Pajūrio naujienos
Help
2024 Gruodis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

10 metų – su euru. Ar vis dar prisimenate litą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Dovydas Staponas, Marijono Daujoto vidurinės mokyklos aštuntokas:

- Man atrodo, todėl, kad kai kurie nori pasirodyti „kietesni“ už kitus. Labiau vaidinti yra linkę vaikinai. Nors yra klasėje ir mergaičių, kurios nori būti viršesnės: dvi poros kovoja vienos prieš kitas. Jeigu pradeda tyčiotis, geriausiai yra nueiti arba atsikirsti. Kad taip nebebūtų, turėtų pasikeisti visos visuomenės bendravimas.

Ieva Paniulaitytė, Pranciškonų gimnazijos dvyliktokė:

- Jeigu žmogus tyčiojasi iš kito, vadinasi – jam pačiam kažko trūksta. Viskas glūdi jo psichikoje: kažkokį savo kompleksą jis projektuoja į silpnesnįjį. Man irgi yra tekę patirti patyčių. Bet jeigu tavo viduje – viskas tvarkoje, nelabai ir tekreipsi dėmesį į tas patyčias. Užgaulūs žodžiai yra užgauliotojo problema, o ne tavo.

Audrius Bugaila, Jurgio Pabrėžos gimnazijos šeštokas:

- Tai neišvengiama. Tyčiojasi jau darželyje: tu - idiotas, kaušas. Kuo vyresni, tuo daugiau tyčiojasi, po pamokų ir suspardo. Jei draugas, tokį užstoji. Juk ir suaugę žmonės tyčiojasi vieni iš kitų, tik taip atvirai neparodo

Rima Barcevičiūtė, Pranciškonų gimnazijos dvyliktokė:

- Tie, kurie tyčiojasi, yra kompleksuoti žmonės. Jie susiranda „atpirkimo ožį“, kuris nemoka apsiginti ir puola jį. Kad to nebūtų, turėtų būti daugiau dirbama mokykloje, nes ten patyčių - daugiausia. Tačiau ne visi vaikai ir paaugliai tyčiojasi vieni iš kitų. Daug priklauso ir nuo santykių šeimoje, nuo to, kokie yra tavo draugai.

Mindaugas Čekanauskas, Pranciškonų gimnazijos šeštokas:

- Mokykloje labiau tyčiojasi keiksmažodžiais. Tie, kurie užgaulioja, nori pasirodyti prieš bendraklasius, kad būtų populiaresni, nenusmuktų jų autoritetas. Jie šaiposi iš „moksliukų“, bet ir tarp jų yra tokių, kurie mėgsta pašiepti kitus. Iš manęs stipriai nėra išsityčioję, bet tarp klasiokų žinau atvejų, kada įspiečia vieną į kampą ir būrys jį apmuša.

Artūras Kumpis, Marijono Daujoto vidurinės mokyklos devintokas:

- Nesityčioja, nebent „ant juoko“ kažką pasako. O išsišokėliai tyčiojasi todėl, kad būtų „šustresni“, nors iš tikrųjų tokie nėra. Reikėtų patylėti ir tokiems nieko neatsakyti. O jeigu „nervas užverda“, reikia neapsikęsti ir dėti „į liulį“.

Kalbino Irena ŠEŠKEVIČIENĖ, fotografavo Darius Šypalis


Kolekcijoje betrūksta tik gyvos varlės

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kuprinė
  • 2009-06-26

Jei darbėniškė Jovita Benetytė lyg pasakoje sugalvotų pabučiuoti varlę-princą, jo po kūdras merginai ieškoti nereikėtų. Visas būrys varlių ir varlinų sėdi jos kambaryje – Jovita ketverius metus kolekcionuoja šių gyvūnų skulptūras. O viskas prasidėjo nuo žodžio – pravardės Warlia.


Ir pradinukai nešioja uniformas

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kuprinė
  • 2009-05-29

Užsukus į Darbėnų vidurinę mokyklą, kieme ir klasėse kaip mat išsiskiria patys mažiausieji – pirmokai ir antrokai. Jie – vieni iš nedaugelio pradinukų, kurie Kretingos rajono mokyklose nešioja uniformas.


Darbėnų vidurinės mokyklos abiturientės Ritos Perkamaitės esė, skirta tarptautinei DNR dienai, tapo viena geriausių Lietuvoje. Mergina buvo apdovanota Vilniaus universiteto rektoriaus Benedikto Juodkos premija.


Kretingoje – talentų lietus

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kuprinė
  • 2009-05-29

Jaunimas nenustoja stebinti savo išradingumu ir talentais. Dviejuose renginiuose – rajono Švietimo skyriaus organizuotame „Talentų šou“ ir jaunimo iniciatyva surengtame „Aštunta nata“ - netrūko nei dalyvių, nei žiūrovų.


Atidarė sezoną

  • Kuprinė
  • 2009-05-29

Savo sezoną jau atidarė Vakarų Lietuvos motorolerių ir motociklų mėgėjai – beveik 30 dalyvių kolona iš Kretingos patraukė į Palangą, kur laukė atrakcijos ir linksmybės.


