Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Kalėdų senis yra neužmirštamas vaikystės pasakos herojus ir visiems laikams atmintyje išlieka jo paveikslas. Balta barzda, elnių kinkinys, geraširdiškas juokas, pilnas maišas dovanų ir klausimai, kur jis gyvena, iš kur gauna dovanų, kiek jam metų. Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ auklėtinių klausėme:

Aligijus Ruokis:

- Kalėdų senis yra su ilga, balta barzda, raudona kepure su bumbulu ir storas – su dideliu pilvu. Labai jo laukiu ateinančio per šv.Kalėdas, nes jis atneša dovanų. Kalėdų senis yra senas. Manau, net senesnis už mano senelį. Kartą mačiau Kalėdų senį darželyje, specialiai jam net išmokau eilėraštį.

Gabija Gervinskytė:

- Aš nežinau, kiek Kalėdų seniui metų, bet jis jokiu būdu negali būti jaunas. Kalėdų senis būtinai turi būti vyras su balta barzda. Nors, tiesą sakant, niekada nesu jo mačiusi ir nežinau, kur jis gyvena. Tačiau jis per šv.Kalėdas ateina pas vaikus naktį, labai tyliai, štai kodėl retai kas su juo susitinka.

Milanija Venclovaitė:

- Kalėdų senis yra senas. Gyvena jis kažkur viršuj, nežinau, kur tiksliai. Bet ten jis kartu su nykštukais gamina vaikams dovanas. Po to jas išvežioja rogėmis, kurias tempia elniai. Pats jis apsirengęs raudonai, su balta barzda – kartą mačiau darželyje. Be to, jis be dovanų po egle palieka dar ir laiškus vaikams.

Neilas Valiulis:

- Kalėdų senis yra senesnis už mano senelį. Kai vienas Kalėdų senis pavargsta, jį pakeičia kitas. Nors Kalėdų senis gyvena Laplandijoje, Lietuvoje jis kalba lietuviškai. Dovanas perka parduotuvėje, per šv. Kalėdas išnešioja jas po namus. Aš Kalėdų seniui parašiau laišką – laukiu laumžirgio, valdomo nuotoliniu pultu.

Augustina Čičiūnaitė:

- Yra daug Kalėdų senių ir visi jie yra seni, jiems gal daugiau negu šimtas metų. Kartą sutikau Kalėdų senį namuose. Staiga jis pradėjo tirpti, todėl paprašė, kad kuo smarkiau pūsčiau į jį. Kalėdų seniu gali tapti bet kas, reikia tik tinkamai apsirengti. Vaikai, gaila, negali būti Kalėdų seniais. Tačiau jiems gali padėti maži nykštukai.

Saulius Rupšas:

- Neįsivaizduoju, kiek Kalėdų seniui metų, nes jis sukurtas iš sniego. Jei tik šilčiau, Kalėdų senis gali ir ištirpti. Todėl Kalėdų seniai – jų yra daugybė – gyvena ten, kur nekaršta. Kiekvienoje šalyje gyvena ne po vieną Kalėdų senį. Vieni patys jie nespėja išdalinti vaikams dovanų. Štai kodėl Kalėdų seniams padeda nykštukai.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ


Rūdaitiškė kuria filmą apie mokyklą be uniformos

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kuprinė
 • 2007-12-28

Nedidelėje mokykloje mokosi apie septyniasdešimt mergaičių - “pankių” bei “fifų” - ir tik vienas berniukas. Visos merginos kariauja dėl to vienui vienintelio. Merginos tarpusavy susipeša, o per peštynes nukenčia mokytojas. Jos „gauna velnių“ nuo direktorės, todėl netikėtai susivienija ir susitaiko. O vaikinui dėl viso to – „vienodai šviečia“, nes merginos jam dar visiškai nė nerūpi.


Ką Kretingoje veikia organizuotas jaunimas

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kuprinė
 • 2007-12-28

Penkios Kretingos rajono jaunimo organizacijos – Jaunųjų kūrėjų klubas „Strėlė“, Kretingos jaunimo organizacija „Arera“, Kretingos pranciškoniškojo jaunimo tarnyba, Jurgio Pabrėžos gimnazijos jaunųjų dizainerių būrelis, Viešųjų ryšių klubas „Kret‘as“ – bei dvi Klaipėdos jaunimo organizacijos – Sveikatos centras “Bendraamžiai“ ir Jaunimo kultūrinė organizacija „Kultūros raktas“ - konferencijoje aptarė savo veiklą, saviraiškos ir bendrystės galimybes.


Kretingos sporto mokykla: išrinkti geriausieji

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Kuprinė
 • 2007-12-28

Kretingos sporto mokyklos bendruomenė, nepažeisdama ilgametės tradicijos, ir šiemet išrinko savo geriausius sportininkus, komandą bei trenerį.


Vaikystės herojai atgyja plastilino figūrose

 • Diana JOMANTAITĖ
 • Kuprinė
 • 2007-11-30

Viskas prasidėjo nuo draugo Mato ir vaikiškos konkurencijos. Ketvirtokas Dairius Gečas, išvydęs iš plastilino įvairias figūras lipdantį draugą, nusprendė pabandyti ir pats. „Turiu ir dar vieną draugą – Arną. Jis taip pat lipdo ir turėjo apie šimtą plastilino figūrėlių. Aš nusprendžiau jį aplenkti“, - pasakojo D.Gečas. Dabar jo kolekcijoje – gerokai daugiau negu šimtas animacinių herojų iš plastilino.


Kurdami vaikai nors trumpam užmiršta niūrią kasdienybę

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kuprinė
 • 2007-11-30

„Šiandien piešiame Lietuvą. Man Lietuva be Gedimino pilies – ne Lietuva. Ir dar būtinai lėktuvas, kuriuo Lietuvos didvyriai perskrido vandenyną“, - tvirtino Jonas. Evelinai ir Viktorijai Lietuva – tai kraštovaizdis vasarą: medžiai, gėlės, vaivorykštė.


Policijos pareigūnai turi mažuosius pagalbininkus – kitą savaitę būriui vaikų bus įteikti Jaunųjų policijos rėmėjų pažymėjimai.


Po paskaitų - rūpinimasis gyvūnu

 • Dovilė SIMAITYTĖ
 • Kuprinė
 • 2007-11-30

Nors studentai ir neturi nuolatinės gyvenamosios vietos bei tvirto gyvenimo pagrindo po kojomis, tačiau ne vieno jų namuose savo iš paskaitų grįžtančio šeimininko laukia augintinis.

„Norisi kažkuo rūpintis“, - taip priežastį, dėl kurios įsigijo gyvūnus, įvardino kretingiškiai studentai, savo laikinų namų jaukumą kuriantys didmiesčiuose.


Antrąją grafikos darbų parodą surengusi kretingiškė Rasa Lazdauskaitė bažnyčios galerijoje susirinkusiems svečiams sakė: „Visada mėgau piešti. Tačiau negalvojau, kad moku tai daryti“. Dešimčiai parodos „Kelionė“ darbų ji jaukinosi spalvas ir leido popieriuje keliauti ne tik tušo plunksnai, bet ir savo sielai.


Nindzės neverkia

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Kuprinė
 • 2007-11-30

Septynmetė kretingiškė Goda Pagalytė tvirtina:”Nindzės neverkia”. Todėl ir ji, bent kiek užsigavusi per karatė ar nindzių kovos menų treniruotę, niekada nerodo ašarų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas