. Renginio tikslas: suteikti moksleiviams galimybę susipažinti su Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų studijų programomis, gauti reikalingą informaciją apie tarptautinio mobilumo galimybes. Parodoje dalyvavo 28 Lietuvos aukštųjų ir profesinių mokyklų atstovai. Jų rezidencijos buvo išsidėsčiusios trijų mokyklos aukštų klasėse. Studijomis susidomėję moksleiviai iš visos apskrities vos tilpo gimnazijos aktų salėje. Būsimieji studentai ten ieškojo atsakymų į daugybę jiems iškilusių klausimų – kurią studijų įstaigą rinktis, kokią specialybę studijuoti. LAMA BPO specialistai supažindino su pasikeitusiomis stojimo sąlygomis.
Mamų rankos kuria knygą
Lopšelio-darželio „Voveraitė“ pedagogai, siekdami puoselėti gimtąją kalbą, skatinti vaikų norą skaityti, domėtis knyga, skiepyti tėvams skaitymo svarbą ir naudą, šiais metais vykdo edukacinį projektą „Augu su knyga“. Viena projekto užduočių – sukurti lavinamąją knygą. Šiam tikslui įgyvendinti auklėtojos šių eilučių autorės Renata Bačiulienė ir Marija Narkienė suorganizavo kūrybinį užsiėmimą darželio bendruomenei „Kuriu lavinamąją knygą savo vaikui“. Užsiėmimo metu mamos turėjo puikią galimybę praktiškai sužinoti, kas tai yra lavinamoji knyga, kaip ji kuriama, ir pačios sudalyvauti jos kūrimo procese. Lavinamoji knyga – tai puiki veiklos priemonė įvairaus amžiaus vaikams, norint lavinanti smulkiąją motoriką, koordinaciją, vaikų pastabumą. Knyga padeda ugdyti vėrimo, segimo įgūdžius, moko atskirti geometrines formas bei įsiminti spalvas. Lavinamosios knygelės kūrimas – nuostabus kūrybinis procesas, reikalaujantis kruopštumo, rankų šilumos ir meilės. Nepaprastai džiugu, kad visos mamos ir kolegės, dalyvavusios užsiėmime, noriai kibo į darbą ir atkakliai dirbo neskaičiuodamos valandų. Labai džiaugiamės, kad darželio vaikai ne tik nuo šiol turės neįkainojamos vertės knygą, kuri bus nepakeičiama lavinant jų smulkiąją motoriką, bet ir tuo, kad bendra veikla, bendras tikslas, padėjo suburti, suvienyti lopšelio-darželio „Voveraitė“ bendruomenę, visiems patirti smagių emocijų.
Renata BAČIULIENĖ ir Marija NARKIENĖ
Auklėtojos
Netradicinio ugdymo diena Vydmantų gimnazijoje
Vydmantų gimnazijos pradinukai dalyvavo netradicinėje ugdymo dienoje „Rudenėlio taku“. Pirmą pamoką mokiniai buvo pakviesti į gimnazijos aktų salę, kur vyko sveikatingumo pamoka „Gyvenkime sveikai“. Pamokoje ketvirtokai pasakojo, kas yra sveikata, kaip ją saugoti: reikia mankštintis, sveikai maitintis. Filmukas „Kaip reikia mankštintis?“ mokė taisyklingos mankštos. Žaidimas „Pamąstyk ir atsakyk“ apibendrino, ką mokiniai sužinojo apie sveiką gyvenseną. Už gerus atsakymus pradinukai buvo apdovanoti dovanėlėmis iš Pelėdžiuko lagamino. Per kitas pamokas mokiniai gavo užduotį – padaryti medį įvairiais metų laikais. Darbas jiems pavyko puikiai! Tai parodė aktų salėje eksponuojami darbai. Ketvirtą pamoką vyko popietė ,,Rudenėlio taku“. Ketvirtokai paruošė inscenizaciją „Eglė Žalčių karalienė“, pristatė eglę ir beržą. Kitos klasės parodė savo pristatymus apie drebulę, ąžuolą, uosį. Pradinukai gavo žinių apie medžius ir metų laikus.
Jaunąjį poetą kretingiškį lydėjo sėkmė
Spalio pabaigoje Palangos senojoje gimnazijoje įvyko XIX tradicinis jaunųjų Žemaitijos poetų konkursas-šventė „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“. Į jį susirinko mokiniai iš Gargždų, Kretingos, Skuodo, Palangos progimnazijų ir gimnazijų. Šiemet renginys skirtas semiotiko eseisto mitologo Algirdo Juliaus Greimo 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Mokinių eilėraščiai buvo vertinami dviejose kategorijose: susirungė poetai, konkursui pristatę apie 10 eilėraščių, ir vieno eilėraščio autoriai. Mokiniai turėjo ne tik pateikti savo poeziją, bet ir ją įtaigiai perskaityti susirinkusiai auditorijai. Po kūrybos skaitymų jaunieji poetai atliko kūrybines užduotis: iš pavienių žodžių surinko ir dėliojo tikslias Algirdo Juliaus Greimo citatas ir jas komentavo. Šventės dalyviai išgirdo ir Palangos senosios gimnazijos mokinių atliekamą dainuojamąją poeziją, pamatė jų sukurtas rūbų kolekcijas.
Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje įvyko respublikinė konferencija „Reformacija – 500. Istorinis, kultūrinis ir dvasinis palikimas“, kurią suorganizavo mokytojos Irutė Lapinskienė, Ramunė Masiokienė, Dalia Šimonienė ir Valdonija Karaliūnienė. Sulaukta svečių iš Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos, Pranciškonų gimnazijos, Gargždų ,,Vaivorykštės“, Palangos senosios, Šiaulių rajono Kužių gimnazijų.
Daukanto dienos Simono Daukanto progimnazijoje
Simono Daukanto progimnazija paminėjo istoriko, Tėvynės mylėtojo, dorybės ir išminties mokytojo, gimtosios kalbos išaukštintojo Simono Daukanto 224-ąsias gimimo metines. Pirmieji gimtadienį šventė patys mažiausi mokyklos mokiniai. Jiems smagias krikštynas į daukantiečius surengė progimnazijos vaikų folkloro kolektyvas. Progimnazijoje vyko ir integruotos pamokos. Jose ir rimtai, ir žaismingai, ir sportiškai gilintasi į Simono Daukanto gyvenimą, asmenybę bei veiklą. Pradinio ugdymo mokiniai skaitė, iliustravo ir inscenizavo Daukanto tautosaką, matavo atstumą, kiek kilometrų nukeliavo būsimasis istorikas iš gimtųjų Kalvių į Vilnių mokytis, naudodami žingsniamačio programą nuėjo 327 žingsnius ir šoko per šokdynę 327 kartus (tiek kilometrų Daukantas nužingsniavo pėsčiomis į Vilnių), surengė sveikatingumo iškylą ,,Pėsčiomis kaip Daukantas“. Mokiniai piešė švietėjo portretą, kūrė dėlionę iš kamštelių. Visi pradinukai dalyvavo dailiojo rašto konkurse ,,Ką parašysi, to neišdildysi“. Išrinkti gražiausiai ir tvarkingiausiai rašantys mokiniai: Ic kl. mok. Guoda B., IIa kl. mok. Greta M., IIb. kl. mok. Edvinas A., IIIa kl. mok. Viltė S. ir Domantas V., IIIb kl. mok. Deimantė Z., IVa kl. mok. Deimantė L., IVb kl. mok. Guoda A.
Šviesa džiugino širdį
Darbėnų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai drauge su tėvais dalyvavo akcijoje „Šviečiantys moliūgai“ ir darželio kiemą papuošė išpjaustytais moliūgais. Stebino moliūgų šypsenų įvairovė ir tėvelių išradingumas bei kūrybiškumas. Ugdytiniai džiaugėsi paroda, noriai fotografavosi ir su nekantrumu laukė įžiebimo. Dabar kiekvieną tamsų rytą „Voveriukų“, “Bitučių“ ir „Boružiukų“ grupės ugdytinius pasitinka linksmi, švytintis moliūgėliai. Šviesa džiugina širdį ir išblaško niūrias mintis. Tikimės, kad kitais metais mūsų kiemą puoš dar didesnė „Šviečiančių moliūgų“ draugija.
Vita JONIKIENĖ
„Boružiukų“ grupės auklėtoja„Auskim juostą šimtaspalvę“
Kretingos rajono ugdymo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus ir jų mokytojus jau penktą kartą sukvietė Kretingos mokyklos–darželio „Žibutė“ organizuojamas žemės meno projektas „Vaikų rankos džiugina žemę“. Šių metų projekto tema „Auskim juostą šimtaspalvę“, skirta Lietuvos valstybės šimtmečiui, Tautinio kostiumo ir Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. Renginio tikslas – ugdyti mažo žmogaus ekologinį sąmoningumą, tautinę savimonę, gebėjimą įsiklausyti į gamtą, pasijusti jos dalimi, ja grožėtis, puoselėti ir globoti, o savo darbus skirti artėjančiai gražiajai Lietuvos sukakčiai. Nuo simbolinės kiekvienam lietuviui vietos Lietuvos širdies – išradingų mokyklos-darželio pedagogų sukonstruotos Gedimino pilies nusidriekė, nuvilnijo per visą pievą šimtaspalvė tautinė juosta, kurią audė po 2 komandas iš Kretingos lopšelių-darželių „Ąžuoliukas“ (auklėtojos B. Lukošienė ir A. Stuopelienė), „Pasaka“ (auklėtojos R. Lukienė ir G. Urbonienė) ir „Žilvitis“ (auklėtojos L. Vasiliauskienė ir V. Sendravičiūtė). Prie jų prisidėjo Kretingos rajono Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės (auklėtoja N. Duoblienė) ir Kretingos rajono Rūdaičių (auklėtoja G. Rusteikienė) mokyklų, Kurmaičių (auklėtoja D. Mockienė) pradinės mokyklos ir 7 renginio šeimininkų – mokyklos-darželio „Žibutė“ komandos.
|