|
Vakarų LietuvaUkrainos Euromaidanas ir šalies geopolitinė nežinia
Žemaitija – paskutinė relikvijų kelionės stotelė
Kovo 14-16 dienomis į Žemaitiją atskraidinamos kunigo saleziečio, vaikų ir jaunimo ugdytojo, šventojo Jono Bosko relikvijos. Apie šios pasaulinės piligriminės relikvijų kelionės turą Lietuvoje papasakojo už ją mūsų šalyje atsakingas Vilniaus Šv.Jono Bosko parapijos klebonas Alessandro Barelli.
Valstybės atkūrimo dieną atvėrė dainų bei šokių skrynią
Minint Valstybės atkūrimo dienos 96-ąsias metines salantiškiams veiklos netrūko: krepšinio bei teniso mėgėjai rungėsi varžybose, kiti rinkosi į Salantų kultūros centrą, kur buvo surengta muzikos popietė „Nuo vakarų ligi rytų gros kapelos kartu“, dar kiti aplankė laisvės kovų vietas.
Pradinukams – geležinkelininkų pamoka
Kretingos geležinkelio stoties viršininkė Inga Virpilaitytė negalėjo likti abejinga, pamačiusi, kaip prieš pat traukinį prabėgo pradinukas – apie tai ji pranešė šalia geležinkelio bėgių esančiai Simono Daukanto pagrindinei mokyklai, o vėliau ir sutiko joje apsilankyti, kad mokiniams papasakotų, kaip reikia elgtis saugiai.
Kazachstano svarba Centrinei Azijai, ES, Kinijai ir Rusijai: santykių pažanga
Centrinės Azijos regionas užima strateginę geopolitinę vietą pasaulio žemėlapyje. Jame glūdi milžiniškas ekonominis ir energetikos potencialas bei gausūs gamtos ištekliai. Centrinę Aziją sudaro penkios buvusios Tarybų Sąjungos respublikos: Kazachstanas, Kirgizstanas, Tadžikistanas, Turkmėnistanas ir Uzbekistanas. Šis regionas kelia didžiulį susidomėjimą tarp ekonomine jėga pasižyminčių pasaulio galios centrų, tokių kaip ES, Rusija ir Kinija. Centrinės Azijos regionas turi turtingą prekybos ir energetikos plėtros istoriją bei šimtmečius siekiančius santykius su Kinija ir Rusija, kas paaiškina, kodėl šis regionas yra toks patrauklus ir intriguojantis.
Pomėgis išaugo į verslą
Kretingiškis 28-erių Dovydas Bajoras savo verslą – bendrovę „ProDJ“, kuriai ir vadovauja, - tiesiogine šio žodžio prasme išaugino iš pomėgio vesti ir organizuoti renginius.
Bōlvė – Žemaitėjės karalienė!
Lietovēms šalėpās tradicinės rogėnės dounas kvapa, rokītu lašėniū sūroma, be abejuonės, galieto līgevertē prėskėrtė ėr bolviu patiekalos – kleckos, bolvėnė kuošė ėr tēp toliau. Nuors bōlvė i mūsa krašta atkeliava palīgintė vielā, priš daugiau kāp do šimtos metu, ana mūsa tautā tapa tuokė sava, atruodīto, ka jau tūkstontius metu če būtom augosi.
Geresnė ES vartotojų apsauga
Bent kartą gyvenime kiekvienas esame susidūrę su situacija, kai nusipirkome prekę ir likome ja nepatenkinti. Dėl laiko trūkumo ir nežinojimo neretai kur nors namuose užkišame tokį nereikalingu tapusį daiktą ir stengiamės kuo greičiau užmiršti šią nemalonią istoriją apie prarastus pinigus. Tačiau ar verta nuleisti rankas?
Etnografinis namas Erlėnuose – gražiausias Lietuvoje
Salantų regioniniame parke esančiame Erlėnų kaime – gausu etninės kultūros paveldo: be dešimčių kaime teberymančių XIX-XX amžiaus memorialinių mažosios architektūros statinių – koplytėlių, kryžių, kaime išliko ir dar sukilimo metus menantis, 1834 metais statytas, etnoarchitektūrinis gyvenamasis namas. Šiemet, Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai surengus konkursą „Gražiausi etnografiniai namai Lietuvos saugomose teritorijose“, Danguolės ir Rimanto Letukų sodybos puošmena – vos ne dešimtį žemaičių kartų pragyvenusi troba – pripažinta gražiausiu rekonstruotu etnografiniu namu Lietuvoje.
Šventojiškės tėvas išgelbėjo 26 žydus
Šventojoje gyvenanti 80-metė Birutė Jereminienė gerai prisimena, kaip jos tėvai Bronislava ir Juozas Straupiai per Antrąjį pasaulinį karą išgelbėjo 9 šeimas – iš viso 26 žydų gyvybes. Už šį herojišką poelgį jos tėvo pavardė įrašyta Izraelio „Pasaulio teisuolių lentoje“, o motiną Prezidentas Valdas Adamkus apdovanojo Gelbėtojo kryžiumi.
|