|
Mūsų žmonėsGyvenimas genijaus šviesoje
Gana dažnas Kretingos pranciškonų gimnazijos svečias – Lietuvos muzikos akademijos Fortepijono katedros vedėjas, fortepijono virtuozas ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio proanūkis 46-erių Rokas Zubovas - šįkart koncertuoti sėdo prie prabangaus instrumento – fortepijono PETROF, kurį neseniai įsigijusi gimnazija įkurdino Šv. Antano rūmų salėje. Garsus atlikėjas Kretingoje per dieną surengė net du koncertus: vienas iš jų buvo skirtas gimnazijos bendruomenei, o kitas – muziką mylintiems Kretingos žmonėms.
Į praeities pažinimą – su tyra sąžine
Kalgraužių kaime, netoli Šventosios, gyvenantis 52-jų Petras Michniovas, jau vaikystėje susidomėjęs istorija ir ieškantis senovinių radinių, šiandieną kaip savanoris talkina Kretingos muziejaus specialistams, tyrinėjant piliakalnius bei senąsias kuršių gyvenvietes. Tyrinėtojas vadovaujasi gilios pagarbos praeičiai filosofija – į praeitį įeiti tik su tyra sąžine, nesiekiant materialinės naudos, - antraip slėpiningas senovės pasaulis neleis gyventi ramiai.
Hobis gali tapti gyvenimo pamatu
„Kas gali būti geriau, negu gyventi iš savo kūrybos ir mėgstamos veiklos? Vienintelis dalykas, kurį žinojau stodama į mokslus, buvo tai, kad mano ateities veikla bus susijusi su kūryba,“ - sakė kretingiškė Vilniaus dailės akademijos studentė Neringa Martinėnaitė. Mergina tvirtai teigė, jog kitaip negu jos amžiaus jaunuoliai, ji visada žinojusi, kad savo gyvenimą norinti sieti su menu, ir niekada net negalvojusi jo atsisakyti.
Kalbininkas gimtojo krašto neužmiršo
Garsiam kraštiečiui kalbininkui Pranui Kniūkštai, kilusiam iš Barzdžių kaimo, šiemet sukako 80 metų. Ta proga Kretingos Motiejaus Valančiaus bibliotekoje buvo surengta konferencija, kurioje dalyvavo ir pats jubiliatas. Konferencijoje pristatyta naujai išleista kalbininko knyga „Tarp politikos ir gramatikos“.
Atidaryta Europos vaikų piešinių paroda
Kretingos lopšelis-darželis „Eglutė“ kartu su kitais darželiais iš Anglijos, Vokietijos, Bulgarijos, Lenkijos ir Graikijos dalyvauja tarptautiniame projekte „Vaikai – pasaulio sergėtojai“.
Pasinėrė į gimtojo krašto tarpukario šaulių likimų vingius
Nors iš Mikoliškių kaimo kilęs Pranas Karčiauskas jau penkis dešimtmečius gyvena Skaudvilėje, jį su gimtuoju kraštu sieja ne vien vaikystės prisiminimai, bet ir prieš šešerius metus pradėta rinkti kraštotyrinė medžiaga apie gimtinės Mikoliškių bei Budrių kaimo ir apylinkių tarpukario šaulių veiklą, joje dalyvavusių tautiečių likimą karo, pokario metais.
Kretingiškę pamilo Baltarusijos publika
„Tai – didelis įvertinimas, net konkurso komisija pasakė, jog tai prilygsta Grand Prix laimėjimui,- prisipažino kretingiškė Indrė Malakauskaitė, kuri tarptautiniame konkurse „??????? ??????“ („Auksinis šlageris“) Baltarusijoje pelnė publikos simpatijų prizą. – Mes, atlikėjai, juk ir dainuojam publikai, mums didžiausias laimėjimas yra pripažinimas, ovacijos.“
Amatas turi glostyti širdį
Pirmąsias akmens apdirbimo pamokas gavęs jaunystėje, vasaros dienas leisdamas pas garsųjį Žemaitijos skulptorių Vilių Orvidą, salantiškis akmens apdirbimo meistras Kazimieras Daukša ten išmokęs draugystės su akmeniu ir šio gamtos turto pažinimo.
Darbėniškis stato tikras smėlio pilis
Iš Darbėnų kilęs 36-erių skulptorius Andrius Petkus, išgarsėjęs savo kūryba iš smėlio bei ledo, labiau yra žinomas užsienyje, negu Lietuvoje. Praėjusią vasarą Palangoje, J.Basanavičiaus gatvėje, atidaręs pirmąją ne tik šalyje, bet ir visoje Europoje nuolatinę smėlio skulptūrų ekspoziciją, jis sakė nuolatos gyvenąs ant ratų – neseniai grįžęs iš festivalio Kinijoje, jis vėl kelia sparnus į Kuveitą.
Naujoji viltis - grupė „Sick Lick“
Neseniai profesionalų muzikos įrašą padarę grupės „Sick Lick“ nariai tikisi didesnių pasiekimų, nors grandž stiliaus muziką grojantys vaikinai neformalios muzikos grupių festivalyje „8 nata“ šiemet jau pelnė nominaciją „Naujoji viltis“.
|