Greičio skonis įaugęs į kraują

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kuprinė
  • 2009-05-29

Greičio skonis įaugęs į kraują Padvariškis Mindaugas Dimgaila vienas pirmųjų Kretingoje, išpopuliarinęs motorolerius ne kaip susisiekimo priemonę, o kaip laisvalaikio užsiėmimą ir gyvenimo būdą. Išmokęs motorolerį ne tik vairuoti, bet ir pats susiremontuoti, dabar vaikinas svajoja apie motociklą.


Monika Stonkutė, dešimtokė:

- Jau dabar dirbu. Brolis per draugus padėjo įsidarbinti Palangos kavinėje padavėjo padėjėja. Dirbu pirmą kartą, - visai neblogai. Draugai irgi ieškosi darbo per vasarą, bet labai sunku rasti. Ieško per pažįstamus, naršo skelbimus internete, skaito laikraščiuose.

Eglė Galeckaitė, dešimtokė:

- Bandysiu įsidarbinti Palangoje barmene arba dirbsiu lauko prekyboje. Yra skelbimų internete, kad darbdaviai ieško pilnamečių mokinių. Man jau yra 18 metų, todėl įsidarbinti turiu daugiau galimybių, negu šešiolikmečiai. Manau, kas tikrai nori, tas ir šią vasarą gali susirasti darbą.

Marija Piluckytė, dešimtokė:

- Jau dirbu vietinėje kepykloje: šokoladą tepu arba formuoju sausainius. Dirbu jau trečią vasarą. Savininkai pažadėjo, kad uždirbsiu tiek pat, kaip ir pernai. Dar neišleidau anksčiau uždirbtų pinigų, nusipirkau tik vieną kitą rūbą - taupau sunkiems laikams. Tėvams dar neteko savų pinigų skolinti. Šeimoje esame trys vaikai, tačiau dirbu ne dėl to, kad sunku išgyventi. Būtų tiesiog nuobodu: visi draugai vasarą dirba. O ir šiaip sugrįžus į mokyklą būtų gėda pasakyti, kad per atostogas dykinėjau ir nėjau uždarbiauti.

Bernardas Sendrauskas, dešimtokas:

- Beveik visi mano klasės draugai per vasarą ieškosi darbo. Norėčiau dirbti ir aš: tėvų pažįstamas žadėjo įdarbinti ledų pardavėju. Šiemet dirbsiu pirmąkart. Mane tenkintų ir kuklus uždarbis – koks 700 litų per mėnesį. Dar nežinau, kur dėsiu uždirbtus pinigus.

Rimantė Norvaišaitė, dešimtokė:

- Gal bandysiu įsidarbinti ledų arba suvenyrų pardavėja. Kavinėje dirbti esu per jauna, nors man barmenės darbas labai patiktų: nei tau lietus ant kupros lyja, nei šalta. Pernai bandžiau pardavinėti laikraščius, bet mažai teuždirbau. Be to, tai – mažamečių darbas. Paskui pardavinėjau popkornus ir cukraus vatą. Pelno suprekiaudavau po 200 litų per dieną, šeimininkas man iš jo mokėdavo po 60 Lt. Šiemet kiek uždirbsiu, tiek ir bus gerai, - per daug nepasirinksi. Norėčiau nusipirkti minkštą kampą savo kambariui.

Vilius Vyšniauskas, aštuntokas:

- Iki birželio 20-os – dar mokslai, o po to bandysiu įsidarbinti. Gal eisiu vaisius perrinkinėti: - tėtis dirba „Augmoje“, tikiuosi – padės įsidarbinti. Pernai aš irgi dirbau - pardavinėjau ledus. Per dieną užsidirbdavau po 60 litų. Šiemet eičiau dirbti ir už 30 litų. Pinigų tikiuosi susitaupyti motoroleriui.

Vydmantų vidurinėje mokykloje lankėsi Irena ŠEŠKEVIČIENĖ, fotografavo Darius Šypalis


„Jei kelias dienas į rankas nepaimi štangos – niežti rankos. Eiti į sporto salę man taip pat įprasta kaip į mokyklą. Treniruosiuos, kol galėsiu, ir iš sporto pabėgti nežadu – kur dingčiau“, - tvirtino 15 metų karteniškis Mantas Raminas, kurio rytoj laukia tarptautinis sunkiosios atletikos turnyras Gargžduose.


Vietoj teismo salės – pokalbis su psichologu

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kuprinė
  • 2009-04-24

Nukentėjusieji išgyvena stresą, kai tenka teisme pasakoti apie patirtą smurtą ar prievartą. Vaikams kalbėti apie skriaudą – dar sunkiau. Todėl tokiais atvejais vaikai vis dažniau apklausiami ne šaltoje teismo salėje, o specialiame kambaryje, kur su juo bendrauja patyręs psichologas. Tačiau dėl tokios apklausos mūsų rajono vaikams ir specialistams tenka važiuoti į Vilnių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas