|
Mūsų žmonėsSodybą puošia lietuviškomis spalvomis
Julijos Rapalienės sodybą juodupėniškiai jau keletą metų iš eilės išrenka gražiausia ir tvarkingiausia. Ne išimtis ir ši vasara: J.Rapalienės namų sieną papuošė menininkės Veronikos Sendrauskaitės medžio raižinys, pažymintis, jog buvusios kaimo felčerės sodas vėl gražiausias Juodupėnuose.
Svajonė – išveisti baltą balandį
Kai kiekvieną paskutinįjį mėnesio sekmadienį Kretingoje vyksta paukščių turgus, tarp vyresnių ir patyrusių balandininkų galima pamatyti ir jauną merginą, smalsiai klausinėjančią patarimų bei ieškančią įsigyti įdomesnį karvelį. Rimantė Kačerauskaitė sako, kad tarp rajono balandininkų yra viena jauniausių.
Vasarai besibaigiant - kūrybinis proveržis
Adomas Stoncelis ir Dara Grabienė iš Lazdininkų kaimo šią vasarą savo bei visos bendruomenės kūrybos kraitę vėl papildė naujais darbais: Adomas - eilėraščių rinkiniu, o Dara - nertų papuošalų kolekcija.
Kai reikia, lietuvių tauta geba susitelkti
Vaikystėje paėmęs į rankas slaptas disidentų knygas, kretingiškis Vaidas Kuprelis nebenustojo domėtis Lietuvos istorija. Reikšmingų Lietuvos bei visai Europos istorijai įvykių kontekste 36-erių Pranciškonų gimnazijos istorijos mokytojas V.Kuprelis apžvelgė, koks buvo kretingiškių indėlis, siekiant Baltijos tautų nepriklausomybės.
Salantų jaunimas keliavo „Partizanų takais“
Salantų jaunimas tęsia vasaros žygių pokario rezistencijos tematika tradiciją. Praeitais metais keliavę „Kardo rinktinės partizanų takais“ į Darbėnus, šiemet dalyvavo žygyje iš Salantų į Platelius, taip pagerbdami šiose apylinkėse veikusių Salantų-Platelių kuopų partizanų atminimą.
Jaunystės metai praleisti Vorkutoje
„Oi kas rytą ankstų rytą,/ Saulei tekant už kalnų/ Eina pulkas kataržanų/Tamsiais požemiais anglių...“, - štai tokie dainos žodžiai sklido iš Kazio Narvilo lūpų, apsilankius pas jį Juodupėnų kaime.
Ar Prancūzkelį tikrai tiesė Napoleono kariai
Šiemet sukanka 200 metų, kai Napoleonas per mūsų žemes žengė į Maskvą, o, pralaimėjęs Borodino mūšį, atsitraukinėjo atgal. Seni žmonės šneka, kad prancūzai patys nusitiesdavę ir kelius, - tokia esanti ir Sauserių-Prystovų kelio atkarpa Kretingos rajone. Tačiau Kretingos muziejuje neišlikę jokių to laikotarpio dokumentų ar radinių, patvirtinančių šį faktą.
Gėlės į puokštes - iš tėvų sodo
Iš tėvų - kūlupėniškių Marytės ir Justino Jurkų – rankomis puoselėjamos aplinkos grožio meilės gamtai aidas pasiekė ir jų dukterį Editą Jurkutę, kuri pasirinko floristės profesiją. Šiandien 27-erių moteris kuria ne vien puokštes ir laimi prizines vietas respublikinėse parodose, bet ir puošia interjerą.
Baltijos keliu – į savo širdį
„Mudviem tai - iki šiol didžiausio „kalibro“ žygis. Bet ne kilometrais matuojama jo vertė. Daug svarbesni patirti įspūdžiai, akimis sugerti vaizdai, prisiminimai apie sutiktus žmones. Tai buvo kelionė ne tik Baltijos pajūriu, bet ir – kelias į save“,- kalbėjo vydmantiškė Inga Skipariutė ir Virgilijus Makūnas iš Šakių, kurie beveik per keturias savaites dviračiais įveikė 2,5 tūkst. km ilgio maršrutą, vingiavusį Baltijos jūros pakrante per Latviją, Švediją, Daniją, Vokietiją ir Lietuvą.
Dvaro tvenkiniai – miesto istorijos dalis
Trys Padvariuose tyvuliuojantys tvenkiniai – kretingiškių šiandien pamėgtos pasivaikščiojimo bei maudynių vietos - siejami su Kretingos dvaro bei miesto kūrimosi istorija ir nuveda į 500 metų praeitį, kada šiomis žemėmis susidomėjo Lietuvos didikai.
|