|
Mūsų žmonėsTylieji Medomiškių kaimo didvyriai
1941 m. birželio 23 dieną prasidėjęs TSRS – Vokietijos karas Lietuvos gyventojams žydams atnešė neįsivaizduojamas kančias. Didžioji jų dalis, vykdant nacių pradėtą genocido politiką, buvo brutaliai išžudyti. Tokio žiauraus likimo neišvengė ir didžioji dalis Darbėnų miestelio žydų.
Bitininkavimo žinias tobulino Austrijos ir Italijos bitynuose
Kretingos rajono bitininkai – Violeta Šedienė, Elena Šiaulienė ir Kretingos rajono bitininkų sąjungos pirmininkas Augustas Latakas – kartu su šalies bitininkais Lietuvos bitininkų sąjungos nariais dalyvavo išvykoje į Austrijos bei Italijos bitynus, kur galėjo įgyti ne tik naujų žinių, bet ir palyginti bitininkavimo sąlygas, problemas, valstybės požiūrį į bitininkystę.
Į vaiką žvelgiama kaip į pasaulio tyrėją
Iš stažuotės Jungtinėje Karalystėje sugrįžusi Kretingos rajono ikimokyklinio ugdymo pedagogų metodinio būrelio pirmininkė Virginija Jakienė sakė buvusi sužavėta ten vyraujančio pagarbaus bendravimo su vaikais bei jiems suteiktų galimybių pasaulį pažinti tyrinėjant – tai daryti darželinukai skatinami ir „kepant“ pyragus iš purvo ar stebint, kaip lauke tręšta rąstas.
Neblėstanti draugystė su staklėmis
Rajone žinoma audėja kūlupėniškė Regina Tilvikienė turi dvi meiles - matematiką ir audimą. Ir be vienos, ir be kitos gyventi negali. „Matematika patiko visada, tai yra mano specialybė, esu mokytoja metodininkė. O audimas – pomėgis, kurio nekeisčiau į jokį kitą“,– sakė ji.
Trys pagarbos vaikui dešimtmečiai
Per tris lopšelio-darželio „Eglutė“ veiklos dešimtmečius keitėsi daug kas: įstaigos aplinka, materialinė bazė, darbuotojai, vaikai ir jų tėvai, tačiau nekito esminis ugdymo principas – pagarba vaikui. Jis tik buvo tobulinamas, buvo nuolat domimasi ugdymo naujovėmis, o prieš porą gerų dešimtmečių pradėta taikyti Montessori pedagoginė sistema šiandien jau yra įsitvirtinusi ir duoda realų rezultatą.
Įvertinta Lietuvos mastu
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kartu su Švietimo ir mokslo ministerija kasmet organizuoja nacionalinį mokinių konkursą „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“. Būtent šio konkurso laureate tapo kretingiškė Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos mokinė Eglė Tubutytė.
Izraeliečiui Kretinga – per ramus uostas.
Kretingoje, ramioje Kranto gatvėje, gyvenančių Dalios ir Isako Kutzi namo laukujų durų staktos dešinėje pusėje prikalta mezuza – mažytis futliaras su į vidų įdėtu šventu tekstu, išrašytu ant specialaus pergamento. Toks ženklas byloja apie žydų tautybės šeimininkų ryšį su Dievu ir kad Dievas šiuos namus saugo.
Merginos istoriją kuria diplomai
Penkiolikmetė Salantų meno mokyklos mokinė Neda Varpukauskaitė, neseniai įžengusi į grafikos pasaulį, jau skina pripažinimo laurus tarptautinėje erdvėje: neseniai tarptautiniame vaikų piešinių konkurse Japonijoje tarp 25 tūkst. dalyvių ji laimėjo aukso medalį.
Titaniškas darbėniškės triūsas
Kauno Juozo Urbšio katalikiškos vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytojos Aldonos Zimnachaitės pastangomis buvo nupūstos laiko dulkės nuo įžymios leidėjos ir visuomenės veikėjos, kilusios iš Darbėnų, Onos Vitkauskytės biografijos – pedagogė apie jos veiklą išleido knygą „Sugrįžimai“.
Krašto grožis – pro „voro“ akį
Įprasta, kai adrenalino mėgėjai fotografai įamžina įstabiausius žemės kampelius iš paukščio skrydžio – įsitaisę malūnsparniuose, leisdamiesi parašiutu, skrisdami parasparniais, sklandytuvais ar mažais lėktuvais. Tačiau neseniai kretingiškiai pastebėjo didelį skraidantį „vorą“ - nuo žemės valdomą heksakopterį, kuriuo fotografuoja 32-jų fotomenininkas Petras Karpas.
|