|
Mūsų žmonėsSenstančių rajono veterinarų viltis – jaunimas
Šį savaitgalį Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos Kretingos skyrius, solidarizuodamasis su kolegomis iš viso pasaulio, minės Pasaulinę veterinarijos dieną, kuri švenčiama kasmet paskutinį balandžio mėnesio šeštadienį.
Kūrybiškumo dygsniais – per žmonių širdis
Kretingiškė Liucija Razguvienė su šypsena prisipažįsta – kartais būtent dėl to, jog naudoja ne naujus, bet kokybiškus audinius, jos siuviniai tampa dar originalesni. „Pastebėjusi skaroje kokią skylutę ar dėmelę, visaip ją sukioju, ieškodama būdo, kaip skaros margaspalviais raštais papuošti paltą ar suknelę. Ir žiūrėk, taip gimsta dar nematyti ir įdomūs sprendimai“,- pasakojo L.Razguvienė, savo namuose sukūrusi jaukių daiktų karalystę, pavadinusi ją „JuLi butiku“.
Tarmišką popietę pagardino džiazo improvizacijos
„Kiekvienos tarmės žmonės išsiskiria ne tik skirtingu kalbos skambesiu, bet ir savo gyvensena, charakteriu, papročiais, valgiais, net ir gėlių darželiai pas žemaičius yra kitokie, negu Aukštaitijoje“,- ragindama išlaikyti žemaitišką savitumą kalbėjo Kretingos kultūros centro Budrių skyriaus vedėja Janina Lukauskienė. Tačiau į žemaičių tarmei ir tradicijoms skirtą popietę susirinkę budriškiai turėjo progos pasiklausyti ne tik iš prosenelių paveldėto žodžio, bet ir džiazo improvizacijų.
Dainų ir šokių širdis šaukėsi nuo vaikystės
„Jei, Liuda, išeisi – bus ansamblis, bet jau ne folkloras“,- šukiškė Liuda Paulienė prisipažino, jog šie ansamblio „Šukupis“ vadovo Alvydo Vozgirdo kartais švelniai pasakomi žodžiai yra tarsi medus jos širdžiai. Šukėje gimusi, užaugusi ir čia tebegyvendama 70 metų jubiliejų pasitikusi L.Paulienė vietos istorijas tarsi lobyną nešiojasi savo mintyse ir sodria žemaitiška kalba jas perpasakoja žiūrovams per folklorinius renginius.
Atvėrė šimtamečių paveikslų uždangą
Kretingos muziejaus Dailės skyriaus vedėjai Danutei Šorienei pavyko gauti žinių apie 3 itin vertingus Kretingos muziejuje eksponuojamus paveikslus. „Šiandien jau nedvejodama galiu sakyti, kad Kretinga turi itin vertingų paveikslų, kokių Lietuvoje išlikę labai nedaug“, - pabrėžė D.Šorienė.
Indija: čia draugauja visi dievai
Šiukšlės gatvėse, visur laisvai vaikštinėjantys gyvūnai, chaotiškas eismas ir tuo pačiu – per tūkstantmečius užaugintos išminties ir religijos persmelktas vietinių žmonių gyvenimas, savo įstabia architektūra turistams kvapą užgniaužiantys statiniai. Indija bus tokia, kur link nukreipsi savąjį žvilgsnį – įsitikinę ką tik iš šios šalies sugrįžę kretingiškiai Loreta Stonkutė ir Rūta bei Viačeslav Jurkin, tapę liudininkais, kaip Dievas daro stebuklus.
Iš „Amber Trip“ – su idėjų lietumi
Kretingiškis gintaro meistras Gražvydas Kasparavičius iš Vilniuje surengtos dešimtosios tarptautinės juvelyrikos meno parodos „Amber Trip“ sugrįžo su puikiu savo darbo „Viktorija“ įvertinimu ir kupinas kūrybinių sumanymų.
Šokis – sparnai dvasiai ir kūnui
Kartenoje neseniai susibūrus tautinių šokių kolektyvui, į jį įsiliejo buvę profesionalūs pramoginių šokių šokėjai Nijolė ir Kęstutis Bajorūnai. Sutuoktiniai tuo nesipuikuoja ir tvirtina, jog liaudies šokių mokosi lygiai taip pat, kaip ir kiti folkloro grupės dalyviai.
Domisi lietuve – fotografijos pioniere
Kretingiškę fotografę Jolantą Klietkutę domina pirmosios lietuvės ir vienos pirmųjų Europos moterų fotografių Paulinos Mongirdaitės gyvenimas bei kūrybinė veikla, įamžinusi XIX a. pabaigos – XX a. pradžios Kretingos ir Palangos miestų vaizdus bei grafų Juozapo ir Felikso Tiškevičių dvarų aplinką.
Studijos Suomijoje: motyvacija svarbiau už pažymį
„Vienas esminių skirtumų nuo lietuviškos akademinės sistemos – Suomijoje studijos ir verslas nėra atskiri pasauliai, o pažymys čia – tik formalumas“,- apie tai, kad svarbiausias variklis studijuoti visų pirma yra sužadinta studentų motyvacija, papasakojo 23 metų kretingiškė Sandra Lubinaitė, kuri baigusi Pranciškonų gimnaziją, pernai įgijo ekonomikos bakalaurą Mykolo Romerio universitete, o šiuo metu kremta tarptautinio verslo magistrantūros mokslus Suomijoje, Jyväskylos universitete.
|