Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Vydmantiškės darbai dailės olimpiadoje - geriausi

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kuprinė
  • 2008-02-29

Vydmantų vidurinės mokyklos X a klasės moksleivė Justina Adomaitytė rajoniniame Lietuvos mokinių dailės olimpiados etape laimėjo I vietą. Olimpiadoje dalyvavo beveik keturiasdešimt VII - X klasių moksleivių iš 10 rajono mokyklų.


Jaunoji kūrėja svajoja parašyti romaną

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kuprinė
  • 2008-02-29

Ūla Bendikaitė iš Pranciškonų gimnazijos - dar tik septintokė, bet užaugusi svajoja dirbti darbą, susijusį su lietuvių kalba arba literatūra. Jau dabar jos skaitomos knygos nebetelpa kambario lentynose. Dvylikametė žada: jei tik turės kantrybės, kada nors parašys romaną. Ir būtinai nukeliaus į Japoniją.


Buvimas tarp žmonių išmoko daugiau negu knygos

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kuprinė
  • 2008-02-29

Jurgio Pabrėžos gimnazijos abiturientė Rosita Garškaitė – iš tiesų visuomeniškas žmogus: energijos nestokojanti mergina save realizuoja ir jaunųjų kūrėjų klube “Strėlė”, ir pranciškoniškojo jaunimo veikloje. Jai gerai sekasi mokslas, tad ji – nuolatinė olimpiadų dalyvė. Internetiniu būdu Rosita mokosi Nacionalinėje moksleivių akademijoje ir triskart per metus už gerą mokymąsi ši akademija ją iškviečia į sesijas, kuriose esti galimybė pabendrauti su žymiais Lietuvos mokslo žmonėmis. Be to gimnazistė dar rašo poeziją, kartu su bendraamžiais kuria katalikišką radijo laidą “Druska”, dalyvauja meninio skaitymo konkursuose, pranciškoniškojo jaunimo šokio ir dramos studijose.


Kaip vertinate mokytojų streiką?

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kuprinė
  • 2008-02-29
Padidintų algų nesulaukę mokytojai kitą savaitę ketina pradėti neterminuotą streiką. Per jį mokyklose nevyks pamokos. Salantų gimnazijoje „Kuprinė“ moksleivių klausė:

Juozas Beniušis:

- Iš vienos pusės gerai – mažiau mokytis reikės. Tačiau jei streikas užtruks, nukentės visų mokslai, ypač dvyliktokų, kurie turi ruoštis egzaminams. Mokytojo darbas nelengvas – reikia ne tik mokykloje vesti pamokas, išmokyti, bet ir iki išnaktų sėdėti prie sąsiuvinių, juos taisyti, ruoštis pamokoms. Už tokį darbą tikrai per mažai mokama, tad mokytojams nieko kita nelieka, tik streikuoti.

Tomas Narmontas:

- Teigiamai – nereikės į mokyklą eiti. Galėsime mokytis patys. Vis vien, ko nesuprantame ar nespėjame per pamokas, turime aiškintis papildomai, savarankiškai. Esu dvyliktokas, todėl papildomai mokausi tų dalykų, kurių egzaminus laikysiu. Jei pats būčiau mokytojas, streikuočiau, nė kiek jų nesmerkiu. Jų darbas – sunkus ir svarbus, bet mažai apmokamas.

Audrius Indriuška:

- Mokytojams mokamos tikrai per mažos algos. Kiek girdėjau, jie nori, kad algos būtų pakeltos 50 proc. Nemanau, kad streiku jie to pasieks. Suprantu mokytojus, tačiau nepavydžiu dvyliktokams – kaip jiems ruoštis egzaminams? Priverstinai neturėti pamokų gerai gal kokią savaitę, bet ne daugiau. Kas galvoja apie ateitį, nori mokytis.

Ineta Jurčiūtė:

- Kažkada svajojau būti mokytoja, dabar atsirado kitų norų. Mokytojo darbas yra labai menkai apmokamas. Matyt, mokytojai nebemato kitos išeities, tik streiką. Aš pati išgyvenu, kad dėl streiko nukentės mano mokslai. Per streiką mokysiuosi pati. Paprastai man užtenka tų žinių, kurias gaunu mokykloje. Jei mokytojų nebus, teks stengtis pačiai – tai sudėtingiau.

Agnė Šiaulytė:

- Teigiamai. Sunkus darbas, ypač dėstyti lietuvių ir anglų kalbas, o atlyginimai maži. Būdama mokytoja eičiau streikuoti. Žinoma, gaila abiturientų – jei streikas užtruks, neaišku, kaip bus su egzaminais. Gali tekti mokėti pinigus korepetitoriams. Ne abiturientai mokysis savarankiškai – kartais neblogai padirbėti vienumoje.

Rūta Gečiauskaitė:

- Nežinau. Iš vienos pusės gerai, kad nebus pamokų. Kita vertus, galima mokytis savarankiškai, bet kas paaiškins sudėtingus dalykus? Aš pati norėčiau dirbti lietuvių kalbos mokytoja. Žinau, kad visi mokytojai streikuos dėl mažų algų. Manęs nuo svajonės dirbti mokytoja tai neatgraso. Jei darbas patinka iš tiesų, alga nėra pirmoje vietoje.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ


Japonės mokė kretingiškius rašyti mandalą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2008-01-25

Dvi viešnios iš Japonijos – Masayo Shibamoto ir Tomone Saito – Kretingos meno mokykloje Dailės skyrių lankančius moksleivius mokė rašyti mandalą (mandala – žodis, kilęs iš sanskritų kalbos ir reiškia ratą, apskritimą, - aut.pastaba).


Vaikystės akimirkos iš lino

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kuprinė
  • 2008-01-25

Juodupėniškė Živilė Puškoriūtė daugiausia laiko po pamokų Kretingos technologijos ir verslo mokykloje praleidžia rankdarbių kabinete. Čia jos rankose atgimsta linas, kuris pavirsta linksmomis lėlėmis, dekoratyvinėmis kasomis, paveikslais, žaislais.


Vietoj pažymių knygelės – elektroninis dienynas

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kuprinė
  • 2008-01-25

Kaip vaikui sekasi mokykloje, kokias pamokas jis praleido, kokius pažymius gavo, kada jo laukia kontroliniai darbai ir kitą informaciją matyti internete kol kas gali ne visi mūsų rajono mokinių tėvai.


Vaikų agresija atkeliauja iš suaugusiųjų pasaulio

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2008-01-25

Nors daug kalbama apie smurtą mokykloje ir jo mažinimą, smurtaujančių vaikų daugėja ir jie vis jaunėja. Visuomenę krečia jaunų žmonių agresija, vedanti į šiurpius susidorojimo atvejus. Verčia suklusti ir skaudūs neseni įvykiai Kretingos rajone: per pusmetį jaunuoliai ciniškai nužudė du žmones, per pastarąsias savaites Darbėnuose – du užregistruoti smurto išpuoliai prieš bendraamžius. Keliasdešimt kartų daugiau – nė neregistruojama.


Ir griežta uniforma gali būti originali

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kuprinė
  • 2008-01-25

Kasdien į mokyklą - su ta pačia uniforma. Tai gali pasirodyti nuobodu, nestilinga, be fantazijos. Tačiau moksleiviai, norintys išsiskirti iš minios, randa išeičių. Gimnazistai į atlapus įsisega juokingus ženkliukus, spalvotas sagas, meškiukų aplikacijas. Kiti moksleiviai, nenorintys nešioti uniformų, pabodusiais švarkais dažniau papuošia kėdžių atlošus.


Filme „Keistas penktadienis“ neklaužada duktė ir griežta mama nuolat pykstasi ir viena kitos nesupranta. „Jei tik tu būtum aš, viską suprastum“, - taip, matyt, ne kartą pagalvojo herojės, kai vieną rytą iš tiesų taip nutiko. Jos apsikeitė kūnais. Tikrame gyvenime taip nenutinka, tačiau dažnai nesuprantame tėvų, o šie – mūsų. Esame įsitikinę, kad jų vietoje viską darytume kitaip. O galbūt - taip pat? Todėl Vydmantų vidurinės mokyklos moksleivių paprašėme pasvajoti:

Rūta Ruginytė:

- Nesirinkčiau savo tėvų profesijų. Būčiau kuo nors kitu – gal archeologe. Šiam mano norui mano tėvai nelabai pritaria – mano, kad tai pernelyg sudėtinga specialybė. Aš taip nesielgčiau. Vaikui nereikia visko drausti. Ilgiau leisčiau žiūrėti televizorių , naudotis kompiuteriu. Vis dėlto kartu ir griežtai auklėčiau vaikus – mano tėvai kartais per daug man nuolaidžiauja.

Rosana Končiūtė:

- Mažiau dirbčiau ir daugiau laiko skirčiau šeimai. Nevertinčiau taip visko pinigais – ne jie yra svarbiausi. Svarbiausios yra šeimos vertybės. Stengčiausi daugiau laiko skirti ne darbo reikalams, o savo vaikams. Duočiau jiems daugiau dienpinigių ir būčiau griežta mama. Griežta, tačiau teisinga – visada išklausyčiau, ką galvoja vaikas.

Vytautas Vingis:

- Auklėčiau vaikus, dirbčiau darbus ir tvarkyčiau namus lygiai taip, kaip tai daro mano tėvai. Būčiau griežtas tėvas, nes griežtumas, o ne nuolaidumas yra geras auklėjimo būdas. Kasdien vaikas gautų po kelis litus dienpinigių arba gautų tam tikrą sumą savaitei. Pats nedirbčiau viršvalandžių, kad liktų laiko vaikams. Stengčiausi būti jų draugas.

Edvardas Latakas:

- Dirbčiau ir rūpinčiausi savo vaikais. Pasirinkčiau tokią pat specialybę, kaip ir mano mamos – mokytojo. Tik būčiau ne darbų mokytojas, o pradinių klasių auklėtojas. Būčiau griežtas tėvas tuomet, jeigu vaikai neklausytų. Saugočiau vaikų sveikatą ir neleisčiau jiems per ilgai žiūrėti televizoriaus, sėdėti prie kompiuterio.

Vanda Girdenytė:

- Suteikčiau vaikams daugiau laisvės. Pavyzdžiui, man tėvai liepia būti namie penktą valandą vakaro. Aš leisčiau pabūti pas draugus ar kur kitur iki septynių. Neversčiau daryti to, ko labai nenori – tarkim, važiuoti į svečius, kur neįdomu. Stengčiausi būti tokia mama, kuriai apie viską galima išsipasakoti. Būdama savo tėvų vietoj, nesėdėčiau namie, o pramogaučiau, ne tik dirbčiau.

Vilius Vyšniauskas:

- Man pačiam tėvai nedraudžia sėdėti prie televizoriaus ir kompiuterio tiek, kiek noriu. Aš taip nedaryčiau – dvi valandos per dieną ir ne daugiau. Būčiau negriežtas tėvas. Auklėjimą lemtų vaikų elgesys. Aš, pavyzdžiui, kartais nenoriu eiti į mokyklą. Tėvai griežtai pasako, kad reikia. Taip ir turi būti, kaip kitaip. Bet svarbiausia būti ne tik tėvu, bet ir draugu savo vaikui.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas