Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Savo darbu įtinka ir prabangių butų šeimininkams

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2008-12-19

Šiuolaikinio dizaino miegamojo lovos, spintos, svetainės bufetai, virtuviniai baldai su viduje įmontuojama įranga ir marmuriniais stalviršiais. Madingų - juodos ir raudonos, juodos ir baltos, geltonos ir mėlynos, oranžinės ir kreminės – spalvų deriniai. Tokius baldus antrus metus gamina du vaikinai - kretingiškis Evaldas Lukošius ir kurmaitiškis Karolis Jenkus.


Prieš šv. Kalėdas dalinsis gerumu

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kuprinė
  • 2008-12-19

Marijono Daujoto mokyklos mokinės Skaistė Puidokaitė, Joana Jakaitė, Dominyka Beniušytė ir Reda Riepšaitė kartu su savo etikos mokytoja Marija Bučkiene prieš artėjančias šv. Kalėdas mokyklos bendruomenę pakvietė gerumu ir šventine nuotaika dalintis su kitais. Jos parengė projektą, kurio metu surinktus žaislus, įvairius daiktus padovanos Girulių vaikų namams.


Išrinkti geriausi sportininkai

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kuprinė
  • 2008-12-19

Kretingos sporto mokyklos bendruomenė ir šiemet nepažeidė kelerių metų tradicijos išrinkti geriausių sportininkų dešimtuką. Pirmąsias tris vietas užėmę sportininkai buvo apdovanoti piniginiais prizais.


Mėlynės ant kojų, sunkios treniruotės, nuolatinės išvykos į varžybas, paskubomis suvalgyti mamos paruošti pietūs, kuklus laisvalaikis - tokia yra kretingiškių brolių 12-mečio Viliaus ir 11-mečio Emilijaus Krakauskų svajonės kaina. Svajonės kada nors žaisti NHL (Šiaurės Amerikos ledo ritulio lygoje, vienoje stipriausių pasaulyje) arba bent jau Rusijos ledo ritulio aukščiausioje lygoje. “Mes suprantame, kad iš vaikų tarsi atimame vaikystę, bet be sunkaus darbo sporte neįmanoma ko nors pasiekti”, - teigė berniukų tėvai Inga ir Mindaugas Krakauskai, dėl vaikų ateities aukojantys viską, ką gali.


Artėjant šv.Kalėdoms „Kuprinė“ apsilankė Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijoje ir prašė mokinių pasvajoti:

Gvidas Juodis:

- Visiems dalinčiau dovanas: geriems vaikams - daugiau, blogiems – mažiau. Dovanas man padėtų gaminti elfai ir nykštukai. Dirbtumėme visus metus, nes labai daug ką reiktų apdovanoti. Suaugusiems turbūt dovanų neneščiau – kažkaip neįprasta. Pats sau dovanos irgi nedovanočiau – argi kas perka dovaną pats sau? Geriau jau susidėčiau dovanas į roges ir išvykčiau į kelionę, kurioje sustočiau daugelyje vietų, įlįsčiau pro kaminą į namus ir palikčiau mielų daiktų po egle.

Agnė Alminaitė:

- Atsižvelgčiau į žmonių norus ir per šv.Kalėdas dovanočiau tai, ko jie labiausiai nori. Visus metus nelabai turėčiau ką veikti, todėl ramiai skaityčiau pasaulio gyventojų laiškus, mąstyčiau, ką jiems padovanoti per šventes. Dovanų pati negaminčiau: lankyčiausi įvairiose parduotuvėse ir atidžiai rinkčiau daiktus, kuriuos dovanosiu. Būčiau gan griežtas Kalėdų senis – dovanas gautų tik geri vaikai.

Erika Raišytė:

- Jei būčiau Kalėdų senis, atsakingai visus metus rengčiausi šv. Kalėdoms, sudarinėčiau dovanų sąrašą, atidžiai suplanuočiau savo kelionę - kad nė vieni namai nebūtų aplenkti. Dovanas gautų visi geri vaikai, dėl blogų - pagalvočiau. Reikėtų dovanų ir suaugusiems, tačiau jie ir patys gali nusipirkti tai, ko nori. Būtinai sugalvočiau linksmą ir įspūdingą kalėdinę šventę, į kurią pakviesčiau visus - vaikus ir suaugusiuosius.

Dainius Rupeika:

- Eičiau į žaislų parduotuves ir pirkčiau dovanas vaikams. Nupirkčiau daugybę žaidimų ir žaislų. Dovanas pirkčiau ir suaugusiems žmonėms. Tik, žinoma, žaislų jiems nedovanosi, išrinkčiau jiems naudingų daiktų. Stebėčiau žmones, ar jie per metus buvo geri: suaugusiems irgi būčiau atidus – jie turi stengtis, jei nori, kad Kalėdų senis juos apdovanotų.

Emilija Stroputė:

vaikams po egle palikčiau tik pelenų maišelį – taip jie žinotų, kad kitais metais turi būti geresni. Jei būčiau Kalėdų senis, būčiau labai užsiėmusi – reiktų pagaminti labai daug dovanų ir perskaityti krūvas laiškų. Gyvenčiau Laplandijoje, iš kurios, sėdusi į roges ir lydima elfų, leisčiausi po pasaulį dalinti dovanų.

Henrikas Gagilas:

- Kalėdų senis viską žino, tad stebėčiau, ar vaikai per metus buvo geri savo tėvams, o šie – ar neskriaudė vaikų. Visi geri žmonės per šv. Kalėdas iš manęs gautų dovanų. Jas pirkčiau prekybos centruose – ten visko įmanoma rasti. O padėtų man elfai, paprašyčiau draugų. Gyvenčiau Šiaurės ašigalyje, o vasarą važiuočiau pailsėti ten, kur šilta – ir Kalėdų seniams reikia atostogų.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ


„Sniego gniūžtę“ rideno šimtas vaikų

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kuprinė
  • 2008-11-28

Vieną vidurnaktį Jurgio Pabrėžos gimnazijoje miegančių nebuvo – apie 100 projekto „Sniego gniūžtė“ dalyvių rengėsi pasirodymams. Kiekviena grupė stebino savo išradingumu ir gera nuotaika – taip įrodydami, kad šėlti ir linksmintis per visą naktį kvaišalų nereikia.


Šv.Antano namelyje – modernūs pokyčiai

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kuprinė
  • 2008-11-28

Kretingos pranciškonų gimnazijos 297 gimnazistai nuo šio rudens mokosi moderniausiomis sąlygomis: šv.Antano rūmuose (žmonių vadinamame namelyje ) – šešiolika klasių su naujausia technika, įrengtos gimnastikos ir sporto salės su specialia grindų danga, 43 nešiojamų kompiuterių klasė, dvejos rūbinės su asmeninėmis spintelėmis, 8 dušai, koplyčia. Planuose numatytas ir bufetas, kad nereiktų eiti pietauti į pagrindinį gimnazijos pastatą, bei renginių salė su scena, užkulisiais, balkonu.


Kurti Europos žinių visuomenę patikėta ir kretingiškei

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2008-11-28

Kretingiškė studentė Laura Navasaitytė buvo pakviesta dalyvauti Lietuvos nacionalinėje jaunimo darbo grupėje, kuri rengė tarptautinį projektą „Jaunimas Europos žinių visuomenėje“. Baigiamieji projekto renginiai įvyko Prancūzijoje, kur L.Navasaitytė Lietuvai atstovavo kartu su kitais 10 darbo grupės jaunuolių.


Brolių pėdomis – į kultūros namus

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kuprinė
  • 2008-11-28

Kartenos vidurinės mokyklos dešimtokas Martynas Žąsytis dar nežino, ar susies savo gyvenimą su teatru. Tačiau šiandien jis be teatro ir senų kultūros namų savo gyvenimo neįsivaizduoja.


„Kuprinė“ šį mėnesį apsilankė Marijono Daujoto vidurinėje mokykloje ir mokinių klausė:

Deividas Žulnys:

- Mokykloje labai daug meilių porelių: jos vaikšto susikibusios už rankų, bučiuojasi, leidžia kartu laisvalaikį po pamokų, o per pertraukas visuomet būna kartu. Aš galvoju, kad tokia draugystė gali pasibaigti santuoka, tai - visiškai įmanomas dalykas. Bet tuoktis tik baigus mokyklą gal nėra gerai. Pats norėčiau vesti sulaukęs 25 metų. Dažnai būna taip, kad mokyklinė meilė pasibaigia, kai vaikinas ir mergina po XII klasės įstoja mokytis į skirtingus universitetus.

Neringa Rimaitė:

- Gali. Bet labai dažnai ilgai trunkančios mokyklinės meilės staiga pasibaigia, kai vaikinas ir mergina įstoja į skirtingus universitetus. Tada meilė nebeištveria didelio išbandymo – atstumo. Aš manau: kad santuoka būtų tvirta, žmonės turi vienas kitą labai gerai pažinti. Tam reikia draugauti kokius penkerius metus. Negerai, kai žmonės susituokia 18 metų – juk tai dar beveik vaikai. Tekėti reiktų sulaukus mažiausiai 22 metų. O šiaip mokyklinė meilė šiek tiek trukdo – kenkia mokslams.

Giedrė Mieštilytė:

- Jei stipriai įsimyli, meilė gali trukti visą gyvenimą. Ji ištveria net atstumus – kai mylimieji, baigę mokyklą, turi išsiskirti studijuoti į skirtingas vietas. Svarbiausia yra vienas kitu pasitikėti ir būti ištikimiems – tada santykiai tikrai baigiasi santuoka. O tvirta santuoka bus tada, jei pora vienas kitą supras, padės, parems, kai sunku. Tačiau tikrai meilei, kai supranti, jog nori tą žmogų turėti visą gyvenimą šalia, reikia daug laiko – reikia draugauti kokius 7 metus.

Lina Narmontaitė:

- Mokyklinė meilė iki santuokos dažniausiai neišgyvena. Tuo metu vyksta per daug permainų – žmonės baigia mokyklą, renkasi profesiją, stoja kažkur studijuoti. Studijų meilė baigiasi santuoka daug dažniau negu mokyklinė. Nors meilei amžius įtakos neturi: žmogus iš tiesų gali pamilti ir būdamas tik mokinys, ir jau būdamas brandus. Meilės neveikia ir laikas: kai kurie supranta, kad nori būti kartu jau po pusės metų, kitiems prireikia keleto metų draugystės.

Viktoras Meištenis:

- Būna, pradeda žmonės mokykloje draugauti, ir mergina pastoja. Ir tenka tuoktis, sulaukus vos 18 metų. Taip mokyklinė meilė dažnai ir baigiasi santuoka. Aišku, geriau taip neatsitiktų. Tačiau jei abu sutaria kurti šeimą „iš reikalo“ ir tokie jauni – nieko baisaus. Pats norėčiau vesti sulaukęs 22 metų, tačiau jei surasčiau merginą, su kuria norėčiau būti visą gyvenimą, – galėčiau vesti ir anksčiau. Esu draugavęs su viena mergina dvejus metus ir jau maniau, kad su ja galėčiau kurti šeimą. Kad santuoka būtų tvirta, būtinai reikia vienas kitą pažinti ir būti brandiems.

Astijus Tarakanovas:

- Tikra meilė, kuri pasibaigia santuoka, gali prasidėti ir mokykloje, ir studijose: nuoširdiems santykiams amžius įtakos neturi. Mokyklinė meilė dažnai pasibaigia vos tik baigus mokyklą – kai poros išvažiuoja studijuoti. Tačiau meilei atstumas nekenkia: pats draugauju su panele iš Jurbarko ir viskas kol kas gerai. Kad santuoka būtų tvirta, reikia išdraugauti mažiausiai trejus metus ir nesitaikstyti su akivaizdžiais charakterio neatitikimais. Jei kas netinka, geriau išsiskirti.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas