|
Mūsų žmonėsŠeimos muziejuje vietą randa ir seni laikrodžiai, ir garbės raštai
„Išmesti yra lengviausia, o kad daiktą pasiliktum, jam reikia rasti vietą. Tada kaskart į jį pasižiūri ir prisimeni, kas per gyvenimą yra nutikę“,- įsitikinęs 80 metų Adomas Stoncelis, kuris savo sodyboje Lazdininkų kaime įrengė šeimos muziejų.
Butkų Juzės pėdsakais Kretingoje
Nuo Kretingos artėjant prie Kūlupėnų ir užkilus ant kalvos, senąjį ukštkalvių kaimą dar mena išlikę senoviniai akmeniniai statiniai. Vienas iš jų, neseniai atstatytas raudonplytis pastatas, tai - vadinamoji „butkynė“, pirmojo Kretingoje spaustuvininko, poeto ir visuomenės veikėjo Butkų Juzės ūkis, kuriame jis gyveno maždaug dešimtmetį.
Senolių išmintį bando prikelti naujam gyvenimui
Kretingiškis statybininkas 37 metų Arvydas Alonderis prisipažino kaip savo akį saugantis dvi senovines knygas, į kurias mūsų senolių sudėta statybų išmintis, pasirodo, gali būti aktuali ir šiandien – gerokai į priekį pažengusių technologijų laiku.
Ir po 50 metų džiaugiasi galėdami būti kartu
Stropelių kaime gyvenantys Magdutė ir Antanas Duobliai netrukus švęs auksines vestuves. Anot jų pačių, gyvenime visko būna – sunkesnių ir lengvesnių dienų, bet svarbiausia, kad šiandien jie - kartu.
Raudonas slidinėtojų vakarėlio kodas
Džiugaus susitikimo klegesys praėjusio penktadienio vakarą ligi vėlumos netilo Kretingos picerijoje „Express–pizza“: prisiminti fotoobjektyvu užfiksuotas akimirkas ir pasidalinti įspūdžiais iš kelionių čia buvo susirinkę kalnų slidinėjimo bei žiemos pramogų mėgėjai. Beje, dominuojantis vakarėlio kodas buvo raudoni „LT SKI TEAM“ marškinėliai.
Matę įmonės gimimą, klestėjimą ir pokyčius
1963-ieji buvo tie metai, kai Kretingos gatvėse jau nebe pavieniui pradėjo burgzti sunkvežimiai, keleiviniai autobusai ir patys pirmieji taksi automobiliai: įsikūrė Kretingos autotransporto įmonė, kuri po keleto metų buvo pripažinta viena perspektyviausių Lietuvoje. Kretingos autobusai siuvo ne tik po visą Lietuvą, bet ir po Tarybų Sąjungą, o gausybė sunkvežimių žymėjo rajono kelių plėtrą.
Paveikslai – iš tūkstančių susuktų ritinėlių
Nasrėnų senelių globos namuose jau ketverius metus gyvenantis neįgalus 60-metis Vidmantas Milieška tarsi iš naujo atrado save kurdamas neįprastus paveikslus iš smulkių detalių – į tūtą susuktų tūkstančių mažų popieriaus ritinėlių.
Demokratijos ir politikos pamokos – gyvai
Ne per seniausiai Vokietijoje, Tiuringijos žemės Gotos mieste viešėję Pranciškonų gimnazijos mokiniai dar tebegyvena šios išvykos įspūdžiais. Gimnazistus į Vokietiją lydėjęs vokiečių kalbos mokytojas Albertas Jankus sakė buvęs nustebintas, kad vaikams didžiausią įspūdį paliko ne pramogos, o gyvai pravestos demokratijos pamokos Vokietijos politinėse valdžios institucijose.
Akmuo – pasaulio pradžia, amžinybė ir galia
Dažnai sakoma – šaltas ir bejausmis, kaip akmuo. Tačiau šios savybės jam priskiriamos visai be reikalo – kiekvienas akmuo savyje slepia galingą žemės jėgą, sakralumą ir tą grandį, kuri kiekvieną lietuvį tarsi sieja su praeitimi, protėviais ir tradicijomis. Toji grandis, kaip sako grūšlaukiškė Zina Puškorienė, dabar labai trapi, nors kažkada atrodė nepertraukiama.
Su kamera keliaujantis „jūrų vilkas“
Darbėnuose gyvenantis 61-erių Juozas Mažonas, ilgametis įvairių šalies televizijų bei radijo operatorius, korespondentas ir režisierius, dabar – laisvasis menininkas, save vadina bastūnu, susirgusiu jūros liga. „Nuo tada, kai tarnaudamas laivyne išmaišiau Baltijos ir Šiaurės jūras, o su Lietuvos žvejais – Šiaurės Afrikos vandenų platybes, pajutau jų skonį, kvapą, kraują užplūstantį adrenaliną, jau nebenusiraminau“, - kalbėjo J.Mažonas. Jis - ir Lietuvos marinistikos žurnalistų klubo „Marinus“ senbuvis.
|