Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

„Toxic cats“ šoko televizijoje

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kuprinė
  • 2008-05-30

Salantiškės merginos, šokių grupės „Toxic cats“ narės, po laidos „Ekstremalus krepšinis“ transliacijos sulaukė draugų, pažįstamų ir mokytojų sveikinimų, komplimentų. Populiarioje jaunimo laidoje nusifilmavusios merginos pamatė televizijos užkulisius, susipažino su kitomis šalies merginų šokių grupėmis ir jau kurpia naujus planus.


Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos vaikų skyriuje įsikūrė popierinis pasaulis – iš popieriaus išlankstyti vaikai, gėlės, klounai, gyvūnai. Juos sukūrė Jurgio Pabrėžos gimnazijos ketvirtokės kartu su pradinių klasių mokytoja Irma Ilkevičiene.


Riedučiais į aikštę – pasisakyti prieš smurtą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2008-05-30

Kretingos socialinių paslaugų centro Dienos veiklos tarnybos vaikai įsijungė į Lietuvos visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vykdomą akciją. Riedučiais važinėdami po Rotušės aikštę, praeiviams jie dalijo vėliavėles bei lankstinukus, kuriuose - informacija apie smurtą prieš vaikus ir siūlymai jį pažaboti valstybės lygmeniu.


Keturiolikmetė vairuoja tėčio traktorių

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2008-05-30

Salantų gimnazijos septintokė Guoda Zaleckytė savaitgaliais noriai sėsdavo į tėvo traktorių ir pavaduodavo jį žemės ūkio darbuose - ji arė žemę. O praėjusią vasarą mergina traktoriumi ir šieną pjovė, ir jį grėbė.


Kretingos pranciškonų gimnazijos keramikos būrelio mokinių sukurti neįprasto dydžio vabalai per kurorto atidarymą papuošė Antano Mončio muziejaus Palangoje kiemą: vabalai sutūpė ant medžio šakų, nuklojo taką, užsiropštė ant namo verandos.


Žaidžiantys vaikai iš visur vejami

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kuprinė
  • 2008-05-30

Daugiabučių namų kiemuose vaikai žaisdami kelia triukšmą, ištrypia gėlynus. Dėl to išprašyti eina žaisti į vaikų darželių teritorijas. Tačiau po kiekvieno vaikų apsilankymo darželių direktorėms tenka skaičiuoti sugadinto inventoriaus nuostolius ir surinkti paliktas šiukšles.


Vydmantiškiai laimėjo kelionę į Strasbūrą

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kuprinė
  • 2008-05-30

Klaipėdoje, Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje įvyko Europos Parlamento „Euroscola“ programos renginys. Jame dalyvavo ir nugalėtojais tapo Vydmantų vidurinės mokyklos X A klasės mokiniai. Jie ir laimėjo kelionę į Strasbūrą.


Prieš kelionę į Rusiją – treniruotės Kretingoje

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kuprinė
  • 2008-05-30

Mūsų kraštietė krepšininkė 26 metų Sandra Valužytė palieka TEO komandą, kurioje žaidė 8 metus. Rudenį 176 cm ūgio krepšininkė pradės žaisti Rusijos komandoje, su kuria sutartis sudaryta metams.

Prieš kelionę S.Valužytė dar spėjo aplankyti ir krepšinio abėcėlės ją išmokiusią pirmąją trenerę Ireną Mineikienę, o jos dabartinėms auklėtinėms pravedė treniruotę.


Šį kartą „Kuprinė“ lankėsi Jurgio Pabrėžos gimnazijoje ir jos mokinių klausė:

Martynas Kavalskis:

- Nežinau. Jaunimu turėtų rūpintis valdžia, mokyklų direktoriai. Svarbiausia yra pasirūpinti, kad jaunimas turėtų kuo užsiimti, kad neleistų laiko bet kaip. Valdininkai, organizacijos turėtų dirbti taip, kad miestuose ir kaimuose būtų įrengta sporto aikštelių. Vaikai jose sportuotų, būtų užsiėmę, o užimtumas sprendžia ir kitas jaunimo problemas.

Paulius Stropus:

- Nežinau tokių, bet, matyt, yra. Galbūt Savivaldybėje dirba žmogus, atsakingas už jaunimo reikalus, tačiau aš tokio nežinau, neįsivaizduoju, ką toks žmogus veikia. Mano nuomone, jaunimo užimtumas yra pagrindinis rūpestis, daug vaikų neturi ką veikti. Man pačiam gerai – prie mokyklos, namų yra sporto aikštelė, tad galiu žaisti krepšinį, futbolą.

Greta Žitkutė:

- Nežinau. Mokyklos darbuotojai, valdininkai kartu turėtų spręsti jaunimo problemas, rūpintis vaikais, jaunuoliais. Mano nuomone, valdininkai, organizacijos turėtų labai daug dirbti, kad padidintų jaunimo užimtumą. Per daug laisvo laiko yra viena iš pagrindinių jaunimo problemų. Dabar tuo rūpinasi tik mokykla ir niekas daugiau.

Remigijus Arlauskas:

- Nelabai. Gal ir yra žmonės Savivaldybėje ar dar kur nors, kurie tuo rūpinasi, bet aš to nelabai matau. Mokyklos kažkiek stengiasi didinti mokinių užimtumą, mieste nemažai sporto aikštelių. Iš dalies dėl daugelio jaunimo problemų yra kaltas per mažas užimtumas. Girtavimas, narkomanija yra ne vien mokyklos, bet ir rajono, valstybės problema.

Monika Šimonytė:

- Manau, yra – jaunimo pagalbos linijos, mokyklose dirba psichologai, pagalbą suteikia parapijos namai. Turbūt ir Savivaldybėje turėtų dirbti žmonės, atsakingi už reikalus, susijusius su jaunimu. O problemų yra daug – emigruojantys tėvai, kurie palieka vaikus be priežiūros, per daug laisvės, alkoholis. Didžioji dalis rūpesčių lieka neišspręsta.

Dovilė Jasevičiūtė:

- Nežinau. Jaunimu turėtų rūpintis žmonės, susiję su mokykla, Savivaldybėje reiktų žmogaus, atsakingo už jaunimo reikalus. Policija taip pat turėtų įsijungti į jaunimo veiklą. Daugelis problemų kyla dėl užimtumo, todėl organizacijos galėtų mąstyti, kaip spręsti šią situaciją. Be abejo, mokykla stengiasi užimti jaunimą, bet to nepakanka.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ


Šį kartą „Kuprinė“ lankėsi Darbėnų vidurinėje mokykloje ir mokinių klausė:

Gitana Gervinskaitė:

- Nes nenori mokytis. Ko nors neišmoksta, nepadaro namų darbų, todėl geriau neina į pamoką. Galbūt jas praleidinėja ir dėl to, kad nepatinka mokytojas ar jo dėstomas dalykas. Pabėgę iš pamokų mokiniai eina namo arba vaikšto kur nors su draugais. Pati nesu bėgusi iš pamokų – dėl to kiltų vien tik nemalonumai.

Tautvydas Šorys:

- Gali būti įvairių priežasčių: mokinys gali nenorėti eiti į pamoką, nes yra jai nepasirengęs arba tiesiog jam nepatinka dėstomas dalykas. Iš pamokų vaikai bėga, jei mokytojas yra griežtas. Mokyklose nėra griežtos kontrolės dėl praleistų pamokų. Jei pagauna mokinį, bebūnantį ne pamokoje, paprašo pasiteisinti ar pasako tėvams, ir daugiau nieko.

Valentas Kaubrys:

- Nes nenori gauti naudingos informacijos. Nepadaryti namų darbai – ne priežastis neateiti į pamoką. Iš jų bėgantys vaikai tiesiog nenori mokytis. Pats nebėgu iš pamokų – man jose viskas įdomu, noriu kuo daugiau sužinoti. Mokytojai kontroliuoja lankomumą – žurnale pažymi, kas nebuvo pamokoje, socialinė darbuotoja gali apie praleistas pamokas pranešti tėvams.

Monika Jockutė:

- Turbūt todėl, kad nepatinka mokytis. Galbūt jiems visai nepatinka mokykla, jie nesupranta, kodėl reikia mokytis, kodėl pamokos yra svarbios. Žinoma, iš pamokų bėgama ir dėl paprastesnių priežasčių. Pavyzdžiui, jei nepadaro namų darbų, o mokytojas - griežtas. Neįsivaizduoju, ką veikia vaikai, pabėgę iš pamokų, nes pati pamokų specialiai nepraleidinėju.

Ugnė Giedraitė:

- Nes nepatinka mokytis. Neatėjęs į pamoką, problemų neišsprendi – nesvarbu, ar tai nepadaryti namų darbai, ar nesuprantama tema. Paskui vis tiek reikia išmokti. O savarankiškai tokie vaikai tikrai nesimoko. Mokykloje buvo atvejų, kai auklėtojai važiavo kalbėtis su pamokas praleidinėjančių vaikų tėvais. Laikinai tai padeda, mokiniai sąžiningiau lanko pamokas.

Modestas Galdikas:

- Gal gyvena blogose šeimose, kur tėvai neprižiūri. Arba pradeda draugauti su netinkamais žmonėmis, kurie išveda iš kelio, paskatina nelankyti pamokų. Kai kurie pamokas praleidinėja tiesiog todėl, kad tingi. Esu kartą pabėgęs iš pamokų. Nelabai geras jausmas, todėl niekad nebebėgsiu.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas